Český tenisový svaz

Největší úspěch kariéry! Devatenáctiletá Šalková opanovala ITF turnaj v Mariboru

25.03.2024

Dominika Šalková (204.) se raduje z největšího titulu kariéry, poté co na ITF turnaji v Mariboru vyhrála finále proti Australance Talie Gibsonové (206.) poměrem 6:2, 6:4. Česká tenistka tak obohatila svou sbírku trofejí už o pátý kousek. Kromě titulu se může členka pražské Sparty těšit i z vylepšení svého žebříčkového maxima, poprvé v kariéře se podívá do druhé světové stovky.

Šalková vstoupila do zápasu výborně, hned v úvodu se jí podařilo získat na svou stranu brejk. Gibsonová ale nezůstala dlouho pozadu, také ona dokázala uspět na returnu a po čtyřech odehraných hrách tak svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav.

Pak se do toho ale Šalková znovu pořádně opřela, získala na svou stranu čtyři gemy v řadě a první sadu tím pádem nakonec vcelku rychle ovládla poměrem 6:2.

Druhý set finálového utkání načala devatenáctiletá Češka dalším brejkem, ale dál už se jí natáhnout šňůru vítězných gemů nepodařilo, protože její stejně stará soupeřka dokázala reagovat a srovnala na 1:1.

Po čtyřech po sobě jdoucích gemech, ve kterých uspěly tenistky na podání, přišla opět chvíle Šalkové, která v sedmém gemu popáté v utkání prolomila servis Gibsonové a ujala se tak vedení 4:3 s brejkem. Australanka se ovšem nehodlala vzdát a okamžitě srovnala krok na 4:4.

Ztraceným servisem se ale Šalková nenechala vykolejit, znovu Gibsonovou brejkla a následně čistou hrou na svém podání celý zápas ukončila.

Pro českou hráčku se jedná o největší titul kariéry, halový turnaj v Mariboru byl dotován 60 tisíci dolary. Šalková překonala svůj doposavad největší úspěch, kterým bylo loňské vítězství na ITF čtyřicítce v portugalském Funchalu. Kromě toho má ve sbírce ještě tituly z Loule (Portugalsko), španělské Sevilly a chorvatského Osijeku.

Díky titulu z Mariboru si Šalková vytvoří nové žebříčkové maximum. V příštím vydání světového rankingu nalezne poprvé v kariéře své jméno mezi dvěma sty nejlepšími tenistkami světa, konkrétně by se měla pohybovat okolo 172. příčky.

Příští týden se Šalková zúčastní dalšího turnaje ITF na slovinském území, tentokrát to bude v Murské Sobotě, kde bude pátou nasazenou.

I-Vent Open Branik Maribor (ženy, SLO, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Finále dvouhry
DOMINIKA ŠALKOVÁ (204.) – Talia Gibsonová (AUS, 206.) 6:2, 6:4

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
České finále čtyřhry. Vyhraje Šafářová nebo Hlaváčková? Plíšková končí

Turnaj ženské čtyřhry na grandslamovém Australian Open bude mít českou vítězku. Do finále se probojovala Andrea Hlaváčková s Číňankou Peng a Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattek-Sands. Ve čtvrtfinále dvouhry pro změnu skončila Karolína Plíšková. Karolína nestačila na Chorvatku Mirjanu Lučič-Baroni 4:6, 6:3, 4:6.

25.01.2017
AO 2017: Karolína Plíšková je ve čtvrtfinále, porazila Gavrilovou

Bez větších problémů postoupila Karolína Plíšková do čtvrtfinále Australian Open 2017. Česká jednička porazila domácí Dariu Gavrilovou 6:3 6:3 a v dalším kole ji čeká překvapení turnaje Chorvatka Mirjana Lucic-Baroni. Barbora Strýcová nestačila na Serenu Williams, se kterou sehrála vyrovnaný souboj 5:7 4:6.

23.01.2017
LIVESCORE: I.ČLTK Cup 2017 - juniorský turnaj na Štvanici

Na Štvanici se od pondělí 23. ledna hraje kvalifikace na mezinárodní turnaj ITF4 hráčů a hráček do 18-ti let I.ČLTK Cup 2017. V kvalifikaci startuje 19 českých chlapců a 14 českých dívek. LIVESCORE. Výsledky.

23.01.2017
Vondroušová vyhrála patnáctku ve Štutgartu

Markéta Vondroušová (1999, WTA 420) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000 v německém Štutgartu, kde ve finále porazila Němku Zaju (1991, WTA 307) 3:6, 6:2, 6:1. Společně s Miriam Kolodziejovou vyhrály i soutěž čtyřhry. Výsledky.

22.01.2017
ITF1 ve Vestci vyhráli Davidovich Fokina a Rakhimova

Mezinárodní turnaj ITF Grade 1 ve Vestci u Prahy zná své vítěze. Mezi chlapci vyhrál nejvýše nasazený Španěl Davidovich Fokina, který ve finále porazil Ukrajince Mshtakova 6:7(4), 6:4, 6:3. V kategorii dívek vyhrála Rakhimova, která ve finále porazila Rusku Charaevu 7:5, 6:0. Výsledky.

22.01.2017
TE 2 do 14-ti let v Milovicích vyhráli Kračman a Šafářová

Vítězi mezinárdního turnaje TE 2 do čtrnácti let v Milovicích se stali Michal Kračman (2003, TK Olymp Praha) a Zdena Šafářová (2003, TJ Spoje Praha). Kračman, který prošel kvalifikací ve finále porazil Aleksandera Orlikowskeho z Polska 6:1 6:4. Šafářová si v českém finále poradila s Agátou Černou (2004, I.ČLTK Praha) 6:1 6:2. Výsledky.

22.01.2017
Beránková došla do semifinále ITF1 ve Vestci

Karolína Beránková (2000, ITF 98) došla do semifinále mezinárodního juniorského turnaje ITF Grade 1 ve Vestci u Prahy. Ve čtvrtfinále Karolína smetla první nasazenou Rusku Grachevu 6:2, 6:0, semifinále Karolína nestačila na Rusku Rakhimovu 3:6, 3:6. Za postup do semifinále Karolína získala 80 bodů do žebříčku ITF, což jí posune někam k 70. místu. Výsledky.

21.01.2017
AO 2017: Karolína Plíšková otočila zápas s Ostapenko, Strýcová porazila Garciu

Karolína Plíšková se na postup do čtvrtého kola Australian Open nadřela. Turnajová pětka zdolala Lotyšku Ostapenko 4:6 6:0 10:8, když ve třetím setu musela odvrátit stav 2:5. V boji o čtvrtfinále čeká Karolínu domácí Daria Gavrilova. Do čtvrtího kola postoupila také Barbora Strýcová, která porazila Caroline Garcia z Francie 6:2 7:5. Bára se v osmifinále střetne se Serenou Williams.

21.01.2017
AO 2017: Berdych končí ve 3. kole s Federerem, neuhrál ani set

Poslední český hráč v mužské části pavouka končí na Australian Open ve třetím kole. Tomáš Berdych nestačil na Rogera Federera, kterému podlehl 2:6 4:6 4:6. Rozjetý Švýcar předvedl skvělý výkon, na který turnajová desítka nenašla odpověď.

20.01.2017
Fed Cup: Proti Španělkám zažije debut Kateřina Siniaková

Petr Pála nominoval tým na utkání Fed Cupu proti Španělsku. V Ostravě nastoupí Karolína Plíšková, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Lucie Šafářová. Zápas prvního kola se bude konat 11.-12. února 2017 v Ostravě.

20.01.2017
AO 2017: Kristýna Plíšková nestačila ve 3. kole na Kerber

Ve třetím kole Australian Open končí cesta Kristýny Plíškové Australian Open 2017. Česká tenistka nestačila na světovou jedničku Angelique Kerber ve dvou setech 0:6 4:6. Dnes se ještě v Melbourne představí Tomáš Berdych, který vyzve Rogera Federera.

20.01.2017
AO 2017: Karolína Plíšková hladce ve 3. kole, vyhrála i Strýcová

I druhý zápas Australian Open 2017 zvládla Karolína Plíšková bez zaváhání, když Rusce Blinkové povolila pouze dvě hry a po setech 6:0 6:2 postoupila do třetího kola. Tam na ni čeká Jelena Ostapenko (WTA 39). Dál jde i Barbora Strýcová, která vyřadila Němku Petkovic 6:0 7:5. Její soupeřkou teď bude Caroline Garcia z Francie. Ve druhém kole končí Radek Štěpánek, který na Francouze Goffina neuhrál ani set.

19.01.2017
AO 2017: Berdycha čeká ve třetím kole Federer, Kristýnu Plíškovou světová jednička

Tomáš Berdych (1985, ATP 10) a Kristýna Plíšková (1992, WTA 58) si zahrají třetí kolo Australian Open. Plíšková na grandslamu v Melbourne porazila sedmadvacátou nasazenou Irinu Begu z Rumunska 6:4, 7:6(8) a ve třetím kole vyzve světovou jedničku a obhájkyni titulu Angelique Kerber (1988, WTA 1). Desátý nasazený Berdych si poradil s Američanem Ryanem Harrisonem 6:3, 7:6(6), 6:2 a jeho dalším soupeřem bude Švýcar Roger Federer.

18.01.2017
OPTIM TOUR 2017: Přibylová vyhrála překvapivě áčko v Liberci

Vítězkou turnaje A žen v Liberci se stala Veronika Přibylová (1999, SK HAMR). Přibylová ve finále porazila Terezu Polanskou (1998, TK Škoda Plzeň) 6:1 6:0. Ve čtyřhře se radovala dvojice Jarošová, Svobodová. Výsledky.

17.01.2017
Berdych a Kristýna Plíšková postoupili do 2. kola Australian Open

První hrací den Australian Open 2017 zasáhli do hry tři čeští tenisté. Do druhého kola se podařilo postoupit Tomáši Berdychovi, kterému po vyhraném setu 6:1 vzdal kvalifikant Luca Vanni. Kristýna Plíšková se naopak na postup nadřela, když zdolala Viktoriji Golubic 6:3 2:6 6:4. V prvním kole končí Kateřina Siniaková, která po boji nestačila na Julii Goerges 6:3 3:6 4:6.

17.01.2017
Tři Češky a Štěpánek zvládli první kolo Australian Open

Karolína Plíšková, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová mají úspěšně za sebou úvodní kolo Australian Open 2017. Plíšková na centr kurtu smetla Španělku Sorriber Tormu 6:2 6:0, Šafářová utekla z devíti mečbolů Yanině Wickmayer a Strýcová si poradila s kvalifikantkou Kulichkovou 6:3 6:2. Mezi muži postoupil Radek Štěpánek, který po úspěšné kvalifikaci porazil Dmitryho Tursunova bez ztráty setu. Končí Jiří Veselý, jež podlehl Gaelu Monfilsovi ve třech setech, a Adam Pavlásek, který nestačil na Andrewa Whittingtona startujícího na divokou kartu.

17.01.2017
Juniorský turnaj ITF1 ve Vestci u Prahy

Ve Vestci u Prahy se od pondělí 16. ledna hraje hlavní soutěž mezinárodního juniorského turnaje ITF1 hráčů a hráček do 18-ti let. Jedná se o nejvyšší juniorský turnaj ITF v ČR. V hlavní soutěži startuje 48 chlapců a 48 dívek, z toho 13 českých chlapců a 7 českých dívek. Výsledky. Stream: kurt 1, kurt 2, kurt 3.

15.01.2017
Turnaj Tennis Europe do 16-ti let v Milovicích vyhráli Krumich a Nováková

V Milovicích skončil mezinárodní turnaj Tennis Europe Grade 2 hráčů a hráček do 16-ti let. Ve dvouhře chlapců zvítězil Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha), který ve finále porazil italského kvalifikanta Margaroliho 3:6, 6:1, 6:3. Ve dvouhře dívek zvítězila Klára Nováková (2002, TK Slavia Plzeň), která v českém finále porazila Petru Csabi 7:5, 6:1. Výsledky.

15.01.2017
Monika Kilnarová došla do finále $15,000 na Martiniku

Z kvalifikace do finále dvouhry se na turnaji žen s dotací $15,000 na Martiniku probojovala Monika Kilnarová (1999, WTA 875). Česká hráčka ve finále nestačila na Mexičanku Giulianu Olmos (WTA 720) 5:7 1:6 a svůj první titul tak nezískala. Výsledky.

15.01.2017
Rosol vyhrál halové mistrovství ČR v Plzni

Lukáš Rosol (1985, AT 113) je halovým mistrem ČR pro rok 2017. Halové mistrovství v kategorii mužů, které se již tradičně koná v Plzni, vyhrál Lukáš Rosol bez ztráty setu. Ve finále nejvýše nasazený Rosol porazil druhého nasazeného Jana Hernycha 6:3, 6:4. Výsledky.

14.01.2017