Český tenisový svaz

PROHLÁŠENÍ RADY ČTS K DEZINFORMAČNÍ MEDIÁLNÍ KAMPANI ČRo

11.06.2023

Rada Českého tenisového svazu, spolu s Výkonným výborem ČTS na svém společném zasedání dne 26. května 2023 projednala m. j. jako jeden z bodů “Prohlášení VV ČTS“, které bylo zveřejněno dne 15. 5. 2023 na webových stránkách ČTS. Ve věci bezprecedentního mediálního útoku směřovaného proti vedení Českého tenisového svazu ve formě vykonstruovaných, nepravdivých a záměrně dehonestačních tvrzení prezentovaných redaktorem iRozhlasu.cz Arturem Janouškem bylo vydáno “Usnesení Rady ČTS“.

Toto “Usnesení“:
Vyjadřuje jednoznačný a rozhodný protest proti dehonestaci ČTS a jeho vrcholového vedení na základě smyšlených a účelově vykonstruovaných obvinění, vyplývajících z mediálního útoku vedeného redaktorem iRozhlas.cz, Arturem Janouškem, kdy jím vykonstruovaná obvinění jsou vědomě publikované lživé informace a konstrukce. Rada ČTS je toho názoru, že celá dehonestační kampaň je dotčeným redaktorem vedena s cílem destabilizace současného vedení ČTS v zájmu třetí osoby.

V průběhu jednání Rady ČTS bylo prezentováno velké množství důkazních materiálů, včetně videozáznamů z bezpečnostních kamer, listinných důkazů i řady přímých svědectví o záměrné a účelové snaze konkrétních osob způsobit újmu stávajícímu vedení a prezidentovi ČTS. S cílem diskreditovat vedení a prezidenta ČTS redaktor Artur Janoušek, záměrné publikuje lži, a to ve zjevně dehonestujícím kontextu.

Rada ČTS byla rovněž informována o postupu VV ČTS cestou práva. Rovněž tak i o průběhu a postupu šetření a činnosti odpovědných orgánů činných v trestním řízení ve věci trestního oznámení, které ČTS podal prostřednictvím advokátní kanceláře. Výkonný výbor ČTS již byl informován o zahájení úkonů v šetření Policie ČR v rámci trestního oznámení, které podal Český tenisový svaz.

Rada ČTS ve svém “Usnesení“ rovněž m. j. doporučuje Výkonnému výboru ČTS:
1. V zájmu ochrany oprávněných zájmů ČTS a všech v něm registrovaných členů, pokračovat v přijatých opatřeních cestou práva proti bezprecedentnímu napadení ČTS a prezidenta ČTS mediální kampaní vedenou redaktorem iRozhlas.cz, panem Arturem Janouškem.
2. Připravit podání podnětu k Úřadu pro kybernetickou bezpečnost, kdy zcela zřejmě z informačního systému Národní sportovní agentury („NSA“) došlo k úniku informací, které jsou v tomto systému ukládány, které se týkaly některých účastnic i organizátorů mistrovství světa týmů Billie Jean King Cupu, a proto mohlo dojít ke kybernetické bezpečnostní události podle §7 odst. 1 zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, případně ke kybernetickému bezpečnostnímu incidentu podle §7 odst. 2 uvedeného zákona.
3. Připravit podání podnětu k Úřadu pro ochranu osobních údajů podle §54 odst. 2 písm. c) zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, z důvodu možného zneužití osobních údajů organizátorů a některých přímých účastnic Billie Jean King Cupu, které zcela jistě musely být získány od NSA a dále byly používány novinářem iRozhlas.cz, Arturem Janouškem.
4. Zahájit okamžitě prostřednictvím právních zástupců ČTS právní kroky včetně žaloby na náhradu způsobených škod vůči Českému rozhlasu, případně i konkrétním osobám z ČRo, za prokazatelnou újmu i vzniklé škody Českému tenisovému svazu.
5. Připravit tiskovou konferenci s prezentací konkrétních důkazů o cílené a účelové kampani proti ČTS a o přímé účasti a odpovědnosti konkrétních osob v této účelové dehonestační kampani.

26. května 2023

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Wuhan: Kvitová ovádla dvouhru, Šafářová má titul ze čtyřhry

České tenistky ovládly turnaj WTA ve Wuhanu v Číně. Petra Kvitová získala titul ve dvouhře, když ve finále porazila Slovenku Cibulkovu jasně 6:1 6:1. Čtyřhru vyhrála dvojice Mattek-Sands, Šafářová, která porazila česko-indický pár Strýcová, Mirza 6:1 6:4.

01.10.2016
Kristýna Plíšková vyhrála turnaj WTA v Tashkentu

Svůj první titul na okruhu WTA slaví v Tashkentu Kristýna Plíšková (WTA 97). Sestra finalistky US Open ve finále porazila Japonku Nao Hibino 6:3 2:6 6:3 a připsala si tak největší úspěch ve své dosavadní kariéře.

01.10.2016
Kvitová smetla z kurtu Halep a ve Wuhanu bude hrát o titul

Petra Kvitová je v čínském Wuhanu k nezastavení. V semifinále nedala česká hráčka sebemenší šanci Rumunce Simoně Halep, kterou vyprovodila z kurtu po setech 6:1 6:2. Její finálovou soupeřkou bude Dominika Cibulková, která už během turnaje vyřadila Karolínu Plíškovou i Barboru Strýcovou.

30.09.2016
České derby ve čtvrtfinále v Shenzhenu pro Berdycha

Utkání dvou českých daviscupových reprezentantů Tomáše Berdycha a Jiřího Veselého ve čtvrtfinále turnaje ATP v Shenzhenu zvládl lépe Berdych. Česká jednička vyhrála ve třech setech 7:6(1) 3:6 6:2 a postoupila tak do semifinále. Tam Berdycha čeká Thomaz Bellucci.

30.09.2016
Wuhan: Česká tenistka získá titul ve čtyřhře

Titul ze čtyřhry ve Wuhanu si odveze česká hráčka. Ve finále se totiž proti sobě postaví Lucie Šafářová s Bethanie Mattek-Sands a Barbora Strýcová se Saniou Mirzou. O titul ve dvouhře bude bojovat také Petra Kvitová.

30.09.2016
Kristýna Plíšková si v Tashkentu zahraje o titul

O titul si na turnaji WTA v Tashkentu zahraje Kristýna Plíšková (WTA 100). Nenasazená Češka v semifinále porazila Katerynu Kozlovou 7:6(2) 6:0. Ve finále se může střetnout s Denisou Allertovou, která v semifinále změří síly s Japonkou Hibino.

30.09.2016
Wuhan: Kvitová je v semifinále, Strýcová také podlehla Cibulkové

Do semifinále se na turnaji ve Wuhanu probojovala Petra Kvitová, která čtvrtfinále porazila Johannu Kontu 6:3 6:4. Její další soupeřkou je Rumunka Simona Halep. Barbora Strýcová končí ve čtvrtfinále, kde stejně jako Karolína Plíšková nestačila na Slovenku Cibulkovou.

30.09.2016
Berdych proti Veselému ve čtvrtfinále v Shenzhenu

Ve čtvrtfinále turnaje ATP v Shenzhenu na sebe narazí Tomáš Berdych a Jiří Veselý. Berdych ve dvou tie-breacích zdolal Mikhaila Kukushkina a Veselý porazil Španěla Cervantese 7:6(2) 6:3.

30.09.2016
Áčko dospělých na Hajnovce vyhráli Krstev a Čechová

Ondřej Krstev a Karolína Čechová vyhráli dvouhru na áčkovém turnaji mužů a žen na TENIS Hajnovka – TK Lokomotiva Praha. Krstev ve finále dvouhry porazil Bíška 5:2 scr. a Čechová porazila ve finále dvouhry Dudlákovou 6:3, 3:0 scr. Čtyřhru mužů vyhráli Franěk s Poláčkem a čtyřhru žen Hana Kováčová a Aneta Laboutková. Výsledky: muži, ženy.

29.09.2016
Strýcová porazila Jankovič, Plíšková končí

Barbora Strýcová (1986, WTA 21°) porazila v osmifinále turnaje ve Wu-chanu 1:6, 6:4, 7:5 bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovič (1985, WTA 39) ze Srbska.Ve čtvrtfinále ji čeká souboj s Dominikou Cibulkovou (1989, WTA 12). Slovenka porazila ve 3. kole Karolínu Plíškovou (1992, WTA 6) 6:2, 6:2.

29.09.2016
Kvitová vyřadila světovou jedničku Angelique Kerber

Petra Kvitová (1990, WTA 16) porazila v osmifinále turnaje v čínském Wu-chanu světovou jedničku Angelique Kerber (1988, WTA 1) z Německa 6:7(10), 7:5, 6:4. Česká tenistka sice udělala 11 dvojchyb, ale nakonec potříapůlhodinovém dramatu zvítězila. Ve čtvrtfinále Kvitovou čeká Britka Johanna Konta (1991, WTA 13).

29.09.2016
Kvitová porazila Svitolinu a je ve Wuhanu v osmifinále

Bez zaváhání prošla druhým kolem na turnaji ve Wuhanu Petra Kvitová. Česká tenistka smetla Elinu Svitolinu 6:3 6:1 a v osmifinále ji čeká buď světová jednička Kerber nebo Francouzka Mladenovic. V Chenhdu vypadl Radek Štěpánek, který nestačil na Yen-Hsun Lu 3:6 4:6. Jiří Veselý naopak postupuje, v Shenzhenu zvládl první kolo proti Pablu Andujarovi 6:2 7:6(8).

27.09.2016
Turnaj A v Hrádku a Mar. Lázních vyhráli Štěpánek a Přibylová

Vítězi áčkového turnaje dorostu v Hrádku nad Nisou a Mariánských Lázních se stali Antonín Štěpánek (1999, I.ČLTK Praha) a Veronika Přibylová (1999, TK Olymp Praha). Štěpánek ve finále porazil Daniela Veleka (1999, I.ČLTK Praha) 2:6 6:3 6:2. Přibylová postoupila do semifinále, kde jí vzdala Klára Nováková, a ve finále nenastoupila Karolína Kubáňová. Výsledky Hrádek. Výsledky Mar. Lázně.

26.09.2016
Zemřel karlovarský tenisový fanda a člen rady ČTS Miki Blašín
V neděli 25.9.2016 zemřel velký karlovarský tenisový bafuňář a fanda Miki Blašín. Byl to moc prima člověk, táta a děda, kdo si vzpomenete zapalte mu svíčku a dejte si na něj panáka. Moc vám děkujeme, že jste tenisové radosti i starosti sdíleli s ním, měl vás všechny a hlavně tenis moc rád. Ještě jednou moc všem děkujeme.

Jirmanová Iva - dcera a Blašín Míra - syn
26.09.2016
Barbora Strýcová s Mirzou slaví v Tokyu druhý titul ve čtyřhře

Deblový pár Mirza, Strýcová ovládl turnaj WTA v Tokyu a slaví tak druhý společný triumf. Indicko-česká dvojice ve finále porazila Číňanky Liang, Yang hladce 6:1 6:1.

26.09.2016
MČR družstev dorostu 2016 vyhrála Sparta

Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu pro rok 2016 konané již tradičně na dvorcích TK Sparta Praha vyhrál pořadatelský klub a obhájil tak loňský titul. Ve finále Sparta porazila I.ČLTK Praha 5:4. Na třetím místě skončil Prostějov, který v semifinále podlehl štvanický I.ČLTK Praha 4:5 a v boji o třetí místo porazil TK PRECHEZA Přerov 5:2. Výsledky: finále, o 3. místo, o 5. místo, o 7. místo, 1. kolo, předkolo.

26.09.2016
Vítězkou desítky žen v Brně je Miriam Kolodziejová

Poslední desítku žen v Brně vyhrála Miriam Kolodziejová (1997, WTA 711). Do čtvrtfinále se probojovalo celkem šest domácích hráček, turnajová jednička Krejčíková vzdala ve druhém setu utkání Šumové. Dianu Šumovou potom ve finále zdolala Kolodziejová 6:3 3:6 6:4 a připsala si první titul v kariéře. Čtyřhru vyhrála dvojice Kladivová, Laboutková. Výsledky.

25.09.2016
Kopřiva získal první titul na futures v kariéře

Svůj premiérový titul na mužském okruhu ITF slaví v egyptské Káhiře Vít Kopřiva (1997, ATP 686). Devatenáctiletý Čech minulý týden na titul nedosáhl, když ve finále nestačil na Jaroslava Pospíšila, tentokrát ve finále porazil Argentince Martineze 3:6 6:4 6:1. S Pospíšilem navíc přidali také titul ve čtyřhře. Výsledky.

25.09.2016
LIVE STREAM: Mistrovství ČR družstev dorostu 2016 na Spartě

Od čtvrtka 22. září se koná mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu pro rok 2016 v areálu TK Sparta Praha. Ve čtvrtek se hrají předkola a od pátku do neděle se postupně hraje čtvrtfinále, semifinále a finále. Titul obhajuje domácí tým TK Sparta Praha. Sledujte LIVE STREAM ze 6-ti dvorců: Centrální kurt, kurt A, kurt 1, kurt 2, kurt 3, kurt 4. Výsledky předkolo. Výsledky čtvrtfinále, semifinále, finále.

22.09.2016
Kvitová nestačila v Tokyu na Puig, Strýcová na Radwanskou

Petra Kvitová i Barbora Strýcová končí v Tokyu shodně ve druhém kole. Kvitová nestačila stejně jako v Riu na Monicu Puig 6:1 4:6 4:6 a Strýcová po boji podlehla turnajové dvojce Agnieszce Radwanske 3:6 6.3 5:7. Obě Češky mohly vzájemně změřit síly v dalším kole.

22.09.2016