Český tenisový svaz

Ostra Tenisová extraliga startuje už v neděli! Titul obhajuje Sparta

12.12.2025

Nezadržitelně se blíží další ročník OSTRA Tenisové extraligy, který startuje už v neděli zápasy předkola. I letos se na halových kurtech představí řada předních českých tenistů, které doplní některé zahraniční posily a především zástup dalších domácích hráčů, kteří budou usilovat o úspěch právě pro svůj tým. Loňský titul bude obhajovat TK Sparta Praha.

Letošní ročník OSTRA Tenisové extraligy 2025 se odehraje v termínu od 14. do 19. prosince. Předkolo se hraje už tuto neděli v Olomouci a v Říčanech a střetnou se v nich Slovan Moravská Třebová s LTC Pardubicemi (postup do skupiny Prostějov) a Plíšková Tennis Academy s TK Spartakem Jihlava (skupina Říčany). 

Vítězové předkol postoupí do základních skupin, které se od pondělí do středy odehrají v Říčanech a v Prostějově. Ve skupině v Říčanech jsou v tuto chvíli jistí účastníci obhájci titulu ze Sparty a také I. ČLTK Praha. V Prostějově pak je vedle domácího Agrofertu jistým účastníkem TK Precheza Přerov. Vítězové obou skupin se střetnou 19. prosince v Říčanech o letošní extraligový titul.

„Extraliga je pro hráče výjimečná – mohou si zahrát doma, před českými fanoušky a navíc v týmové atmosféře, kterou během sezony moc nezažijí. I letos očekáváme tenis špičkové úrovně,“ uvedl ke startu Tenisové extraligy Tomáš Ostarek, ředitel soutěže.

Soupisky jednotlivých týmů jsou prozatím předběžné a mohou se ještě do začátku extraligy doplnit. Mezi nejnabitější týmy patří jako už tradičně TK Agrofert Prostějov, TK Sparta Praha a I. ČLTK Praha.

Odehrát zápasy za prostějovský tým by mohli všichni elitní čeští muži a reprezentanti Jiří Lehečka, Jakub Menšík, Tomáš Macháč, Dalibor Svrčina či Vít Kopřiva. Mezi ženami má Agrofert trochu slabší sestavu a figurují v ní Gabriela Knutsonová, Julie Štruplová a Julie Paštiková.

Naopak velmi silnou ženskou sestavu pro extraligu má klub I. ČLTK Praha, za který by měly hrát Karolína Muchová a Markéta Vondroušová, připraveny jsou i Nikola Bartůňková či Darja Viďmanová. Mezi muži jsou k extralize přihlášeni Tadeáš Paroulek, Jonáš Forejtek, Jakub Nicod či Andrew Paulson.

Obhájci titulu TK Sparta Praha se pak rovněž budou opírat hlavně o ženskou část soupisky, ve které jsou Kateřina Siniaková, kometa uplynulé sezony Tereza Valentová, Sára Bejlek, Dominika Šalková, Laura Samson či Lucie Havlíčková. Mezi muži má Sparta silný debl s Petrem Nouzou a Patrikem Riklem, dále má k dispozici talentovaného Petra Brunclíka, Martina Krumicha, Hynka Bartoně či Jiřího Veselého.

Mezi další zajímavá jména, které během extraligy bude dobré sledovat, patří tenistky Přerova. Za něj bude hrát aktuální česká jednička Linda Nosková, Anna Sisková, Vendula Valdmannová či Eliška Ticháčková. Za Plíšková Tennis Academy by se měla představit vracející se Karolína Plíšková.

Kompletní soupisky Tenisové extraligy naleznete zde.

Foto: ČTS/Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Markéta Vondroušová vyhrála $25,000 v Grenoblu

Druhý titul v řadě slaví na turnaji ve francouzském Grenoblu Markéta Vondroušová (1999, WTA 420). Po triumfu na „patnáctce“ v Německu tentokrát prošla kvalifikací a ovládla podnik s dotací $25,000. Ve finále Markéta porazila Annu Blinkovou (WTA 189) z Ruska 7:5 6:4. Výsledky.

05.02.2017
Davis cup: Austrálie - Česko 3:0, čeká nás baráž

Český daviscupový tým neuspěl v prvním kole Davisova poháru proti Austrálii a bude hrát v září baráž o udržení ve Světové skupině. Po prohraných pátečních dvouhrách neuspěli čeští tenisté ani v dnešní čtyřhře, v níž Jan Šátral s Jiřím Veselým podlehli favorizovanému páru Sam Groth / John Peers 3:6, 2:6, 2:6. Výsledky.

04.02.2017
Davis cup: Po prvním dni prohráváme s Austrálií 0:2

Po prvním hracím dni prohrává český daviscupový tým s Austrálií 0:2. V úvodní dvouhře nestačil Jiří Veselý (1993, ATP 54) na Jordana Thompsona (1994, ATP 65) 3:6, 3:6, 4:6. Ve druhé dvouhře Jan Šátral (1990, ATP 157) nepřekvapil Kyrgiose (1995, ATP 15) 2:6, 3:6, 2:6. Výsledky.

03.02.2017
DC: K prvnímu utkání nastoupí Veselý, Šátral vyzve Kyrgiose

Los daviscupového utkání Austrálie – Česká republika určil, že jako první se v pátečních dvouhrách v Melbourne představí Jiří Veselý proti australskému nováčkovi Jordanu Thompsonovi. Po nich potom Jan Šátral vyzve domácí jedničku Nicka Kyrgiose.

02.02.2017
Lucie Šafářová je v Taipei ve čtvrtfinále, čeká ji Japonka Doi

Poprvé v letošní sezoně si Lucie Šafářová zahraje na podniku WTA čtvrtfinále. V Taipei ve druhém kole porazila Anastasii Sevastovou a v boji o semifinále ji čeká Japonka Doi. Ve druhém kole se loučí Lucie Hradecká, která nestačila na turnajovou jedničku Elinu Svitolinu 4:6 5:7.

02.02.2017
Winter Cup 12&U: Chlapci i dívky vyhráli kvalifikační skupiny

České týmu dvanáctiletých ovládli kvalifikační skupiny Winter Cupu do 12-ti let a postoupily tak do finále, které se bude konat 10.-12. února. V Hrádku nad Nisou chlapci ve složení Menšík, Pazdera, Petr porazili Slovensko a Francii, dívky si v Rakovníku v sestavě Pávková, Havlíčková, Bartůňková poradily s Maďarskem a Slovenskem. Výsledky Hrádek. Výsledky Rakovník.

31.01.2017
Turnaj A ml. žactva v Prostějově a Vésce vyhráli Menšík a Tomajková

Vítězi turnaje „A“ mladšího žactva v Prostějově a ve Vésce se stali Jakub Menšík (2005, TK AGROFERT Prostějov) a Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov). Menšík ve finále v Prostějově porazil Vojtěcha Petra (2005, TK Na Dolině) 7:6(4) 6:2 a Tomajková si poradila Lucii Havlíčkovou (2005, TK Sparta Praha) 6:0 6:2. Výsledky Prostějov. Výsledky Véska.

31.01.2017
OPTIM TOUR 2017: Petr Nouza vyhrál zaslouženě áčko v Liberci

Petr Nouza (SK Hamr) si poradil se všemi soupeři na rychlém povrchu v Liberci. K tomu ještě se svým trenérem Davidem Škochem ovládli soutěž čtyřhry. Výsledky.

31.01.2017
Juniorský turnaj ITF4 na Štvanici vyhrála Lavičková

Kristýna Lavičková (2002, ITF 288) vyhrála mezinárodní turnaj ITF Grade 4 v Praze na Štvanici. Ve finále porazila nejvýše nasazenou Dánku Helmi (2000, ITF 216) 6:2, 6:2. Soutěž čtyřher dívek vyhrál švanický pár Bužková/Laboutková, které ve finále porazily italský pár La Rocca/Rossi 6:1, 7:5. Ve čtyřhře chlapců byl úspěšný Dominik Křipský, který spolu s Němcem Strombachsem ve finále porazili britský pár McHugh/Steward 6:2, 3:6, 10:8. Výsledky.

29.01.2017
Šafránek vyhrál pětadvacítku v Kazachstánu

Václav Šafránek (1994, ATP 256) vyhrál mezinárodní turnaj mužů ITF dotovaný $25,000 v kazaš­wském Aktobe. Ve finále porazil Ukrajince Manafova (1993, ATP 360) 7:6(5), 7:6(2) a získal 27 bodů do žebříčku ATP. Výsledky.

29.01.2017
Winter Cup 12&U: Kvalifikace v Hrádku a Rakovníku

V Hrádku nad Nisou a Rakovníku se ve dnech 27.-29. ledna konají kvalifikační skupiny Winter Cupu 2017. Česká republika bude bojovat v těchto sestavách: Jakub Menšík, Marek Pazdera, Vojtěch Petr a Katrin Pávková, Lucie Havlíčková, Nikola Bartůňková. Výsledky chlapci. Výsledky dívky.

28.01.2017
Titul ve čtyřhře na Australian Open 2017 má Šafářová

Svůj čtvrtý grandslamový triumf ve čtyřhře získala Lucie Šafářová, která s Američankou Bethanií Mattek-Sands otočila duel proti česko-čínskému páru Hlaváčková – Peng a zvítězila 6:7(4), 6:3, 6:3. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou triumfovaly v Melbourne už podruhé, poprvé se jim to podařilo v roce 2015.

27.01.2017
České finále čtyřhry. Vyhraje Šafářová nebo Hlaváčková? Plíšková končí

Turnaj ženské čtyřhry na grandslamovém Australian Open bude mít českou vítězku. Do finále se probojovala Andrea Hlaváčková s Číňankou Peng a Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattek-Sands. Ve čtvrtfinále dvouhry pro změnu skončila Karolína Plíšková. Karolína nestačila na Chorvatku Mirjanu Lučič-Baroni 4:6, 6:3, 4:6.

25.01.2017
AO 2017: Karolína Plíšková je ve čtvrtfinále, porazila Gavrilovou

Bez větších problémů postoupila Karolína Plíšková do čtvrtfinále Australian Open 2017. Česká jednička porazila domácí Dariu Gavrilovou 6:3 6:3 a v dalším kole ji čeká překvapení turnaje Chorvatka Mirjana Lucic-Baroni. Barbora Strýcová nestačila na Serenu Williams, se kterou sehrála vyrovnaný souboj 5:7 4:6.

23.01.2017
LIVESCORE: I.ČLTK Cup 2017 - juniorský turnaj na Štvanici

Na Štvanici se od pondělí 23. ledna hraje kvalifikace na mezinárodní turnaj ITF4 hráčů a hráček do 18-ti let I.ČLTK Cup 2017. V kvalifikaci startuje 19 českých chlapců a 14 českých dívek. LIVESCORE. Výsledky.

23.01.2017
Vondroušová vyhrála patnáctku ve Štutgartu

Markéta Vondroušová (1999, WTA 420) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000 v německém Štutgartu, kde ve finále porazila Němku Zaju (1991, WTA 307) 3:6, 6:2, 6:1. Společně s Miriam Kolodziejovou vyhrály i soutěž čtyřhry. Výsledky.

22.01.2017
ITF1 ve Vestci vyhráli Davidovich Fokina a Rakhimova

Mezinárodní turnaj ITF Grade 1 ve Vestci u Prahy zná své vítěze. Mezi chlapci vyhrál nejvýše nasazený Španěl Davidovich Fokina, který ve finále porazil Ukrajince Mshtakova 6:7(4), 6:4, 6:3. V kategorii dívek vyhrála Rakhimova, která ve finále porazila Rusku Charaevu 7:5, 6:0. Výsledky.

22.01.2017
TE 2 do 14-ti let v Milovicích vyhráli Kračman a Šafářová

Vítězi mezinárdního turnaje TE 2 do čtrnácti let v Milovicích se stali Michal Kračman (2003, TK Olymp Praha) a Zdena Šafářová (2003, TJ Spoje Praha). Kračman, který prošel kvalifikací ve finále porazil Aleksandera Orlikowskeho z Polska 6:1 6:4. Šafářová si v českém finále poradila s Agátou Černou (2004, I.ČLTK Praha) 6:1 6:2. Výsledky.

22.01.2017
Beránková došla do semifinále ITF1 ve Vestci

Karolína Beránková (2000, ITF 98) došla do semifinále mezinárodního juniorského turnaje ITF Grade 1 ve Vestci u Prahy. Ve čtvrtfinále Karolína smetla první nasazenou Rusku Grachevu 6:2, 6:0, semifinále Karolína nestačila na Rusku Rakhimovu 3:6, 3:6. Za postup do semifinále Karolína získala 80 bodů do žebříčku ITF, což jí posune někam k 70. místu. Výsledky.

21.01.2017
AO 2017: Karolína Plíšková otočila zápas s Ostapenko, Strýcová porazila Garciu

Karolína Plíšková se na postup do čtvrtého kola Australian Open nadřela. Turnajová pětka zdolala Lotyšku Ostapenko 4:6 6:0 10:8, když ve třetím setu musela odvrátit stav 2:5. V boji o čtvrtfinále čeká Karolínu domácí Daria Gavrilova. Do čtvrtího kola postoupila také Barbora Strýcová, která porazila Caroline Garcia z Francie 6:2 7:5. Bára se v osmifinále střetne se Serenou Williams.

21.01.2017