Český tenisový svaz

Neporazitelná Brenda! Patnáctiletá Češka si podmanila pátý turnaj v řadě

18.09.2022

Nezastavitelná Brenda Fruhvirtová dokázala natáhnout svou vítěznou šňůru i v nedělním finále na ITF v Santa Margheritě a podmanila si pátý turnaj za sebou! Své 25. vítězství v řadě vybojovala proti domácí Jessice Pieriové, nad kterou vedla už 6:4, 2:0, když se Italka rozhodla utkání skrečovat. Pro patnáctiletou Češku se jedná už o sedmou vyhranou pětadvacítku v probíhající sezoně.

Forma Brendy Fruhvirtové je neskutečná! Profesionální zápas naposledy prohrála v červnu na Bundeslize s Bernardou Peraovou. Od té doby však jede dva měsíce na vítězné vlně. Vyhrála čtyři ligové duely v Německu a Švýcarsku a na okruhu ITF nepoznala hořkost porážky na pěti po sobě jdoucích turnajích.

Vítězka dvou únorových podniků v argentinském Tucumánu svou série započala ve švýcarském Klostersu, kde ve druhé polovině června vyhrála svou třetí letošní pětadvacítku (turnaj ITF dotovaný částkou 25 tisíc dolarů). Pak si odskočila k ligovým soutěžím do Německa a Švýcarska, kde porazila i takové hráčky jako Mandy Minellaovou a Dalilu Jakupovičovou.

Svou formu si přenesla i zpět na okruh, kde postupně ovládla další pětadvacítky ve švédském Danderydu, maďarském Mogyorodu a německém Brunšviku. Postupně se prodrala až na 192. místo světa a jako druhá nasazená nastoupila tento týden do turnaje v Santa Margheritě Di Pule.

A i tuto italskou pětadvacítku si doslova podmanila. Za celý turnaj ztratila pouze jeden set, když v semifinále porazila Řekyni Sapfo Sakellaridiovou 4:6, 7:5, 6:0. Do finále však i přes toto drobné zaváhání šla jako jasná favoritka, což v neděli rovněž potvrdila.

Souboj s domácí Jessicou Pieriovou začala skvěle a odskočila do vedení 3:1. Pak sice výhodu brejku ztratila a nechala svou soupeřku srovnat, koncovka však šla znovu na konto mladé české hráčky. Té se navíc povedlo hned zkraje druhé sady obrat Italku o podání.

To už bylo pro Pieriovou příliš. Pravděpodobně se necítila úplně v nejlepší kondici a za stavu 4:6, 0:2, kdy už nevěřila, že by mohla výsledek zvrátit, se rozhodla finále vzdát. Fruhvirtová, která by zajisté chtěla finále dohrát, v tu chvíli vybojovala svůj sedmý titul v roce 2022 a pátý v řadě.

Pro českou tenistku je vítězství v Santa Margheritě důležité ještě z dalšího hlediska. Pomůže jí totiž v dalším vzestupu žebříčkem WTA, do něhož si za dva týdny připíše dalších 50 bodů a vylepší své aktuální 192. místo.

Podstatné je to i proto, že by se v lednu ráda vypravila spolu se svou sestrou do Austrálie. Kvalifikaci Australian Open má v tuto chvíli prakticky zajištěnou, další vylepšování žebříčkového postavení jí však může pomoci k účasti i na jiném turnaji WTA u protinožců, což by rozhodně byl skvělý start nové sezony.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
WTA Shezhen: Bára Záhlavová-Strýcová je ve čtvrtfinále

Do čtvrtfinále turnaje WTA v Szenzhenu prošla Barbora Záhlavová-Strýcová. Česká tenistka ve druhém kole porazila nasazenou sedmičku Jie Zheng 6:0 7:6(6) a je poslední českou hráčkou v pavouku. O postup do semifinále se Bára střetne s Američankou Vaniou King.

01.01.2014
Hopman Cup: Francie je v čele tabulky, postup do finále se komplikuje

Postup do finále Hopman Cupu se pro český pár Kvitová – Štěpánek komplikuje. Celek Francie porazil i Spojené Státy a je se dvěma vítězstvími v čele tabulky B. Petru a Radka v pátek čeká dvojice z USA – John Isner, Sloane Stephens, kterou musí porazit, aby mohli ještě pomýšlet na postup do finále.

01.01.2014
Auckland: Sestry Plíškovy končí obě ve druhém kole

Karolína i Kristýna Plíškovy skončili na turnaji WTA v Aucklandu shodně ve druhém kole hlavní soutěže. Kvalifikantka Kristýna nestačila na Jamie Hampton (USA) 3:6 4:6 a Karolína podlehla Kirsten Flipkens (BEL) 4:6 3:6. Ve čtyřhře je čeká semifinále.

01.01.2014
ATP Doha: Rosol znovu potrápil Nadala

Lukáš Rosol nastupoval do utkání proti světové jedničce s kladnou bilancí, a to jako jediný hráč z první padesátky žebříčku ATP. Český tenista Rafaela Nadala znovu trápil, když vedl ve druhé sadě 5:4 a podával na její zisk. Nakonec však prohrál 2:6 6:7(7). Ve hře v Doha ještě zůstává deblový pár Berdych, Hájek, který je ve druhém kole.

01.01.2014
WTA Shezhen: Klára Zakopalová končí na raketě Mayr-Achleitner

Klára Zakopalová končí na turnaji v Shenzhenu ve druhém kole na raketě Patricie Mayr-Achleitner 6:7(2) 4:6. Druhé kolo čeká Barboru Záhlavovou-Strýcovou, která vyzve sedmičku turnaje Jie Zheng (CHN).

01.01.2014
Ivo Kaderka byl valnou hromadou zvolen prezidentem Českého tenisového svazu na dalších 5 let
Dne 28. prosince 2013 na valné hromadě Českého tenisového svazu v Černé Hoře v hotelu Sladovna byl zvolen Ing. Ivo Kaderka, CSc. prezidentem ČTS na dalších 5 let.
28.12.2013
Vondroušová prohrála ve finále Junior Orange Bowl

Jeden z největších talentů současného českého juniorského tenisu – Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha) došla do finále mezinárodního turnaje Junior Orange Bowl do 14-ti let, který se hrál v Miami na Floridě. Ve finále nestačila na druhou nasazenou Američanku Claire Liu, které podlehla 4:6, 2:6. Výsledky.

23.12.2013
Vondroušová pokračuje vítězně a na Junior Orange Bowlu bude hrát o titul

Ani v semifinále Junior Orange Bowlu Markéta Vondroušová nezaváhala. Kanaďanku Wong porazila ve třech setech 6:2 3:6 6:0 a v pondělí bude bojovat o titul. Vanessa Wong ve třetím kole vyřadila Moniku Kilnarovou.

22.12.2013
Markéta Vondroušová si na Junior Orange Bowlu zahraje o finále

Jako nůž máslem zatím proplouvá Markéta Vondroušová Junior Orange Bowlem do 14-ti let. Jednička turnaje ve čtvrtfinále smetla domácí Ashley Lahey 6:0 6:1 a zahraje si semifinále.

21.12.2013
Davis Cup: Proti Nizozemcům s Berdychem i Štěpánkem

Tomáš Berdych i Radek Štěpánek nastoupí v lednovém utkání prvního kola Davis Cupu proti Nizozemsku. Zápas se odehraje 31.-2.2. v Ostravě. O další dva roky podepsal smlouvu kapitán Jaroslav Navrátil, který by tak měl český daviscupový tým vést až do roku 2015.

20.12.2013
Junior Orange Bowl: Markéta Vondroušová je v osmifinále

Poslední českou zástupkyní na letošním Junior Orange Bowlu je Markéta Vondroušová, která již vyhrála tři utkání a postoupila tak do osmifinále mezi dívkami do 14-ti let. Monika Kilnarová nestačila ve 3. kole na Kanaďanku Wong.

20.12.2013
Prostějov vyhrál Tenisovou extraligu 2013

TK Agrofert Prostějov vyhrál Tenisovou extraligu 2013, když ve finále porazil TK Precheza Přerov 5:2. Dva body pro Přerov získal Istomin, který porazil Kohlschreibera, a Pernilla Mendesová, která porazila Kristýnu Plíškovou. Tomáš Berdych do finálového utkání nezasáhl. Výsledky.

19.12.2013
Orange Bowl do 12 a 14 let na Floridě

Od 14. prosince se na slunné Floridě hraje 52. Orange Bowl. V kategorii dívek do 12-ti let vyhrála první kolo (z 128 do 64) Laetitia Pulchartová. V kategorii chlapců do 14-ti let Jakub Patyk skončil po třísetové bitvě v prvním kole. V kategorii dívek do 14-ti let prošly do druhého kola hladce Monika Kilnarová i Markéta Vondroušová. Výsledky.

19.12.2013
Tenisová extraliga 2013: Finále Prostějov - Přerov

Do finále Tenisové extraligy 2013 se probojovaly týmy TK Agrofert Prostějov a TK Precheza Přerov. Prostějov ve finálové skupině porazil jak Spartu tak i Liberec. Přerov porazil jak I.ČLTK Praha tak i TK Neridé. Finále se hraje ve čtvrtek 19. prosince od 10:00 hod. v Prostějově.

19.12.2013
Tenisová extraliga 2013: Do baráže jdou Mariánské lázně

Výhra nad Pardubicemi 5:4 v semifinálové skupině nestačila Mariánským lázním k udržení v Tenisové extralize. Čáru přes rozpočet jim udělalo překvapivé vítězství Pardubic nad Libercem 5:4. V boji o 9. místo Mariánské lázně prohrály s Jihlavou 0:6 a čeká je baráž, která se hraje ve středu 18. prosince v Milovicích proti vítězi 1. ligy Realsportu Nymburk.

17.12.2013
Eva Birnerová došla do finále $25,000 v Madridu

Eva Birnerová (180. WTA) se probojovala do finále turnaje s dotací $25,000 ve španělském Madridu. Nasazená dvojka ve finále nestačila na Francouzku Amandine Hesse (268. WTA) 6:4 0:6 2:6. Eva si ze Španělska odváží 34 bodů do žebříčku WTA. Na turnaji startovala také Tereza Malíková, která však skončila hned v prvním kole.

15.12.2013
Tenisová extraliga 2013: Liberec a Neridé postupují do finálových skupin

LTK Liberec se stal vítězem semifinálové skupiny hrané na domácích dvorcích. Přes překvapivou prohru s Pardubicemi si Liberec zajistil postup hladkým vítězstvím nad Mariánskými lázněmi. Liberec doplní finálovou skupinu v Prostějově (Prostějov, Sparta).

15.12.2013
Marie Bouzková skončila na Orange Bowl ve čtvrtfinále

Na raketě Sofie Kenin (USA) skončila pouť Marie Bouzkové na letošním Orange Bowlu na Floridě. Česká hráčka a nasazená pětka turnaje nestačila na nenasazenou domácí juniorku 2:6 6:7(5). Kenin poté podlehla Ivaně Jorovic ze Srbska.

14.12.2013
Markéta Vondroušová titul na Nike Junior Tour Masters nezískala

Markéta Vondroušová skončila na Nike Junior Tour Masters do 14-ti let ve finále. Česká turnajová jednička v boji o titul nestačila na druhou nasazenou Mikheevu z Velké Británie ve dvou setech 2:6 4:6. V roce 2011 Markéta vyhrála tento turnaj v kategorii do 12-ti let. Z ostatních Čechů se do osmifinále probojoval Jakub Patyk.

13.12.2013
Tenisová extraliga 2013

V pátek 13. prosince 2013 začíná Tenisová extraliga 2013 v Liberci a Milovicích 3-člennými semifinálovými skupinami, ze kterých pouze vítěz každé skupiny postoupí do dvou 3-členných finálových skupin v Přerově a Prostějově. Finále se odehraje 19. prosince v Prostějově. Titul z loňského roku obhajuje TK Agrofert Prostějov. LIVE SCORE.

12.12.2013