Český tenisový svaz

Nosková je v největším finále kariéry, skolila světovou sedmičku

04.10.2025

Jízda čínským Pekingem pro Lindu Noskovou nekončí! Česká tenistka si v semifinále turnaje WTA 1000 poradila za dvě a půl hodiny se světovou sedmičkou Jessicou Pegulaovou a postoupila do největšího finále kariéry! Američance ve třetím setu odvrátila tři mečboly a zdolala ji 6:3, 1:6, 7:6(6).

Už postup do semifinále na tak velkém turnaji byl pro českou hráčku ohromným úspěchem, který jí zajistil debut v elitní dvacítce žebříčku. To nejlepší si ale Nosková nechala až na sobotu.

V souboji s Jessicou Pegulaovou byla outsiderkou, dramatickou semifinálovou bitvu ale strhla na svou stranu. Nezastavil ji herní kolaps ze druhé sady, třikrát ztráta podání v sadě třetí a ani tři mečboly soupeřky.

Linda Nosková svou fenomenální jízdu Pekingem totiž prodloužila až do nedělního souboje o titul.

První set ani zdaleka neukázal, co se na dvorci v čínské metropoli bude dít. Nosková velmi dobře podávala a jediné brejkboly si vypracovala v šestém gemu. Přes tři shody prolomila Pegulaové servis a v desáté hře bez problémů dopodávala.

Začátek druhé sady naopak Noskové utekl a byl z toho nečekaný herní kolaps. Poměrně rychle prohrávala 0:5 a za 28 minut padla 1:6. Rozhodnout musela třetí sada, do které šla ve větší pohodě jednoznačně Pegulaová.

To se zprvu také potvrzovalo. Američanka se zkraje dějství dvakrát dostala do vedení o brejk, Nosková nicméně v obou případech okamžitými rebrejky srovnávala skóre, načež v páté hře odvrátila tři brejkboly, což bylo hodně důležité.

Ve vyrovnaném dramatu byla Pegulaová ale neustále tak trochu o krok napřed, jen proměňování šancí bylo z její strany trochu tristní. Tak jako v devátém gemu, v němž nevyužila čtyři brejkboly. Přesto se Američance povedlo v koncovce ještě jednou uskočit do brejku.

Noskové prolomila podání v jedenáctém gemu a mohla zápas dopodávat. Jenže nevyužila hned tři mečboly a české tenistce se povedlo přes tři shody vybojovat rebrejk a rozhodující tiebreak. V něm bylo podání tak trochu na škodu, a to zejména u Pegulaové, která ho prohrála hned pětkrát.

Díky tomu Nosková v samém závěru vybojovala postupně dva mečboly. Ten za stavu 6:5 neproměnila, ale za stavu 7:6 už ano. Po dvou a půl hodinách vyhrála zkrácenou hru 8:6 a mohla začít slavit postup do největšího finále kariéry.

V něm se utká se současnou světovou čtyřkou Amandou Anisimovovou, která v semifinále přejela 6:1, 6:2 svou krajanku Coco Gauffovou.

Getty Images / Robert Prange

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Turnaj A dorostu v Benátkách a Liberci vyhráli Vrbenský a Křížová

Vítězi prvního áčkového turnaje dorostu v nové sezoně se stali Michael Vrbenský (1999, TK Olymp Praha) a Kateřina Křížová (1999, TK Neridé). Vrbenský ve finále v Benátkách n. Jizerou zdolal Filipa Guziura 6:0 5:7 7:6(0), Křížová si v Liberci poradila s Petrou Kučerovou 6:2 6:7(4) 6:2. Výsledky Benátky. Výsledky Liberec.

08.12.2015
Junior Davis Cup 2016 vyhrála Praha
Družstvo Pražského tenisového svazu ve složení Oldřich Vejšický, Matthew William Donald, Jiří Fiedler (kapitán Petr Otradovský) vyhrálo Junior Davis Cup 2016, který se hrál 5.-7. prosince v Pelhřimově. Ve finále družstvo PTS porazilo družstvo Středočeského tenisového svazu 2:0.
08.12.2015
Junior Fed Cup 2016 vyhrála Praha
Družstvo Pražského tenisového svazu ve složení Patricie Kubíková, Agáta Černá a Linda Fruhvirtová (kapitán Jiří Kulich) vyhrálo Junior Fed Cup 2016, který se hrál 5.-7. prosince v Rakovníku. Ve finále družstvo PTS porazilo družsvo Severočeského tenisového svazu 2:1.
08.12.2015
Svrčina a Lavičková vyhráli TE 2 do 14-ti let v Milovicích

Vítězi mezinárodního turnaje TE 2 čtrnáctiletých v Milovicích se stali Dalibor Svrčina (2002, TK AGROFERT Prostějov) a Kristýna Lavičková (2002, TK Sparta Praha). Svrčina v českém finále porazil Jaroslava Šmédka 6:1 6:4 a Lavičková si poradila s turnajovou jedničkou Ruskou Krupchenko 6:4 6:3. Ta v semifinále po boji vyřadila Denisu Hindovou. Výsledky.

06.12.2015
Smirnov porazil Konečného a vyhrál ITF futures $15,000 v Opavě

Dva čeští hráči se probojovali do semifinále opavského futures s dotací $15,000. Václav Šafránek (1994, ATP 364) nestačil na pozdějšího vítěze Artema Smirnova a Konečný porazil dalšího Ukrajince Kalenichenka. Ve finále si turnajová dvojka Smirnov poradil s Michalem Konečným (1989, ATP 401) 6:2 6:2. Vítězi čtyřhry se stali Doležel, Michnev. Výsledky.

06.12.2015
ITF futures $10,000 Doha: Dominik Kellovský si zahrál o titul

Dominik Kellovský (ATP 1079) má za sebou úspěšný futures $10,000 v katarském Doha, kde došel až do finále. Ve druhém kole porazil Alexandra Warda (ATP 333), poté Japonce K. Uchidu a Jorise De Looreho z Belgie. Ve finále Dominik ve třech setech podlehl Luke Bambridgeovi (GBR, ATP 681) 2:6 6:3 1:6. Výsledky.

06.12.2015
Ondřej Štyler došel do finále turnaje ITF 4 v Zagrebu

O svůj druhý titul na juniorském okruhu ITF si v Záhřebu na turnaji ITF 4 zahrál Ondra Štyler (2000, ITF 612). Český hráč ve druhém kole vyřadil turnajovou dvojku Chorvata Goja (ITF 214) 6:4 7:6(5), ve finále potom vzdal Italovi Guerrierimu za stavu 0:6 0:1. Výsledky.

05.12.2015
Milten Cup 2015 - Turnaj TE 2 čtrnáctiletých v Milovicích

V Milovicích startuje mezinárodní turnaj TE 2 do 14-ti let. V hlavní soutěži se představí řada domácích hráčů, např. Hindová, Huňková, Lavičková, Žižková, Horák, Kubík, Šmédek a další. Hlavní soutěž začíná 1. prosince zápasy chlapců. Výsledky.

01.12.2015
Turnaj ITF futures $15,000 v Opavě

V Opavě se ve dnech 29.-6. prosince 2015 koná druhý ze série mužských ITF futures s dotací $15,000. Nejvýše nasazeným Čechem je Jan Mertl, v hlavní soutěži bude startovat dalších sedm českých hráčů a úspěšní kvalifikanti. Výsledky.

01.12.2015
Halovou mistryní ČR žen se v Milovicích stala Pernilla Mendesová

Titul halové mistryně ČR v kategorii žen pro rok 2016 si z Milovic odváží Pernilla Mendesová (1994, TK PRECHEZA Přerov). Jedenadvacetiletá hráčka a turnajová jednička se ve čtvrtfinále natrápila s Terezou Jankovskou, kterou zdolala až v tiebreaku třetího setu, v semifinále si poradila s Vrbenskou a ve finále porazila Vendulu Žovincovou 6:3 6:4. Titul ze čtyřhry získala dvojice Hrabalová, Tomanová. Výsledky. Fotogalerie.

29.11.2015
Futures $15,000 v Jablonci vyhrál Jan Mertl

Vítězem prvního ze dvou českých futures $15,000 v Jablonci nad Nisou ovládl Jan Mertl (ATP 258). Turnajová jednička v semifinále porazil osmnáctiletého Matěje Vocela 6:7(5) 6:2 6:0, ve finále potom Chorvata Filipa Vegera 6:2 6:4. Ve čtyřhře došla do finále dvojice Desein, Salaba. Výsledky.

29.11.2015
Dagmar Zdrůbecká došla do finále juniorského ITF 5 na Bahamách

Své první finále na juniorském mezinárodním okruhu ITF si na Bahamách zahrála Dagmar Zdrůbecká (2000, ITF 845). Patnáctiletá Češka prošla turnajem hladce, ve finále potom nestačila na Američanku Naomi Cheong 6:7(2) 2:6. Spolu s Kanaďankou Bergeron si Dagmar zahrála i finále čtyřhry. Výsledky.

29.11.2015
Barbora Štefková vyhrála turnaj žen $10,000 v Izraeli

Svůj druhý titul v letošním roce si v izraelském Tel Avivu připsala Barbora Štefková (WTA 288). Turnajová jednička ve finále porazila Rusku Olgu Doroshinu (WTA 632) 6:1 6:4. Výsledky.

28.11.2015
Halové mistrovství ČR žen 2016

Halové mistrovství ČR žen 2016 se již poněkolikáté hraje v asi nejlepší české tenisové hale v Milovicích. Z kvalifikace postoupily Melounová, Cváčková, Züglerová a Tereza Procházková. Nejvýše nasazenou hráčkou hlavní soutěže je mistryně ČR 2015 Pernilla Mendesová, druhou nasazenou je Kristýna Hrabalová. Výsledky: hlavní soutěž, kvalifikace.

24.11.2015
Future mužů v Jablonci nad Nisou

Od pondělí 23. listopadu se hraje v Jablonci nad Nisou mezinárodní halový turnaj mužů dotovaný $15,000. Z kva­lifikace postoupili z našich hráčů Vocel, Motl a Papík. Nejvýše nasazeným hráčem hlavní soutěže je Jan Mertl (1982, ATP 258). Výsledky.

24.11.2015
Berdych prohrál s Djokovičem a na Turnaji mistrů končí

Tomáš Berdych (1985, ATP 6) prohrál s Novakem Djokovičem (1987, ATP 1) 3:6, 5:7 a na Turnaji mistrů 2015 v Londýně končí. Aby Berdych postoupil do semifinále, potřeboval porazit světovou jedničku 2:0 na sety. Takto postupuje do semifinále z prvního místa Roger Federer a z druhého místa Novak Djokovič.

19.11.2015
Berdych prohrál na Turnaji mistrů i druhý zápas

Tomáš Berdych (1985, ATP 6) prohrál na Turnaji mistrů v Londýně i svůj druhý zápas ve skupině, tentokráte s Japoncem Nishikorim 5:7, 6:3, 3:6 a má jen mizivou šanci na postup ze skupiny do semifinále. V druhém dnešním zápase porazil Federer Djokoviče 7:5, 6:2.

17.11.2015
Berdych na turnaji mistrů nestačil na Federera

Tomáš Berdych (1985, ATP 6) ve svém úvodním zápase na Turnaji mistrů v Londýně nestačil na Rogera Federera (1981, ATP 3) 4:6, 2:6. Federer výborně servíroval, měl úspěšnost prvního servisu 86%. Tomáše Berdycha ve skupině čekají ještě zápasy s Djokovičem a Nishikorim. Druhou skupinu tvoří Nadal, Wawrinka, Murray a Ferrer.

15.11.2015
Češky porazily Rusky a ovládly Fed Cup 2015

Počtvrté za posledních pět let zvedají nad hlavu pohár pro vítězky Fed Cupu české tenistky. O porážce Ruska 3:2 rozhodla závěrečná čtyřhra, ve které dvojice Plíšková, Strýcová zdolala ruský pár Pavlyuchenkova, Vesnina 4:6 6:3 6:2. V nedělních dvouhrách nejdříve Petra Kvitová podlehla po boji Marii Sharapové, následně ale vrátila Češky do hry Karolína Plíšková, která porazila Anastasii Pavlyuchenkovou.

15.11.2015
Jesika Malečková vyhrála ITF $25,000 v Bratislavě

Svůj první titul z turnaje s dotací $25,000 si v Bratislavě připsala Jesika Malečková (WTA 311). České hráčky turnaj doslova ovládly, do semifinále postoupily čtyři. Vondroušová podlehla turnajové jedničce Ukrajince Kalinině a Malečková porazila Karolínu Muchovou. Ve finále potom hráčka I.ČLTK Praha zdolala Kalininu (WTA 148) 4:6 7:6(3) 6:4. Výsledky.

15.11.2015