Český tenisový svaz

Moneta Pardubice Open: Dokázal to! Bartoň získal svůj premiérový titul

25.09.2022

Hynek Bartoň slaví největší úspěch své zatím poměrné krátké profesionální kariéry! Osmnáctiletý český tenista si na ITF turnaji Moneta Pardubice Open proklestil cestu až k premiérovému titulu mezi dospělými. Své překvapivé tažení zakončil Bartoň, startující v Pardubicích na divokou kartu, finálovou výhrou 7:5, 7:5 proti britskému tenistovi Felixi Gillovi. Bartoň se může těšit na výrazný vzestup světovým žebříčkem.

Hynek Bartoň (1485.) vstoupil do utkání proti Felixi Gillovi (436.) výborně, hned v prvním gemu se mu podařilo získat brejk. Jenže hned v následující hře český tenista o své podání přišel. A v podobném duchu se nesl i zbytek první sady, podání nebylo ani pro jednoho z hráčů velkou výhodou, celkem bylo k vidění sedm proměněných brejkbolů.

K radosti pardubického publika to byl český tenista, který získal o jeden brejk navíc, přičemž klíčový byl ten v jedenáctém gemu, díky kterému se Bartoň dostal do vedení 6:5. Následně pak na svém podání první sadu uzavřel.

Druhý set byl v podstatě věrnou kopií toho prvního. Hned pětkrát v něm tenisté na příjmu dosáhli brejku a stejně jako v prvním setu, i v tom druhém si Bartoň vypracoval vedení 5:2, o které se sice nechal připravit, ale následně za stavu získal za stavu 5:5 rozhodující brejk celého utkání.

„Mám velkou radost. Je to také úleva, že jsem to zvládl,“ přiznal po finálovém vítězství Bartoň. „Mým cílem bylo zkusit to v Pardubicích, kde se mi daří, vyhrát. Před finále jsem byl nervózní, ale šel jsem do toho s tím, že mám formu a věřil jsem si. Dohrát zápas bylo složité a náročné, ale povedlo se mi to.“

Za vítězství na pardubickém turnaji si připíše Bartoň na své konto 25 bodů a vylepší si své žebříčkové maximum.

V prvním kole Moneta Pardubice Open Bartoň zdolal Slováka Tomáše Lánika (1893.) hladce 6:4, 6:2. Set neztratil ani v osmifinále, ve kterém si poradil s krajanem Matthewem Williamem Donaldem (1420.), kterého porazil 6:2, 6:4.

Do čtvrtfinále nastupoval Bartoň v roli velkého outsidera proti dalšímu českému tenistovi Andrewu Paulsonovi (391.), o dva roky staršího tenistu ale ve velké bitvě porazil 7:5, 4:6, 7:6(7), přestože v rozhodující sadě ztrácel 3:5 a následně v tiebreaku čelil dvěma mečbolům.

Také v semifinále si Bartoň poradil s žebříčkově výše postaveným tenistou, Američana Tobyho Alexe Kodata (845.) porazil suverénně dvakrát 6:2.

Moneta Pardubice Open 2022 (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
Finále dvouhry
Felix Gill (GBR, 436.) – HYNEK BARTOŇ (1485.) 5:7, 5:7

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Zlatého kanára získal fedcupový tým, ceny získali Kvitová i Berdych

Fedcupový tým získal poprvé tenisového Zlatého kanára, který se předával 22. prosince v Přerově. Výběr kapitána Petra Pály letos vybojoval v týmové soutěži čtvrtý titul za posledních pět let a obdržel za to nejvíce hlasů v anketě časopisu Tenis a tenisového svazu. Již pošesté za sebou se nejlepšími hráči roku stali Petra Kvitová a Tomáš Berdych.

23.12.2015
Tenisovou extraligu 2015 vyhrál Prostějov

TK Agrofert Prostějov vyhrál nejvyšší klubovou soutěž smíšených družstev v kategorii dospělých pro sezónu 2015 – Tenisovou extraligu. Ve finále Prostějov porazil I.ČLTK Praha 6:0. Na 3.-4. místě skončily týmy Přerova a Sparty Praha. Veškeré informace a LIVESCORE na www.tenisovaextraliga.cz. Fotogalerie.

21.12.2015
Tenisová extraliga 2015: Finále Prostějov - Štvanice začíná v pondělí v 10 hodin

Do finále Tenisové extraligy 2015 se probojovaly týmy TK Agrofert Prostějov a I.ČLTK Praha. Prostějov v posledním utkání ve skupině porazil Pardubice a I.ČLTK Praha porazil RPM Milovice. V pondělním finále, které začíná v 10 hodin v prostějovské hale, se můžeme těšit na zápasy Berdych – Šátral nebo Kvitová – Hradecká. Veškeré informace a LIVESCORE na www.tenisovaextraliga.cz. Fotogalerie.

20.12.2015
Tenisová extraliga 2015: Liberec zvládl baráž a zůstává v Tenisové extralize

Poslední tým Tenisové extraligy 2015 – LTK Liberec ve dnešní baráži porazil vítěze 1. ligy ČTS – tým Severočeská tenisová 7:2 a zůstává v Tenisové extralize i v sezóně 2016. V prostě­jovské skupině TK Sparta Praha porazila LTC Pardubice 5:2. V Praze TK Precheza Přerov porazil RPM Milovice 5:4. V neděli jsou na programu v utkání I.ČLTK Praha – RPM Milovice (hraje se v Praze na Štvanici) a TK Agrofert Prostějov – LTC Pardubice (hraje se v Prostějově). Veškeré informace a LIVESCORE na www.tenisovaextraliga.cz. Fotogalerie.

20.12.2015
Tenisová extraliga 2015: Štvanice porazila Přerov, Prostějov Spartu

Tým I.ČLTK Praha složený výhradně ze svých odchovanců porazil tým Přerova 7:2 a udělal první ale výrazný krok do pondělního finále, které se hraje v Prostějově. V prostějovské skupině domácí tým porazil Spartu 5:3. V souboji o 7.-8. místo Jihlava porazila Liberec 5:1 a poslala tým LTK Liberec do sobotní baráže s vítězem 1.ligy ČTS Severočeskou tenisovou. Veškeré informace a LIVESCORE na www.tenisovaextraliga.cz. Fotogalerie.

20.12.2015
Tenisová extraliga 2015: Do baráže jde Liberec

V souboji o 7–8. místo Tenisové extraligy 2015 TK Spartak Jihlava porazil LTK Liberec 5:1. Jihlava se tak udržela v extralize i pro rok 2016. Poslední tým letošní extraligy LTK Liberec se o setrvání v extralize utká v baráži s vítězem 1. ligy ČTS 2015 – týmem Severočeská tenisová (v sobotu 19.12. v Milo­vicích). Veškeré informace a LIVESCORE na www.tenisovaextraliga.cz. Fotogalerie.

18.12.2015
Tenisová extraliga 2015: Postupují Pardubice a Milten

Po prvním dni Tenisové extraligy je jasno o složení semifinálových skupin v Praze a Prostějově. Do pražské skupiny postoupil RPM Milten Milovice a doplní volné místo ve skupině s I.ČLTK Praha a Přerovem. Do prostějovské skupiny postoupily Pardubice, které čeká Sparta a Prostějov. Dnes v Milovicích domácí Milten porazil Jihlavu 6:1 a v Liberci domácí LTK Liberec prohrál s Pardubicemi 2:5. Veškeré informace a LIVESCORE na www.tenisovaextraliga.cz. Fotogalerie.

17.12.2015
Petra Kvitová se zasnoubila s hokejistou Radkem Meidlem

Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová (25) je zasnoubená. Ano řekla svému příteli hokejistovi Radku Meidlovi (27). Ten svou přítelkyni požádal o ruku těsně před letošním finále Fed Cupu v Praze. Kdy svatba proběhne pár zatím neví, do roka a do dne to ale zřejmě nebude.

17.12.2015
Tenisová extraliga 2015 začíná v Liberci a Milovicích

Nejvyšší týmová soutěž ČR – Tenisová extraliga 2015 se odehraje 17.-21. prosince. O titul mistra ČR bude bojovat 8 týmů. V předkolech se utkají RPM Milten s Jihlavou (v Milovicích) a Liberec s Pardubicemi (v Liberci). Vítězové předkol postupují do semifinálových skupin (Prostějov, Štvanice), kam jsou předsazeni na základě výsledku loňského ročníku Prostějov, Přerov, Sparta a Štvanice. Finále se odehraje 21. prosince v Prostějově. Veškeré info + LIVESCORE na www.tenisovaextraliga.cz.

16.12.2015
Michal Konečný vítězem futures $10,000 v Antalyi

Svůj čtvrtý letošní titul získal v Antalyi Michal Konečný (1989, ATP 401). Před týdnem došel Michal do finále „patnáctky“ v Opavě, tento týden nedal v boji o titul šanci domácímu Cemu Ilkelovi, kterému povolil jediný gem. Výsledky.

13.12.2015
Turnaj A dorostu v Benátkách a Liberci vyhráli Vrbenský a Křížová

Vítězi prvního áčkového turnaje dorostu v nové sezoně se stali Michael Vrbenský (1999, TK Olymp Praha) a Kateřina Křížová (1999, TK Neridé). Vrbenský ve finále v Benátkách n. Jizerou zdolal Filipa Guziura 6:0 5:7 7:6(0), Křížová si v Liberci poradila s Petrou Kučerovou 6:2 6:7(4) 6:2. Výsledky Benátky. Výsledky Liberec.

08.12.2015
Junior Davis Cup 2016 vyhrála Praha
Družstvo Pražského tenisového svazu ve složení Oldřich Vejšický, Matthew William Donald, Jiří Fiedler (kapitán Petr Otradovský) vyhrálo Junior Davis Cup 2016, který se hrál 5.-7. prosince v Pelhřimově. Ve finále družstvo PTS porazilo družstvo Středočeského tenisového svazu 2:0.
08.12.2015
Junior Fed Cup 2016 vyhrála Praha
Družstvo Pražského tenisového svazu ve složení Patricie Kubíková, Agáta Černá a Linda Fruhvirtová (kapitán Jiří Kulich) vyhrálo Junior Fed Cup 2016, který se hrál 5.-7. prosince v Rakovníku. Ve finále družstvo PTS porazilo družsvo Severočeského tenisového svazu 2:1.
08.12.2015
Svrčina a Lavičková vyhráli TE 2 do 14-ti let v Milovicích

Vítězi mezinárodního turnaje TE 2 čtrnáctiletých v Milovicích se stali Dalibor Svrčina (2002, TK AGROFERT Prostějov) a Kristýna Lavičková (2002, TK Sparta Praha). Svrčina v českém finále porazil Jaroslava Šmédka 6:1 6:4 a Lavičková si poradila s turnajovou jedničkou Ruskou Krupchenko 6:4 6:3. Ta v semifinále po boji vyřadila Denisu Hindovou. Výsledky.

06.12.2015
Smirnov porazil Konečného a vyhrál ITF futures $15,000 v Opavě

Dva čeští hráči se probojovali do semifinále opavského futures s dotací $15,000. Václav Šafránek (1994, ATP 364) nestačil na pozdějšího vítěze Artema Smirnova a Konečný porazil dalšího Ukrajince Kalenichenka. Ve finále si turnajová dvojka Smirnov poradil s Michalem Konečným (1989, ATP 401) 6:2 6:2. Vítězi čtyřhry se stali Doležel, Michnev. Výsledky.

06.12.2015
ITF futures $10,000 Doha: Dominik Kellovský si zahrál o titul

Dominik Kellovský (ATP 1079) má za sebou úspěšný futures $10,000 v katarském Doha, kde došel až do finále. Ve druhém kole porazil Alexandra Warda (ATP 333), poté Japonce K. Uchidu a Jorise De Looreho z Belgie. Ve finále Dominik ve třech setech podlehl Luke Bambridgeovi (GBR, ATP 681) 2:6 6:3 1:6. Výsledky.

06.12.2015
Ondřej Štyler došel do finále turnaje ITF 4 v Zagrebu

O svůj druhý titul na juniorském okruhu ITF si v Záhřebu na turnaji ITF 4 zahrál Ondra Štyler (2000, ITF 612). Český hráč ve druhém kole vyřadil turnajovou dvojku Chorvata Goja (ITF 214) 6:4 7:6(5), ve finále potom vzdal Italovi Guerrierimu za stavu 0:6 0:1. Výsledky.

05.12.2015
Milten Cup 2015 - Turnaj TE 2 čtrnáctiletých v Milovicích

V Milovicích startuje mezinárodní turnaj TE 2 do 14-ti let. V hlavní soutěži se představí řada domácích hráčů, např. Hindová, Huňková, Lavičková, Žižková, Horák, Kubík, Šmédek a další. Hlavní soutěž začíná 1. prosince zápasy chlapců. Výsledky.

01.12.2015
Turnaj ITF futures $15,000 v Opavě

V Opavě se ve dnech 29.-6. prosince 2015 koná druhý ze série mužských ITF futures s dotací $15,000. Nejvýše nasazeným Čechem je Jan Mertl, v hlavní soutěži bude startovat dalších sedm českých hráčů a úspěšní kvalifikanti. Výsledky.

01.12.2015
Halovou mistryní ČR žen se v Milovicích stala Pernilla Mendesová

Titul halové mistryně ČR v kategorii žen pro rok 2016 si z Milovic odváží Pernilla Mendesová (1994, TK PRECHEZA Přerov). Jedenadvacetiletá hráčka a turnajová jednička se ve čtvrtfinále natrápila s Terezou Jankovskou, kterou zdolala až v tiebreaku třetího setu, v semifinále si poradila s Vrbenskou a ve finále porazila Vendulu Žovincovou 6:3 6:4. Titul ze čtyřhry získala dvojice Hrabalová, Tomanová. Výsledky. Fotogalerie.

29.11.2015