Český tenisový svaz

Nominace na BJKC: V týmu jsou zatím čtyři hráčky, česká jednička se omluvila

16.09.2024

Kapitán českého BJKC týmu Petr Pála oznámil v pondělí předběžnou nominaci na nadcházející finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové (13.–20. listopadu). Ve výběru zatím figurují Linda Nosková (27.), Kateřina Siniaková (37.), Marie Bouzková (41.) a Karolína Muchová (51.). Osmačtyřicetiletý Pála počítá, že zmíněnou čtveřici ještě doplní podle aktuálního stavu a formy dalších tenistek. Kvůli náročnému programu se s předstihem omluvila česká jednička Barbora Krejčíková (11.).

„Bára Krejčíková se mi omluvila vzhledem k programu. Je vyčerpaná. Její rozhodnutí respektuji. Věřím, že pojedou čtyři hráčky, které jsem nahlásil. Předběžně jsme domluveni. Doufám, že se nic nestane,“ řekl v nahrávce pro česká média Petr Pála.

Zkušený český kapitán komunikoval i s oporou reprezentace Markétou Vondroušovou, jež absolvovala před necelým měsícem operaci levého ramene. „Neví, jak to vlastně bude vypadat,“ přiznal Pála.

Dlouholetý šéf českého týmu dále připomněl, že po operaci jsou i Karolína Plíšková (kotník) a Tereza Martincová (koleno). Teenagerka Brenda Fruhvirtová, která je osmou nejlepší Češkou v singlovém žebříčku WTA, skrečovala v prvním kole US Open. Zdravotní problémy ji trápí dlouhodobě.

„Uvidíme, kým tým doplníme. Ostatní hráčky chci kontaktovat i podle jejich programu,“ vyjádřil se Pála.

Po loňské i předloňské semifinálové účasti se české tenistky pokusí prolomit prokletí a konečně proniknout poprvé od roku 2018 do finále slavné týmové soutěže, která dříve nesla název Fed Cup.

Finálový turnaj nynějšího Billie Jean King Cupu se uskuteční od 13. do 20. listopadu ve španělské Málaze a Češky budou opět patřit k velkým favoritkám na konečný triumf. Do karet jim hraje i to, že mají jako nasazené v úvodním kole volný los. Nastoupí tak až v sobotu 16. listopadu do čtvrtfinále proti Španělkám, nebo Polkám.

„Myslím, že Španělky budou hrát doma v plné sestavě. A uvidíme, jak přijede Polsko. To bude buď silné, nebo extrémně silné. Asi bych si přál Španělsko, aby utkání mělo správnou týmovou atmosféru,“ nechal se slyšet Pála.

Ve španělské sestavě se nachází i bývalá světová dvojka Paula Badosaová (20.), která v posledních měsících rychle stoupá žebříčkem. U Polska je především otázkou, zdali světová jednička Iga Šwiateková ukončí po Turnaji mistryň sezonu, nebo se poprvé v kariéře zúčastní i finálového turnaje BJKC.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj Tennis Europe ve Slovinsku

Třináctiletá Brenda Fruhvirtová vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 16 let ve slovinském Mariboru. Dvouhry dívek se zúčastnilo pouze 14 hráček. Brenda ve třech zápasech ztratila pouze 2 gemy. Čtyřhru vyhrály Fruhvirtová se Slovinkou Hojnik. Výsledky.

26.09.2020
Áčko dospělých na Lokomotivě a Konstruktivě vyhráli Franěk a Černá

Michal Franěk (1988, TC Realsport Nymburk o.s.) vyhrál áčkové turnaj mužů v Praze na dvorcích Lokomotiva Praha, když ve finále porazil Antonína Štěpánka (1999, I.ČLTK Praha) 7:6(7), 6:3. Čtyřhru vyhráli Bolardt se Štěpánkem. Vítězkou áčkového turnaje žen v Praze na dvorcích TK Konstruktiva, z.s. se stala Agáta Černá (2004, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Denisu Pospíšilovou (1999, TK Neridé) 1:6, 7:6, 7:5. Čtyřhru vyhrály Vanesa Šulcová a Andrea Nová. Výsledky: muži, ženy.

25.09.2020
Hujo a Mihoková vyhráli turnaj Tennis Europe v Mar. Lázních

Ondřej Hujo (2004, TE16 648) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 16 let v Mariánských Lázních. Ve finále porazil Jiřího Čížka (2005, TE16 643) 6:3, 7:5. Čtyřhru vyhráli Hozman a Pazdera. V kategorii dívek zvítězila Petra Mihoková (2004, TE16 258), která ve finále porazila Natálii Syrovou (2006, TE16 543) 6:4, 6:1. Čtyřhru vyhrály Hertlová a Zástěrová. Výsledky.

23.09.2020
Naši mladí tenisté vyhráli Evropské hry mládeže 2020 ve třech kategoriích

Evropské hry mládeže 2020, které se hrály v Mostě, se stali přehlídkou kvality českého mládežnického tenisu. České týmy zvítězily ve třech věkových kategoriích: dívky do 12 let, chlapci do 14 let, dívky do 14 let. V kategorii chlapců do 12 let skončil český tým na druhém místě za vítězným týmem Rumunska. Výsledky.

23.09.2020
Jupa došel do finále turnaje ITF Bulharsku

Jakub Jupa (2004, ITF 732) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J4 v bulharské Sofii. Ve finále nestačil na Makedonce Ivanovskiho 0:6, 3:6. Výsledky.

23.09.2020
Heiderová vyhrála turnaj Tennis Europe v Polsku

Karolína Heiderová (2006, TE14 66) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe hráček do 14 let v polské Wroclawi. V českém finále porazila Veroniku Novákovou (2006, TE14 68) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhrály Nováková se Slovenkou Mravcovou. Výsledky.

23.09.2020
Sparta je mistrem ČR družstev dorostu 2020

Družstvo TK Sparta Praha vyhrálo Mistrovství ČR družstev v kategorii dorostu pro rok 2020, které se hrálo již tradičně v Praze na dvorcích TK Sparta Praha. Ve finále Sparta porazila TK Agrofert Prostějov 5:4. Na třetím místě skončilo družstvo TK PRECHEZA Přerov o.s. a čtvrté skončilo družstvo TK Slavia Plzeň. Výsledky: 1. kolo, ČT, SF, FI.

21.09.2020
Mistrovství ČR v babytenisu vyhráli Fejka a Krejčíková

Štěpán Fejka (2011, TK Slavia Plzeň) se stal mistrem ČR v kategorii babytenis (hráči 7–9 let). Ve finále porazil Václava Barinu (2011, TK AGROFERT Prostějov) 6:1. Mistryní ČR v kategorii babytenis se stala Viktorie Krejčíková (2011, TK Neridé), která ve finále porazila Denisu Tománkovou (2011, TK AGROFERT Prostějov) 6:4. Výsledky: chlapci, dívky. Fotogalerie.

20.09.2020
Áčko mladšího žactva v Dobříši a v Rakovníku vyhráli Čepelík a Bervid

Matouš Čepelík (2008, LTK Liberec) vyhrál áčkový turnaj mladších žáků, který byl ze Sparty přesunut do Dobříše. Ve finále porazil Mathiase Škrlíka (2008, TK AGROFERT Prostějov) bez boje. Čtyřhru vyhráli Košárko a Škrlík. V Rakovníku na áčkovém turnaji mladších žákyň zvítězila Victoria Bervid (2008, I.ČLTK Praha), která ve finále porazila Karolínu Ondráškovou (2008, TK PRECHEZA Přerov o.s.) 6:1, 6:0. Čtyřhru vyhrály Krejčová a Bervid. Výsledky: chlapci, dívky.

20.09.2020
Frýdek-Místek Open Cup: České finále ovládly Marková s Detiuc, Kolodziejová další skalp nepřidala

Ve Frýdku-Místku skončil první finálový den turnaje s dotací 25 000 amerických dolarů. Miriam Kolodziejová ve dvouhře nenavázala na překvapivé čtvrtfinálové vítězství proti Barboře Krejčíkové, když ve dvou sadách prohrála se čtvrtou nasazenou Rumunkou Talabaovou. Ve čtyřhře se uskutečnilo české finále, které ve dvou setech ovládl pár Marková, Detiuc.

20.09.2020
RPM Prague Open: Lehečka slaví premiérový titul

Souboj o titul na turnaji ITF v Praze se stal kořistí stále ještě osmnáctiletého Jiřího Lehečky. Český tenista, který startoval na divokou kartu, ve finále porazil po obratu Argentince Sebastiana Baeze 3:6, 6:3, 6:4 a vybojoval svou premiérovou trofej.

20.09.2020
Fotogalerie: MČR babytenisu 2020 v Rakovníku

O víkendu 19.-20.9.2020 v Ra­kovníku bojuje 32 chlapců a 32 dívek o titul mistra ČR jednotlivců v kategorii babytenis, tedy hráčů ve věku 7–9 let. Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii. Výsledky: chlapci, dívky.

19.09.2020
Áčko staršího žactva v Chrudimi a na Štvanici vyhráli Krakovský a Jandová

Denis Krakovský (2006, Tennis Hill Havířov o.s.) vyhrál áčkový turnaj starších žáků na TC Chrudim. Ve finále porazil Petra Leipnera (2006, TK Sparta Praha) 6:1, 6:2. Čtyřhru vyhráli Kučera a Rosický. Nela Jandová (2007, I.ČLTK Praha) vyhrála áčkový turnaj starších žákyň na I.ČLTK Praha. Ve finále porazila Alisu Oktiabrevu (2008, TK Sparta Praha) 6:3, 1:6, 6:3. Čtyřhru vyhrály Huťková a Ticháčková. Výsledky: chlapci, dívky.

16.09.2020
Vítězem MČR družstev babytenisu 2020 je TK Sparta Praha

Vítězem Mistrovství ČR družstev v kategorii babytenis pro rok 2020 se stal tým TK Sparta Praha. Ve finále Sparta porazila Prostějov. Na třetím místě skončilo TC Brno a na čtvrtém místě I.ČLTK Praha. Výsledky: I. kolo a skupina 9.-12., 1.-8. místo.

16.09.2020
Vítězem 1. ligy ČTS 2020 se stal LTK Liberec

Družstvo LTK Liberec se stalo vítězem 1. ligy dospělých 2020 Českého tenisového svazu. Ve finále Liberec porazil Orlovou 6:3. Na 3.-4. místě skončilo TK Neridé a Mariánské Lázně. Výsledky: semifinále a finále, baráž o udržení, skupina Liberec, skupina Most, skupina Neridé, skupina Hamr.

16.09.2020
Kuchyně Gorenje Prague Open: zlatý hattrick pro Detiuc s Markovou!

Ryze české vítězky čtyřhry poznal v sobotu pražský turnaj ITF, který se hraje v areálu na Spojích. Titul získala úspěšná dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková, která na turnaji plnila role nasazených jedniček. Známy už jsou taktéž obě finalistky dvouhry – podle očekávání se jimi staly Jana Čepelová a Renata Zarazuaová.

14.09.2020
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj ITF J2 v Egyptě

Mladší ze sester Fruhvirtových Brenda (2007, ITF NR) ve svých 13 letech vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18 let ITF J2 v egyptském Cairo. Ve finále porazila domácí Hania Abouelsaad (2003, ITF 239) 6:0, 4:6, 6:2. Čtyřhru vyhrály Brenda Fruhvirtová s Ruskou Pavlovou. Výsledky.

13.09.2020
Valentová vyhrála turnaj ITF J2 v Plzni. Donald došel do finále.

Třináctiletá Tereza Valentová (2007, ITF NR) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J2 v Plzni. V českém finále porazila Lindu Klimovičovou (2004, ITF 249) 6:2, 6:3. Čtyřhru dívek vyhrály Šalková a Klimovičová. V kategorii chlapců do finále dvouhry došel Matthew William Donald (2004, ITF 222), kde nestačil na Brita Pinnington Jonese 2:6, 6:4, 3:6. Výsledky.

13.09.2020
Moneta Czech Open: Lehečka na finále nedosáhl, Rosol s Kolářem slaví titul

Antukový Moneta Czech Open poznal po pátku své letošní finalisty. Skvělý turnaj má za sebou v Prostějově teprve osmnáctiletý Jiří Lehečka, který si zahrál poprvé v kariéře challengerové semifinále. V tom získal proti nasazenému Poláku Majchrzakovi první sadu, duel ale do vítězného konce nedovedl. Druhým finalistou je Španěl Pablo Andujar. Deblový titul si z Prostějova odváží Zdeněk Kolář a Lukáš Rosol, kteří triumfovali nad Indy Balajim a Sharanem.

12.09.2020
Ohlédnutí za ATP challengerem Ostrava Open 2020 by MONETA

Na přelomu srpna a září se v Ostravě uskutečnil ATP challenger dotovaný částkou 156.240,–USD. Turnaj s názvem Ostrava Open 2020 by MONETA byl v pořadí třetím ze série čtyř challengerů na území ČR. V srpnu se hrál challenger na Štvanici a na TJ Spoje, v září v Ostravě. Posledním v řadě je challenger v Prostějově. Vítězem ATP challengeru Ostrava Open 2020 by MONETA se stal Rus Aslan Karatsev (1993, ATP 140), který ve finále porazil Němce Oscara Otteho (1993, ATP 219) 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhráli Artem Sitak (NZL) a Igor Zelenay (SVK), kteří ve finále porazili Poláky Karola Drzewiecki a Szymona Walkowa 7:5, 6:4. Více na www.ostravaopen2020.cz.

07.09.2020