Český tenisový svaz

Macha Lake Open 2025: Osm českých zástupců ve čtvrtfinále

12.06.2025

ČESKÁ LÍPA - Českým tenistkám a tenistům se dnes na mezinárodních turnajích ITF v České Lípě dařilo. Do čtvrtfinálových dvouher postoupili čtyři české ženy a stejný počet našich mužů. V osmifinále mužského turnaje ITF 25 o 30 tisíc amerických dolarů domácí odchovanec Matyáš Černý z LTK Liberec povzbuzovaný svými příznivci hladce vyhrál nad nad Vítem Kalinou z pražské Sparty , kterému povolil jednu hru. Ve dvou českých soubojích mužů pátý nasazený Jakub Nicod vyřadil Daniela Siniakova a turnajová dvojka Martin Krumich otočil zlepšeným výkonem zápas s juniorským reprezententam Janem Kumstátem. Do čtvrtfinále postoupili i Němci Lou Wessels a Cristian Djonov. Třetí nasazený český mladík Petr Brunclík si rychle poradil s bývalým 39, hráčem světa Němcem Oscarem Ottem.

Ve dvouhře žen turnaje ITF 75 s dotací 60 tisíc dolarů nedala sedmnáctiletá loňská finalistka pařížské juniorky Laura Samson ruské turnajové jedničce Makarovévé žádnou šanci a jasně jí přehrála důraznou nátlakovou hrou. Loňská finalistka ze Starých Splavů Aneta Kučmová otočila souboj se čtvrtou nasazenou Bulharkou Liou Karatančevovou. Nikola Bartůňková z pražské Štvanice hladce porazila Slovenku Radku Zelníčkovou. Juniorské naději ze Sparty Sáře Melany Fajmonové skrečovala kvůli zdravotním problémům páta nasazená Italka Rosatellová.

Zítra v pátek 13. června nás v České Lípě čeká český čtvrtfinálový souboj mezi Samson a Fajmonovou, Kučmová se střetne s Číňankou Guovou, Bartůňková s Italkou Zantedechiovou a Rumunka Leeová bude bojovat z Alvésovou z Brazilie.

V mužské dvouhře uvidíme zápas domácího Matyáše Černého s Jihoafričanem Beckleyem, osmým nasazeným. Petr Brunclík se střetne s Brazilcem Pereirou, druhý nasazený Martin Krumich v českém souboji s Jakubem Nicodem a odehraje se i zápas dvou německých hráčů Wesselse a Djonova a na programu budou semifinále čtyřher.

Výsledky druhého kola dvouhry žen: Samson (ČR) - Makarovová (1. Rus.) 6:0, 6:3, Fajmonová (ČR) postoupila skrečí Rocatelliové (5. Ital.) Kučmová (ČR) - Karatančevová (4. Bulh.) 2:6, 7:6 (5), 6:4, Guová (7.Čína) - Gimbréreová (Niz.) 6:4, 6:4, Zantedeschiová (Ital. ) - Jakupovičová (8. Slovin.) 5:7, 7:6(2), 7:5. Bartůňková (ČR) - Zelníčková (Sloven) 6:0, 6:3, Alvésová (6. Brazil.) - Svatíková (Sloven.) 6:1, 6:2, Leeová (Rum.) - A. Kovačková (ČR) 6:1,6:0.

Druhé kolo dvouhry mužů: Černý - Kalina (oba ČR´6:0, 6:1, Beckley (8. JAR: ) -Dedura Palomero (Něm.) 7:6 (1), 6:1, Brunclík (3. ČR) - Otte (Něm.) 6:2, 6:1, Pereira (7. Brazil.) - Milev (Bulh.) 6:0, 6:1, Wessels (Něm.) - Romano (Ital.) 4:6, 7:5, 6:1, Djonov (Něm.) - Waldner (Rak.) 6:2, 6:3, Nicod (5.) - Siniakov (oba ČR) 6:4, 7:6(3), Krumich (2.) - Kumstát (oba ČR) 2:6, 6:3, 6:3, . Turnaj Macha Lake Open vyvrcholí v neděli 15. června 2025 na českolipských dvorcích finálovými dvouhrami za asistence kamer televize ONEPLAY.

Jaroslav Přibyl

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Australian Open: Čtyři Češi prošli kvalifikací

Jan Hernych, Denisa Allertová, Lucie Hradecká a Renata Voráčová úspěšně zvládli tři utkání v kvalifikaci a vybojovali si tak start v hlavní soutěži prvního grandslamu. Doplnili tak desítku našich hráčů, kteří se do ní dostali přímo. Kvalifikace muži. Kvalifikace ženy.

17.01.2015
Petra Kvitová vyhrála české finále v Sydney

České finále na turnaji WTA v Sydney ovládla Petra Kvitová. Česká jednička zvládla dva tie-breaky proti Karolíně Plíškové a po setech 7:6(5) 7:6(6) se stala vítězkou Apia International Sydney. Obě hráčky v prvním kole Australian Open narazí na hráčku z kvalifikace.

16.01.2015
Jiří Veselý si v Aucklandu poprvé zahraje o titul

Jiří Veselý (ATP 65) porazil v semifinále turnaje v Aucklandu Jihoameričana Kevina Andersona 6:4 7:6(4) a poprvé v kariéře si tak zahraje finále na okruhu ATP. Jeho soupeřem bude Francouz Adrian Mannarino (ATP 44).

16.01.2015
Australian Open: Hernych po boji zdolal Pavláska, Allertová porazila Hlaváčkovou

Ve druhém kole kvalifikace Australian Open se odehrála česká bitva mezi Janem Hernychem a o patnáct let mladším Adamem Pavláskem. Vítězně z ní po více než třech hodinách vyšel Hernych, který svého soupeře zdolal po setech 6:7(3) 6:3 14:12. Jen poslední set trval 97 minut. Finále kvalifikace si kromě Hernycha zahrají ještě Hradecká, Voráčová a Allertová.

16.01.2015
Australian Open: Los českých hráčů v hlavní soutěži

V hlavní soutěži Australian Open 2015 se představí deset českých hráčů a hráček, které mohou ještě doplnit úspěšní kvalifikanti. Petru Kvitovou v prvním kole prověří právě hráčka z kvalifikace, Berdycha čeká Alejandro Falla.

16.01.2015
Sydney čeká české finále Kvitová - Plíšková

Druhá nasazená hráčka turnaje WTA Premier Petra Kvitová (1990, WTA 4) se probojovala do finále, když v repríze loňského semifinále porazila Bulharku Tsvetanu Pironkovou 7:5, 6:1 a oplatila jí loňskou porážku 4:6, 3:6. Ve finále Petru Kvitovou čeká Karolína Plíšková (1992, WTA 22), která v semifinále porazila Němku Kerber (1988, WTA 9) 6:3, 6:2. Pro Karolínu je to první finále v kariéře na turnaji WTA Premier.

15.01.2015
Australian Open: České derby ve druhém kole kvalifikace žen

Pět ze šesti Češek postoupilo do druhého kola kvalifikace Australian Open. V něm uvidíme i jedno české derby, když se střetnou Denisa Allertová a Andrea Hlaváčková. Kromě nich vyhrála Hradecká, Voráčová a Krejčíková. Ta své soupeřce nadělila dva „kanáry“. S turnajem se v úvodním kole loučí Kristýna Plíšková, která nestačila na Japonku Namigatu. Kvalifikace žen. Kvalifikace mužů.

15.01.2015
Jiří Veselý si v Aucklandu zahraje o finále, čeká ho Anderson

Jiří Veselý nedal ve čtvrtfinále turnaje ATP v Aucklandu šanci Američanovi Donaldu Youngovi, kterého porazil 6:2 6:3. Český kvalifikant si tak o finále zahraje s Jihoameričanem Kevinem Andersonem.

15.01.2015
Berdych vynechá první kolo Davis Cupu proti Austrálii

Tomáš Berdych (1985, ATP 7) vynechá první kolo Davisova poháru s Austrálií, které se bude hrát 6. až 8. března v Ostravské ČEZ Areně. Do čtvrtfinále popř. do baráže by však mohl nastoupit. Radek Štěpánek je naopak po zdravotních problémech připraven už proti Australanům.

15.01.2015
Australian Open 2015: Devět Čechů v kvalifikaci

Celkem tři Češi a šest Češek si na Australian Open 2015 zahraje kvalifikaci. Jan Hernych, Jan Mertl i Adam Pavlásek již mají úspěšně za sebou úvodní kolo a ve druhém kole na sebe narazí Hernych s Pavláskem. Jedničkou v kvalifikaci žen je Denisa Allertová.

14.01.2015
Karolína Plíšková a Petra Kvitová jsou v Sydney v semifinále
Karolína Plíšková má před prvním grandslamem sezony formu. Na turnaji v Sydney postoupila do semifinále, když porazila Španělku Carlu Suarez Navarro ve třech setech 4:6 6:4 6:0. O finále si zahraje také Petra Kvitová, která zdolala Jarmilu Gajdošovou 4:6 6:3 6:4. Ve čtvrtfinále končí Barbora Záhlavová-Strýcová na raketě Bulharky Pironkové.
14.01.2015
Jiří Veselý postoupil v Aucklandu do čtvrtfinále, čeká ho Young

Český tenista Jiří Veselý vyřadil ve druhém kole turnaje v Aucklandu turnajovou dvojku Ernestse Glubise 6:2 3:6 6:1 a zahraje si čtvrtfinále. Jeho soupeřem bude Donald Young.

14.01.2015
Mezinárodní juniorský turnaj ITF1 v Přerově

V pondělí začala hlavní soutěž mezinárodního turnaje ITF1 v Přerově. Z kvalifikace postoupili z českých hráčů Matěj Vocel, Tereza Procházková, Lucie Procházková a Hana Pektorová. V předkole hlavní soutěže z Čechů uspěli Ricci, Vocel a Hájek. V úterý začíná předkolo dívek. Výsledky. Video. Fotogalerie.

12.01.2015
Výběrové řízení na sběrače na WTA turnaj

Vážení rodiče, tenistky a tenisté, TK Sparta Praha vyhlašuje výběrové řízení pro děti – které by měly zájem o sbírání míčů během mezinárodního WTA turnaje žen s dotací 250 000 USD v termínu 25. 4. – 3. 5. 2015.

12.01.2015
Mezinárodní turnaj TE 2 do 14-ti le v Milovicích

Milovice hostí další mezinárodní turnaj TE kategorie 2. Po šestnáctiletých bojují tento týden o body do evropského žebříčku hráči do 14-ti let. 14th Realsport Open startuje od neděle 11. ledna kvalifikací chlapců, od úterý potom hlavní soutěž. Dívky začínají o den později. Výsledky.

12.01.2015
Sydney: Plíšková a Záhlavová-Strýcová ve druhém kole, končí Šafářová

Dvě Češky postoupily do druhého kola na turnaji WTA v Sydney. Karolína Plíšková porazila kvalifikantku Polonu Hercog 6:4 6:4 a Barbora Záhlavová-Strýcová přešla přes Caroline Wozniacki, která po prohraném setu utkání vzdala. Na Samanthu Stosur nestačila Lucie Šafářová a po výsledku 6:7(3) 7:5 3:6 se s turnajem loučí.

12.01.2015
Jiří Veselý se kvalifikoval v Aucklandu, čeká ho Bellucci

Jiří Veselý plnil v kvalifikaci turnaje ATP v Aucklandu roli nasazené jedničky a tu potvrdil. Ve dvou setech porazil Fabbiana a Pouilleho a postoupil tak do hlavní soutěže. Tam ho na úvod čeká nenasazený Thomaz Bellucci.

12.01.2015
Sisková došla do finále turnaje Tennis Europe v Milovicích

Anna Sisková (2001, TK AGROFERT Prostějov) došla do finále na mezinárodním turnaji Tennis Europe Category 2 do 16-ti let v Milovicích. Ve finále nestačila na Italku Maffei 6:7(3), 6:2, 7:5. Výsledky.

11.01.2015
Tomáš Jiroušek vyhrál turnaj Tennis Europe U16 v Milovicích

Tomáš Jiroušek (2000, TK Neridé) vyhrál mezinárodní turnaj hráčů do 16-ti let v Milovicích. Nejvýše nasazený Jiroušek ve finále porazil druhého nasazeného Němce Roberta Strombachse 6:3, 6:1. Výsledky.

11.01.2015
Vondroušová vyhrála juniorský turnaj na Slovensku

Markéta Vondroušová (1999, ITF 12) potvrdila roli nejvýše nasazené hráčky na mezinárodním turnaji dívek do 18-ti let ITF Grade 2 ve slovenském Senci. Ve finále porazila Rusku Rybakinu (1999, ITF 101) 6:4, 6:7(2), 6:1. Markéta navíc spolu s Miriam Kolodziejovou vyhrály soutěž čtyřhry. Výsledky.

11.01.2015