Český tenisový svaz

Zpráva prezidenta ČTS k současné situaci

04.11.2020

Vážení tenisoví přátelé, 22. října 2020 jsem Vás informoval o naší snaze hledat cesty, (a pokud možno nalézt), ze stávající mimořádně složité situace. Bohužel, situace je výrazně horší, restrikce tvrdší a dopady na nás všechny – krutější.

V dobré víře a s upřímnou snahou vyslechnout všechny argumenty. (oprávněné a skutečné), a pojmenovat zásadní problémy, jsem se s řadou z vás potkal. Desítky telefonátů např. na téma „nafukovačky“ probíhaly téměř denně. Zcela chápu v jak složité, až bezvýchodné situaci jste se ocitli a vaše názory beru za své. Ani já nedokáži pochopit – podle vás (nás) – zcela nelogické nařízení – uzavřít nafukovací haly.

Tak jako vy, i já dobře vím, že cirkulace čerstvého vzduchu v nafukovací hale je mnohonásobně větší a lepší než v nákupním centru… V hale jsou dva lidé na ploše 800 m2…

V duchu našich debat a jednání jsem v pondělí 2. listopadu 2020 navštívil předsedu Národní agentury pro sport – Milana Hniličku. Pan předseda mě informoval o již zaslaných dopisech z tenisového hnutí, např. dopisu předsedy Pražského tenisového svazu Pavla Saice, a také o dopisu provozovatelů tenisových areálů.

K možnosti finančních kompenzací typu „COVID“ na úhradu finančních ztrát provozovatelů se předseda NSA vyjádřil velmi skepticky, neboť již nedisponuje žádnými volnými prostředky pro letošní rok.

Nicméně – NSA na cca leden 2021 potvrdila vypsání programu „Údržba a provoz“ do něhož by měly být promítnuty i náklady na provoz nyní ztrátových provozovatelů areálů a klubů.

Věřme, že „program“ bude mít pozitivní dopad na ty z vás, kteří mají nyní největší problémy.

Vážení přátelé, tahle doba je skutečně bezprecedentní a hlavně – turbulentní. To, co platilo včera, dnes neplatí. Co se včera muselo, se dnes nesmí a naopak.

Od dnešního dne mohou trénovat profesionálové… Od rána přicházejí maily a zvoní telefony, kdo je ještě profesionál a kdo už ne, kdo to určuje? A proč to je tak a ne jinak. A proč nemohou trénovat ti, kteří už jsou jednou nohou profesionálové, anebo se jimi stanou v nejbližší době, takže máme na stole další téma…

Víte, co je nejhorší? Že vám rozumím a chtěl bych vám vyhovět za každou cenu. Ale není jak. Nejsem to já, kdo určuje pravidla a kdo vydává COVID nařízení.

Jsem na vaší straně, dělám a udělám co můžu, ale, bohužel, na některé věci jsem i já krátký.

A to zcela.

COVID rozhodnutí změnit nedokáži, i kdybych, v mnoha případech velmi chtěl.

Váš

Ivo Kaderka

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Kvitová je na začátku sezony šestá, Berdych sedmý

Petra Kvitová i Tomáš Berdych vstoupili do nové sezony na šestém a sedmém místě žebříčku. Petra se minulý týden představila na Hopmanově poháru po boku Radka Štěpánka, teď ji čeká turnaj WTA v Sydney. Tomáš Berdych v Dohá skončil hned v úvodním kole.

06.01.2014
Zakopalová má deblový titul ze Shenzhenu, Hradecká v Aucklandu neuspěla

Klára Zakopalová s Monicou Niculescu vyhrály čtyřhru na tenisovém turnaji v čínském Shenzhenu. Ve finále přehrály ukrajinská dvojčata Kichenok 6:3, 6:4. Lucie Hradecká s Michaellou Krajiček ve finále v Aucklandu nestačily na americko-kanadskou dvojici Sharon Fichman, Maria Sanchez 6:2, 0:6, 4:10.

05.01.2014
Berdych s Hájkem jsou v Doha ve finále čtyřhry

Český deblový pár Tomáš Berdych a Jan Hájek si na turnaji ATP v Doha zahrají o titul ve čtyřhře. V semifinále naši hráči vyřadili německou dvojici Kas, Kohlschreiber hladce 6:2 6:3.

02.01.2014
Turnaj A st. žactva ve Frýdku-Místku a Rakovníku vyhráli Štyler a Bužková

Ondřej Štyler (2000, I.ČLTK Praha) a Radka Bužková (2000, I.ČLTK Praha) vyhráli první halová turnaj staršího žactva. Druhý nasazený Štyler ve finále porazil o rok mladšího klubového spoluhráče Jonáše Forejtka 6:2 6:1. V Rakovníku prošla turnajem bez větších problémů jednička Bužková, která ve finále nepovolila ani gem Yvetě Ježkové (2000, TK Slavia Plzeň).

02.01.2014
WTA Shezhen: Bára Záhlavová-Strýcová je ve čtvrtfinále

Do čtvrtfinále turnaje WTA v Szenzhenu prošla Barbora Záhlavová-Strýcová. Česká tenistka ve druhém kole porazila nasazenou sedmičku Jie Zheng 6:0 7:6(6) a je poslední českou hráčkou v pavouku. O postup do semifinále se Bára střetne s Američankou Vaniou King.

01.01.2014
Hopman Cup: Francie je v čele tabulky, postup do finále se komplikuje

Postup do finále Hopman Cupu se pro český pár Kvitová – Štěpánek komplikuje. Celek Francie porazil i Spojené Státy a je se dvěma vítězstvími v čele tabulky B. Petru a Radka v pátek čeká dvojice z USA – John Isner, Sloane Stephens, kterou musí porazit, aby mohli ještě pomýšlet na postup do finále.

01.01.2014
Auckland: Sestry Plíškovy končí obě ve druhém kole

Karolína i Kristýna Plíškovy skončili na turnaji WTA v Aucklandu shodně ve druhém kole hlavní soutěže. Kvalifikantka Kristýna nestačila na Jamie Hampton (USA) 3:6 4:6 a Karolína podlehla Kirsten Flipkens (BEL) 4:6 3:6. Ve čtyřhře je čeká semifinále.

01.01.2014
ATP Doha: Rosol znovu potrápil Nadala

Lukáš Rosol nastupoval do utkání proti světové jedničce s kladnou bilancí, a to jako jediný hráč z první padesátky žebříčku ATP. Český tenista Rafaela Nadala znovu trápil, když vedl ve druhé sadě 5:4 a podával na její zisk. Nakonec však prohrál 2:6 6:7(7). Ve hře v Doha ještě zůstává deblový pár Berdych, Hájek, který je ve druhém kole.

01.01.2014
WTA Shezhen: Klára Zakopalová končí na raketě Mayr-Achleitner

Klára Zakopalová končí na turnaji v Shenzhenu ve druhém kole na raketě Patricie Mayr-Achleitner 6:7(2) 4:6. Druhé kolo čeká Barboru Záhlavovou-Strýcovou, která vyzve sedmičku turnaje Jie Zheng (CHN).

01.01.2014
Ivo Kaderka byl valnou hromadou zvolen prezidentem Českého tenisového svazu na dalších 5 let
Dne 28. prosince 2013 na valné hromadě Českého tenisového svazu v Černé Hoře v hotelu Sladovna byl zvolen Ing. Ivo Kaderka, CSc. prezidentem ČTS na dalších 5 let.
28.12.2013
Vondroušová prohrála ve finále Junior Orange Bowl

Jeden z největších talentů současného českého juniorského tenisu – Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha) došla do finále mezinárodního turnaje Junior Orange Bowl do 14-ti let, který se hrál v Miami na Floridě. Ve finále nestačila na druhou nasazenou Američanku Claire Liu, které podlehla 4:6, 2:6. Výsledky.

23.12.2013
Vondroušová pokračuje vítězně a na Junior Orange Bowlu bude hrát o titul

Ani v semifinále Junior Orange Bowlu Markéta Vondroušová nezaváhala. Kanaďanku Wong porazila ve třech setech 6:2 3:6 6:0 a v pondělí bude bojovat o titul. Vanessa Wong ve třetím kole vyřadila Moniku Kilnarovou.

22.12.2013
Markéta Vondroušová si na Junior Orange Bowlu zahraje o finále

Jako nůž máslem zatím proplouvá Markéta Vondroušová Junior Orange Bowlem do 14-ti let. Jednička turnaje ve čtvrtfinále smetla domácí Ashley Lahey 6:0 6:1 a zahraje si semifinále.

21.12.2013
Davis Cup: Proti Nizozemcům s Berdychem i Štěpánkem

Tomáš Berdych i Radek Štěpánek nastoupí v lednovém utkání prvního kola Davis Cupu proti Nizozemsku. Zápas se odehraje 31.-2.2. v Ostravě. O další dva roky podepsal smlouvu kapitán Jaroslav Navrátil, který by tak měl český daviscupový tým vést až do roku 2015.

20.12.2013
Junior Orange Bowl: Markéta Vondroušová je v osmifinále

Poslední českou zástupkyní na letošním Junior Orange Bowlu je Markéta Vondroušová, která již vyhrála tři utkání a postoupila tak do osmifinále mezi dívkami do 14-ti let. Monika Kilnarová nestačila ve 3. kole na Kanaďanku Wong.

20.12.2013
Prostějov vyhrál Tenisovou extraligu 2013

TK Agrofert Prostějov vyhrál Tenisovou extraligu 2013, když ve finále porazil TK Precheza Přerov 5:2. Dva body pro Přerov získal Istomin, který porazil Kohlschreibera, a Pernilla Mendesová, která porazila Kristýnu Plíškovou. Tomáš Berdych do finálového utkání nezasáhl. Výsledky.

19.12.2013
Orange Bowl do 12 a 14 let na Floridě

Od 14. prosince se na slunné Floridě hraje 52. Orange Bowl. V kategorii dívek do 12-ti let vyhrála první kolo (z 128 do 64) Laetitia Pulchartová. V kategorii chlapců do 14-ti let Jakub Patyk skončil po třísetové bitvě v prvním kole. V kategorii dívek do 14-ti let prošly do druhého kola hladce Monika Kilnarová i Markéta Vondroušová. Výsledky.

19.12.2013
Tenisová extraliga 2013: Finále Prostějov - Přerov

Do finále Tenisové extraligy 2013 se probojovaly týmy TK Agrofert Prostějov a TK Precheza Přerov. Prostějov ve finálové skupině porazil jak Spartu tak i Liberec. Přerov porazil jak I.ČLTK Praha tak i TK Neridé. Finále se hraje ve čtvrtek 19. prosince od 10:00 hod. v Prostějově.

19.12.2013
Tenisová extraliga 2013: Do baráže jdou Mariánské lázně

Výhra nad Pardubicemi 5:4 v semifinálové skupině nestačila Mariánským lázním k udržení v Tenisové extralize. Čáru přes rozpočet jim udělalo překvapivé vítězství Pardubic nad Libercem 5:4. V boji o 9. místo Mariánské lázně prohrály s Jihlavou 0:6 a čeká je baráž, která se hraje ve středu 18. prosince v Milovicích proti vítězi 1. ligy Realsportu Nymburk.

17.12.2013
Eva Birnerová došla do finále $25,000 v Madridu

Eva Birnerová (180. WTA) se probojovala do finále turnaje s dotací $25,000 ve španělském Madridu. Nasazená dvojka ve finále nestačila na Francouzku Amandine Hesse (268. WTA) 6:4 0:6 2:6. Eva si ze Španělska odváží 34 bodů do žebříčku WTA. Na turnaji startovala také Tereza Malíková, která však skončila hned v prvním kole.

15.12.2013