Český tenisový svaz

Livesport Prague Open vyhrála podruhé v kariéře Bouzková

26.07.2025

Šampionkou Livesport Prague Open se stala Marie Bouzková (47.)! Ve finále největšího českého turnaje v areálu pražské Sparty porazila nejvýše nasazenou Lindu Noskovou (23.) za dvě a čtvrt hodiny po obratu 2:6, 6:1, 6:3. Tímto vítězstvím se vrátí do elitní čtyřicítky žebříčku. Ve čtyřhře zvítězily Nadija Kičenoková a Makoto Ninomijaová.

První set finálového utkání ve dvouhře měla pod kontrolou Nosková, které se podařilo zaznamenat brejky ve třetím a sedmém gemu. Jediný brejkbol Bouzkové ze čtvrté hry naopak odvrátila. To ve druhé sadě se role obrátily a Bouzková byla tou úspěšnější. Zatímco v páté hře odvrátila dva brejkboly soupeřky, na returnu se prosadila ve druhém a šestém gemu.

O šampionce se tak muselo rozhodnout až ve třetím setu, který se na začátku přeměnil v pořádnou divočinu. Bouzková dvakrát prorazila podání Noskové, která ale na každou ztrátu servisu reagovala rebrejkem.

Jako klíčový se ukázal sedmý gem, v němž Bouzková prorazila soupeřce servis čistou hrou. Následně brejk potvrdila a zápas ukončila hned v následujícím gemu dalším úspěchem na returnu.

„Po prvním setu jsem se snažila hlavně udržet servis. Lindu jsem ve druhém gemu druhé sady brejkla a utkání se začalo vyvíjet trochu jinak. Začala jsem se cítit líp. Myslím, že tím se to nalomilo. Minimálně jsem rozjetou Lindu trochu zpomalila a sama jsem se pak cítila mnohem lépe. Třetí set byl nahoru dolů a bylo důležité, kdo si potom udrží servis,“ uvedla Bouzková.

„Každé finále bolí, každý zápas bolí. Chtěla jsem vyhrát, ale nejvíc jsem zklamaná ze svého výkonu. Byl to podobný zápas jako před třemi lety. Mohla jsem si z toho vzít trošku víc,“ mrzelo Noskovou. „Dobře jsem věděla, jak Maruška hraje. Musím to brát taky tak, že jsem dokázala dojít do finále, i když jsem nepředvedla ani polovinu z toho, co umím hrát. Musím se zase naladit pozitivně na další turnaje.“

Bouzková svým prvenstvím navázala na pražský titul z roku 2022, zároveň se jedná o její druhý kariérní titul z okruhu WTA.

Havlíčková se Samson titul nevybojovaly
Před finále dvouhry na Livesport Prague Open proběhlo na centrálním kurtu v areálu pražské Sparty finále čtyřhry. Lucie Havlíčková a Laura Samson se v utkání proti nasazeným dvojkám Nadije Kičenokové a Makoto Ninomijaové ujaly vedení 1:0 na sety, nakonec ale za necelou hodinu a půl padly 6:1, 4:6, 7:10.

Po prvním setu, v němž Češky získaly prvních pět her a došly si suverénně pro vedení, se začalo rozložení sil na dvorci otáčet. Havlíčková se Samson sice srovnaly ve druhém dějství z 0:3 na 3:3 a odvrátily dalších šest brejkbolů soupeřek, ale v desátém gemu nedokázaly udržet podání.

V rozhodujícím supertiebreaku přišly klíčové chvíle za stavu 4:2 pro domácí pár. Kičenoková a Ninomijaová totiž získaly následujících šest bodů, na což už Havlíčková se Samson nedokázaly najít odpověď.

„Začaly jsme velice dobře. První set byl rychlý, nedělaly jsme moc chyb. Šly jsme si pro to. Ve druhém setu jsme hůře začaly, potom jsme dorovnaly. Za stavu 3:3 jsme prohrály takový blbý no ad, který mohl podle mě ten zápas přetočit úplně na jinou stranu. Je to škoda, ale myslím, že naše jízda byla dobrá,“ zhodnotila Havlíčková.

Finálová účast je pro mladou českou dvojici velkým úspěchem. „Přeci jen jsme nevěděly, že se dostaneme. Je to super úspěch. Hlavně, že jsme hrály poprvé a i takhle vyrovnaně s nejlepšími. Porazily jsme hodně dobrých hráček,“ zmínila Samson.

Jedenáct Češek v hlavní soutěži
Letošní ročník Livesport Prague Open nabídl pro české tenisové fanoušky spoustu zápasů s domácími tenistkami. To bylo nejen kvůli tomu, že jich do prvního kola naskočilo hned jedenáct, ale především kvůli tomu, že se jim nebývale dařilo. Vždyť do osmifinále jich postoupilo osm a do čtvrtfinále pět!

Výborný turnaj odehrála Tereza Valentová, která si poprvé na okruhu WTA zahrála semifinále. Zajistila si tím premiérový posun do elitní stovky světového žebříčku, v němž se v pondělí objeví na 91., nebo 92. místě. Nad její síly byla až Marie Bouzková.

Vůbec poprvé se do čtvrtfinále na okruhu WTA probojovala Sára Bejlek. Její zápas se čtvrtou nasazenou Sin-jü Wang se nakonec protáhl kvůli počasí na dva dny a česká tenistka se mezi nejlepší čtyřku nepodívala po dvousetové porážce. Stejně jako Kateřina Siniaková, která pro změnu nestačila ve čtvrtfinále na Lindu Noskovou a padla ve třech sadách.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Koukalová končí v Katowicích ve čtvrtfinále, ve čtyřhře si zahraje o titul

Klára Koukalová prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Katowicích s Francouzkou Alize Cornet 2:6 6:0 2:6. Po boku Monicy Niculescu ale postupuje ve čtyřhře, kde si zahrají o titul.

11.04.2014
Casablanca: Jiří Veselý kvůli nemoci ve druhém kole vzdal

Jiří Veselý (1993, ATP 67) vzdal zápas druhého kola turnaje v Casablance proti Andreji Kuzněcovovi (1991, ATP 142). Veselý skrečoval duel kvůli nemoci ve druhém setu za stavu 2:6, 1:3.

10.04.2014
Koukalová v Katowicích postupuje, Veselý v Maroku také

Své čtvrté čtvrtfinále v této sezoně si v Katowicích zahraje Klára Koukalová. Česká hráčka ve druhém kole porazila Němku Anniku Beck 4:6 6:3 6:1 a její další soupeřkou bude vítězka duelu Kučová – Cornet. V Casablance se dařilo i Jiřímu Veselému, který v prvním kole vyřadil Leonarda Mayera 6:4 6:3.

09.04.2014
Nominace na Fed Cup s Itálií

Kapitán fedcupového týmu Petr Pála oznámil nominovanou čtyřku pro semifinálové utkání proti Itálii. V týmu nebude chybět česká jednička Petra Kvitová, kterou doplní Lucie Šafářová, Klára Koukalová a Andrea Hlaváčková. Utkání se odehraje 19.-20. dubna v Ostravě.

09.04.2014
Koukalová je v Katowicích ve druhém kole, ostatní Češky vypadly

Pouze Kláře Zakopalové se podařilo v Katowicích postoupit do druhého kola. Pátá nasazená porazila domácí Magdu Linette 6:4 6:3. V prvním kole končí Kristýna Plíšková, která nestačila na turnajovou jedničku Agnieszku Radwanskou 3:6 2:6, a Andrea Hlaváčková, která nestačila na Tsvetanu Pironkovou 6:4 5:7 1:6. Pro Andreu je to pátý turnaj v řadě, kde nepřešla přes první kolo.

09.04.2014
Tenisté porazili Japonsko 5:0

Čeští tenisté zvítězili ve čtvrtfinále Davis Cupu v Tokiu nad Japonskem 5:0. Lukáš Rosol (1985, ATP 40) porazil v prvním nedělním zápase Jasutaku Učijamu (1992, ATP 268) 6:3, 3:6, 6:4 a Jiří Veselý (1993, ATP 67) udolal Tara Daniela (1993, ATP 190) 6:4, 6:4, což bylo jeho premiérové vítězství v Davis Cupu.

06.04.2014
Francie otočila utkání s Německem a v semifinále vyzvou doma Česko

Čeští tenisté se utkají v semifinále Davis Cupu s Francií. Bude se hrát v září ve Francii. Francouzi po pátečních dvouhrách překvapivě prohrávali s Německem 0:2, ale dokázali duel otočit a slaví postup.

06.04.2014
Radka Bužková vítězkou turnaje TE 2 v Tel Avivu

Bez ztráty setu se stala Radka Bužková vítězkou turnaje Tennis Europe kategorie 2 čtrnáctiletých v Tel Avivu. Nasazená dvojka vyhrála pět utkání, během nichž ztratila pouze 22 gemů, a ve finále porazila domácí Linu Glushko 6:2 6:2. Výsledky.

05.04.2014
Monika Kilnarová vyhrála ITF 4 na Maltě

Monika Kilnarová ovládla juniorský turnaj ITF 4 na Maltě. Dvanáctá nasazená hráčka ve finále porazila Pannu Udvardy z Maďarska 6:4 6:1. Do semifinále došla i Klára Hájková, která nestačila na maďarskou finalistku.

05.04.2014
Šafářová i Plíšková skončily na turnajích ve čtvrtfinále

Lucii Šafářové ani Karolíně Plíškové se nepodařilo postoupit do semifinále v Charlestonu a v Monterrey. Lucie nestačila na Němku Andreu Petkovic ve třech setech 3:6 6:1 1:6 a Karolína podlehla bývalé světové jedničce Caroline Wozniacki 7:6(3) 3:6 3:6.

05.04.2014
Štěpánek s Rosolem přidali třetí vítězný bod, Češi jsou potřetí v semifinále

Čeští tenisté rozhodli o svém postupu do semifinále Davis Cupu již v sobotní čtyřhře. Štěpánek s Rosolem porazili japonskou dvojici Ito, Uchiyama 6:4 6:4 6:4 a přidali tak třetí vítězný bod. Semifinálovým soupeřem našich tenistů bude vítěz utkání Německo – Francie.

05.04.2014
Rosol přidal druhý bod, nad Japonskem vedeme po prvním dni 2:0

Obě úvodní dvouhry čtvrtfinálového utkání Davis Cupu proti Japonsku vyhráli čeští tenisté. Po Radku Štěpánkovi zabojoval i Lukáš Rosol a v pěti setech zdolal Tara Daniela 6:4 6:4 3:6 4:6 6:2. Po prvním hracím dni tak vedeme nad domácím Japonskem 2:0 a postup do semifinále si mohou naši hráči zajistit již v sobotní čtyřhře.

04.04.2014
Lucie Šafářová opět porazila Stosur a je v Charlestonu ve čtvrtfinále

Tenistka Lucie Šafářová si v Charlestonu zahraje o semifinále. Česká hráčka zdolala Australanku Stosur ve třech setech 3:6 6:4 6:4 a v dalším kole vyzve turnajovou čtrnáctku Andreu Petkovic.

04.04.2014
Štěpánek vydřel v Japonsku první bod, Češi vedou 1:0

Po čtyřsetové bitvě Radka Štěpánka s Tatsumem Item vede Česko nad Japonském 1:0. První bod přinesl Radek po vítězství 6:7(5) 7:6(5) 6:1 7:5, ve druhém setu v tie-breaku dokonce prohrával 3:5. Bojovného Japonce ale nakonec zdolal a Lukáš Rosol mohl nastoupit za příznivého stavu.

04.04.2014
Karolína Plíšková je v Monterrey ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková porazila ve druhém kole turnaje WTA v mexickém Monterrey Donnu Vekic 4:6 6:2 6:3 a zahraje si čtvrtfinále. V něm narazí na bývalou světovou jedničku Caroline Wozniacki.

03.04.2014
Davis Cup: Štěpánek zahájí čtvrtfinále proti Japonsku

Radek Štěpánek zahájí čtvrtfinálové utkání  Davisova poháru proti Japonsku. Čtvrteční los rozhodl o tom, že se Štěpánek (1978, ATP 47) utká s Tacumo Item (1988, ATP 146) a do druhého pátečního duelu v tokijském Ariake Coliseu nastoupí Lukáš Rosol (1985, ATP 40) a Taro Daniel (1993, ATP 190).

03.04.2014
Šafářová je v Charlestonu ve třetím kole, o senzaci se postarala Čepelová

Lucie Šafářová postoupila v Charlestonu do třetího kola, když si poradila s Francouzkou Virginie Razzano 2:6 6:4 6:4. Její další soupeřkou bude sedmá nasazená Australanka Stosur. O velké překvapení se postarala Slovenka Jana Čepelová, která vyřadila jedničku turnaje Serenu Williams 6:4 6:4.

02.04.2014
Japonci budou bez Nishikoriho, Čeští tenisté jsou favority

Osmnáctý hráč světa Japonec Kei Nishikori nenastoupí ke čtvrtfinálovému utkání Davis Cupu proti Česku. Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jiří Veselý se tak i bez Tomáše Berdycha stali papírovými favority na postup do semifinále. Utkání začne v pátek 4.4.2014.

02.04.2014
Turnaj A dorostu v Ostravě a Vésce vyhráli Řeháček a Haldinová

Poslední halový turnaj A dorostu ovládli Marek Řeháček (1996, TK SC OSTRAVA) a Dominika Haldinová (1997, TK PRECHEZA Přerov). Junioři se sešli na TK SC Ostrava, kde jednička turnaje Daniel Orlita (1997, TK AGROFERT Prostějov) došel do finále, nestačil v něm na domácího Řeháčka 3:6 3:6. Haldinová si ve finále v TK Véska poradila s klubovou kolegyní Alexandrou Shchipakinou (1998, TK PRECHEZA Přerov) 4:6 6:4 6:3. Dorostenci, dorostenky.

01.04.2014
Šafářová a Cetkovská postupují v Charlestonu, Plíšková v Monterrey

Na antuce v Charlestonu se první kolo vydařilo Lucii Šafářové a Petře Cetkovské. Šafářová vyřadila Švédku Larsson 6:2 6:3 a Cetkovská přešla přes domácí Lepchenko po třech setech 6:1 2:6 6:0. V mexickém Monterrey postoupil Karolína Plíšková, která přehrála Shahar Peer u Izraele 6:3 6:3. Pátou porážku v řadě utrpěla Andrea Hlaváčková, která v prvním kole v Mexiku podlehla Nicole Gibbs 3:6 4:6.

01.04.2014