Český tenisový svaz

Sisková s Kempenovou vyhrály turnaj v La Bisbalu bez ztráty setu

06.04.2025

Anna Sisková si odskočila ze singlových turnajů do španělského La Bisbalu, aby spojila síly s Magali Kempenovou z Belgie a zahrála si deblovou hlavní soutěž na akci pod hlavičkou WTA 125. První nasazené nepoznaly v průběhu turnaje hořkost porážky a ve finále přehrály po setech 7:6(1), 6:1 Darju Semenistou a Ninu Stojanovičovou. Sisková s Kempenovou si tak dokázaly podmanit i druhý společný turnaj.

Poprvé se třiadvacetiletá Sisková spojila s o čtyři roky starší Kempenovou v únoru na turnaji WTA v rumunské Kluži. Česko-belgický pár se po výtečných výkonech mohl radovat z triumfu a pro obě hráčky se jednalo o premiérovou trofej na nejvyšším okruhu.

Sisková se následně vrátila k singlovým turnajům na okruhu ITF a v Egyptě získala dva tituly a jednou byla ve finále. Než bude pokračovat ve své snaze o oživení singlové kariéry, odskočila si do španělského La Bisbalu, kde opět spojila síly s Kempenovou a i jejich druhý společný turnaj skončil ziskem titulu!

Na turnaji WTA 125, kde česká hráčka obhajovala loňské prvenství, plnily Sisková s Kempenovou roli prvních nasazených a během tří zápasů neztratily ani jeden set!

Finále nabídlo hodně divoký první set. V něm došlo dohromady k osmi brejkům a blíže vítězství byly Semenistá se Stojanovičovou, které ale dvakrát nedopodávaly. Sada dospěla do tiebreaku, v němž naprosto dominovaly Sisková s Kempenovou, které zvítězily drtivě 7:1.

Získanou psychickou výhodu nad soupeřkami pak přetavily v dominanci ve druhém dějství. V úvodních dvou hrách si oba páry sice shodně prorazily podání, ale od stavu 1:1 už bodovaly jen Sisková a Kempenová. Zápas zakončily ziskem pěti gemů v řadě.

Třiadvacetiletá Sisková vybojovala v kategorii WTA 125 svůj třetí titul kariéry. Především ale v La Bisbalu obhájila loňskou trofej, kterou tehdy vybojovala po boku Miriam Škoch. Sobotním triumfem tak zamezila hrozícímu propadu žebříčkem a v pondělí se bude nacházet na 65. místě světa.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Menšík a Fruhvirtová halovými Mistry ČR mladšího žactva

Jakub Menšík (2005, TK AGROFERT Prostějov) a Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha) vyhráli halové Mistrovství ČR v kategorii mladšího žactva. Menšík si ve finále v Jablonci n. Nisou poradil s Vojtěchem Petrem (2005, TK Na Dolině) 6:2 6:3. Devítiletá Brenda Fruhvirtová ovládla šampionát dívek, když ve finále na Spartě porazila Nikolu Bartůňkovou (2006, I.ČLTK Praha) 6:1 6:1. Výsledky Jablonec. Výsledky Sparta.

07.02.2017
OPTIM TOUR 2017: Bužková byla nejlepší na áčku žen v Milovicích

Radka Bužková (I.ČLTK Praha) vyhrála celkem s přehledem turnaj žen, když ve finále porazila Adélu Jarošovou po setech 7:5,5:7,6:0. K tomu ještě s Anetou Laboutkovou vyhrály čtyřhru. Letošní účast byla poznamenána souběžně hranou kvalifikací ITF v Trnavě. Výsledky.

07.02.2017
Winter Cups do 14-ti a 16-ti let: České týmy zvládly kvalifikace

Ve dnech 3.-5. února 2017 se konaly kvalifikační skupiny Winter Cupů do 14-ti a do 16-ti let. Všechny čtyři české týmy postoupily z kvalifikací do finálových skupin, které se uskuteční 17.-19. února. Sestavy českých týmů: B14 – Siniakov, Jurajda, Donald, G14 – Viďmanová, Mandelíková, Fruhvirtová, B16 – Svrčina, Paulson, Forejtek, G16 – Hindová, Nikolovová, Sisková. Výsledky.

05.02.2017
Petra Krejsová vítězkou $15,000 v Glasgow

Svůj šestý turnajový triumf v kariéře získala v Glasgow Petra Krejsová (WTA 421). Turnajová osmička ve finále porazila Bibiane Schoofs z Nizozemí 2:6 7:5 6:4. Spolu s Rumunkou Andrei došly také do finále čtyřhry. Výsledky.

05.02.2017
Markéta Vondroušová vyhrála $25,000 v Grenoblu

Druhý titul v řadě slaví na turnaji ve francouzském Grenoblu Markéta Vondroušová (1999, WTA 420). Po triumfu na „patnáctce“ v Německu tentokrát prošla kvalifikací a ovládla podnik s dotací $25,000. Ve finále Markéta porazila Annu Blinkovou (WTA 189) z Ruska 7:5 6:4. Výsledky.

05.02.2017
Davis cup: Austrálie - Česko 3:0, čeká nás baráž

Český daviscupový tým neuspěl v prvním kole Davisova poháru proti Austrálii a bude hrát v září baráž o udržení ve Světové skupině. Po prohraných pátečních dvouhrách neuspěli čeští tenisté ani v dnešní čtyřhře, v níž Jan Šátral s Jiřím Veselým podlehli favorizovanému páru Sam Groth / John Peers 3:6, 2:6, 2:6. Výsledky.

04.02.2017
Davis cup: Po prvním dni prohráváme s Austrálií 0:2

Po prvním hracím dni prohrává český daviscupový tým s Austrálií 0:2. V úvodní dvouhře nestačil Jiří Veselý (1993, ATP 54) na Jordana Thompsona (1994, ATP 65) 3:6, 3:6, 4:6. Ve druhé dvouhře Jan Šátral (1990, ATP 157) nepřekvapil Kyrgiose (1995, ATP 15) 2:6, 3:6, 2:6. Výsledky.

03.02.2017
DC: K prvnímu utkání nastoupí Veselý, Šátral vyzve Kyrgiose

Los daviscupového utkání Austrálie – Česká republika určil, že jako první se v pátečních dvouhrách v Melbourne představí Jiří Veselý proti australskému nováčkovi Jordanu Thompsonovi. Po nich potom Jan Šátral vyzve domácí jedničku Nicka Kyrgiose.

02.02.2017
Lucie Šafářová je v Taipei ve čtvrtfinále, čeká ji Japonka Doi

Poprvé v letošní sezoně si Lucie Šafářová zahraje na podniku WTA čtvrtfinále. V Taipei ve druhém kole porazila Anastasii Sevastovou a v boji o semifinále ji čeká Japonka Doi. Ve druhém kole se loučí Lucie Hradecká, která nestačila na turnajovou jedničku Elinu Svitolinu 4:6 5:7.

02.02.2017
Winter Cup 12&U: Chlapci i dívky vyhráli kvalifikační skupiny

České týmu dvanáctiletých ovládli kvalifikační skupiny Winter Cupu do 12-ti let a postoupily tak do finále, které se bude konat 10.-12. února. V Hrádku nad Nisou chlapci ve složení Menšík, Pazdera, Petr porazili Slovensko a Francii, dívky si v Rakovníku v sestavě Pávková, Havlíčková, Bartůňková poradily s Maďarskem a Slovenskem. Výsledky Hrádek. Výsledky Rakovník.

31.01.2017
Turnaj A ml. žactva v Prostějově a Vésce vyhráli Menšík a Tomajková

Vítězi turnaje „A“ mladšího žactva v Prostějově a ve Vésce se stali Jakub Menšík (2005, TK AGROFERT Prostějov) a Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov). Menšík ve finále v Prostějově porazil Vojtěcha Petra (2005, TK Na Dolině) 7:6(4) 6:2 a Tomajková si poradila Lucii Havlíčkovou (2005, TK Sparta Praha) 6:0 6:2. Výsledky Prostějov. Výsledky Véska.

31.01.2017
OPTIM TOUR 2017: Petr Nouza vyhrál zaslouženě áčko v Liberci

Petr Nouza (SK Hamr) si poradil se všemi soupeři na rychlém povrchu v Liberci. K tomu ještě se svým trenérem Davidem Škochem ovládli soutěž čtyřhry. Výsledky.

31.01.2017
Juniorský turnaj ITF4 na Štvanici vyhrála Lavičková

Kristýna Lavičková (2002, ITF 288) vyhrála mezinárodní turnaj ITF Grade 4 v Praze na Štvanici. Ve finále porazila nejvýše nasazenou Dánku Helmi (2000, ITF 216) 6:2, 6:2. Soutěž čtyřher dívek vyhrál švanický pár Bužková/Laboutková, které ve finále porazily italský pár La Rocca/Rossi 6:1, 7:5. Ve čtyřhře chlapců byl úspěšný Dominik Křipský, který spolu s Němcem Strombachsem ve finále porazili britský pár McHugh/Steward 6:2, 3:6, 10:8. Výsledky.

29.01.2017
Šafránek vyhrál pětadvacítku v Kazachstánu

Václav Šafránek (1994, ATP 256) vyhrál mezinárodní turnaj mužů ITF dotovaný $25,000 v kazaš­wském Aktobe. Ve finále porazil Ukrajince Manafova (1993, ATP 360) 7:6(5), 7:6(2) a získal 27 bodů do žebříčku ATP. Výsledky.

29.01.2017
Winter Cup 12&U: Kvalifikace v Hrádku a Rakovníku

V Hrádku nad Nisou a Rakovníku se ve dnech 27.-29. ledna konají kvalifikační skupiny Winter Cupu 2017. Česká republika bude bojovat v těchto sestavách: Jakub Menšík, Marek Pazdera, Vojtěch Petr a Katrin Pávková, Lucie Havlíčková, Nikola Bartůňková. Výsledky chlapci. Výsledky dívky.

28.01.2017
Titul ve čtyřhře na Australian Open 2017 má Šafářová

Svůj čtvrtý grandslamový triumf ve čtyřhře získala Lucie Šafářová, která s Američankou Bethanií Mattek-Sands otočila duel proti česko-čínskému páru Hlaváčková – Peng a zvítězila 6:7(4), 6:3, 6:3. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou triumfovaly v Melbourne už podruhé, poprvé se jim to podařilo v roce 2015.

27.01.2017
České finále čtyřhry. Vyhraje Šafářová nebo Hlaváčková? Plíšková končí

Turnaj ženské čtyřhry na grandslamovém Australian Open bude mít českou vítězku. Do finále se probojovala Andrea Hlaváčková s Číňankou Peng a Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattek-Sands. Ve čtvrtfinále dvouhry pro změnu skončila Karolína Plíšková. Karolína nestačila na Chorvatku Mirjanu Lučič-Baroni 4:6, 6:3, 4:6.

25.01.2017
AO 2017: Karolína Plíšková je ve čtvrtfinále, porazila Gavrilovou

Bez větších problémů postoupila Karolína Plíšková do čtvrtfinále Australian Open 2017. Česká jednička porazila domácí Dariu Gavrilovou 6:3 6:3 a v dalším kole ji čeká překvapení turnaje Chorvatka Mirjana Lucic-Baroni. Barbora Strýcová nestačila na Serenu Williams, se kterou sehrála vyrovnaný souboj 5:7 4:6.

23.01.2017
LIVESCORE: I.ČLTK Cup 2017 - juniorský turnaj na Štvanici

Na Štvanici se od pondělí 23. ledna hraje kvalifikace na mezinárodní turnaj ITF4 hráčů a hráček do 18-ti let I.ČLTK Cup 2017. V kvalifikaci startuje 19 českých chlapců a 14 českých dívek. LIVESCORE. Výsledky.

23.01.2017
Vondroušová vyhrála patnáctku ve Štutgartu

Markéta Vondroušová (1999, WTA 420) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000 v německém Štutgartu, kde ve finále porazila Němku Zaju (1991, WTA 307) 3:6, 6:2, 6:1. Společně s Miriam Kolodziejovou vyhrály i soutěž čtyřhry. Výsledky.

22.01.2017