Český tenisový svaz

Turnaj Livesport Prague Open se přesouvá na Štvanici, bude se hrát na centrkurtu

15.11.2025

Prestižní turnaj Livesport Prague Open se od příštího roku přesune z areálu TK Sparta Praha na Štvanici. O této velké změně informovali v sobotu v chorvatském Varaždínu, kde se koná barážová skupina Poháru Billie Jean Kingové, předseda Českého tenisového svazu Jakub Kotrba a ředitel akce Miroslav Malý. Turnaj se uskuteční od 20. do 26. července na tvrdém povrchu.

„Rozhodli jsme se vrátit tenis na centrální dvorec na Štvanici. V kooperaci s Českým tenisovým svazem a klubem I. ČLTK jsme dohodli rámec, jak by turnaj mohl vypadat. Poté jsme to komunikovali i s lidmi z WTA, kteří byli z této myšlenky nadšení. Turnaj může na Štvanici daleko víc růst,“ pochvaluje si Miroslav Malý, který je zároveň klubovým ředitelem pražské Sparty.

Kapacita centrálního dvorce, jenž se dočká nového povrchu, je 6248 míst. Na Štvanici jsou dále dva nové kurty s tvrdým povrchem. Pořadatelé informovali, že v areálu přibude pro potřeby turnaje nová mobilní tribuna pro přibližně 500 lidí.

„Jeden tréninkový kurt bude na Štvanici. Zbytek tréninkových kurtů bude na Spartě, takže budeme hráčky vozit mezi Spartou a Štvanicí,“ přiblížil Malý. „Centrální dvorec na Štvanici skýtá další možnosti. Můžeme do budoucna zkusit hrát night session. Areál je dělaný na velké akce a dostupnost MHD je lepší. Doufám, že to bude skvělý turnaj a že si ho všichni užijí.“

Turnaj se sice přesune na Štvanici, licence ale zůstává v držení TK Sparta Praha. Každý ze tří subjektů, tedy ČTS, Sparta a štvanický I. ČLTK, se na pořádání akce částečně podílí.

„Každý do toho společného projektu vkládá něco. Finance jdou primárně za Spartou jako majitelem licence. Svaz poskytuje prostory a záštitu a ČLTK poskytuje také své prostory,“ vysvětlil předseda svazu Jakub Kotrba.

Právě na Livesport Prague Open se poprvé výrazněji prosadila řada českých tenistek, včetně aktuálních reprezentantek. Pomohly jim k tomu divoké karty i podpora fanoušků. „Můžeme dát mladým holkám příležitost hrát doma a před relativně velkým publikem,“ uvědomuje si Kotrba.

S tím souhlasí státní trenér Jan Stočes, který chce prestižní klání využít i pro propagaci. „Myslím, že to bude svátek tenisu. Věřím tomu, že se stadion vyprodá. Má to obrovský smysl, bude to obecně obrovská propagace tenisu. Pokusíme se na to navázat i náborovými akcemi pro malé děti,“ uvedl Stočes.

Tuzemská zastávka v kalendáři WTA je dokonalou příležitostí i pro ty, kteří už se tenisu věnují. „Doporučil bych každému z rodičů a mladých hráčů, aby se na takový turnaj šel podívat. Je to velmi poučné. Jsem moc rád, že takový turnaj u nás stále je. Pro český tenis je to velmi důležité,“ zdůraznil první místopředseda svazu Petr Pála.

Přesunem turnaje kategorie WTA 250 na Štvanici naplní vedení svazu jeden ze svých velkých cílů. „V létě to budou dva roky, kdy jsme nastoupili. Po dvou letech se nám podaří to, co se nepodařilo posledních patnáct let. Naposledy tam byl podobný turnaj v roce 2010,“ zmínil Kotrba.

Vedení svazu si přeje, aby konání turnaje na Štvanici pomohlo i kultivaci omšelého centrkurtu. Na druhou stranu si nemusí dělat starosti například se statikou tribun, jež letos splnily nároky pro pořádání několika sportovních a kulturních akcí s vysokým počtem návštěvníků.

„Bereme to tak, že tenhle turnaj je signálem, že jsme tady. Budeme žádat o dotaci na renovaci centrálního dvorce. Myslíme si, že když do toho zapojíme ten turnaj, budeme mít větší šanci,“ doplnil Kotrba.

Foto: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
David Poljak ve finále na Kypru

David Poljak (1996, ATP 785) došel do finále mezinárodního turnaje mužů ITF v kyperské Nicosii. Ve finále nestačil na nejvýše nasazeného Rakušana Miedlera (1996, ATP 413) 3:6, 3:6. Výsledky.

20.11.2016
Allertová došla do finále v Bratislavě

Denisa Allertová (1993, WTA 95) došla do finále mezinárodního turnaje žen ITF dotovaného $25,000 v Bra­tislavě. Ve finále nestačila na Rumunku Mitu (1991, WTA 246) 2:6, 3:6. Výsledky.

13.11.2016
Michal Schmid vyhrál desítku v Egyptě

Michal Schmid (1988, ATP 750) vyhrál mezinárodní turnaj mužů dotovaný $10,000 v egyptském Sharm El Sheikh. Ve finále porazil Rusa Safiullina (1997, ATP 341) 6:3, 0:6, 7:6(5). Výsledky.

13.11.2016
Češky popáté za posledních šest let ovládly Fed Cup

České tenistky znovu kralují Fed Cupu. Tým ve složení Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Barbora Strýcová a Lucie Hradecká ve Strasbourgu porazil domácí Francouzky 3:2 a popáté za posledních šest let slaví titul ve Fed Cupu. Rozhodující pátý bod získaly ve čtyřhře Plíšková se Strýcovou, když porazily pár Garcia, Mladenovic 7:5 7:5.

13.11.2016
Petra Krejsová vyhrála v Anglii druhou desítku v řadě

Úspěšné tři týdny v Anglii má za sebou Petra Krejsová (WTA 545). Po finále v prním týdnu a vítězství ve druhém týdnu teď přidala další titul v Shrewsbury. Ve finále Petra porazila turnajovou jedničku Tess Sugnaux ze Švýcarska (WTA 445) 6:1 7:5. Výsledky.

13.11.2016
Fed Cup: Stav finále po prvních dvouhrách je vyrovnaný 1:1

První bod finálového utkání Fed Cupu mezi Francií a Českou Republikou získala Karolína Plíšková po dramatickém třetím setu s Kristinu Mladenovic. Česká tenistka vyhrála 16:14 v rozhodující sadě. Druhý bod mohla přidat Petra Kvitová, která nastoupila proti Caroline Garcia, úspěšnější ale byla Francouzka, když vyhrála 7:6(6) 3:6. Stav utkání je tak po prvním dni vyrovnaný 1:1.

13.11.2016
Fed Cup: K první dvouhře nastoupí Plíšková proti Mladenovic

Prvním duelem finále Fed Cupu Franceie – Česko bude Karolína Plíšková s Kristinou Mladenovic. Po nich se ve Štrasburku představí Petra Kvitová a Caroline Garcia. Utkání začíná v sobotu 12. listopadu ve 14 hodin.

11.11.2016
Krejsová vyhrála desítku v Anglii

Petra Krejsová (1990, WTA 545) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $10,000 v anglickém Sheffieldu. Ve finále porazila druhou nasazenou Francouzku Brouleau (1995, WTA 427) 6:4, 6:3. Výsledky.

06.11.2016
Malečková došla do finále na padesátce v Kanadě

Jesika Malečková (1994, WTA 218) došla do finále mezinárodního turnaje žen dotovaného $50,000 v kanadském Torontu. Ve finále nestačila na 17-letou Američanku Catherine Bellis (1999, WTA 101) 2:6, 6:1, 3:6. Výsledky.

06.11.2016
Šafránek vyhrál desítku v Řecku

Václav Šafránek (1994, ATP 292) vyhrál mezinárodní turnaj dotovaný $10,000 v řeckém Heraklionu. Ve finále porazil Francouze Alexandre Mullera (1997, ATP 386) 7:5, 6:4. Pro brněnského rodáka je to letošní třetí titul. Výsledky.

06.11.2016
Konečný došel do finále desítky v Turecku

Michal Konečný (1989, ATP 316) došel do finále mezinárodního turnaje mužů dotovaného $10,000 v turecké Antálii. Ve finále nestačil na Němce Siebera (1988, ATP 278) 1:6, 5:7. Výsledky.

06.11.2016
Kvitová vyhrála turnaj Elite Trophy v Číně

Petra Kvitová (1990, WTA WTA 13) vyhrála v čínském Ču-chaji Elite Trophy, což je turnaj pro tenistky z 9. až 20. místa světového žebříčku. Ve finále porazila Ukrajinku Elinu Svitolinu (1994, WTA 14) 6:4, 6:2 a získala druhý titul v této sezoně.

06.11.2016
Tomáš Berdych prohál v Paříži s Murrayem a přišel o Turnaj mistrů

Tomáš Berdych končí na turnaji v Paříži ve čtvrtfinále, když ve dvou setech nestačil na Andy Murrayho 6:7 5:7. Tato porážka rozhodla o tom, že si Berdych letos Turnaj mistrů nezahraje. Murray se naopak přiblížil postu světové jedničky, ke kterému mu chybí jedna výhra.

04.11.2016
Hlaváčková s Hradeckou spolu příští rok hrát nebudou

Deblové duo Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká spolu příští sezonu hrát nebudou. Rozdílný program pro rok 2017 rozdělil vítězky Turnaje v Moskvě, Hlaváčková bude nastupovat po boku Číňanky Peng a Hradecká spojí síly s krajankou Kateřinou Siniakovou.

04.11.2016
Kvitová ve Zhuhai porazila Strýcovou a je v semifinále

Český souboj ve Zhuhai ovládla Petra Kvitová. Česká dvojka v něm porazila Barboru Strýcovou 6:1 6:4 a zajistila si tak postup do semifinále „malého“ Turnaje mistryň, kde ji čeká Číňanka Zhang.

04.11.2016
Kvitová také porazila Vinci, teď se v Zhuhai střetne se Strýcovou

Po Barboře Strýcové porazila Italku Vinci i Petra Kvitová, která jí povolila pouze tři gemy. O postup do semifinále podniku WTA Elite Trophy v čínském Zhuhai se tak obě Češky utkají spolu.

02.11.2016
Fed Cup: Francie nominovala i debl Garcia, Mladenovic

Nominace Francie na finále Fed Cupu je Caroline Garcia, Kristina Mladenovic, Alize Cornet a Pauline Parmentier. Utkání se bude hrát o víkendu 12. a 13. listopadu ve Štrasburku. Češky se představí v sestavě Plíšková, Kvitová, Strýcová a Hradecká.

02.11.2016
Barbora Strýcová zvládla první utkání na Elite Trophy proti Vinci

Své první vystoupení na turnaji WTA Elite Trophy v čínském Zhuhai zvládla Barbora Strýcová. Česká tenistka porazila Robertu Vinci 6:4 6:3. Ve stejné skupině jako Strýcová se představí i druhá Češka v soutěži, Petra Kvitová.

01.11.2016
Berdych v Paříži porazil Sousu a udržel naději na Turnaj mistrů

Tomáš Berdych měl v prvním kole v Paříži volný los a ve druhém kole si poradil s Joao Sousou 6:3 3:6 7:5. Jeho naděje na Turnaj mistrů tak stále žije. Jeho dalším soupeřem bude vítěz duelu Bautista Agut – Simon.

01.11.2016
Vítězem futures $10,000 v Opavě se stal Jan Mertl

Třetí ze série ITF futures $10,000 v Opavě vyhrál Jan Mertl (ATP 340). Turnajová dvojka cestou turnajem porazila Vrbenského, Paroulka, Kopřivu, Jaloviece a ve finále Petra Michneva 6:4 6:3. Ve čtyřhře se radovala polská dvojice Matuszewski, Panfil. Výsledky.

30.10.2016