Český tenisový svaz

Pátý titul z grandslamu? Zní to nádherně! jásá Krejčíková. Čím se odmění?

21.02.2021

Tomu se říká dominance! Barbora Krejčíková je potřetí v řadě šampionkou smíšené čtyřhry na Australian Open. Stejně jako předloni dokráčela k trofeji po boku zkušeného Američana Rajeeva Rama. Česko-americká dvojice ve finále vyřídila domácí pár Samantha Stosurová, Matthew Ebden za necelou hodinu 6:1 a 6:4. „Myslím, že to byl náš nejlepší výkon na turnaji. Zatím mi ještě nedochází, že máme další grandslam,“ rozplývala se nadšením Krejčíková.

Barbora Krejčíková předvedla ve finále mixu představení jako z partesu! Prakticky nechybující a sebevědomě hrající Češka završila svůj velký den výměnou od základní čáry, v níž na mečbol přetlačila Australana Matthewa Ebdena.

Pak už následovala velká radost Krejčíkové i Rama ze druhé společné trofeje na australském grandslamu (Američan loni mix kvůli zdravotním potížím vynechal, Krejčíková tak triumfovala po boku Chorvata Nikoly Mektiče).

Pětadvacetiletá tenistka z Ivančic, jež v roce 2018 triumfovala po boku Kateřiny Siniakové na Roland Garros a ve Wimbledonu, tak má nyní na kontě už pět grandslamových vavřínů.

Báro, jste pětinásobnou grandslamovou šampionkou. Jak vám to zní? Zní to nádherně! (usmívá se) Zatím mi ještě nedochází, že máme další grandslam. Podařilo se mi něco, o čem jsem den dva hodně přemýšlela. Mám z toho obrovskou radost. Je to ještě hezčí díky tomu, že jsem zvítězila s Rajeevem, který je super kluk. Bylo mi ctí hrát po jeho boku. Naše herní styly se dobře doplňují. Doufám, že je hezké se na nás dívat a že děláme lidem radost.

Dnes jste tenisové fanoušky bezesporu potěšili, předvedli jste velmi dobrý výkon. Do jaké míry se blížil ideálu? Myslím, že to byl náš nejlepší výkon na turnaji. Je hezké, že to vyšlo zrovna na finále. Velmi důležitý byl brejk hned v prvním gemu. Začali jsme s výhodou, byli jsme o krok napřed. Druhý set už byl vyrovnanější a zajímavější, úroveň hry se hodně zvýšila.

Přímo z hlediště arény Roda Lavera vás povzbuzovala i skupina českých fanynek s naší vlajkou. Po utkání jste se ke krajankám dokonce vydala vyfotit a také jste jim poděkovala. Všimla jste si jich už během finálového boje? Ano, podpora od nich mi určitě pomohla. Paní mi mimochodem napsaly, že jsou v Austrálii a že by se na mě chtěly přijít podívat. Jen jim chyběly lístky. Sehnala jsem je, a tak přišly a fandily. (usmívá se)

Misi na Australian Open jste splnila na jedničku. Bude před dalšími tréninky a turnaji čas na oslavu? Máme tady skleničku (šampaňského, pozn. red.), přiťukneme si. Rajeev hraje v neděli finále (mužské čtyřhry, pozn. red.), takže bude slavit až po něm. Myslím, že zítra strávím čas na tenise. Chtěla bych se podívat na finále dvouhry i čtyřhry mužů.

Dopřejete si po zisku titulu kromě šampaňského ještě něco? Určitě něco bude. Mají tady hrozně dobrý hovězí burger s hranolky a kečupem, ten zítra určitě padne. A k tomu si dám asi i zmrzlinu. Bude to den, kdy trochu zhřeším. Nicméně pak zase naskočím zpět, času mezi turnaji je málo.

Vaše plány pro nejbližší dny jsou tedy jaké? V pondělí nebo v úterý chci letět do Dauhá, kde budu hrát další turnaj (tamní podnik kategorie WTA 500 startuje 1. března, pozn. red.).

Co si od teprve začínající sezóny, v níž už máte na kontě grandslamový titul, vlastně přejete? Mám netradiční cíl – chci být hlavně zdravá. A taky se chci tenisem pořád bavit. Čím víc si totiž tenis užívám, tím lepší výkony předvádím. Takže si přeji, abych pohodu z mixu přenesla i do deblu a singlu. To by mi hodně pomohlo.

Australian Open (AUS, 80 000 000 AUD, tvrdý povrch) Finále smíšené čtyřhry Stosurová, Ebden (oba AUS) [WC] – KREJČÍKOVÁ, Ram (USA) [6] 1:6, 4:6

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Gabriela Pantůčková vyhrála ITF 2 v Piešťanech, Novotná ve finále v Mostaru

Úspěšný týden má za sebou Gabriela Pantůčková (1995), která završila turnaj ITF 2 v Piešťanech vítězstvím. Ve finále si česká juniorka poradila s domácí Kristinou Schmiedlovou 6:3 6:2. Natálie Novotná (1996) došla na ITF 4 v Mostaru do finále, kde podlehla domácí Muminovic 1:6 6:2 3:6.

21.04.2013
Fed Cup: Petra Kvitová udržela Česko ve hře, snížila na 1:2

Po deštivém dni nastoupila nakonec ke svému utkání Petra Kvitová, která čelila Saře Errani. Česká jednička dokázala otočit nepříznivě se vyvíjející vývoj a po prohrané první sadě 2:6 ovládla kurt 6:2 6:0. Petra tak vykřesala naději a udržela Česko ve hře o finále.

21.04.2013
Barbora Záhlavová-Strýcová po dopingové pauze opět na okruhu

Po pauze zaviněné dopingovým trestem se na okruh WTA vrací Barbora Záhlavová-Strýcová. Česká hráčka startuje tento týden na turnaji WTA ve Stuttgartu, kde musí bojovat v kvalifikaci. V prvním kole ji čeká Mirjana Lucic-Baroni (CRO).

20.04.2013
Fed Cup: Po prvním dni prohrávají Češky s Italkami 0:2

Po prohrané úvodní dvouhře Lucie Šafářové se nepodařilo získat bod pro Česko ani Petře Kvitové. Česká jednička prohrála podruhé během několika dní s Robertou Vinci 4:6 1:6 a Česko tak prohrává s Itálií 0:2. Naposledy zažily naše hráčky tento stav v roce 2010, kdy v semifinále podlehly právě Italkám.

20.04.2013
Krejčíková a Martincová jsou ve finále na desítkách žen

Barbora Krejčíková (1995) a Tereza Martincová (1994) budou bojovat o tituly na turnajích žen s dotací $10,000. Bára postupuje v chorvatském Sibeniku, kde prolomila konec v semifinále (letos již 3), a Tereze se daří v Antalyi. Pro ni je to první výraznější výsledek v letošní sezoně.

20.04.2013
Fed Cup: Šafářová podlehla Errani a Italky vedou 1:0

První bod pro Českou republiku Lucie Šafářová nezískala. V úvodním duelu podlehla česká dvojka Saře Errani 4:6 2:6 a Italky tak vedou 1:0. K dalšímu utkání nastoupí Petra Kvitová, která se střetne s Robertou Vinci.

20.04.2013
Gabriela Pantůčková vyřadila Vondroušovou a je v semifinále v Piešťanech

Poslední dvě české juniorky v soutěži se střetly ve čtvrtfinále turnaje ITF 2 v Piešťanech. Nasazená dvojka Gabriela Pantůčková (1995) v něm porazila o čtyři roky mladší Markétu Vondroušovou (1999) 6:3 6:4 a zahraje si semifinále. Mezi chlapci je v semifinále Pavel Štaubert (1996).

20.04.2013
Semifinále Fed Cupu zahájí Šafářová, Zakopalovou vyřadila alergie

Semifinálové utkání zahájí na antuce v Palermu Lucie Šafářová, která se střetne se světovou sedmičkou, Sarou Errani. Po nich se představí česká jednička Petra Kvitová proti Robertě Vinci, které podlehla v Katowicích. Kláru Zakopalovou vyřadila ze hry alergie.

19.04.2013
Tomáš Berdych končí v Monte Carlu ve třetím kole, nestačil na Fogniniho

Tomáš Berdych svůj loňský postup do semifinále v Monte Carlu nezopakuje. Ve třetím kole si český hráč neporadil s Italem Fogninim, na kterého uhrál pouze šest gemů a podlehl 4:6 2:6. Z turnaje vypadl také Andy Murray, kterého smetl z kurtu Wawrinka.

18.04.2013
Tomáš Berdych prošel úvodním kolem v Monte Carlu

Úvodní kolo na turnaji ATP Masters 1000 v Monte Carlu zvládl čtvrtý nasazený Tomáš Berdych ve dvou setech. Český tenista si poradil s Marcelem Granollersem (ESP) 7:5 6:4 a ve druhém kole ho čeká vítěz duelu Fognini – Ramos. Tomáš Berdych v Monaku obhajuje loňské semifinále.

17.04.2013
Veselý je k nezastavení, na challengeru v Římě už je ve čtvrtfinále

Jiří Veselý pokračuje ve své skvělé formě z minulého týdne, kdy získal titul na challengeru v Mersinu. Tento týden na podniku v Římě (€ 30,000) již vyhrál dvě utkání a je ve čtvrtfinále. Ve druhém kole porazil Bjorna Phaua (135. ATP) 7:5 4:6 6:1.

17.04.2013
Štěpánek končí v Monte Carlu v prvním kole, návrat mu nevyšel

Radek Štěpánek nastoupil v Monte Carlu k první dvouhře po téměř čtvrtroční pauze způsobené zdravotními problémy. Oslavit návrat na kurty vítězstvím se mu však nepodařilo. V prvním kole nestačil na Alberta Ramose (ESP) 3:6 3:6.

16.04.2013
Jiří Veselý smetl Greula a slaví první titul na challengeru

Senzační výsledek zaznamenal Jiří Veselý na challnegeru v Mersinu. Ve svém prvním finále na okruhu nezaváhal, smetl favorizovaného soupeře Simona Greula 6:1 6:1 a slaví první titul! Na konci dubna uvidíme Jirku startovat na challegeru v Ostravě.

15.04.2013
Kvitová generálku na Fed Cup nezvládla, podlehla Vinci

Petra Kvitová titul v Katowicích nezískala, nasazená jednička totiž ve finále podlehla Italce Robertě Vinci 6:7 1:6. Generálka na semifinále Fed Cupu, ve kterém se české tenistky o víkendu střetnou právě s Italkami, Petře nevyšla.

14.04.2013
Barbora Krejčíková v semifinále na desítce žen na Bolu

V semifinále ženského turnaje ITF $10,000 v chor­vatském Bolu skončila Barbora Krejčíková (1995). Česká juniorka nestačila na Agnes Buktu (HUN, 549. WTA) 4:6 2:6 a v chorvatském letovisku zaznamenala již třetí semifinálovou účast za poslední dva měsíce.

14.04.2013
Jiří Veselý je ve finále challengeru v Mersinu

Do svého prvního finále na okruhu ATP Challenger Tour se v tureckém Mersinu probojoval Jiří Veselý. Na turnaji s dotací €42,500 si Jirka v semifinále poradil s Bastianem Knittelem (195. ATP) ve třech setech 3:6 6:2 6:1 a o titul si zahraje se Simonem Greulem (157. ATP).

13.04.2013
WTA Katowice: Petra Kvitová bude bojovat o titul

Petra Kvitová prošla do finále v Katowicích. O titul se utká s nasazenou dvojkou Robertou Vinci (ITA), která dříve v turnaji vyřadila Karolínu Plíškovou. Petra Kvitová v semifinále porazila Alexandru Cadantu 6:0 6:4.

13.04.2013
Petra Kvitová plní roli jedničky turnaje, v Katowicích je v semifinále

Petra Kvitová postoupila v Katowicích do semifinále dvouhry. Mezi osmi si jednička turnaje ve dvou setech poradila s Chorvatkou Petrou Martic 6:3 6:2. Její další soupeřkou bude Rumunka Alexandra Cadantu, která startovala za LTK Liberec v Extralize 2012.

12.04.2013
Karolína Plíšková končí v Katowicích na raketě Vinci

Ve čtvrtfinále skončila pouť české tenistky Karolíny Plíškové na turnaji WTA v Katowicích. Česká hráčka nedokázala vzdorovat favorizované Italce Robertě Vinci, když uhrála pouze jediný gem 1:6 0:6.

12.04.2013
Jiří Veselý postupuje na challengeru v Mersinu, zahraje si semifinále

Velice úspěšný je zatím Jiří Veselý na challengeru v Mersinu (TUR, € 42,500), kde ve druhém kole vyřadil čtvrtého nasazeného Lajovice (153. ATP) a ve čtvrtfinále si poradil s Julianem Reisterem (192. ATP). Zahraje si tak semifinále, kde ho čeká Bastian Knittel (195. ATP). Čeká ho navíc posun do druhé stovky žebříčku ATP.

12.04.2013