Český tenisový svaz

Obhajoba se nekoná. Krejčíková se Siniakovou v dramatickém finále Turnaje mistryň neudržely nadějné vedení

09.11.2022

Jen krůček od obhajoby titulu byly na Turnaji mistryň v americkém Fort Worthu Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. V souboji dvou neporažených párů prohrály favorizované Češky ve strhujícím finále s Veronikou Kuděrmetovovou z Ruska a Elise Mertensovou z Belgie. Po nepovedeném úvodním setu, v němž duo K+S uhrálo jen dva gemy, ve druhém dějství zabralo a vynutilo si rozhodující supertiebreak. V tom vedly vítězky tří letošních grandslamů už 7:2, jenže poté ztratily šest výměn v řadě a zakrátko poměrem 2:6, 6:4 a 9:11 i celý zápas.

České tenistky nevstoupily do finále vůbec dobře. Hned ze startu zápasu přišla Krejčíková o podání a o dva gemy později ji následovala také Siniaková. Manko čtyř gemů přetrvalo až do konce sady, kterou získala rusko-belgická dvojice bez jediného nabídnutého brejkbolu hladce poměrem 6:2.

Ve druhém setu neproměnily turnajové jedničky postupně tři brejkové možnosti, aby za stavu 3:3 samy přišly potřetí v utkání o servis. Kuděrmetovové s Mertensovou se ho ale naštěstí nepodařilo potvrdit. Po rebrejku na 4:4 navíc přišla skvělá bodová série českého dua, které si dvěma čistými hrami v řadě vynutilo závěrečný supertiebreak.

Pohodu z koncovky druhého setu si vítězky tří letošních grandslamů přenesly i do rozhodujícího dějství. V tom si české favoritky téměř bezchybnou hrou postupně vypracovaly pohodlný náskok 7:2. Ke kýženému triumfu ale nakonec bohužel nevedl.

Rusko-belgická dvojice nesložila v klíčových okamžicích zbraně a sérií šesti vyhraných výměn skóre otočila. Za stavu 10:9 pak národnostně smíšený pár skrze svůj druhý mečbol hektické finále tvrdým returnem Mertensové po rovných sto minutách ukončil.

Krejčíková se Siniakovou tak promarnily možnost stát se sedmým párem historie, kterému se na Turnaji mistryň podařilo obhájit trofej, a stejně jako při premiéře v roce 2018 skončily těsně pod vrcholem. Tehdy ve finále podlehly 4:6 a 5:7 Maďarce Babosové a Francouzce Mladenovicové.

„Bylo to vyrovnané až do úplného konce. Věřím, že jsme fanouškům předvedly pěknou podívanou. Tentokrát jsme ty smutnější, ale vrátíme se. Soupeřkám gratulujeme, mají za sebou ohromný týden. Snad si proti sobě ve finále zahrajeme vícekrát,“ řekla přímo na kurtu Krejčíková.

„Protivnice hrály agresivněji, výhru si zasloužily. Já jsem na nás ale hrdá. Věřím, že příští rok budeme ještě silnější,“ doplnila parťačku Siniaková.

Obě Češky nyní čeká přesun do skotského Glasgow, kde doplní výběr kapitána Petra Pály na finálovém turnaji Billie Jean King Cupu. Reprezentační tým čekají ve skupině souboje s Polskem a Spojenými státy.

Turnaj mistryň, Fort Worth (ženy, USA, 5 000 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Finále čtyřhry
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Kuděrmetovová, Mertensová (BEL) 2:6, 6:4, 9:11

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Renata Voráčová pokračuje na vítězné vlně, v Anglii má druhý titul
Renata Voráčová úspěšně pokračuje ve svém vítězném tažení Anglií. V Edgbastonu (GBR) vyhrála druhý turnaj žen ITF $10,000, minulý týden ovládla podnik stejné kategorie v Loughborough. Nasazená jednička potvrdila, že patřila do první stovky žebříčku, a během turnaje ztratila jediný set ve čtvrtfinále se Slovenkou Škamlovou. Ve finále si poradila s šestnáctiletou Harriet Dart (GBR), která startovala na divokou kartu.
18.11.2012
Česko je po čtyřhře jeden bod od vítězství v Davis Cupu

Sobotní čtyřhra přinesla dramatický obrat utkání ve prospěch českých hráčů, kteří zdolali čerstvé vítěze Turnaje mistrů Granollerse s Lopezem 3:1 na sety poměrem 3:6, 7:5, 7:5, 6:3. Berdych se Štěpánkem tak přiblížili Českou republiku jeden bod od vítězství v Davisově poháru. Nedělní program zahájí souboj jedniček obou týmů, Tomáše Berdycha proti Davidu Ferrerovi.

17.11.2012
Skvělý Berdych srovnal finále Davis Cupu na 1:1

Tomáš Berdych zdolal v obrovské pětisetové bitvě Nicolase Almagra poměrem 6:3, 3:6, 6:3, 6:7(4), 6:3 a srovnal tak po téměř čtyřech hodinách stav finálového utkání se Španělskem na 1:1. Tomáš zvýšil vzájemnou bilanci s Almagrem na 9:3 a zařídil tak pro Českou republiku nadějnou výchozí pozici před sobotní čtyřhrou.

16.11.2012
Štěpánek nestačil na Ferrera a Česko prohrává ve finále Davis Cupu 0:1

Po prvním utkání prohrává Česká republika se Španělskem 0:1. Radek Štěpánek nestačil na pátého hráče světa Davida Ferrera, kterému podlehl ve třech setech 3:6, 4:6, 4:6. O první český bod se v dalším zápase bude snažit Tomáš Berdych, který změří síly s Nicolasem Almagrem.

16.11.2012
Davis Cup: Začne Štěpánek. Nominace bez překvapení.

Losování pořadí zápasů finále Davis Cupu 2012 v pražském Obecním domě stanovilo, že v pátek zahájí česká dvojka Radek Štěpánek proti španělské jedničce Davidu Ferrerovi. Po nich nastoupí česká jednička Tomáš Berdych a španělská dvojka Nicolas Almagro. V nominaci kapitána Španělů Alexe Coretji se neobjevil Feliciano Lopez.

15.11.2012
Futures Jablonec n. N.: Jebavý zvládl odvetu, Šátral vyřadil jedničku
Futures v Jablonci n. Nisou přinesl hned na úvod hlavní soutěže zajímavé výsledky. Roman Jebavý zvládl odvetu za finále v Opavě a porazil Neila Pauffleyho (GBR) 6:3, 6:4. Jeho deblový parťák Jan Šátral vyřadil jedničku turnaje, Slováka Čapkoviče 6:3, 3:6, 6:3. Do druhého kola přešlo celkem sedm českých hráčů.
14.11.2012
Z kvalifikace v Jablonci n. Nisou postoupili tři Češi
V Jablonci n. Nisou se koná poslední ze série ITF futures mužů, z kvalifikace postoupili tři Češi – Lucák, Papík a Majšajdr. Dalších devět domácích hráčů se představí v hlavní soutěži. Nechybí mezi nimi ani vítěz prvního a finalista druhého futures, Roman Jebavý, se kterým si los pohrál a do prvního kola mu přiřadil Brita Pauffleyho, se kterým sehrál finálový duel v Opavě.
13.11.2012
Renata Voráčová vyhrála ITF $10,000 v Loughborough
Bývalá hráčka Top 100, Renata Voráčová, vyhrála ITF turnaj žen s nejnižší dotací $10,000 v Lou­ghborough (GBR). Renata ve finále porazila Němku Julii Kimmelmann 7:5, 6:7(6), 6:3 a připsala si svůj druhý turnajový titul na okruhu ITF v tomto roce.
12.11.2012
Lukáš Rosol zvládl dva tiebreaky a vyhrál challenger v Bratislavě
Lukáš Rososl má před finále Davis Cupu výbornou formu, což dokázal na challengeru s dotací €85,000 v Bra­tislavě. Ve finále plném tiebreaků nakonec zdolal Bjorna Phaua (GER) 6:7, 7:6, 7:6, přičemž v průběhu turnaje vyhrál Lukáš další čtyři sety ve zkrácených hrách. Během týdne se Lukáš připojí k daviscupovému týmu, který se bude v O2 aréně připravovat na víkendové finále proti Španělům.
11.11.2012
Štěpánek s Paesem prohráli semifinále Turnaje mistrů z mečbolu

Jediný míč chyběl dvojici Radek Štěpánek – Leander Paes k postupu do finále Turnaje mistrů v Londýně. Semifinále proti indické dvojici Mahesh Bhupathi – Rohan Bopanna dospělo do supertiebreaku, kde Štěpánek s Paesem vedli již 7:3 a za stavu 9:8 měli mečbol, který však neproměnili. Za stavu 11:10 Bhupathi s Bopannou proměnili svůj druhý mečbol a stali se prvními finalisty Turnaje mistrů ve čtyřhře.

11.11.2012
Jebavý na druhý titul v řadě nedosáhl

Roman Jebavý (1989, I.ČLTK Praha) se probojoval do finále turnaje Futures v Opavě dotovaného $10,000. Jednalo se o druhý turnaj Futures v řadě, kde si Roman zahrál finále. O týden dříve byl ve finále úspěšný v Rožnově pod Radhoštěm. Tentokrát v Opavě úspěšný nebyl a prohrál ve třech setech s Britem Neilem Pauffley 4:6, 6:2, 4:6. Roman Jebavý svou skvělou formu může zhodnotit i na třetím turnaji Futures, který začíná už 13. listopadu v Jablonci nad Nisou, kde Roman hrával od 12 do 15 let.

11.11.2012
Štěpánek s Paesem porazili i bratry Bryanovy a vyhráli skupinu

Radek Štěpánek s Leanderem Paesem vyhráli ve skupině na Turnaji mistrů i třetí utkání, ve kterém porazili Američany Boba a Mikea Bryanovy 6:4, 6:7, 10:7. Česko-indická dvojice vyhrála skupinu bez jediné porážky a do semifinále postupuje z prvního místa, kde ji čeká pár Bhupathi, Bopanna.

10.11.2012
Tomáš Berdych se loučí s Turnajem mistrů ve skupině

Tomáš Berdych nestačil v posledním utkání skupiny na světovou jedničku Novaka Djokovice, kterému podlehl 2:6, 6:7. Ve druhém setu nevyužil vedení 5:1 ve zkrácené hře a pro šestého hráče světa to tak znamená konec na Turnaji mistrů. Loňské semifinále si tak Tomáš nezopakuje. Již za týden ho ale v pražské O2 aréně čeká finále Davis Cupu.

09.11.2012
Setkání protkané vzpomínkami
V celé řadě společenských setkání v rámci finále Fed Cupu ČR – Srbsko patřila k nejzdařilejším slavnostní večeře, na kterou prezident ČTS Ivo Kaderka pozval, kromě představitelů ITF v čele s prezidentem Francesco Ricci Bittim, členy výkonného výboru ČTS a Rady ČTS a také bývalé čs. a české reprezentantky.
08.11.2012
Radek Štěpának s Paesem postoupili do semifinále Turnaje mistrů

Radek Štěpánek s Leanderem Paesem vyhráli na Turnaji mistrů i druhý zápas ve skupině a zajistili si tak jako první dvojice postup do semifinále. Na jejich raketách tentokrát skončil španělský pár Marcel Granollers, Mark López 7:5, 6:4, ani jim se nepodařilo vzít česko-indické dvojici set. Ve skupině je čeká ještě duo Bob a Mike Bryanovi.

08.11.2012
Berdych porazil Tsongu a má stále šanci postoupit

Tomáš Berdych sice prohrál na úvod s Britem Murrayem, stále má však reálnou šanci na postup do semifinále Turnaje mistrů. Ve druhém utkání totiž porazil Jo-Wilfrieda Tsongu 7:5, 3:6, 6:1. Jeho posledním soupeřem ve skupině ale bude světová jednička Novak Djokovic, který na turnaji ještě neprohrál. Berdych se s ním střetne v pátek 9.11.

07.11.2012
Videa z turnajů Futures v ČR (Rožnov, Opava, Jablonec)
Prohlédněte si záznam finále dvouhry a čtyřhry z turnaje ze série Futures v Rožnově pod Radhoštěm. Dále můžete sledovat i Live video z turnaje z Opavy (5.-11.11.2012) a Live video z turnaje z Jablonce (12.-18.11.2012).
07.11.2012
Radek Štěpánek zahájil Turnaj mistrů vítězstvím

Radek Štěpánek s Leanderem Paesem zahájili Turnaj mistrů vítězstvím. V prvním utkání skupiny A porazili pákistánsko-nizozemský pár Qureshi, Rojer 6:4, 7:5. Jejich dalšími soupeři budou bratři Bryanovi a Španělé Granollers, Lopez, kteří se také představí v Praze při finále Davis Cupu.

06.11.2012
Nominace na finále Davis Cupu 2012

Kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil oznámil nominaci na finále proti Španělsku, které se uskuteční 16.-18. listopadu v pražské O2 aréně. Do boje nastoupí stejný tým jako při semifinále v Argentině – Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Ivo Minář. Španělé přijedou bez zraněného Nadala, i přesto však mají velmi kvalitní tým – Ferrer, Almagro, Granollers a Lopez.

06.11.2012
Tomáš Berdych úvodní zápas na Turnaji mistrů prohrál

Utkání Tomáše Berdycha s Andy Murrayem zahajovalo Turnaj mistrů v Londýně. Český tenista začal velmi dobře, olympijskému vítězi vzal set, nakonec ale domácímu hráči podlehl 6:3, 3:6, 4:6. Berdycha v základní skupině čeká ještě světová jednička Novak Djokovic a Francouz Jo-Wilfried Tsonga.

05.11.2012