Český tenisový svaz

Livesport Prague Open: Palicová a Šalková se kvalifikovaly do hlavní soutěže

24.07.2022

Pražský WTA turnaj, konající se v areálu tenisové Sparty, v neděli pokračoval dalšími kvalifikačními boji. Postup do hlavní soutěže vybojovaly talentované naděje českého tenisu Barbora Palicová s Dominikou Šalkovou. V neděli se představila ještě v rámci prvního kvalifikačního kola Miriam Kolodziejová, na favorizovanou Linu Gluškovou ale nevyzrála.

Šalková otočila souboj s Vichljancevovou!
Premiérový postup do hlavní soutěže turnaje WTA slaví na Livesport Prague Open Dominika Šalková (424.), která po třísetové bitvě s Australankou Sharmaovou zvládla i další náročný a dlouhý zápas. Ve finále kvalifikace otočila skóre duelu s Natalijí Vichljancevovou (241.), kterou porazila po 137 minutách 6:7(3), 7:5, 6:2.

Šalková ve vyrovnaném prvním setu sice dvakrát stáhla ztrátu brejku, ale v tiebreaku se prosadit nedokázala a stejně jako v sobotu prohrávala 0:1 na sety. Následně ale převzala iniciativu, ve druhé sadě byla lepší a naopak Vichljancevová musela dotahovat manko.

Dvakrát se jí to povedlo, ale Šalková po dalším úspěchu na returnu v 11. hře zvládla druhý set doservírovat a vynutit si rozhodující dějství. V něm už dominovala, získala pět gemů v řadě a vůbec poprvé v kariéře si zahraje hlavní soutěž na okruhu WTA.

„Je to neskutečný pocit. Jsem ráda, že jsem zápas otočila a budu si moct zahrát hlavní soutěž. S tímhle jsem před nástupem do kvalifikace určitě nepočítala,“ těšilo českou tenistku.

Šalková si ve své premiérové hlavní soutěži zahraje s Ylenou In-Albonovou ze Švýcarska.

Palicová vybojovala postup do hlavní části pražského turnaje Osmnáctiletá Češka Barbora Palicová (378.) se poprvé v kariéře probojovala kvalifikací do hlavní části turnaje kategorie WTA. Povedlo se jí to v Praze, poté co ve dvouapůlhodinové bitvě porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou (598.), někdejší 12. hráčku světa, po setech 6:4, 4:6 a 6:2.

Pro Palicovou bylo klíčové, že se po ztrátě druhého setu dokázala hodně rychle oklepat a zkraje rozhodující sady odskočit do vedení 3:0. O náskok brejku sice přišla, ale znovu si potvrdila, že zkušenější soupeřku dokáže přehrávat, což byla v dramatické koncovce významná pomoc.

Česká tenistka v šesté hře znovu uskočila do vedení s brejkem, v sedmém gemu odvrátila dva brejkboly a přes šest shod si nakonec podržela podání. Tím odpor Belgičanky definitivně zlomila a v osmé hře na returnu souboj zakončila.

„Byl to moc těžký zápas. Jsem strašně ráda, že jsem ho vybojovala, protože každý balón jsem musela hrát na sto procent,“ okomentovala zápas Palicová, která si v hlavní soutěži zahraje s Lucií Havlíčkovou.

Kolodziejová se v kvalifikaci neprosadila
Miriam Kolodziejová (320.) musela na svůj start v kvalifikaci Livesport Prague Open čekat až do neděle, jelikož v sobotu ji na kurt nepustil déšť. V úvodním kole proti favoritce Lině Gluškové (224.) však neuspěla.

Česká hráčka se nemohla příliš opřít o servis, hned pětkrát přišla o podání a s izraelskou sokyní nakonec prohrála za 48 minut dvakrát 1:6.
Rozlosování kvalifikantek a šťastných poražených
Barbora Palicová (Q) – Lucie Havlíčková
Čchiang Wang (Q) – Rebecca Petersonová
Dalila Jakupovičová (Q) – Alison Van Uytvancková
Marie Bouzková – Sinja Krausová (LL)
Ylena In-Albonová – Dominika Šalková (Q)
Oksana Selchmetěvová (Q) – Sorana Cirsteaová
Alizé Cornetová – (Q) Anastasia Zacharovová
Natalija Vichljancevová (LL) – Linda Nosková
Mihaela Buzarnescuová – Nao Hibinová (LL)

Livesport Prague Open (ženy, CZE, 251 750 USD, tvrdý povrch)
Finále kvalifikace
BARBORA PALICOVÁ (378.) – Yanina Wickmayerová (BEL, 598.) 6:4, 4:6, 6:2
Oksana Selechmetěvová (177.) – Nao Hibinová (JPN, 259.) 6:2, 2:6, 6:3
Čchiang Wang (CHN, 139.) – Valeria Savinychová (334.) 6:3, 6:2
DOMINIKA ŠALKOVÁ (424.) – Natalia Vichljancevová (241.) 6:7(3), 7:5, 6:2
Anastasia Zacharovová (157.) – Sinja Krausová (AUT, 212.) 6:2, 6:2
Dalila Jakupovičová (SLO, 250.) – Lina Glušková (ISR, 224.) 7:5, 6:3

1. kolo kvalifikace
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (320.) – Lina Glušková (ISR, 224.) 1:6, 1:6
Jüe Jüan (CHN, 138.) – Dalila Jakupovičová (SLO, 250.) 4:6, 2:6
Anastasia Zacharovová (157.) – Antonia Lottnerová (GER, 1028.) 6:3, 6:2

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
V českém finále v Belgii uspěla Kateřina Siniaková

Mezinárodní turnaj žen s dotací $25,000 ve Westende ovládly české hráčky. Kateřina Vaňková (306. WTA), Denisa Allertová (350. WTA) a Kateřina Siniaková (308. WTA) se probojovaly do semifinále. V prvním českém souboji porazila nejmladší z nich Siniaková hráčku TK Neridé Allertovou 6:3 6:3. O titul si potom Katka zahrála s klubovou spoluhráčkou Vaňkovou, které však povolila pouze 4 gemy.

18.08.2013
Martina Kubičíková došla do finále desítky žen v Srbsku

Potvrdila roli nasazené dvojky turnaje a došla do finále. Titul jí však unikl. Martina Kubičíková (473. WTA) ve finále v srbském Brcku nestačila na domácí hráčku Milanu Spremo (664. WTA), které podlehla těsně 6:1 5:7 3:6. Spolu s Bárou Štefkovou došly české hráčky do semifinále čtyřhry.

18.08.2013
Markéta Vondroušová vyhrála ITF 4 v Poznani, Krstev ve finále

Čtrnáctiletá Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha) ovládla juniorský turnaj do 18-ti let v polské Poznani, kategorie 4. Šestá nasazená hráčka a bronzová medailistka z MS světa družstev do 14-ti let ve finále porazila Ukrajinku Shoshynu hladce 6:2 6:0. Celým turnajem prošla Markéta bez problémů, jediný set jí vzala jednička turnaje Fedoryshyn (UKR) v semifinále.

18.08.2013
Do finále na TE 1 v Echingu došel Jakub Patyk

Na titul nedosáhl, ale přesto zaznamenal skvělý výsledek, když se Jakub Patyk (1999, TK Sparta Praha) probojoval do finále prestižního juniorského turnaje do 14-ti let TE 1 v Echingu. V semifinále vyřadil český hráč jedničku turnaje Rusa Sokolovskiyho 7:6 6:1, o titul ho pak ale připravil Kaya Gore z Turecka, který mu dovolil pouze jednu hru.

17.08.2013
Jakub Lustyk slaví na ITF futures $10,000 v Ženevě první titul

Svůj premiérový titul na turnajích série ITF futures slaví v Ženevě Jakub Lustyk (835. ATP). Čtyřiadvacetiletý tenista ve finále porazil domácího Yanna Martiho (560. ATP) 6:3 6:4, ten v semifinále vyřadil Adama Pavláska a nedovolil tak české finále.

17.08.2013
Tomáš Berdych je v Cincinnati v semifinále, čeká ho Nadal

Tomáš Berdych má v Cincinnati formu. Ve čtvrtfinále si ve dvou setech poradil se světovou dvojkou Andy Murraym 6:3 6:4. V souboji o finále čeká českou jedničku Rafael Nadal, který vyřadil Rogera Federera. Na turnaji překvapivě dohrál také Novak Djokovic, kterého vyřadil domácí bombarďák John Isner.

17.08.2013
Pardubická juniorka: Filipský potvrdil roli favorita

Před plnou tribunou nabídli oba dorostenci neklidný úvod, kdy si navzájem prohrávali svá podání. První se srovnal Jakub Filipský ze Sparty, potvrdil break a za stavu 5:3 odvrátil další dva breakboly a set získal pro sebe. Ve druhé sadě začal opět lépe Filipský, vyhrál dvě dlouhé hry na 3:1 a 4:1 a poslední dva gemy už pak byla pouhá formalita, aby se mohl radovat z titulu Mistra ČR.

16.08.2013
Pardubická juniorka: Ve finále zazářila Gabriela Pantůčková

V pátek 16. srpna začal závěrečný den 86. ročníku Pardubické Juniorky finálovým duelem dívek. Představily se dvě nejvýše nasazené hráčky, a to prostějovská Gabriela Pantůčková a Sparťanka Dominika Paterová. Vítězkou se stala jednička turnaje Pantůčková.

16.08.2013
Berdych nezaváhal s Robredem a je ve čtvrtfinále, Kvitová končí

Tomáš Berdych ztratil s Tommy Robredem ve třetím kole v Cincinnati pouze tři gemy, španělskému soupeři ve druhém setu dokonce nadělil kanára a mohl se radovat z postupu do čtvrtfinále. Tam ho čeká dvojka turnaje, Andy Murray. Třetí kolo naopak nevyšlo Petře Kvitové, která se po třísetové porážce od Caroline Wozniacki s turnajem loučí.

16.08.2013
Pardubická juniorka: Paterová má ve finále šanci na reparát z loňska

V semifinále dívek se nejdříve představily Kolodziejová s Pantůčkovou. Kolodziejová otočila úvodní sadu na 6:4, Pantůčková ale získala správný rytmus a ve druhé sadě diktovala hru – 6:1. Řada nevynucených chyb nedovolila štvanické hráčce otočit také třetí sadu, a tak se do finále probojovala Gabriela Pantůčková.

15.08.2013
Pardubická juniorka: Favorizovaného Filipského vyzve ve finále Poljak

Čtvrteční program dorostenců zahájili v 11 hodin na centrálním dvorci Jaroslav Vondrášek a David Poljak. Prostějovský Poljak získal první sadu 6:3, stačil mu jeden break. Ve druhém setu však trochu znervózněl a štvanický Vondrášek toho využil, získal brzký break a vynutil si třetí set. Tři dvojchyby za stavu 5:6 ho však stály utkání a na finále se může těšit Poljak.

15.08.2013
Kvitová i Berdych postoupili v Cincinnati do třetího kola

Petra Kvitová potřebovala na postup do třetího kola turnaje v Cincinnati tři sety, nakonec zdolala Marinu Erakovic 6:4 6:7(7) 6:3. Tomáš Berdych měl postup o poznání snazší, Jarkka Nieminena vyřadil jasně 6:3 6:2. Dalšími soupeři českých jedniček jsou Caroine Wozniacki (DEN) a Tommy Robredo (ESP).

15.08.2013
Přijeďte se vyfotit s Davis Cupem a Fed Cupem do Pardubic

V pátek 16. srpna 2013 budou v areálu LTC Pardubice vystaveny nejprestižnější tenisové týmové poháhy – tedy Davis Cup a Fed Cup, se kterými se samozřejmě zcela zdarma můžete vyfotit. Kromě toho v tento den můžete shlédnout finálové dvouhry chlapců a dívek 86. ročníku Pardubické juniorky. Fnále dívek začíná v 11:00 hod. a chlapci ve 13:00 hod. Adresa klubu je: LTC Pardubice, Labská 15. Jste všichni srdečně zváni.

15.08.2013
Pardubická juniorka: Kolodziejová utekla z mečbolů do semifinále

Ve středu se v Pardubicích rozhodovalo o tom, kdo si zajistí medaili z dvouhry z 86. ročníku. Velké drama nabídly Kolodziejová s Žovincovou. První sety byly jednoznačné, ve třetím tahala za kratší konec Kolodziejová. Její soupeřka si dokonce vypracovala 3 mečboly, ale jen kousky rozhodly o tom, že právě štvanická hráčka postoupila dále. Pantůčková odolala důrazně hrající Simoně Heinové, její nátlaková hra si bude muset rok počkat, než bude moci slavit medaili z Juniorky.

14.08.2013
Šafářová opět prohrála v prvním kole, v Cincinnati končí i Štěpánek

Potřetí za sebou vypadla Lucie Šafářová hned v úvodním kole turnaje WTA. Tentokrát v Cincinnati nestačila na Němku Monu Barthel 3:6 4:6. Ze hry je také Radek Štěpánek, který ve druhém kole po boji prohrál s Julienem Benneteauem z Francie 2:6 7:5 6:7(4).

14.08.2013
Summer Cup 12&U: Chlapci mají bronz, dívky čtvrté

V neděli 11. srpna skončily v Antalyi (TUR) a Ajacciu (FRA) finálové skupiny Summer Cupu do 12-ti let. Čeští chlapci ve skupině porazili Rumunsko a podlehli Velké Británii a pozdějším vítězům z Itálie. V boji o třetí místo porazili Polsko 3:0 a odváží si bronzové medaile. Dívky skončily na celkovém čtvrtém místě.

13.08.2013
Štěpánek porazil v Cincinnati Fogniniho a je ve druhém kole

Do druhého kola sena turnaji v Cincinnati probojoval Radek Štěpánek, který si v prvním kole poradil s favorizovaným Fabiem Fogninim z Itálie. Čtrnáctého nasazeného Radek porazil ve dvou setech 6:2 6:4 a jeho dalším soupeřem bude Julien Benneteau (FRA).

13.08.2013
Padubická juniorka: S turnajem se loučí nejvýše nasazený Štaubert

Třetí hrací den Pardubické Juniorky začal překvapením, když se s turnajem dvouhry rozloučil loňský semifinalista a letošní nejvýše nasazený Pavel Štaubert z TK Sparta Praha. Na centrálním dvorci ho pokořil prostějovský Dominik Kellovský. Kellovský odvracel stav 2:5 v prvním setu, tie-break a druhý set už proběhl v režii prostějovského hráče. Ve čtvrtfinále se může těšit na deblového kolegu Davida Poljaka, ten vyřadil dalšího prostějovského tenistu Miroslava Chybu ve dvou setech.

13.08.2013
Klára Zakopalová končí v Cincinnati v prvním kole

Hned v úvodním kole s s turnajem WTA v Cincinnati loučí česká dvojka Klára Zakopalová, která ve dvou tie-breacích nestačila na Lauren Davis (USA) 6:7(3) 6:7(1). Zápas prvního kola teprve čeká Lucii Šafářovou a Radka Štěpánka.

12.08.2013
Pardubická juniorka: Favorité přežili maratonské duely

V pondělí se do boje o titul na Pardubické Juniorce zapojili nasazení hráči a hráčky. Hned na úvod mohlo dojít k velkému překvapení, když nejvýše nasazený Štaubert odvracel stav 2:4 v závěrečné sadě s Kopřivou.

12.08.2013