Český tenisový svaz

Livesport Prague Open vyhrála podruhé v kariéře Bouzková

26.07.2025

Šampionkou Livesport Prague Open se stala Marie Bouzková (47.)! Ve finále největšího českého turnaje v areálu pražské Sparty porazila nejvýše nasazenou Lindu Noskovou (23.) za dvě a čtvrt hodiny po obratu 2:6, 6:1, 6:3. Tímto vítězstvím se vrátí do elitní čtyřicítky žebříčku. Ve čtyřhře zvítězily Nadija Kičenoková a Makoto Ninomijaová.

První set finálového utkání ve dvouhře měla pod kontrolou Nosková, které se podařilo zaznamenat brejky ve třetím a sedmém gemu. Jediný brejkbol Bouzkové ze čtvrté hry naopak odvrátila. To ve druhé sadě se role obrátily a Bouzková byla tou úspěšnější. Zatímco v páté hře odvrátila dva brejkboly soupeřky, na returnu se prosadila ve druhém a šestém gemu.

O šampionce se tak muselo rozhodnout až ve třetím setu, který se na začátku přeměnil v pořádnou divočinu. Bouzková dvakrát prorazila podání Noskové, která ale na každou ztrátu servisu reagovala rebrejkem.

Jako klíčový se ukázal sedmý gem, v němž Bouzková prorazila soupeřce servis čistou hrou. Následně brejk potvrdila a zápas ukončila hned v následujícím gemu dalším úspěchem na returnu.

„Po prvním setu jsem se snažila hlavně udržet servis. Lindu jsem ve druhém gemu druhé sady brejkla a utkání se začalo vyvíjet trochu jinak. Začala jsem se cítit líp. Myslím, že tím se to nalomilo. Minimálně jsem rozjetou Lindu trochu zpomalila a sama jsem se pak cítila mnohem lépe. Třetí set byl nahoru dolů a bylo důležité, kdo si potom udrží servis,“ uvedla Bouzková.

„Každé finále bolí, každý zápas bolí. Chtěla jsem vyhrát, ale nejvíc jsem zklamaná ze svého výkonu. Byl to podobný zápas jako před třemi lety. Mohla jsem si z toho vzít trošku víc,“ mrzelo Noskovou. „Dobře jsem věděla, jak Maruška hraje. Musím to brát taky tak, že jsem dokázala dojít do finále, i když jsem nepředvedla ani polovinu z toho, co umím hrát. Musím se zase naladit pozitivně na další turnaje.“

Bouzková svým prvenstvím navázala na pražský titul z roku 2022, zároveň se jedná o její druhý kariérní titul z okruhu WTA.

Havlíčková se Samson titul nevybojovaly
Před finále dvouhry na Livesport Prague Open proběhlo na centrálním kurtu v areálu pražské Sparty finále čtyřhry. Lucie Havlíčková a Laura Samson se v utkání proti nasazeným dvojkám Nadije Kičenokové a Makoto Ninomijaové ujaly vedení 1:0 na sety, nakonec ale za necelou hodinu a půl padly 6:1, 4:6, 7:10.

Po prvním setu, v němž Češky získaly prvních pět her a došly si suverénně pro vedení, se začalo rozložení sil na dvorci otáčet. Havlíčková se Samson sice srovnaly ve druhém dějství z 0:3 na 3:3 a odvrátily dalších šest brejkbolů soupeřek, ale v desátém gemu nedokázaly udržet podání.

V rozhodujícím supertiebreaku přišly klíčové chvíle za stavu 4:2 pro domácí pár. Kičenoková a Ninomijaová totiž získaly následujících šest bodů, na což už Havlíčková se Samson nedokázaly najít odpověď.

„Začaly jsme velice dobře. První set byl rychlý, nedělaly jsme moc chyb. Šly jsme si pro to. Ve druhém setu jsme hůře začaly, potom jsme dorovnaly. Za stavu 3:3 jsme prohrály takový blbý no ad, který mohl podle mě ten zápas přetočit úplně na jinou stranu. Je to škoda, ale myslím, že naše jízda byla dobrá,“ zhodnotila Havlíčková.

Finálová účast je pro mladou českou dvojici velkým úspěchem. „Přeci jen jsme nevěděly, že se dostaneme. Je to super úspěch. Hlavně, že jsme hrály poprvé a i takhle vyrovnaně s nejlepšími. Porazily jsme hodně dobrých hráček,“ zmínila Samson.

Jedenáct Češek v hlavní soutěži
Letošní ročník Livesport Prague Open nabídl pro české tenisové fanoušky spoustu zápasů s domácími tenistkami. To bylo nejen kvůli tomu, že jich do prvního kola naskočilo hned jedenáct, ale především kvůli tomu, že se jim nebývale dařilo. Vždyť do osmifinále jich postoupilo osm a do čtvrtfinále pět!

Výborný turnaj odehrála Tereza Valentová, která si poprvé na okruhu WTA zahrála semifinále. Zajistila si tím premiérový posun do elitní stovky světového žebříčku, v němž se v pondělí objeví na 91., nebo 92. místě. Nad její síly byla až Marie Bouzková.

Vůbec poprvé se do čtvrtfinále na okruhu WTA probojovala Sára Bejlek. Její zápas se čtvrtou nasazenou Sin-jü Wang se nakonec protáhl kvůli počasí na dva dny a česká tenistka se mezi nejlepší čtyřku nepodívala po dvousetové porážce. Stejně jako Kateřina Siniaková, která pro změnu nestačila ve čtvrtfinále na Lindu Noskovou a padla ve třech sadách.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Nicole Vaidišová začala vítězně při svém návratu do světového tenisu

Nicole Vaidišová (1989, WTA NR) udělala první krok na cestě zpět do světového tenisu, vyhrála první kolo na turnaji v americkém Albuquerque s dotací $75,000. Nicole porazila Kazašku Karatantchevu (1989, WTA 191) 6:3, 6:4.

16.09.2014
Turnaj ČTS třídy A na Neridé a v Dobříši vyhráli Horák a Pluhařová

Turnaj Českého tenisového svazu třídy A v kategorii mladších žáků na Neridé vyhrál Vítek Horák, kterému ve finále krečoval Dalibor Svrčina. Turnaj v kategorii mladších žákyň v Dobříši vyhrála Terezie Pluhařová. Ta ve finále porazila Vendulu Žižkovou. Výsledky: chlapci, dívky.

16.09.2014
MČR družstev dorostu 2014 na Spartě

Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu se hraje v druhé polovině září již tradičně na dvorcích TK Sparta Praha. Z pondělního předkola postoupily týmy TK Neridé, TK Slavia Plzeň, TK Olymp Praha a TC Brno, které doplnily čtveřici nasazených týmů TK Agrofert Prostějov, I.ČLTK Praha, TK Sparta Praha a TK PRECHEZA Přerov o.s. Do semifinále postoupily nasazené týmy a ve středu změří síly Prostějov s Přerovem a Sparta se Štvanicí. Výsledky: předkolo, čtvrtfinále. Fotogalerie.

16.09.2014
Tři české tenistky postoupily do 2. kola v Seoulu

Klára Koukalová a sestry Plíškovy prošly úspěšně prvním kolem turnaje WTA v Seoulu. Klára ve třech setech zdolala Kiki Bertens, dvojka turnaje Karolína Plíšková porazila hladce Izraelku Glushko 6:1 6:2 a její sestra si poradila se Švýcarkou Voegele 6:3 7:6(4).

16.09.2014
Hradecká vyhrála titul ve čtyřhře v Quebecku

Lucie Hradecká a Mirjana Lucic-Baroni vyhrály deblový titul v kanadském Quebecku na turnaji WTA International. Ve finále porazily Hlaváčkovou a Goegres 6:3, 7:6. Lucic-Baroni vyhrála titul i ve dvouhře, když ve finále porazila Venus Williams 6:4, 6:3.

15.09.2014
Karolína Plíšková v Hong Kongu získala titul ve čtyřhře, ne ve dvouhře

Karolína Plíšková (1992, ATP 36) na titul ve dvouhře na turnaji WTA International v Hong Kongu nedosáhla. Ve finále nestačila na Němku Lisicki (1989, WTA 31) 5:7, 3:6. Spolu se svoji sestrou Kristýnou získala titul ve čtyřhře.

14.09.2014
Sparta Prince Babytenis Masters vyhráli Menšík a Fruhvirtová

Jakub Menšík a Linda Fruhvirtová vyhráli Sparta Prince Babytenis Masters konané v neděli 14. září na dvorcích TK Sparta Praha. Jakub Menšík porazil ve finále Vojtěcha Doubka 7:6(4) a Linda Fruhvirtová ve finále porazila Nikolu Bartůňkovou 6:3. Na třetím místě skončili Fedasko, Kalina, Charvátová a Tomajková. V kategorii minitenis zvítězil Jan Kumstát, který ve finále porazil Lukáše Sysla. Na třetím místě skončili Tobiáš Klofáč a Filip Dvořák. Fotogalerie.

14.09.2014
Petra Krejsová vyhrála desítku na Spartě

Petra Krejsová (1990, WTA 364) vyhrála mezinárodní turnaj žen na TK Sparta Praha dotovaný $10,000. Ve finále porazila Slovenku Nikolu Vajdovou (1989, WTA 826) 6:2, 6:4. Pro Petru Krejsovou je to letošní druhý titul, ten první získala na desítce v německém Horbu. Čtyřhru vyhrály Vendula Žovincová se Slovenkou Jablonovskou. Výsledky. Fotogalerie.

14.09.2014
Johana Marková došla do finále na ITF 4 v Larnace

Své první finále v kariéře na juniorském okruhu ITF si zahrála Johana Marková (1999, 594. ITF) na turnaji kategorie 4 na Kypru. V Larnace se probojovala do boje o titul, který si ale nakonec neodvezla. Nad její síly byla Adriana Sosnovschi (1998, 1071. ITF) z Moldávie, které hráčka TK Sparta Praha podlehla 5:7 3:6. Johana ve čtvrtfinále porazila nasazenou jedničku Asghar (GBR, 128. ITF), které podlehla ve stejném kole o týden dříve. Výsledky.

14.09.2014
Hradecká a Hlaváčková si proti sobě zahrají finále čtyřhry v Quebecu

Bývalé deblové partnerky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková se opět střetnou proti sobě, a to ve finále turnaje WTA v Quebecu. Lucie po boku Mirjany Lucic-Baroni a Andrea s Julií Goerges, ty v semifinále vyřadily další Češku Barboru Krejčíkovou s Tatjanou Maria.

14.09.2014
Davis Cup: Berdych se Štěpánkem prohráli čtyřhru, do finále jde Francie

Český daviscupový tým si letos finále nezahraje. V semifinále prohrává po dvou dnech s Francií 0:3, když v sobotu nestačili Berdych se Štěpánkem na dvojici Tsonga, Gasquet ve čtyřech setech. O druhém finalistovi rozhodne až třetí hrací den, kdy Švýcarsko vede nad Itálií 2:1.

13.09.2014
Karolína Plíšková bude v Hong Kongu bojovat o dva tituly

Své třetí finále v této sezoně si zahraje na turnaji WTA v Hong Kongu Karolína Plíšková. Česká hráčka v semifinále porazila Alison Van Uytvanck 6:1 4:6 6:4 a o titul se utká s jedničkou turnaje Sabine Lisicki. Se sestrou kristýnou si navíc zahrají i finále čtyřhry, kde se střetnou s párem Mayr-Achleitner, Rodionova. V Tashkentu získala titul ve čtyřhře Kateřina Siniaková, a to po boku Aleksandry Krunic.

13.09.2014
Lucie Hradecká končí v Quebecu po boji na raketě Venus Williams

Po třísetovém boji, který vyústil až v tie-break závěrečného setu, končí na turnaji WTA v Quebecu Lucie Hradecká. Česká tenistka podlehla turnajové jedničce Venus Williams 3:6 6:4 6:7(3). Spolu s Lucic-Baroni si Lucka zahraje semifinále čtyřhry, stejně jako Bára Krejčíková (partnerka T. Maria) a Andrea Hlaváčková (partnerka J. Goerges).

13.09.2014
Český souboj v Quebecu vyhrála Hradecká a je ve čtvrtfinále

Český duel druhého kola na turnaji WTA v Quebecu vyhrála Lucie Hradecká. Lucka v něm ve třech setech porazila kvalifikantku Barboru Krejčíkovou 3:6 7:5 6:2 a její další soupeřkou bude turnajová jednička Venus Williams.

12.09.2014
Karolína Plíšková je v Hong Kongu v semifinále

Česká tenistka Karolína Plíšková pokračuje na turnaji WTA v Hong Kongu v úspěšném tažení a postoupila do semifinále. Karolína ve čtvrtfinále vyřadila Číňanku Jie Zheng hladce 6:1 6:3 a v boji o finále ji čeká Alison Van Uytvanck.

12.09.2014
Davis Cup: Po prvním hracím dni Češi prohrávají s Francií 0:2

Tomáš Berdych i Lukáš Rosol prohráli své úvodní duely v daviscupovém utkání proti Francii a Česko tak po prvním hracím dni prohrává 0:2. Tomáš Berdych nestačil na Richarda Gasqueta 3:6 2:6 3:6 a Lukáš Rosol neuhrál set na francouzskou jedničku Jo-Wilfrieda Tsongu.

12.09.2014
Semifinále Davis Cupu: První hrací den nastoupí Berdych a Rosol

Semifinálové utkání Davis Cupu Francie proti Česku rozehrají Richard Gaquet a Tomáš Berdych. Po nich se na centrálním dvorci areálu Roland Garros představí francouzská jednička Jo-Wilfried Tsonga a Lukáš Rosol. V úvodních dvouhrách tak překvapivě chybí Gael Monfils, Rosol dostal šanci před Štěpánkem.

11.09.2014
Karolína Plíšková je ve čtvrtfinále turnaje WTA v Hong Kongu

Česká tenistka Karolína Plíšková (36. WTA) postoupila na turnaji WTA v Hong Kongu už do čtvrtfinále. V něm si turnajová trojka zahraje s Číňankou Jie Zheng. Karolína ve druhém kole porazila Monicu Puig z Portorika 6:3 6:4.

11.09.2014
Áčkový turnaj mladšího žactva na Mělníku vyhrál Krumich, v Rakovníku Vidmanova

Turnaj třídy „A“ v kategorii mladších žáků na Mělníku vyhrál Martin Krumich (2002, I.ČLTK Praha), který ve finále porazil Vítka Horáka (2002, I.ČLTK Praha) 7:6 (4), 6:3. Čtyřhru vyhráli Vítek a Jurajda. Turnaj „A“ v kategorii mladších žákyň v Rakovníku vyhrála Daria Vidmanova (2003, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Beátu Havlíčkovou (2002, Severočeská tenisová o.s.) 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhrály Pluhařová a Mandelíková. Výsledky: chlapci, dívky.

09.09.2014
Krejčíková postoupila do druhého kola na turnaji WTA v Quebecku

Barbora Krejčíková (1995, WTA 214) úspěšně prošla kvalifikací na turnaji WTA International V Quebecku a prvním kole hlavní soutěže porazila Američanku Vickery 6:2, 6:4 a ve druhém kole si zahraje s Luckou Hradeckou, která do druhého kola prošla přes Portugalku Larcher de Brito 7:6(4), 6:1.

09.09.2014