Český tenisový svaz

Turnaj Livesport Prague Open se přesouvá na Štvanici, bude se hrát na centrkurtu

15.11.2025

Prestižní turnaj Livesport Prague Open se od příštího roku přesune z areálu TK Sparta Praha na Štvanici. O této velké změně informovali v sobotu v chorvatském Varaždínu, kde se koná barážová skupina Poháru Billie Jean Kingové, předseda Českého tenisového svazu Jakub Kotrba a ředitel akce Miroslav Malý. Turnaj se uskuteční od 20. do 26. července na tvrdém povrchu.

„Rozhodli jsme se vrátit tenis na centrální dvorec na Štvanici. V kooperaci s Českým tenisovým svazem a klubem I. ČLTK jsme dohodli rámec, jak by turnaj mohl vypadat. Poté jsme to komunikovali i s lidmi z WTA, kteří byli z této myšlenky nadšení. Turnaj může na Štvanici daleko víc růst,“ pochvaluje si Miroslav Malý, který je zároveň klubovým ředitelem pražské Sparty.

Kapacita centrálního dvorce, jenž se dočká nového povrchu, je 6248 míst. Na Štvanici jsou dále dva nové kurty s tvrdým povrchem. Pořadatelé informovali, že v areálu přibude pro potřeby turnaje nová mobilní tribuna pro přibližně 500 lidí.

„Jeden tréninkový kurt bude na Štvanici. Zbytek tréninkových kurtů bude na Spartě, takže budeme hráčky vozit mezi Spartou a Štvanicí,“ přiblížil Malý. „Centrální dvorec na Štvanici skýtá další možnosti. Můžeme do budoucna zkusit hrát night session. Areál je dělaný na velké akce a dostupnost MHD je lepší. Doufám, že to bude skvělý turnaj a že si ho všichni užijí.“

Turnaj se sice přesune na Štvanici, licence ale zůstává v držení TK Sparta Praha. Každý ze tří subjektů, tedy ČTS, Sparta a štvanický I. ČLTK, se na pořádání akce částečně podílí.

„Každý do toho společného projektu vkládá něco. Finance jdou primárně za Spartou jako majitelem licence. Svaz poskytuje prostory a záštitu a ČLTK poskytuje také své prostory,“ vysvětlil předseda svazu Jakub Kotrba.

Právě na Livesport Prague Open se poprvé výrazněji prosadila řada českých tenistek, včetně aktuálních reprezentantek. Pomohly jim k tomu divoké karty i podpora fanoušků. „Můžeme dát mladým holkám příležitost hrát doma a před relativně velkým publikem,“ uvědomuje si Kotrba.

S tím souhlasí státní trenér Jan Stočes, který chce prestižní klání využít i pro propagaci. „Myslím, že to bude svátek tenisu. Věřím tomu, že se stadion vyprodá. Má to obrovský smysl, bude to obecně obrovská propagace tenisu. Pokusíme se na to navázat i náborovými akcemi pro malé děti,“ uvedl Stočes.

Tuzemská zastávka v kalendáři WTA je dokonalou příležitostí i pro ty, kteří už se tenisu věnují. „Doporučil bych každému z rodičů a mladých hráčů, aby se na takový turnaj šel podívat. Je to velmi poučné. Jsem moc rád, že takový turnaj u nás stále je. Pro český tenis je to velmi důležité,“ zdůraznil první místopředseda svazu Petr Pála.

Přesunem turnaje kategorie WTA 250 na Štvanici naplní vedení svazu jeden ze svých velkých cílů. „V létě to budou dva roky, kdy jsme nastoupili. Po dvou letech se nám podaří to, co se nepodařilo posledních patnáct let. Naposledy tam byl podobný turnaj v roce 2010,“ zmínil Kotrba.

Vedení svazu si přeje, aby konání turnaje na Štvanici pomohlo i kultivaci omšelého centrkurtu. Na druhou stranu si nemusí dělat starosti například se statikou tribun, jež letos splnily nároky pro pořádání několika sportovních a kulturních akcí s vysokým počtem návštěvníků.

„Bereme to tak, že tenhle turnaj je signálem, že jsme tady. Budeme žádat o dotaci na renovaci centrálního dvorce. Myslíme si, že když do toho zapojíme ten turnaj, budeme mít větší šanci,“ doplnil Kotrba.

Foto: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Lehečka ve Vestci došel do semifinále, Lavičková titul ve čtyřhře nezískala

Mezinárodní turnaj hráčů do 18-ti let ITF Grade 1 ve Vestci u Prahy měl ve finále české zastoupení pouze v soutěži čtyřhry dívek. Kristýna Lavičková (2002, ITF 146) spolu se Slovenkou Ninou Stankovskou (2002, ITF 191) došly do finále čtyřhry dívek, kde nestačily na bělorusko-ruský pár Kanapatskaya/Se­lekhmeteva 6:2, 4:6, 3:10. Ve dvouhře nejdále došel Jiří Lehečka (2001, ITF 77), který až v semifinále nestačil na Rusa Danilova 3:6, 4:6. Výsledky. Fotogalerie.

21.01.2018
Denisa Allertová je v osmifinále Australian Open

Poprvé v kariéře si Denisa Allertová zahraje osmifinále grandslamového turnaje. V Melbourne ve třetím kole porazila Polku Magdu Linette 6:1 6:4 a ve čtvrtém kole ji čeká turnajová čtyřka Elina Svitolina. Ta ve druhém kole vyřadila Kateřinu Siniakovou.

19.01.2018
Čtyři Češky jsou v Melbourne ve třetím kole, Šafářová vyzve Plíškovou

Českým tenistkám se v Austrálii daří, čtyři z nich se probojovaly do třetího prvního grandslamu sezony. To nabídne český souboj mezi Lucií Šafářovou a Karolínou Plíškovou. Barboru Strýcovou čeká Američanka Pera, která do hlavní soutěže postoupila jako lucky loser, a Denisa Allertová změří síly s Polkou Linette.

18.01.2018
Siniaková a Allertová jsou ve druhém kole Australian Open

První hrací den Australian Open 2018 byl pro české tenistky úspěšný, do druhého kola postoupily Kateřina Siniaková (WTA 59) a Denisa Allertová (WTA 130). Siniaková porazila Marii Sakkari (WTA 55) 6:2 6:7(5) 6:4 a kvalifikantka Allertová smetla Fracouzku Parmentier (WTA 82) 6:3 6:0. V úterý zasaáhne do hry dalších devět Čechů včetně Karolíny Plíškové a Tomáše Berdycha. Na programu je také český duel mezi Veselým a Šafránkem.

15.01.2018
Kubík a Palicová vyhráli TE 2 do 16-ti let v Milovicích

Kristián Kubík (2002) a Barbora Palicová (2004) se stali vítězi mezinárodního turnaje šestnáctiletých TE 2 v Milovicích. Kubík v českém finále porazil Daniela Siniakova (2003) 6:3 6:3 a Palicová si poradila s Polkou Piestrzynskou 6:1 6:4. Výsledky.

15.01.2018
Jiří Lehečka došel do finále ITF 2 ve slovenském Senci

Tradiční juniorský turnaj kategorie ITF 2 v Senci na Slovensku se z českých hráčů letos nejvíce vydařil Jiřímu Lehečkovi (2001, ITF 111), který došel do finále dvouhry. Titul nakonec slavil Pavel Shumeiko z Ukrajiny (ITF 180) po setech 6:4 6:2. Mezi dívkami se do semifinále probojovala Kristýna Lavičková (2002, ITF 182), která nestačila na pozdější vítězku Darii Snigur (UKR, ITF 119) 6:4 4:6 6:7(4). Výsledky.

15.01.2018
Miriam Kolodziejová si v Antalyi $15,000 zahrála o titul

V loňském roce si Miriam Kolodziejová (WTA 371) připsala tři tituly na ženském okruhu ITF, letos si hned na svém prvním turnaji zahrála o další. V turecké Antalyi došla do finále, kde nestačila na Andreeu Roscu z Rumunska (WTA 574) 6:7(6) 4:6. Výsledky.

15.01.2018
Ve Vestci u Prahy začal mezinárodní turnaj juniorů

V pondělí 15. ledna začala ve Vestci u Prahy hlavní soutěž mezinárodního turnaje ITF Grade 1 hráčů do 18-ti let – RPM Junior Open 2018. V hlavní soutěži startuje 10 českých hráčů a 8 českých dívek. Výsledky.

15.01.2018
Australian Open: Šafránek a Allertová postoupili z kvalifikace

Václav Šafránek a Denisa Allertová úspěšně prošli kvalifikací na Australian Open 2018. Šafránek si postupně poradil s Olivem, Whittingtonem a Collarinim. Allertová vyřadila Zhao, Kostovou a Collins. Los hlavní soutěže potom zařídil český souboj Veselý – Šafránek. Allertovou čeká Francouzka Parmentier.

14.01.2018
Jan Mertl Vyhrál halové MČR můžů 2018 v Plzni

Jan Mertl (1982, ATP 472) vyhrál halové mistrovství ČR v kategorii mužů které se koná již tradičně na začátku ledna v Plzni. Mertl ve finále porazil Matěje Vocela (1997, ATP 883) 6:3, 6:3. Čtyřhru vyhráli Vocel s Gengelem. Výsledky.

13.01.2018
OPTIM TOUR 2018: Linda Fruhvirtová vyhrála turnaj žen na Mělníku

Obrovský zájem o tento turnaj dokumentuje to, že ještě 25 náhradnic se nedostalo do soutěže. Spousta zajímavých zápasů, vyrovnané startovní pole a jedna vycházející hvězdička našeho tenisu. Linda Fruhvirtová ze Sparty Praha, narozená v roce 2005 se stala nejmladší vítězkou turnajů Optim Tour za 14 let, co se u nás pořádají. Výsledky.

09.01.2018
LIVESCORE: Halové mistrovství ČR mužů v Plzni

Od úterý 9. ledna se v Plzni koná Halové mistrovství ČR mužů – Memoriál Jana Záhlavy – s dotací 140 tis. Kč. Nejvýše nasazeným hráčem je Jan Mertl (1982, ATP 472). Loňský vítěz dvouhry: Lukáš Rosol, čtyřhry: Jebavý, Hernych. Výsledky. Livescore.

08.01.2018
Kateřina Siniaková prohrála ve finále v Shenzhenu s Halep, titul neobhájila

Kateřině Siniakové se titul v čínském Shenzhenu obhájit nepodařilo. Ve finále podlehla turnajová šestka Simoně Halep 1:6 6:2 0:6. Utkání bylo kvůli dešti několikrát přerušeno a dohráváno v hale. Siniaková ve čtvrtfinále vyřadila krajanku kristýnu Plíškovou a v semifinále zdolala Marii Sharapovovou. Spolu s Barborou Krejčíkovou došla Katka i do finále čtyřhry, kde nestačily na pár Begu, Halep.

07.01.2018
Přestup je potřeba vyřídit do 31. ledna včetně platby

Přestupy startují každou sezónu od 1. listopadu a končí 31. ledna. Vše probíhá přes informační systém ČTS, kde si hráč vytvoří žádost o přestup. Žádost dorazí mateřskému klubu, který může žádost schválit nebo odmítnout. Pokud mateřský klub na žádost nereaguje, pak to vlastně znamená odmítnutí přestupu. V případě, že žádost schválí mateřský klub, putuje novému klubu. Pokud žádost schválí i nový klub, je žádost vyřízena a všem účastníkům (hráč, mateřský klub, nový klub) dorazí e-mailem potvrzení a podklady pro zaplacení přestupu. Přestup je uskutečněn až tehdy, když dorazí platba na účet ČTS – správná částka se správným variabilním symbolem. Tato platba musí dorazit na účet ČTS nejpozději 31. ledna.

02.01.2018
Áčkový turnaj staršího žactva v Mladé Boleslavi a Val. Meziříčí vyhráli Homola a Tomajková

První áčkový turnaj zimní sezóny 2017/2018 starších žáků se konal v Mladé Boleslavi. Ve dvouhře zvítězil Patrik Homola (2004, TK Agrofert Prostějov), který ve finále porazil Jakuba Nicoda (2004, TK Start Praha-Topolka) 6:3, 6:2. Čtyřhru vyhráli Batroň a Nicod. Úvodní áčko dívek se hrálo ve Valašském Meziříčí, kde zvítězila Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov), která ve finále porazila Patricii Kubíkovou (2004, TK Sparta Praha) 6:4, 6:3. Čtyřhru vyhrály Kubíková a Hranáčová. Výsledky: chlapci, dívky.

27.12.2017
Turnaj A dorostu v Ostravě a Rakovníku vyhráli Svrčina a Vajsejtlová

Vítězi turnaje kategrie A v Ostravě a v Rakovníku se stali Dalibor Svrčina (2002, TK AGROFERT Prostějov) a Tereza Vajsejtlová (2002, I.ČLTK Praha). Svrčina ve finále na TK SC Ostrava porazil Jiřího Barnata (2001, TK Neridé) 6:1 6:4 a Vajsejtlová si ve finále v Rakovníku poradila s Vendulou Krýslovou (2002, TK Slavia Plzeň) 6:3 7:5. Výsledky Ostrava. Výsledky Rakovník.

27.12.2017
Linda Fruhvirtová vyhrála Orange Bowl

Linda Fruhvirtová (2005, TK Sparta Praha) se stala vítězkou prestižního turnaje Junior Orange Bowl do 12-ti let na Floridě. Ve finále 56. ročníku porazila Filipínku A. Eala 6–7 6–3 6–2. Výsledky.

20.12.2017
Tenisovou extraligu 2017 vyhrál Prostějov

Bonver tenisovou extraligu 2017 družstev v kategorii dospělých vyhrál tým TK Agrofert Prostějov, který porazil Spartu 5:1. Prostějov získal titul vítěze tenisové extraligy již podesáté v řadě. Výsledky a další informace naleznete na www.tenisovaextraliga.cz.

20.12.2017
Finále Tenisové extraligy 2017 zahájí duel Plíšková - Kvitová

Finále Bonver tenisové extraligy 2017 mezi spartou a Prostějovem se premiérově hraje v Říčanech u Prahy v hale tenisového klubu Oáza Říčany. Program startuje ve středu 20. prosince od 10 hodin a začíná se pěkně zostra duelem dvou českých hráček, bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové (TK Agrofert Prostějov) a bývalé světové dvojky Petry Kvitové (TK Sparta Praha). Živý přenos můžete sledovat od 10 hodin na programu ČT Sport. Výsledky, program a další informace naleznete na www.tenisovaextraliga.cz.

19.12.2017
Tenisová extraliga 2017: Sparta a Prostějov se utkají o titul v Říčanech

Do finále Tenisové extraligy 2017 podle očekávání postoupili dva největší favorité soutěže. Prostějov ve skupině vyhrál obě svá utkání (Prostějov-Přerov 6:3, Prostějov-Říčany 5:1), stejně tak Sparta (Sparta-Štvanice 6:3, Sparta-Liberec 5:1). Finále Tenisové extraligy se odehraje ve středu 20.12.2017 od 10 hod. v areálu Oáza Říčany.

18.12.2017