Český tenisový svaz

Soustředění proběhlo na jedničku, těší Strýcovou před cestou BJKC týmu do Švýcarska

05.04.2026

Premiéra Barbory Strýcové na lavičce českého BJKC týmu se nezadržitelně blíží. Už příští týden se česká reprezentace představí v kvalifikačním utkání ve švýcarském Bielu. Ve Swiss Tennis Areně bude usilovat o postup na finálový turnaj. „Už to trochu pulzuje! Kecala bych, kdybych řekla, že jsem úplně v klidu,“ přiznala během tiskové konference kapitánka Strýcová, která do týmu doplnila jako pátou hráčku Lucii Havlíčkovou.

Sraz českého týmu probíhá v Praze, odkud v pondělí brzy ráno odcestují aktérky kvalifikačního zápasu do Švýcarska. V areálu TK Sparty Praha v halovém prostředí proběhly první tréninky, při nichž Strýcová sledovala, v jakém rozpoložení se její svěřenkyně před cestou nachází.

„Soustředění proběhlo na jedničku. Trénovaly jsme hlavně debly,“ řekla Strýcová s tím, že brzký trénink v Praze je způsoben hlavně podmínkami ve Švýcarsku. „Přiletíme tam v pondělí, kdy kurt nebude ještě připravený. Začnou na něm pracovat v úterý, snad brzy ráno, protože máme mít od jedenácti trénink. Bude to velký fičák, v pátek se už hrají zápasy.“

Strýcová má v týmu Lindu Noskovou, Marii Bouzkovou, Markétu Vondroušovou, Terezu Valentovou a jako pátou hráčku Lucii Havlíčkovou, která její výběr před cestou do Bielu doplnila. Češky budou čelit především hvězdné Belindě Bencicové a velezkušené Viktoriji Golubicové, která v týmových soutěžích pravidelně podává výborné výkony.

„Všichni víme, že Belinda je prostě skvělá hráčka, která je kousek za Top 10. Hraje skvělý tenis,“ poznamenala Strýcová. „Ale jsou tam i další hráčky, není to jen o Belindě. Je tam Golubicová, která v Billie Jean King Cupu předvádí vždycky skvělé výkony. Ale i my máme skvělý tým, který tam jede s tím, že chceme vyhrát,“ zdůraznila. 

První trénink na Spartě, při němž se zkoušely deblové varianty, ještě ani zdaleka o ničem nerozhodl. Čtyřhra totiž bude hrát důležitou roli kvůli změně formátu. První hrací den se budou hrát úvodní dva singly, druhý hrací den začne nově čtyřhrou a následovat budou další dvě dvouhry.

„Asi mi to moc nenapovědělo. Nejde se hned sehrát po jednom deblu, ale bylo fajn si ho zahrát. Abychom alespoň trochu věděly, na čem jsme. Formát je pro všechny nový, čtyřhrou se začíná druhý hrací den. Ten zápas bude dost důležitý. Uvidíme, všechno se ukáže až tam,“ podotkla k formátu.  

Strýcová má prozatím k dispozici čtyři tenistky, Bouzková je totiž v Bogotě, kde ji v neděli čeká finále antukového turnaje. „Sledovat Marušku budeme, přeci jen hraje finále. Chceme, aby do Bielu dorazila co nejrychleji. V pondělí podvečer by tam měla být,“ věří kapitánka, kterou čeká zápasová premiéra v nové roli.

„Debut? Už to trochu pulzuje! Kecala bych, kdybych řekla, že jsem úplně v klidu,“ přiznala Strýcová. „Cokoliv dělám a je to spojené s tenisem, hodně mi na tom záleží. Hrozně bych nám přála, aby se vstup povedl a byl vítězný,“ dodala.

Kvalifikační utkání Billie Jean King Cupu se bude hrát 10. a 11. dubna ve švýcarském Bielu.

Foto: ČTS/Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Kolodziejová vyhrála turnaj žen $15,000 v Praze

Miriam Kolodziejová (1997, WTA 375) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF dotovaný $15,000 v Praze na Vista resort & club. Ve finále porazila Slovinku Nastju Kolar (1994, WTA 565) 6:2, 5:7, 6:4. Turnaj čtyřher vyhrála Johana Marková s Moldavkou Detiuc. Výsledky.

17.09.2017
DC: Jebavý s Pavláskem prohráli čtyřhru, Nizozemsko snížilo na 1:2

Bod ze sobotní čtyřhry si na své konto připsali Nizozemští tenisté. Haase s Middelkoopem porazili Jebavého s Pavláskem 4:6 6:4 7:6(1) 6:4. Utkání Davis Cupu je tak po dvou dnech 2:1 pro Česko. Rozhodující bod mohou čeští tenisté udělat v nedělních dvouhrách, kde jako první nastoupí Jiří Veselý.

16.09.2017
Vítězem 1. ligy dospělých je Severočeská tenisová o.s.

Ve dnech 11.-15.9 se ve čtyřech základních skupinách konala 1. liga družstev dospělých. Z jednotlivých skupin postoupili do semifinále TK Neridé, TC Realsport Nymburk A, SK OAZA Praha a Severočeská tenisová o.s.. Vítězem se stal tým Severočeské tenisové o.s., který ve finále zdolal 5:4 celek TK Neridé, když po dvouhrách prohrával 2:4. Výsledky.

15.09.2017
Česko vede nad Nizozemskem 2:0, Veselý i Rosol vyhráli v pěti setech

Po prvním dni Davis Cupu Nizozemsko – Česko vede náš tým 2:0. Nejdříve Jiří Veselý zdolal v pětisetové bitvě Thiema de Bakkera 4:6 6:3 4:6 6:4 6:4, druhý bod potom přidal Lukáš Rosol, který také v pěti setech zdolal domácí jedničku Robina Haaseho. Češi jsou tak v Haagu jeden bod od udržení ve Světové skupině.

15.09.2017
Mezinárodní turnaj žen v areálu Vista resort

V bývalém areálu TC VŠ Praha (nyní Vista resort & club) se od úterý 12. září hraje mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000. Jedná se o třetí turnaj žen ITF v řadě na území ČR. První turnaj v Říčanech vyhrála Tereza Procházková, druhý turnaj na TJ Spoje vyhrála Francouzka Rame. Výsledky a program dne.

14.09.2017
Davis Cup v Nizozemsku zahájí Veselý proti De Bakkerovi

První, kdo se představí při barážovém utkání Davis Cupu v Nizozemsku, bude Jiří Veselý. Česká jednička vyzve domácího Thiema de Bakkera, po nich nastoupí Lukáš Rosol proti domácí jedničce Robinu Haasemu. Utkání začíná v pátek 15. září ve 14 hodin.

14.09.2017
Andrew Paulson vyhrál ITF 2 na Neridé

Vítězem mezinárodního juniorského turnaje ITF 2 na Neridé se stal Andrew Paulson (2001, TK Sparta Praha). Do semifinále postoupili celkem tři čeští junioři, Paulson vyřadil Jiřího Lehečku (2001, TK AGROFERT Prostějov) a Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha) prohrál s Lopezem Montagudem ze Španělska. ve finále potom Paulson zdolal turnajovou dvojku Španěla Carlose Lopeze Montaguda 3:6 7:5 6:1. Čtyřhru ovládla dvojice Forejtek, Svrčina a mezi dívkami pár Beránková, Parry. Výsledky.

11.09.2017
Turnaj žen $15,000 na TJ Spoje vyhrála Francouzka Rame

Vítězkou mezinárodního turnaje žen na TJ Spoje dotovaného $15,000 vyhrála Alice Rame (1997, WTA 794) z Francie. Ve finále porazila Belgičanku Kempen (1997, WTA 558) 6:4, 5:4 ret. Čtyřhru vyhrály Nikola Tomanová a Kristýna Hrabalová, které ve finále porazily Markovou a Detiuc 6:1, 6:3. Výsledky.

10.09.2017
Zdeněk Kolář došel do finále $15,000 v Maďarsku

Turnajová jednička Zdeněk Kolář (ATP 241) titul v maďarském Kecskemetu nezískal. Na turnaji s dotací $15,000 ve finále podlehl Španelovi Lopez-Perezovi (ATP ) 1:6 1:6. Kolář má v této sezoně na kontě již dva tituly z turnajů této kategorie. Do finále čtyřhry došla česká dvojice Krstev, Rikl. Výsledky.

09.09.2017
TE 3 do 14-ti let Koper: Vojtěch Veigert došel do finále

O titul si na turnaji Tennis Europe 3 do 14-ti let ve slovinském Koperu zahrál Vojtěch Veigert (2003, TK Pernštýn 1897 Pardubice). Turnajová dvojka prošla prvními třemi koly se ztrátou pouhých 2 gemů, do finále bez ztráty setu. ve finále však nestačil na Chorvata Mili Poljicaka 4:6 4:6. Výsledky.

09.09.2017
Turnaj A ml. žactva ve Zruči a Dobříši vyhráli Jedlička a Bartůňková

Vítězi áčkového turnaje mladšího žactva, který se konal ve dnech 1.-5. září, se stali Adam Jedlička (2005, I.ČLTK Praha) a Nikola Bartůňková (2006, I.ČLTK Praha). Jedlička ve finále ve Zruči porazil turnajovou jedničku Jakuba Menšíka (2005, TK AGROFERT Prostějov) 6:2 7:5. Bartůňková v boji o titul přehrála Amélii Šmejkalovou (2005, TK PRECHEZA Přerov) 6:3 6:2. Výsledky Zruč. Výsledky Dobříš.

07.09.2017
Baráž Davis Cupu: Premiéra pro Jebavého, Berdych hrát nebude

Čeští tenisté budou ve dnech 15.-17. září bojovat v nizozemském Haagu o záchranu ve Světové skupině Davis Cupu. Nominace na toto utkání je bez Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka. Český tým se tak představí ve složení Jiří Veselý, Adam Pavlásek, Lukáš Rosol a premiérově také Roman Jebavý.

06.09.2017
Siniaková s Hradeckou postoupily do semifinále čtyřhry na US Open

Deblová dvojice Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková postoupila do semifinále US Open. Český pár vyřadil slovinsko-španělskou dvojici Klepac, Martinez Sanchez 7:6(2) 6:3. Do boje o semifinále se ještě zapojí Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou, které by v případě postupu narazily na Hradeckou se Siniakovou. Ve spodní části pavouka čeká čtvrtfinále také Andreu Hlaváčkovou po boku s Timeou Babos.

06.09.2017
OPTIM TOUR 2017: V Brně byli nejlepší Holiš a Svobodová

Celkem 80 hráčů a hráček se představilo na „áčku“ hraném na TC Brno. Turnaj v neděli zkrápěl místy i vydatný déšť, což trochu ovlivnilo jeho průběh. V mužské části zdobil startovní pole první nasazený a zároveň 254.hráč ATP Petr Michnev, ale jen do chvíle než se utkal se Štěpánkem z I.ČLTK Praha.

05.09.2017
Petra Kvitová je ve čtvrtfinále US Open. Porazila Muguruzu

Petra Kvitová (1990, WTA 14) na grandslamovém US Open vyřadila Španělku Garbiňe Muguruzu po setech 7:6(6), 6:3 a postoupila do čtvrtfinále, kde narazí na Venus Williams (1980, WTA 9), se kterou má pozitivní bilanci 4:1.

04.09.2017
Mezinárodní turnaj žen v Praze na TJ Spoje

Od úterý 5. září se v areálu TJ Spoje Praha hraje mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000. Turnaj začal kvalifikací, které se zúčastnilo 42 hráček, z toho 24 Češek. Vstupné do areálu je celý týden zdarma. Finále dvouhry se hraje v neděli 10. září. Výsledky a program dne.

04.09.2017
Sparta vyhrála mistrovství družstev staršího žactva 2017

TK Sparta Praha vyhrála mistrovství ČR družstev v kategorii staršího žactva, které se hrálo 31.8.-3.9. v Rakovníku. Sparta ve finále porazila TK Agrofert Prostějov 5:2. Na třetím místě skončilo I.ČLTK Praha a na 4. místě TK Neridé. Výsledky: finále, o 3 místo, o 5. místo, o 7. místo.

03.09.2017
Kilnarová vyhrála turnaj žen $15,000 v Polsku

Monika Kilnarová (1999, WTA 494) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000 v polském Mragowo. Ve finále porazila domácí Martu Lesniak (1988, WTA 588) 7:5, 1:6, 6:1. Výsledky.

03.09.2017
Tereza Procházková vyhrála turnaj žen $15,000 v Říčanech

Tereza Procházková (1999, WTA 952) vyhrála mezinárodní turnaj žen Penta Trading Open 2017 dotovaný $15,000 v Říčanech u Prahy. Ve finále porazila Dianu Šumovou (1994, WTA 692) 5:7, 6:4, 6:4. Čtyřhru vyhrály Slovenky Vajdová a Jablonovská. Výsledky.

03.09.2017
Turnaj A dorostu na Neridé a v Jablonci vyhráli Lehečka a Kubáňová

Vítězi turnaje A v kategorii dorostu, který se ve dnech 18.-22.8. 2017 konal na Neridé (dorostenci) a v Jablonci (dorostenky), se stali Jiří Lehečka (2001, TK AGROFERT Prostějov) a Karolína Kubáňová (2001, TK Slavia Orlová). Lehečka ve finále porazil domácího Jiřího Barnata (2001, TK Neridé) 6:2 6:2 a mistryně ČR žen Kubáňová ve finále přehrála Danielu Jelínkovou (2002, TENIS-CENTRUM DTJ HK) 6:1 6:0. Výsledky Neridé. Výsledky Jablonec.

01.09.2017