Český tenisový svaz

MČR družstev staršího žactva vyhráli tenisté TK Sparta Praha

28.08.2025

V Rakovníku v uplynulých dnech proběhlo mistrovství republiky družstev v kategorii staršího žactva. Ve čtvrtek došlo na finálový duel, v němž se utkaly kluby TK Sparta Praha a TK AGROFERT Prostějov. Vítězství 5:1 vybojovali hráči pražské Sparty.

Sparta vstoupila do finálového duelu výborně a získala první dva body po výhrách Vencela Fazekaše nad Rafailem Pagonisem a Filipa Šebka nad Šimonem Janouškem. Ve dvouhrách dívek se oba celky rozešly smírně, za Spartu bodovala Beata Marešová výhrou nad Terezou Vychodilovou a za Prostějov Anna Jančaříková, která porazila Evu Halfarovou.

Aby finále dospělo do čtyřher, potřebovali prostějovští získat alespoň bod z třetí rundy singlů, kdy na kurty opět vyrazili chlapci. To se jim ale nepovedlo. Klíčové dva body pro pražský celek vybojovali Tobiáš Zapský (porazil ve třech setech Václava Barinu) a Ondřej Kačín (porazil ve třech setech Davida Motala).

Konečné třetí místo obsadili hráči I.ČLTK Praha, kteří v souboji o bronz porazili TK PRECHEZU Přerov 6:2.

Celkové pořadí:
1. TK Sparta Praha
2. TK Agrofert Prostějov
3. I.ČLTK Praha
4. TK PRECHEZA Přerov
5. LTK Liberec
6. TK Slavia Plzeň
7. Plíšková TA - Říčany
8. TC Brno.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
MČR družstev minitenisu vyhrál Prostějov
Každoročně nejhlučnější tenisovou akci roku – Mistrovství ČR družstev v kategorii minitenis v Praze na Štvanici – vyhrál TK Agrofert Prostějov, který ve finále porazil družstvo TK Sparta Praha 5:3.
28.09.2012
Daniel Orlita se kvalifikoval na závěrečné Masters TE U16
Daniel Orlita 1997, TK AGROFERT Prostějov) se jako jediný Čech kvalifikoval na Tennis Europe Junior Masters, které se bude konat ve dnech 5.-7.2012 října v italském Reggio Calabria.
27.09.2012
Masters Nike junior Tour U14 vyhráli Prokop a Miklová
Vítězi národního Masters do 14-ti let se stali Vojtěch Prokop (1998, TC MJ-Tenis) a Barbora Miklová (1998, TK SK Zlín). Prokop ve finále porazil Alessandra Ricciho 6:2, 6:0 a Miklová si poradila s Markétou Vondroušovou 6:7(6), 6:4, 6:2.
26.09.2012
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů
Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.
23.09.2012
Pohár prezidenta ČTS – miliony pro mládež
Už patnáctý rok je ve funkci prezidenta ČTS Ivo Kaderka, český tenis patří k nejlepším na světě a je už dlouhá léta v dokonalé finanční kondici. Přitom problémy kolem financování českého sportu jsou rok od roku větší.
21.09.2012