Český tenisový svaz

Pardubická juniorka 2025: Dujka vyřadil nasazenou dvojku Petrofského

10.08.2025

Dominik Dujka (2009, TK Agrofert Prostějov) se postaral o zatím největší překvapení turnaje, když porazil nasazenou dvojku a favorita na celkový titul Davida Petrofského (2007, TSM Vysočany) 3:6, 6:2, 6:1. Dujka je výborně připraven fyzicky. Dnes toho spoustu oběhal a skoro všechno solidně vracel na druhou stranu. Petrofský na to reagoval stálým zvyšováním razance, což logicky nejde do nekonečna. Dujka pochytal co šlo a počkal si na chybu. Na straně Petrofského tam asi chyběl postup do kurtu a dohrání výměny u sítě.

Zajímavým zápasem v kategorii dívek byl zápas Kláry Blažkové (2008, LTC Houštka) s Emou Chladovou (2010, ŽLTC Brno) 4:6, 7:6(3), 6:2. Jednoznačně nejdelší zápas dne, který mohl skončit velkým vítězstvím mladé Emy Chladové, která měla ve druhém setu mečboly. Nakonec zvítězila zkušenější Klára Blažková, která v rozhodující sadě už byla lepší hráčkou. Zápas měl solidní úroveň, bojovalo se o každý míč, nechyběla kvalita z obou stran. Snad si Ema Chladová vezme ze zápasu to dobré a brzy zapomene na neproměněné mečboly.

Na turnaji končí Veronika Sekerková, kterou sužovaly zdravotní problémy. Přesto odehrála set proti Vendule Mojžíšové a obě předváděly velmi pohledný tenis. Přejeme Veronice brzké uzdravení a těšíme se na ní za rok.

Zajímavým zápase byl mezi chlapci i duel Chodura - Luxa. Sebastian Chodura byl horší ve výměnách. Vědom si tohoto deficitu, snažil se chodit po servisu k síti. A Chodura servíruje velmi dobře, takže nemusel hrát u sítě žádné těžké nízké voleje. Mladý Luxa sice bojoval, ale ty důležité míče vyhrával zkušenější Chodura. Úderem, který dnes rozhodl o neúspěchu Tommyho Luxy byl return. Luxa stál na return asi metr za základní lajnou, což bylo právě to místo, kde kick-servis Chodury byl v nejvyšším bodě. Luxa nebyl schopen kvalitně returnovat a nutit Choduru na volejích chybovat.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Víděň $10,000: Kateřina Kramperová ve finále

Ze šesti Češek, které startovaly v hlavní soutěži turnaje ITF $10,000 ve Vídni, se nejdále probojovala Kateřina Kramperová. Třetí nasazená hráčka ve finále nestačila na Slovenku Petru Uberalovou 6:4 2:6 2:6.

11.08.2013
Začíná Pardubická juniorka 2013

V neděli 11. srpna začíná v Pardubicích 86. ročník prestižní Pardubické juniorky. Mistrovství ČR dorostu vyvrcholí v pátek 16. srpna finálovými duely dvouher. Jedničkami turnaje jsou Pavel Štaubert (1996, TK Sparta Praha) a Gabriela Pantůčková (1995, TK AGROFERT Prostějov).
Dvouhra dorostenci. Dvouhra dorostenky. Web. Livescore, Live Stream: centr kurt, areál.

11.08.2013
Dívky do 14-ti let mají bronz z MS světa družstev

Bronzové medaile vybojovaly české hráčky do 14-ti let na Mistrovství světa družstev v Prostějově. V souboji o třetí místo porazila naše děvčata ve složení Vondroušová, Kilnarová, Slováková tým Kanady 2:1. Po dvouhrách byl stav vyrovnaný 1:1 a rozhodující bod přidala dvojice Slováková, Vondroušová, které smetly pár Sebov, Wong 6:1 6:0.

10.08.2013
Petra Kvitová končí v Torontu ve čtvrtfinále, zastavila ji Cirstea

Petra Kvitová si semifinále na turnaji v Torontu nezahraje. Česká jednička nestačila ve čtvrtfinálovém duelu na Rumunku Soranu Cirsteu 6:4 5:7 2:6. Příští týden nebude Petra chybět na podniku v Cincinnati, kde má v prvním kole volný los a poté vítězku duelu Suarez Navarro – kvalifikantka.

10.08.2013
Kvitová porazila Stosur a v Torontu si zahraje o semifinále

Petra Kvitová ve třetím kole v Torontu porazila vítězku turnaje z Carlsbadu Samanthu Stosur (AUS) 6:3 6:3 a vrátila jí tak porážku z Říma. V duelu o postup do semifinále čeká Petru Rumunka Sorana Cirstea, která vyřadila Jelenu Jankovic.

09.08.2013
MS světa v Prostějově: Dívky čeká duel o bronzové medaile

Úvodní utkání play-off na MS světa družstev v Prostějově českým dívkám nevyšel. Naše hráčky těsně prohrály s Američankami, když o postupu do finále rozhodl až tie-break v rozhodující sadě čtyřhry. O bronz si dívky zahrají s Kanadou.

09.08.2013
Berdych v Montrealu končí, prohrál s Vaškem Pospíšilem

Kanaďan s českými kořeny Vašek Pospíšil (1990, ATP 71) je největším překvapením turnaje ATP Masters 1000 v Montrealu. V prvním kole porazil Američana Isnera (ATP 20), ve druhém kole Radka Štěpánka (ATP 51) a v osmifinále Tomáše Berdycha (ATP 6). Kanadská dvojka Vašek Pospíšil porazil českou jedničku Tomáše Berdycha 7:5, 2:6, 7:6(5).

09.08.2013
Derby Berdych - Štěpánek v Montrealu překazil Pospisil

Derby mezi Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem, které mělo proběhnout ve třetím kole turnaje v Montrealu, překazil domácí Vasek Pospisil. Ten porazil Štěpánka 6:2 6:4. Berdych svůj duel proti Dolgopolovi zvládl, Ukrajince přehrál 6:3 6:4.

08.08.2013
Kvitové se v Torontu daří, postoupila do třetího kola, Zakopalová končí

Soupeřkou Petry Kvitové v duelu o postup do čtvrtfinále v Torontu bude Samantha Stosur, které Petra podlehla letos v Římě. Kvitová prošla do třetího kola po výhře nad domácí nadějí, devatenáctiletou Eugenii Bouchard 6:3 6:2. S turnajem se loučí Klára Zakopalová, která ve druhém kole podlehla páté nasazené Saře Errani 2:6 6:7(2).

08.08.2013
MS světa v Prostějově: Dívky postupují z prvního místa ve skupině

Do boje o 1.-4. místo se na MS v Prostějově zapojí české dívky do 14-ti let, které zůstaly neporažené v základní skupině. Ve třetím utkání porazily 3:0 Egypt. Chlapci obsadili druhé místo ve skupině a tak je čeká boj o 5.-8. místo.

07.08.2013
Dívky do 16-ti let mají bronz ze Summer Cupu

Trio Simona Heinová, Petra Melounová a Miriam Kolodziejová vybojovalo na Summer Cupu v Leysinu (SUI) bronzové medaile. V boji o třetí místo si naše dívky poradily s Francouzkami 2:1, když body přinesla Heinová ve dvouhře a pár Heinová, Melounová v rozhodujícím de­blu.

07.08.2013
Summer Cup: Dívky do 16-ti let hrají o bronz

O třetí místo na letošním ročníku Summer Cupu si zahrají české dívky do 16-ti let v Leysinu (SUI). Tým ve složení Heinová, Melounová, Kolodziejová prohrál v semifinále s Maďarkami 1:2 a o bronz změří síly s Francouzkami.

07.08.2013
MS světa v Prostějově: Po druhém hracím dni dívky první ve skupině

Na MS světa družstev do 14-ti let v Prostějově čeká naše reprezentanty poslední hrací den základních skupin. České dívky mají na kontě dvě výhry (Japonsko, Rumunsko) a jsou v čele skupiny A. Chlapci druhé utkání proti Brazílii zvládli 2:1 a jsou na 2. místě za Austrálií, které podlehli první den 1:2.

07.08.2013
Štěpánek v repríze Davis Cupu porazil Almagra

Radek Štěpánek porazil v prvním kole turnaje v Montrealu dvanáctého nasazeného Nicolase Almagra 6:3, 6:7, 6:3. V dalším kole ho čeká Kanaďan s českými kořeny Vašek Pospíšil, Který porazil obra Johna Isnera 5:7, 7:6(5), 7:6(4).

06.08.2013
Český souboj prvního kola v Torontu vyhrála Zakopalová

Nepříznivý los svedl proti sobě Kláru Zakopalovou a Lucii Šafářovou hned v prvním kole turnaje WTA v Torontu. České derby vyhrála po setech 5:7 6:3 6:1 Zakopalová a v dalším kole tak může vyzvat Saru Errani z Itálie.

06.08.2013
MS světa družstev do 14-ti let v Prostějově

Mistrovství světa družstev do 14-ti let má za sebou první hrací den. Chlapci prohráli první utkání skupiny A proti Austrálii 1:2 a dále je čekají týmy Brazílie a Itálie. Dívky naopak úvodní zápas proti Japonkám vyhrály 3:0 a v dalších bojích skupiny A změří síly s Egyptem a Rumunskem.
Sestava dívky: Vondroušová, Kilnarová, Slováková.
Sestava chlapci: Rikl, Patyk, Pechala.

06.08.2013
OPTIM TOUR 2013: Prestižní Juta cup ve Dvoře Králové pro Fraňka a Šmídovou

Tradiční Juta cup s dotací 60 000 Kč se hrál v prvním srpnovém víkendu ve Dvoře Králové. Úmorné vedro kladlo na všechny velké nároky. A možná i proto, nebyla nouze o četná překvapení, zejména pak v soutěži žen.

06.08.2013
Summer Cupy 2013: Finálové skupiny s českou účastí

Finálové skupiny Summer Cupu do 16-ti ((chlapci i dívky) a 18-ti let (chlapci) se konají ve dnech 5.-7.8.2013. Kategorie do 16-ti let zároveň slouží jako evropská kvalifikace na Junior Davis Cup a Fed Cup. Český tenis má zastoupení v kategorii dívek U16 (Leysin, SUI) a chlapců U18 (La Rochelle, FRA).
Sestava dívky U16: Simona Heinová, Miriam Kolodziejová, Petra Melounová
Sestava chlapci U18: Pavel Štaubert, David Poljak, Jakub Filipský

05.08.2013
Češi na žebříčku ATP a WTA: Veselý je nejvýše v kariéře

Jiří Veselý dosáhl v pondělí 5.8.2013 na své doposud nejlepší umístění na žebříčku ATP, a to na 81. místo. Český tenista poskočil o 17 pozic po zisku třetího letošního titulu na okruhu ATP Challenger, když ovládl domácí podnik $30,000 v Liberci. Do nejlepší desítky mužů v ČR se dostal Roman Jebavý po triumfu na futuru $15,000.

05.08.2013
Štěpánek s Fishem titul ve Washingtonu nezískali

Radek Štěpánek spolu s Mardy Fishem na titul ve washingtonské čtyřhře nedosáhli. Česko-americký pár ve finále nestačil na francouzsko-srbskou dvojici Benneteau, Zimonjic 6:7(5) 5:7.

05.08.2013