Český tenisový svaz

Turnaj Livesport Prague Open se přesouvá na Štvanici, bude se hrát na centrkurtu

15.11.2025

Prestižní turnaj Livesport Prague Open se od příštího roku přesune z areálu TK Sparta Praha na Štvanici. O této velké změně informovali v sobotu v chorvatském Varaždínu, kde se koná barážová skupina Poháru Billie Jean Kingové, předseda Českého tenisového svazu Jakub Kotrba a ředitel akce Miroslav Malý. Turnaj se uskuteční od 20. do 26. července na tvrdém povrchu.

„Rozhodli jsme se vrátit tenis na centrální dvorec na Štvanici. V kooperaci s Českým tenisovým svazem a klubem I. ČLTK jsme dohodli rámec, jak by turnaj mohl vypadat. Poté jsme to komunikovali i s lidmi z WTA, kteří byli z této myšlenky nadšení. Turnaj může na Štvanici daleko víc růst,“ pochvaluje si Miroslav Malý, který je zároveň klubovým ředitelem pražské Sparty.

Kapacita centrálního dvorce, jenž se dočká nového povrchu, je 6248 míst. Na Štvanici jsou dále dva nové kurty s tvrdým povrchem. Pořadatelé informovali, že v areálu přibude pro potřeby turnaje nová mobilní tribuna pro přibližně 500 lidí.

„Jeden tréninkový kurt bude na Štvanici. Zbytek tréninkových kurtů bude na Spartě, takže budeme hráčky vozit mezi Spartou a Štvanicí,“ přiblížil Malý. „Centrální dvorec na Štvanici skýtá další možnosti. Můžeme do budoucna zkusit hrát night session. Areál je dělaný na velké akce a dostupnost MHD je lepší. Doufám, že to bude skvělý turnaj a že si ho všichni užijí.“

Turnaj se sice přesune na Štvanici, licence ale zůstává v držení TK Sparta Praha. Každý ze tří subjektů, tedy ČTS, Sparta a štvanický I. ČLTK, se na pořádání akce částečně podílí.

„Každý do toho společného projektu vkládá něco. Finance jdou primárně za Spartou jako majitelem licence. Svaz poskytuje prostory a záštitu a ČLTK poskytuje také své prostory,“ vysvětlil předseda svazu Jakub Kotrba.

Právě na Livesport Prague Open se poprvé výrazněji prosadila řada českých tenistek, včetně aktuálních reprezentantek. Pomohly jim k tomu divoké karty i podpora fanoušků. „Můžeme dát mladým holkám příležitost hrát doma a před relativně velkým publikem,“ uvědomuje si Kotrba.

S tím souhlasí státní trenér Jan Stočes, který chce prestižní klání využít i pro propagaci. „Myslím, že to bude svátek tenisu. Věřím tomu, že se stadion vyprodá. Má to obrovský smysl, bude to obecně obrovská propagace tenisu. Pokusíme se na to navázat i náborovými akcemi pro malé děti,“ uvedl Stočes.

Tuzemská zastávka v kalendáři WTA je dokonalou příležitostí i pro ty, kteří už se tenisu věnují. „Doporučil bych každému z rodičů a mladých hráčů, aby se na takový turnaj šel podívat. Je to velmi poučné. Jsem moc rád, že takový turnaj u nás stále je. Pro český tenis je to velmi důležité,“ zdůraznil první místopředseda svazu Petr Pála.

Přesunem turnaje kategorie WTA 250 na Štvanici naplní vedení svazu jeden ze svých velkých cílů. „V létě to budou dva roky, kdy jsme nastoupili. Po dvou letech se nám podaří to, co se nepodařilo posledních patnáct let. Naposledy tam byl podobný turnaj v roce 2010,“ zmínil Kotrba.

Vedení svazu si přeje, aby konání turnaje na Štvanici pomohlo i kultivaci omšelého centrkurtu. Na druhou stranu si nemusí dělat starosti například se statikou tribun, jež letos splnily nároky pro pořádání několika sportovních a kulturních akcí s vysokým počtem návštěvníků.

„Bereme to tak, že tenhle turnaj je signálem, že jsme tady. Budeme žádat o dotaci na renovaci centrálního dvorce. Myslíme si, že když do toho zapojíme ten turnaj, budeme mít větší šanci,“ doplnil Kotrba.

Foto: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Denisa Hindová slaví první titul na ITF 4 v Budapešti

Svůj první titul ve dvouhře na juniorském okruhu ITF získala v Budapešti na turnaji kategorie 4 Denisa Hindová (2002, ITF 715). Denisa ve finále porazila Rumunku Corneanu 6:4 6:2 a připsala si 40 bodů. Do čtvrtfinále došla Vanesa Nikolovová. Výsledky.

22.05.2016
Zdeněk Kolář vyhrál druhý ročník pražského futures na TJ Spoje

Vítězem druhého ročníku ITF futures s dotací $10,000 na TJ Spoje Praha se stal Zdeněk Kolář (ATP 335). Třetí nasazený hráč ve finále porazil finalistu futures v Mostě – Belgičana Clementa Geense 6:3 6:2 a připsal si druhý letošní titul na okruhu. S Petrem Michnevem došel také do finále čtyřhry. Výsledky. Fotogalerie.

22.05.2016
Praha: Finále Kolář - Geens v neděli od 11 hodin

Zdeněk Kolář (1996, ATP 335) se probojoval do finále pražského futuru RPM Prague Open 2016, který se hraje v Praze na dvorcích TJ Spoje Praha. Ve finále se utká s Belgičanem Geensem (1996, ATP 396). Finále začíná v neděli od 11 hodin. Vstup do areálu je zdarma. Vítězi soutěže čtyřher se stal nejvýše nasazený pár Andreas MIES (GER) / Oscar OTTE (GER), který porazil český pár Kolář / Michnev 6:0, 6:4. Výsledky. Fotogalerie. Live Stream z finále.

21.05.2016
Do semifinále pražského futuru postoupil Kolář

Zdeněk Kolář (1996, ATP 335) postoupil do semifinále mezinárodního turnaje série futures dotovaného $10,000, který se hraje v areálu TJ Spoje v Praze na Jarově. Kolář si ve čtvrtfinále poradil s Indem Nagalem (1997, ATP 384) 1:6, 6:4, 7:5 a v semifinále ho čeká Němec Otte (1993 ATP 413). Výsledky. Fotogalerie.

20.05.2016
Rosol přes Wawrinku do finále se v Ženevě nepostoupil

Lukáš Rosol (1985, ATP 68) skončil na turnaji v Ženevě v semifinále, kde nestačil na domácího favorita Stana Wawrinku (1985, ATP 4) 2:6, 6:4, 3:6. Nejvýše nasazený Švýcar Wawrinka se ve finále utká s turnajovou trojkou Marinem Čiličem z Chorvatska.

20.05.2016
Los French Open: Rosol jde na Wawrinku, Berdycha čeká Vašek Pospíšil

Lukáš Rosol (1985, ATP 68) se v prvním kole Roland Garros utká s obhájcem titulu Stanislasem Wawrinkou (1985, ATP 4) ze Švýcarska. Loňská finalistka Lucie Šafářová (1987, WTA 13) do pařížského grandslamu vstoupí zápasems Vitalijí Djačenko (1990, WTA 223) z Ruska.

20.05.2016
Rosol si v Ženevě zahraje semifinále

Lukáš Rosol (1985, ATP 68) na turnaji ATP 250 v Ženevě porazil Rusa Andreje Kuzněcova (1991, ATP 40) 2:6, 6:1, 6:0 a o finále se na švýcarské antuce utká s domácím Stanem Wawrinkou (1985, ATP 4).

19.05.2016
Na pražském future ve čtvrtfinále Kopřiva, Michnev a Kolář

Do čtvrtfinále mezinárodního turnaje mužů $10,000 na TJ Spoje Praha postoupili do čtvrtfinále tři čeští hráči. Vít Kopřiva (1997, ATP 968) porazil ve druhém kole nejvýše nasazeného Jana Hernycha (1979, ATP 289) 6:3, 6:0, Petr Michnev (1989, ATP 545) porazil Vencu Šafránka (1994, ATP 372) 6:3, 4:6, 4:0 ret., Zdeněk Kolář (1996, ATP 335) porazil Poláka Panfila(1988, ATP 464) 6:3, 6:3. Výsledky. Fotogalerie.

19.05.2016
Rosol vyřadil na turnaji v Ženevě Isnera

Lukáš Rosol (1985, ATP 68) si zahraje na turnaji ATP 250 v Ženevě čtvrtfinále. Český daviscupový reprezentant po téměř dvou a půl hodinové bitvě porazil čtvrtého nasazeného Američana Johna Isnera(1985, ATP 17) 5:7, 7:6(5), 7:6(5). V dalším kole ho čeká Rus Andrey Kuznetsov (1991, ATP 40).

18.05.2016
Dalibor Svrčina vyhrál TE 1 do 14-ti let v Piešťanech

Mezinárodní turnaj TE 1 čtrnáctiletých v Piešťanech měl v chlapecké části pavouka české finále. Střetli se v něm Dalibor Svrčina (2002, TK AGROFERT Prostějov) a Vítek Horák (2002, I.ČLTK Praha). Z titulu se radovala turnajová jednička Svrčina po setech 6:1 6:1. Svrčina spolu s Lukášem Vaculíkem vyhrál i čtyřhru. Výsledky.

16.05.2016
Martin Krumich vítězem TE 2 do 14-ti let v Polské Opalenici

Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha) vyhrál turnaj Tennis Europe kategorie 2 do 14-ti let v polské Opalenici. Krumich prošel turnajem bez ztráty setu, ve finále porazil Belgičana Romaina Faucona 6:2 6:4. Výsledky.

16.05.2016
Kateřina Siniaková vítězkou ITF $100,000 v Trnavě

Kateřina Siniaková (WTA 124) ovládla stotisícový turnaj žen Empire Slovak Open v Trnavě. Ve čtvrtfinále v českém souboji zdolala Kristýnu Plíškovou 7:6 ve třetím setu, v semifinále Zarinu Diyas a ve finále si Katka poradila s Anastasijí Sevastovou 7:6(4) 5:7 6:0. Výsledky.

15.05.2016
Třetí titul v sezoně pro Marii Bouzkovou na desítce v Monzonu

Marie Bouzková (1998, WTA 285) vyhrála desítku žen ve španělském Monzonu. Česká hráčka tak získala svůj třetí letošní titul ve dvouhře na ženském okruhu ITF. Marie ve finále porazila Francouzku Jessiku Ponchet (WTA 733) 6:4 6:4. Výsledky.

15.05.2016
Turnaj A dorostu v Ústí n. Labem a Chebu vyhráli Dubský a Křtěnová

Vítězi prvního antukového turnaje „A“ v Ústí nad Labem a Chebu se stali Marek Dubský (1999, SK HAMR) a Sonja Křtěnová (1998, SK HAMR). Dubský si ve finále v Ústí poradil s Dominikem Bartoněm 7:6(7) 6:4 a Křtěnová ve finále v Chebu zdolala Kateřinu Křížovou 1:6 6:4 7:6. Výsledky Ústí. Výsledky Cheb.

15.05.2016
Jan Šátral obhájil titul na futures $10,000 v Mostě

První ITF futures $10,000 v Mostě má stejného vítěze jako vloni. Titul se podařilo obhájit Janu Šátralovi (1990, ATP 241), který v průběhu turnaje ztratil jediný set se Zdeňkem Kolářem v semifinále. Ve finále si Honza poradil s Belgičanem Geensem 6:3 6:3. Do finále čtyřhry došla dvojice Jebavý, Salaba. Výsledky.

15.05.2016
Gabriela Pantůčková vyhrála desítku žen na Bolu

Minulý týden se ve finále desítky žen na Bolu střetla Gabriela Pantůčková (1995, WTA 384) se svojí mladší sestrou Magdalenou, která titul získala. Tentokrát ale slavila starší Gabriela, která ovládla následující turnaj s dotací $10,000, když ve finále porazila Kathinku Von Deichmann z Lichtenštejnska 7:5 7:5. Magdalena došla do semifinále. „Výsledky“:

15.05.2016
Live stream: V Praze na Spojích začíná future mužů

Kvalifikací začíná mezinárodní turnaj mužů série futures dotovaný $10,000 na dvorcích TJ Spoje v Praze na Jarově. V 32-členné kvalifikaci startuje 20 českých hráčů. Z kvalifikace postupuje 8 hráčů do hlavní soutěže. Výsledky. Sledujte LIVE Stream.

14.05.2016
Johana Marková ve finále ITF2 ve Vídni

Johana Marková (1999, ITF 92) na turnaji ITF2 v rakouském Mödlingu došla do finále dvouhry, kde nestačila na Srbku Olgu Danilovič(2001, ITF 35) 1:6, 7:6(4), 3:6. Johana spolu s Danilovič vyhrála i soutěž čtyřhry dívek. Výsledky.

14.05.2016
Hradecká s Hlaváčkovou jsou v Římě v semifinále čtyřhry

O finále si na turnaji v Římě zahraje deblová dvojice Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká. České duo ve čtvrtfinále porazilo francouzský pár Garcia, Mladenovic 6:4 6:4 a v semifinále je čeká ruská dvojice Makarova, Vesnina.

14.05.2016
Řím: Strýcová končí ve čtvrtfinále, podlehla Keys

Stejně jako Petra Kvitová prohrála na turnaji v Římě Barbora Strýcová s Madison Keys. Strýcová si semifinále nezahraje, když po třísetové bitvě nakonec podlehla Američance 4:6 6:4 3:6.

14.05.2016