Český tenisový svaz

Třetí grandslam páru K+S unikl. Jsme zklamané, ale vděčné, hodnotí Češky

20.02.2021

V Melbourne vyhrály devět z deseti zápasů, neuspěly až v tom posledním. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ve finále Australian Open nenašly recept na belgicko-běloruské duo Elise Mertensová, Aryna Sabalenková a prohrály 2:6, 3:6. Šampionky si své vítězství vysloužily především skvělým výkonem na podání. „Dnes to byl největší rozdíl. Soupeřky si servisem hodně pomáhaly, získávaly jednoduché body,“ komentovala za českou dvojici Siniaková.

Předloni čtvrtfinále, loni semifinále, letos finále. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zapsaly i tentokrát na australském grandslamu kvalitní výsledek, premiérová trofej z „happy slamu“ jim ale stále uniká.

Vítězky Roland Garros a Wimbledonu ze sezóny 2018 se v Melbourne Parku po triumfu na přípravné akci WTA Gippsland Trophy prokousaly také do finále Australian Open, tam ale narazily na velmi silný tým Mertensová, Sabalenková.

„Jsme rády, že jsme po tvrdé karanténě získaly titul a hrály finále,“ ohlédla se za dvěma australskými turnaji čtyřiadvacetiletá Siniaková.

Podobně její o rok starší parťačka a kamarádka Krejčíková si velmi dobrého výsledku váží především v souvislosti s tzv. „tvrdou karanténou“, kterou musely obě po příletu do Melbourne podstoupit. Bez nezbytného tréninku tehdy byly celých čtrnáct dní.

„Obě jsme docela dost zklamané, ale snažíme se na tom najít pozitiva. Svět se nehroutí. Jak se říká: Kdyby nám během čtrnáctidenní karantény někdo řekl, že vyhrajeme turnaj a dostaneme se do finále, tak bych tomu moc nevěřila. Beru to všemi deseti,“ libovala si Krejčíková, jež si letos na Australian Open zahrála druhé kolo singlu.

Na tenistku z Ivančic čeká ještě sobotní finále smíšené čtyřhry, v němž zaútočí na třetí trofej z australského grandslamu za sebou.

„Dnes půjdu později spát, zítra později vstanu,“ plánovala Krejčíková. „A jinak se musím domluvit s parťákem, který hraje i finále čtyřhry (v neděli, pozn. red.). Budu taky určitě sledovat ženské finále, hodně mě zajímá výsledek.“

Poslední překážkou česko-americké dvojice Barbora Krejčíková, Rajeev Ram na cestě za grandslamovou trofejí bude domácí pár Samantha Stosurová, Matthew Ebden.

„Sam samozřejmě znám, takže vím, co očekávat. Musím se poradit s parťákem, který s ní i hrál (Ram a Stosurová skončili na předloňském US Open v semifinále, pozn. red.). Doufám, že bude mít nějakou účinnou strategii,“ dodala Krejčíková.

Australian Open (AUS, 80 000 000 AUD, tvrdý povrch) Finále ženské čtyřhry KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Mertensová (BEL), Sabalenková (BEL) 2:6, 3:6

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Marešová vyhrála turnaj Tennis Europe v Rakousku
Beata Marešová (2012, TE U14 167) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v rakouském Bad Waltersdorfu. V českém finále porazila Amélii Tvrzskou 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhrály Barbora Blažková s Alexandrou Janoskovou.
24.02.2025
Svrčina vyhrál challenger v Puné
Dalibor Svrčina (219.) dokázal na challengeru v Puné vybojovat ohromně cennou turnajovou trofej! Český tenista si ve finále poradil s šestým nasazeným Brandonem Holtem (153.), kterého porazil 7:6(3), 6:1, a zajistil si návrat do druhé stovky světa. V novém vydání žebříčku bude figurovat nejhůře na 162. pozici.
23.02.2025
Čtrnáctiletá Kovačková měla v premiérovém finále mečbol, nakonec se zkušenou soupeřkou padla
Čtrnáctiletá Jana Kovačková má za sebou parádní debut na profesionálním turnaji ITF, během něhož se dokázala probojovat až do souboje o titul. Ten ale nakonec po velkém boji nezískala. V nedělním finále v egyptském Šarm aš-Šajchu si sice dokázala v tiebreaku třetího setu vypracovat mečbol, na zkušenou Isabellu Šinikovovou to ale nestačilo. Talentovaná česká tenistka podlehla bulharské hráčce za necelé dvě hodiny 6:3, 0:6, 6:7(7).
23.02.2025
Winter Prague Open: Knutsonová si z kvalifikace došla až pro největší titul kariéry!
Turnaj ITF Winter Prague Open na pražské Štvanici, který pořádá Český tenisový svaz, má českou šampionku! Sedmadvacetiletá Gabriela Knutsonová, která turnaj zahajovala už v kvalifikaci, ustála dramatickou třísetovou bitvu s Destanee Aiavaovou a vyhrála finálový duel za dvě hodiny a 21 minut po setech 6:4, 3:6 a 7:5. Pro Knutsonovou se jedná o největší titul dosavadní kariéry.
23.02.2025
Chodora vyhrál turnaj ITF J100 v Rakousku
Radek Chodora (2007, ITF 450) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J100 hráčů do 18 let v rakouském Wolfsbergu. Ve finále porazil domácího Niedermayra 7:6(3), 7:5. Čtyřhru vyhráli Tobiáš Čank a Kryštof Vymazal.
23.02.2025
Áčkové turnaje mladšího žactva v Říčanech a Kročehlavech vyhráli Kačín a Balej
Lukáš Kačín (2014, SK HAMR) vyhrál áčkový turnaj mladších žáků na Pliskova-Tennis Academy, když ve finále porazil Matyáše Dominika Blaščíka 6:2, 6:3. Čtyřhru vyhráli Tobiáš Ječmínek a Lukáš Kačín. V kategorii mladších žákyň v Kročehlavech zvítězila Vanessa Balej (2014, TK Agrofert Prostějov), která ve finále porazila Moniku Bačíkovou 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhrály Anna Pospíšilová a Monika Bačíková.
18.02.2025
Áčkové turnaje staršícho žactva v Liberci a Ostravě vyhráli Jaroš a Šulcová
Vítězem áčkového turnaje starších žáků v Liberci se stal Vojta Jaroš (2011, LTK Liberec), který ve finále poarzil Václava Barinu 7:6(4), 6:2. Čtyřhru vyhráli Jaroš a Barina. V kategorii starších žákyň v Ostravě triumfovala Gabriela Šulcová (2011, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Amélii Tvrzskou 7:6, 2:0, scr. Čtyřhru vyhrály Justýna Reifová a Nina Schmidová.
17.02.2025
České tenistky zabojují v Ostravě-Porubě o postup do finále Billie Jean King Cupu
Ostrava-Poruba se stane dějištěm dubnové kvalifikace Billie Jean King Cupu, kde se český tým utká se Španělskem a Brazílií o jedno postupové místo na podzimní finálový turnaj v Shenzhenu. Ve čtvrtek 10.4. nastoupí české hráčky proti Brazilkám, v pátek 11.4. se střetnou Brazilky se Španělkami a skupinu uzavře 12.4. sobotní souboj Češek a Španělek na tvrdém povrchu v hale RT TORAX Arena s kapacitou 3 000 diváků.
17.02.2025
Sisková hájí v této sezoně singlovou neporazitelnost. Získala druhý titul
Anna Sisková úspěšně pokračuje ve své snaze oživit singlovou kariéru. V egyptském Šarm aš-Šajchu odehrála druhý singlový turnaj této sezony a znovu vybojovala turnajovou trofej. V nedělním finále česká tenistka porazila Američanku Carolyn Ansariovou 6:1, 6:3.
16.02.2025
Bilance 15-0! Ticháčková vyhrála i třetí letošní turnaj a dál se dere žebříčkem nahoru
Eliška Ticháčková vyhrála i svůj třetí turnaj na okruhu ITF v této sezoně! Po dvou triumfech na antuce v Antalyi se tentokrát prosadila na betonu v Monastiru, kde v nedělním finále zdolala sedmou nasazenou Tiphanii Lemaitreovou (na snímku vlevo) 2:6, 6:3, 7:5.
16.02.2025
Dívky do 12 let nenašly přemožitelky a na ME družstev vybojovaly zlato
Nicole Kurylová, Tereza Vychodilová a Sára Špačková získaly pro Česko už čtvrtou trofej z tradičního Winter Cupu do 12 let a vyrovnaly rekord, který drží Rusky - čtyři trofeje z šesti finálových účastí. Tým pod vedením kapitána Petra Ostradovského nejprve přehrál 3:0 Řecko, poté 2:1 Chorvatsko i Lotyšsko a zaslouženě zvítězil.
11.02.2025
Halovou mistryní ČR 2025 mladších žákyň je Nicole Kurylová
Vítězkou halového mistrovství ČR mladších žákyň, které se hrálo 1.-4. února 2025 v Praze na Spartě, se stala Nicole Kurylová (2013, TK Sparta Praha). Ve finále porazila Terezu Vychodilovou (2013, TK AGROFERT Prostějov) 1:6, 6:4, 6:0. Čtyřhru vyhrály Nicole Kurylová a Vanessa Balej.
09.02.2025
Výběrové řízení Středočeského tenisového svazu
Středočeský tenisový svaz vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozic ve Středočeské tenisové akademii (STA). Hledáme motivované odborníky pro následující pozice: 1. Tenisový trenér, 2. Kondiční trenér, 3. Sportovní fyzioterapeut.
05.02.2025
OPTIM TOUR 2025: V Třebíči vyhrá Šimon Šmejkal
Na áčkovém turnaji dospělých v Třebíči se nejvíce dařilo Šimonovi Šmejkalovi r.2006, který zvítězil ve finále dvouhry na Davidem Šimečkem 6:3, 4:6, 6:3 a zároveň vyhrál i čtyřhru po boku Ondřeje Huja.
05.02.2025
Informace ČOV o aktualizaci pojištění pro sportovní prostředí
Generální sekretář ČOV předal Českému tenisovému svazu k další distribuci členské základně informace o aktualizaci základního pojištění úrazů, doplňkového pojištění úrazů a pojištění odpovědnosti trenérů sjednaného prostřednictvím ČOV pro celé sportovní prostředí. Tato agenda je koordinována ve spolupráci s Českou unií sportu a Národní sportovní agenturou.
04.02.2025
OPTIM TOUR 2025: Tereza Vajsejtlová vyhrála áčko v Hradci Králové
Ve dnech 31.1.–4.2.2025 se v Hradci Králové na kurtech SK HIT konal třetí ročník Bohouš cupu – celostátního turnaje žen kategorie „A“ v rámci okruhu OPTIM TOUR. Již od sobotního dopoledne jsme mohli vidět nádherné zápasy plné emocí a krásných výměn. Turnaj byl plný zvratů a nečekaných vítězství. Do čtvrtfinále turnaje došlo mnoho nenasazených hráček. Hned v prvním kole například porazila Rozálie Vrajíková první nasazenou Karolínu Vlčkovou v třísetové bitvě. Skvělý výkon předvedla Barbora Slavíková (TENIS VLAŠIM,z.s.), která z pozice nenasazené hráčky došla až do finále dvouhry, kde už ale podlehla Tereze Vajsejtlové z Benátek nad Jizerou.
04.02.2025
Halovým mistrem ČR mladších žáků 2025 je Kynčl
Jakub Kynčl (2013, TK Sparta Praha) vyhrál halové mistrovství ČR v Liberci. Ve finále porazil klubového kolegu Adama Zikmunda (2013, TK Sparta Praha) 6:2, 6:1. Zikmund s Kynčlem vyhráli i soutěž čtyřher.
04.02.2025
Jan Psota vyhrál turnaj ITF v Polsku
Jan Psota (2008, ITF 535) pokračuje v úspěšném období, když po vítězství na turnaji ITF J60 ve Frankfurtu, tento úspěch zopakoval v polském Pusczikowu. V semifinále těsně zdolal svého partnera ze čtyřhry Aleše Kotrce a finále bez boje pro nemoc vzdal Ukrajinec Hvylava.
02.02.2025
Sisková plní slib. V Egyptě zahájila oživení singlové kariéry titulem
Anna Sisková, která se chce v následujících týdnech věnovat především singlu, zahájila svou pouť za vylepšováním žebříčku titulem v egyptském Šarm aš-Šajchu. Česká tenistka ve finále porazila Carol Youngsuh Leeovou ze Severních Marian 6:2, 7:5 a získala první titul od loňského března.
02.02.2025
Hořkosladký závěr. Gengel premiérové finále v titul nepřetavil, zapíše ale žebříčkové maximum
Marek Gengel postup do svého prvního finále na okruhu ATP Challenger Tour v australském Brisbane v zisk trofeje nepřetavil. Český tenista ve vyrovnaném a dramatickém utkání s domácím Tristanem Schoolkatem prohrál za dvě hodiny a pět minut 6:7(3) a 6:7(4).
02.02.2025