Český tenisový svaz

Tři Češi se dozvěděli své soupeře pro Masters v Šanghaji

29.09.2025

Rozlosování Masters v Šanghaji se týkalo i tří českých tenistů. Jiří Lehečka, Jakub Menšík i Tomáš Macháč jsou mezi nasazenými účastníky, a tak mají v úvodním kole volný los. V pavouku nechybí obhájce trofeje Jannik Sinner, světová jednička Carlos Alcaraz ani čtyřnásobný turnajový šampion Novak Djokovič.

Na loňský ročník šanghajského Masters mají hned dva čeští tenisté velmi příjemné vzpomínky. Jakub Menšík postoupil nečekaně do čtvrtfinále, Tomáš Macháč dokonce až do semifinále.

Aktuální česká jednička Jiří Lehečka (17.) obhajuje v Šanghaji „pouze“ účast ve třetím kole. Své letošní účinkování zahájí proti Francouzovi Quentinu Halysovi (75.), nebo zatím neznámému hráči z kvalifikace. Ve třetím kole by mohl třiadvacetiletý Lehečka narazit na Kanaďana Denise Shapovalova (26.), v případném osmifinále na Němce Alexandera Zvereva (3.).

Jakub Menšík (19.) se ve druhém kole střetne s lepším z dvojice I Čou (CHN, 305.) – Jesper de Jong (NED, 79.). V potenciálním třetím kole číhá na dvacetiletého Čecha Kanaďan Félix Auger-Aliassime (13.), v osmifinále Ital Lorenzo Musetti (9.).

Až v nejspodnější osmině pavouka se nachází Tomáš Macháč (22.). S obhajobou loňského semifinále to bude mít rodák z Berouna hodně složité. Ve druhém kole bude ještě favoritem proti lepšímu z dvojice Adam Walton (AUS, 77.) – Mattia Bellucci (ITA, 64.). Ve třetím kole ale může na čtyřiadvacetiletého Macháče číhat velmi nebezpečný Kazachstánec Alexandr Bublik (16.), který letos ovládl už čtyři turnaje ATP! V osmifinále by český tenista téměř jistě narazil na loňského šampiona Jannika Sinnera (2.).

Hlavní soutěž Masters v Šanghaji se uskuteční od 1. do 12. října. Na šampiona čeká tradičně porce 1000 bodů do žebříčku ATP a k tomu finanční odměna ve výši 1 124 380 dolarů (přibližně 23,3 milionu korun).

Foto: Český tenisový svaz/Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Pohár prezidenta ČTS – miliony pro mládež
Už patnáctý rok je ve funkci prezidenta ČTS Ivo Kaderka, český tenis patří k nejlepším na světě a je už dlouhá léta v dokonalé finanční kondici. Přitom problémy kolem financování českého sportu jsou rok od roku větší.
21.09.2012