Český tenisový svaz

Největší úspěch kariéry! Devatenáctiletá Šalková opanovala ITF turnaj v Mariboru

25.03.2024

Dominika Šalková (204.) se raduje z největšího titulu kariéry, poté co na ITF turnaji v Mariboru vyhrála finále proti Australance Talie Gibsonové (206.) poměrem 6:2, 6:4. Česká tenistka tak obohatila svou sbírku trofejí už o pátý kousek. Kromě titulu se může členka pražské Sparty těšit i z vylepšení svého žebříčkového maxima, poprvé v kariéře se podívá do druhé světové stovky.

Šalková vstoupila do zápasu výborně, hned v úvodu se jí podařilo získat na svou stranu brejk. Gibsonová ale nezůstala dlouho pozadu, také ona dokázala uspět na returnu a po čtyřech odehraných hrách tak svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav.

Pak se do toho ale Šalková znovu pořádně opřela, získala na svou stranu čtyři gemy v řadě a první sadu tím pádem nakonec vcelku rychle ovládla poměrem 6:2.

Druhý set finálového utkání načala devatenáctiletá Češka dalším brejkem, ale dál už se jí natáhnout šňůru vítězných gemů nepodařilo, protože její stejně stará soupeřka dokázala reagovat a srovnala na 1:1.

Po čtyřech po sobě jdoucích gemech, ve kterých uspěly tenistky na podání, přišla opět chvíle Šalkové, která v sedmém gemu popáté v utkání prolomila servis Gibsonové a ujala se tak vedení 4:3 s brejkem. Australanka se ovšem nehodlala vzdát a okamžitě srovnala krok na 4:4.

Ztraceným servisem se ale Šalková nenechala vykolejit, znovu Gibsonovou brejkla a následně čistou hrou na svém podání celý zápas ukončila.

Pro českou hráčku se jedná o největší titul kariéry, halový turnaj v Mariboru byl dotován 60 tisíci dolary. Šalková překonala svůj doposavad největší úspěch, kterým bylo loňské vítězství na ITF čtyřicítce v portugalském Funchalu. Kromě toho má ve sbírce ještě tituly z Loule (Portugalsko), španělské Sevilly a chorvatského Osijeku.

Díky titulu z Mariboru si Šalková vytvoří nové žebříčkové maximum. V příštím vydání světového rankingu nalezne poprvé v kariéře své jméno mezi dvěma sty nejlepšími tenistkami světa, konkrétně by se měla pohybovat okolo 172. příčky.

Příští týden se Šalková zúčastní dalšího turnaje ITF na slovinském území, tentokrát to bude v Murské Sobotě, kde bude pátou nasazenou.

I-Vent Open Branik Maribor (ženy, SLO, 60 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Finále dvouhry
DOMINIKA ŠALKOVÁ (204.) – Talia Gibsonová (AUS, 206.) 6:2, 6:4

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Barbora Palicová došla do finále ITF 5 ve Slovenské Lupče

Barbora Palicová (2004, TK Sparta Praha) se ve Slovenské Lupče probojovala do finále juniorského turnaje ITF 5. Česká juniorka v boji o titul nestačila na domácí Michaelu Kadlečkovou 6:4 1:6 5:7. Spolu s Denise Hrdinkovou došly Češky do semifinále čtyřhry. Výsledky.

20.08.2018
LIVESCORE: Mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě

Od pondělí 20. srpna se na dvorcích SC Ostrava hraje Mistrovství ČR mužů a žen – Ostrava Cup 2018. Nasazenou jedničkou mezi muži je Michal Konečný (1989, ATP 548) a mezi ženami Nikola Tomanová (1996, WTA 1225). Sledujte aktuální stavy ze všech zápasů dvouhry a čtyřhry: LIVESCORE. Sledujte i LIVESTREAM z několika dvorců. Seznamy účastníků: muži, ženy. Hrací plány: muži, ženy. Webové stránky. Fotogalerie.

20.08.2018
Mistrovství ČR starších žáků 2018 vyhrál Vojtěch Petr

Na dvorcích Beskydského TK Frýdlant n/O se stal po zásluze novým mistrem ČR v kategorii starších žáku bez ztráty setu Vojtěch Petr (TK Na Dolině Trojanovice), který v pěkném finálovém utkání porazil Filipa Apltauera (TK Agrofert Prostějov) 7/6,6/2. Mistry ČR v čtyřhře se stali Patrik Homola (TK Agrofert Prostějov) a Šimon Myslivec (TK Havířov), kteří přehráli v finalovém zápase hráče TK Na Dolině Trojanovice Vojtěcha Petra a Daniela Vašenku 6/3,6/1. Výsledky.

20.08.2018
Daniel Siniakov vyhrál TE 1 do 16-ti let v Renningenu

Titul z mezinárodního turnaje TE 1 do 16-ti let v německém Renningenu si přivezl Daniel Siniakov (2003, TK Sparta Praha). Daniel v ryze českém finále dvouhry porazil svého deblového partnera Ondřeje Horáka (2002, SK LAMA) 7:5 6:2. Horák v semifinále vyřadil dalšího českého juniora Adama Jurajdu. Horák se Siniakovem ovládli i soutěž čtyřhry. Výsledky.

19.08.2018
MČR starších žákyň 2018 v Dobříši vyhrála Klimovičová

Vítězkou Mistrovství České republiky v kategorii starších žákyň se stala Linda Klimovičová (TK Agrofert Prostějov) , která si před zaplněným hledištěm poradila s Annou Panchartek (TK Agrofert Prostějov), ve dvou setech 6/2 6/4. Vítězkami čtyřhry se stala dvojice Alla Abeldinova (TK Slavia Plzeň) , Dominika Šalková (TK Neridé) ve finále proti Lindě Klimovičové (TK Agrofert Prostějov) a Tereze Křenkové (Rožnovský TK) ve dvou sadách 6/3 6/4. Výsledky.

18.08.2018
Pardubickou juniorku 2018 vyhráli Lehečka a Viďmanová

Vítězem 91. ročníku Pardubické juniorky se v kategorii dvouhry chlapců stal Jiří Lehečka, který ve finále porazil Jonáše Forejtka 4:6, 6:1, 6:4. V kategorii dvouhry dívek zvítězila Darja Viďmanová, která ve finále porazila Terezii Pluhařovou 6:3, 6:2. Vítězi čtyřhry chlapců se stali Palán s Paulsonem a čtyřhru dívek vyhrály Kubáňová s Dörreovou. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. Fotogalerie.

17.08.2018
Pardubická juniorka: Souboj titánů poslal do finále Lehečku a Forejtka

Už dlouho Pardubická juniorka nezažila tak kvalitní semifinálové zápasy. Forejtek porazil Jirouška 6:1, 3:6, 6:3 a Lehečka Svrčinu 6:3, 3:6, 6:4. Oba zápas měly vysokou tenisovou kvalitu, což ocenily i slušně zaplněné tribuny. Čeká nás atraktivní finále Lehečka – Forejtek, které začíná v pátek v 12:30 hod. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

16.08.2018
Pardubická juniorka: Do finále dívek postoupily Pluhařová a Viďmanová

O největší překvapení Pardubické juniorky 2018 se postarala Terezie Pluhařová a to na úkor nasazené jedničky Karolíny Beránkové, kterou porazila po setech 6:1, 4:6, 6:1. Druhou finalistkou je Darja Viďmanová, která porazila Kláru Novákovou 6:3, 7:5. Finále dívek začíná v pátek od 10:30 hod. a finále chlapců Forejtek – Lehečka od 12:30 hod. na centrálním dvorci LTC Pardubice. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

16.08.2018
Pardubická juniorka: Silná čtyřka chlapců je v semifinále

Všichni 4 největší favorité na vítězství potvrdili svou kvalitu a bez problémů došli do semifinále. Ve čtvrtek se tedy o postup do finále utkají Forejtek s Tomášem Jirouškem a Lehečka se Svrčinou. Očekáváme kvalitní tenisovou podívanou. Mezi dívkami také známe semifinálové dvojice: Beránková-Pluhařová, Nováková Kl.-Viďmanová. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

15.08.2018
Pardubická juniorka: Viďmanová porazila Kubáňovou. Favorité jsou stále ve hře

Pardubická juniorka 2018 v kategorii dívek přišla o druhou nasazenou hráčku Kubáňovou, která nestačila na Viďmanovou 1:6, 3:6. Nejvýše nasazená hráčka Beránková po tříhodinové bitvě porazila výborně hrající Vlčkovou 6:7(7), 6:4, 7:6(2). V kategorii chlapců postupují favorité Jiroušek, Forejtek i Svrčina. Končí Evžen Holiš, kterého udolal Vondrák. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

15.08.2018
Miriam Kolodziejová došla do finále turnaje $25,000 v Belgii

Miriam Kolodziejová (WTA 294) si na turnaji s dotací $25,000 v belgickém Koksijde zahrála o titul ve dvouhře. Hráčka RPM OÁZA Říčany vyhrála po cestě do finále tři třísetová utkání, Liudmilu Samsonovou z Ruska zdolala ve čtvrtfinále až v tie-breaku třetího setu. Nad její síly byla Richel Hogenkamp z Holandska, které Miriam podlehla 4:6 1:6, za finále si Miri připsala 30 bodů, které ji posunou na 268. místo žebříčku WTA. Výsledky.

13.08.2018
Markéta Panáčková vítězně na ITF 4 ve Varšavě

Titul z dvouhry si z Varšavy přivezla Markéta Panáčková (). Česká juniorka ovládla juniorský turnaj ITF 4, když ve finále porazila Ivetu Daujotaite z Litvy 7:5 7:6(3). Spolu s Polkou Wierzbowskou se proboojovaly i do finále čtyřhry. Výsledky.

13.08.2018
Češky do 12-ti let vyhrály Summer Cup 2018

Trio českých dívek do dvanácti let ve složení Sára Bejlek, Nikola Bartůňková a Tereza Valentová ovládly Summer Cup a obhájily tak loňský titul. Všechna čtyři utkání včetně finále vyhrály Češky 3:0, ve finále porazily Lotyšsko. Nejprve Bejlek povolila Elizabete Brutane pouze 3 gemy, stejným výsledkem 6:2 6:1 poté Bartůňková smetla Valeriji Karginu. Konečný výsledek pak upravila dvojice Bejlek, Valentová ve čtyřhře po setech 6:3 6:0 proti páru Brutane, Markina. Výsledky.

13.08.2018
Mandelíková vyhrála turnaj ITF4 v Žilině

Kateřina Mandelíková (2003, ITF 295) vyhrála mezinárodní turnaj ITF4 do 18 let v Žilině. Česká hráčka ve finále porazila slovenku Katarinu Kužmovou 6:3 6:1. Mezi juniory se probojoval do finále dvouhry Martin Krumich (2002, ITF 280), který ve finále nestačil na Israelce Ginata 1:6, 6:4, 6:7(3). Výsledky.

13.08.2018
Homolková překvapila Lindu Fruhvirtovou a zahraje si s Beránkovou

Nikola Homolková (2001, TK Pelhřimov) zaskočila v předkole Pardubické juniorky 2018 favorizovanou Lindu Fruhvirtovou (2005, TK Sparta Praha) 6:2, 6:3, takže k očekávanému derby prvního kola Beránková-Fruhvirtová nedojde. S nejvýše nasazenou Karolínou Beránkovou (2000, TK Sparta Praha) si zahraje Nikola Homolková. Dnes ve dvouhře dohrála i nejmladší účastnice turnaje Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha), která po výborném výkonu nestačila na druhou nasazenou Karolínu Kubáňovou (2001, TK Slavia Orlová) 4:6, 6:2, 1:6. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

12.08.2018
Jedenáctiletá Brenda Fruhvirtová hladce vyhrála předkolo na Pardubické juniorce

Začal 91. ročník Pardubické juniorky. Na programu bylo 30 zápasů předkol chlapců a dívek. Na centrálním dvorci se představila jedenáctiletá Brenda Fruhvirtová, která si snad poradila se svou o 5 let starší soupeřkou, když ztratila pouze jeden gem. Dnes by měla z Mistrovství světa v Prostějově dorazit i Linda Fruhvirtová a Agáta Černá, které své zápasy odehrají zítra. Seznamy účastníků: chlapci, dívky. Hrací plány: chlapci, dívky. Webové stránky. LIVESCORE.

12.08.2018
České týmy skončily na MS do 14-ti let v Prostějově na druhém místě

Čeští chlapci do 14-ti let podlehli ve finále Mistrovství světa družstev v Prostějově celku USA 0:3, dívky nestačily na Rusky 1:2. Blíže zisku titulu byly v Prostějově dívky, Linda Fruhvirtová sice po boji prohrála s Erikou Andreevou 4:6 6:3 4:6, Linda Nosková ale porazila Dianu Shnaider 6:4 6:2. Rozhodující čtyřhru nakonec ovládly Rusky 6:4 6:4. Výsledky.

12.08.2018
Barbora Štefková došla do finále $25,000 v Thajsku

Barbora Štefková (WTA 455) se v thajském Nonthaburi probojovala do finále dvouhry turnaje $25,000. Česká tenistka prošla hladce celým turnajem, ve finále však byla nad její síly Xiyu Wang z Číny 3:6 5:7. Spolu s Naikhtou Bains z Austrálie došla Bára i do finále čtyřhry. Výsledky.

12.08.2018
Patricie Kubíková ve finále ITF 5 v Sofii

Po titulu z ITF 5 v Bělorusku si Patricie Kubíková (2004, TK Sparta Praha) připsala další finálovou účast na turnaji stejné kategorie. Na ITF 5 v bulharské Sofii nestačila ve finále na domácí Ralucu Marii Tudorache 3:6 1:6. Výsledky.

12.08.2018
Apltauer a Šmejkalová došli do finále na TE 2 do 14-ti let v Augsburgu

V německém Augsburgu na TE 2 do 14-ti let měla obě finále české zastoupení. Filip Apltauer (2004, TK Sparta Praha) po titulu z minulého týdne tentokrát ve finále nestačil na domácího Olivera Olssona 6:4 6:7(2) 6:7(2). Mezi dívkami byla nad síly Šmejkalové (2005, TK PRECHEZA Přerov) pouze Celine Naef ze Švýcarska 2:6 6:4 2:6. Chuť si Amélie spravila ve čtyřhře, kde s Viktorií Hažmukovou získala titul. Výsledky.

12.08.2018