Český tenisový svaz

Školení trenérů a rozhodčích ČTS

Datum13. - 13.03.2022
Název:TENISOVÝ SEMINÁŘ 13.3.2022
Druh:trenéři
Místo:Tábor, Vančurova 2904
Region:středočeský
Další info:PHDr. JIŘÍ ŠLÉDR - PROFIL ÚSPĚŠNÉHO HRÁČE U14
Tři roky výzkumu v kategorii do 14ti let zřetelně ukázaly technické rozdíl mezi úšpěšnými a méně úspěšnými hráči. Sledování přibližně 400 parametrů jasně odhalilo kvalitní a nekvalitní přístup k tréninku v této věkové kategorii. Mezi sledovanými hráči byli např. Kyrgios, Svitolina, Mladenovic, Putinceva, Bouchard, Robson, nebo Veselý a Alertová.

Mgr. JIŘÍ ROSOL - ROLE ZRAKU V TENISE
V tenise stejně jako v dalších sportech, ve kterých je sledování pohybujícího se objektu určující dovedností je rozvoj jednotlivých zrakových funkcí nedílnou součástí tréninku. Tématem bude periferní a centrální či hloubkové vidění, ostrost vidění, nebo například vizuální paměť.

Mgr. JAN ČIHÁK Ph.D. - SITUAČNÍ TRÉNINK V TENISE
Účelem této přednášky je přispět k využití principů situačního modelování v tenisové hře a zařadit tyto principy do tréninkového procesu, protože problematika modelového tréninku a psychosociálních zátěží je stále značně opomíjena.

JAN KELLNER - OPTIMÁLNÍ TRÉNINK MLÁDEŽE
Mnoho trenérů dělá v tréninku dětí a mládeže chyby, které v pozdějším věku limitují hráče k dosažení jejich maximálního možného potenciálu. Mnoho dětí také z tohoto důvodu předčasně opouští tenisové prostředí. V přednášce se dozvíte jak odstranit nejčastější chyby a jak jednoduše a hravou formou zprostředkovat dětem výuku tenisu.

Místo konání: Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904,
prezentace 9:30 - 10:00, začátek 10:00, předpokládaný konec cca 16:30

cena: 990,- v předprodeji do 10.3., na místě 1300,- (cena je včetně oběda)

registrace na www.cusjiznicechy.cz/obchod/

Seznam účastníků

příjmení a jméno
město
stav přihlášky
Pešek Dominik Praha 6 v řízení