Český tenisový svaz

Livesport Prague Open: Palicová a Šalková se kvalifikovaly do hlavní soutěže

24.07.2022

Pražský WTA turnaj, konající se v areálu tenisové Sparty, v neděli pokračoval dalšími kvalifikačními boji. Postup do hlavní soutěže vybojovaly talentované naděje českého tenisu Barbora Palicová s Dominikou Šalkovou. V neděli se představila ještě v rámci prvního kvalifikačního kola Miriam Kolodziejová, na favorizovanou Linu Gluškovou ale nevyzrála.

Šalková otočila souboj s Vichljancevovou!
Premiérový postup do hlavní soutěže turnaje WTA slaví na Livesport Prague Open Dominika Šalková (424.), která po třísetové bitvě s Australankou Sharmaovou zvládla i další náročný a dlouhý zápas. Ve finále kvalifikace otočila skóre duelu s Natalijí Vichljancevovou (241.), kterou porazila po 137 minutách 6:7(3), 7:5, 6:2.

Šalková ve vyrovnaném prvním setu sice dvakrát stáhla ztrátu brejku, ale v tiebreaku se prosadit nedokázala a stejně jako v sobotu prohrávala 0:1 na sety. Následně ale převzala iniciativu, ve druhé sadě byla lepší a naopak Vichljancevová musela dotahovat manko.

Dvakrát se jí to povedlo, ale Šalková po dalším úspěchu na returnu v 11. hře zvládla druhý set doservírovat a vynutit si rozhodující dějství. V něm už dominovala, získala pět gemů v řadě a vůbec poprvé v kariéře si zahraje hlavní soutěž na okruhu WTA.

„Je to neskutečný pocit. Jsem ráda, že jsem zápas otočila a budu si moct zahrát hlavní soutěž. S tímhle jsem před nástupem do kvalifikace určitě nepočítala,“ těšilo českou tenistku.

Šalková si ve své premiérové hlavní soutěži zahraje s Ylenou In-Albonovou ze Švýcarska.

Palicová vybojovala postup do hlavní části pražského turnaje Osmnáctiletá Češka Barbora Palicová (378.) se poprvé v kariéře probojovala kvalifikací do hlavní části turnaje kategorie WTA. Povedlo se jí to v Praze, poté co ve dvouapůlhodinové bitvě porazila Belgičanku Yaninu Wickmayerovou (598.), někdejší 12. hráčku světa, po setech 6:4, 4:6 a 6:2.

Pro Palicovou bylo klíčové, že se po ztrátě druhého setu dokázala hodně rychle oklepat a zkraje rozhodující sady odskočit do vedení 3:0. O náskok brejku sice přišla, ale znovu si potvrdila, že zkušenější soupeřku dokáže přehrávat, což byla v dramatické koncovce významná pomoc.

Česká tenistka v šesté hře znovu uskočila do vedení s brejkem, v sedmém gemu odvrátila dva brejkboly a přes šest shod si nakonec podržela podání. Tím odpor Belgičanky definitivně zlomila a v osmé hře na returnu souboj zakončila.

„Byl to moc těžký zápas. Jsem strašně ráda, že jsem ho vybojovala, protože každý balón jsem musela hrát na sto procent,“ okomentovala zápas Palicová, která si v hlavní soutěži zahraje s Lucií Havlíčkovou.

Kolodziejová se v kvalifikaci neprosadila
Miriam Kolodziejová (320.) musela na svůj start v kvalifikaci Livesport Prague Open čekat až do neděle, jelikož v sobotu ji na kurt nepustil déšť. V úvodním kole proti favoritce Lině Gluškové (224.) však neuspěla.

Česká hráčka se nemohla příliš opřít o servis, hned pětkrát přišla o podání a s izraelskou sokyní nakonec prohrála za 48 minut dvakrát 1:6.
Rozlosování kvalifikantek a šťastných poražených
Barbora Palicová (Q) – Lucie Havlíčková
Čchiang Wang (Q) – Rebecca Petersonová
Dalila Jakupovičová (Q) – Alison Van Uytvancková
Marie Bouzková – Sinja Krausová (LL)
Ylena In-Albonová – Dominika Šalková (Q)
Oksana Selchmetěvová (Q) – Sorana Cirsteaová
Alizé Cornetová – (Q) Anastasia Zacharovová
Natalija Vichljancevová (LL) – Linda Nosková
Mihaela Buzarnescuová – Nao Hibinová (LL)

Livesport Prague Open (ženy, CZE, 251 750 USD, tvrdý povrch)
Finále kvalifikace
BARBORA PALICOVÁ (378.) – Yanina Wickmayerová (BEL, 598.) 6:4, 4:6, 6:2
Oksana Selechmetěvová (177.) – Nao Hibinová (JPN, 259.) 6:2, 2:6, 6:3
Čchiang Wang (CHN, 139.) – Valeria Savinychová (334.) 6:3, 6:2
DOMINIKA ŠALKOVÁ (424.) – Natalia Vichljancevová (241.) 6:7(3), 7:5, 6:2
Anastasia Zacharovová (157.) – Sinja Krausová (AUT, 212.) 6:2, 6:2
Dalila Jakupovičová (SLO, 250.) – Lina Glušková (ISR, 224.) 7:5, 6:3

1. kolo kvalifikace
MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (320.) – Lina Glušková (ISR, 224.) 1:6, 1:6
Jüe Jüan (CHN, 138.) – Dalila Jakupovičová (SLO, 250.) 4:6, 2:6
Anastasia Zacharovová (157.) – Antonia Lottnerová (GER, 1028.) 6:3, 6:2

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Barbora Štefková ve formě, v Banja Luce vyhrála třetí turnaj v řadě

Výbornou formu dokazuje v poslední době Barbora Štefková (505. WTA). Po dvou titulech na podnicích $10,000 v Izraeli ovládla tento týden další turnaj se stejnou dotací v Bosně a Hercegovině. Bára ve finále porazila Rumunku Daianu Negreanu 6:2 6:2 a připisuje dalších 12 bodů do žebříčku WTA, které by ji měly posunout na zhruba 450. místo, dosavadní maximum. S Gabrielou Pantůčkovou vyhrály také čtyřhru. Výsledky.

15.06.2014
TE 1 do 14-ti let Treviso: Lucie Kaňková vítězkou dvouhry

Lucie Kaňková (2000, TK Sparta Praha) ovládla prestižní turnaj kategorie TE 1 do 14-ti let v italském Trevisu. Nasazená trojka ve finále přehrála turnajovou jedničku Andu Karanusic z Chorvatska 7:5 6:2. Tomáš Jiroušek došel na stejném turnaji do semifinále, kde nestačil na pozdějšího vítěze Marka Miladinovice (SRB). Výsledky.

15.06.2014
Lukáš Rosol vyhrál Sparta Prague Open

Challenger Sparta Prague Open ovládl Lukáš Rosol. První nasazený hráč v českém finále porazil vítěze z Prostějova Jiřího Veselého 3:6 6:4 6:4 a podruhé v kariéře se tak raduje z titulu na pražském Challengeru.

15.06.2014
Záhlavová-Strýcová titul v Birminghamu nezískala

Barbora Záhlavová-Strýcová bojovala na turnaji WTA v Birminghamu o titul se Srbkou Anou Ivanovic. Ze zisku své první trofeje na trávě se po setech 6:3 6:2 ale radovala turnajová jednička Ivanovic. Bára si poprvé v kariéře zahrála finále na turnaji kategorie Premier, když jako nenasazená dokázala vyřadit turnajovou pětku Šafářovou, čtyřku Flipkens a patnáctku Dellacqua.

15.06.2014
České finále v Bydgoszczi $15,000 vyhrál Dušan Lojda

Ve finále ITF Futures $15,000 v polské Bydgoszczi se střetli Dušan Lojda (636. ATP) a Václav Šafránek (852. ATP). Vítězem se po třísetové bitvě stal šestý nasazený Dušan Lojda, který si po setech 6:3 5:7 7:6 připsal 27 bodů. Dušan v Polsku potvrdil dobrou formu – titul po dvou semifinálových účastích z předchozích turnajů futures.

15.06.2014
Záhlavová-Strýcová je v Birminghamu ve finále, Štěpánek podlehl Lopezovi

Barbora Záhlavová-Strýcová v semifinále turnaje WTA v Birminghamu nezaváhala a porazila Australanku Dellacqua 7:6 6:1. V boji o titul vyzve jedničku turnaje Srbku Anu Ivanovic, která si poradila s Číňankou Zhang. V Londýně končí v semifinále Radek Štěpánek, který stejně jako Tomáš Berdych nestačil na Feliciana Lopeze.

14.06.2014
Prague Open: České finále Rosol - Veselý
Do finále dvouhry challengeru Prague Open 2014 se probojovali dva nejvýše nasazení hráči Lukáš Rosol (1985, ATP 56) a Jiří Veselý (1993, ATP 74). Lukáš Rosol porazil v semifinále Švýcara Lammera 4:6, 6:1, 6:1 a Jiří Veselý porazil Číňana Zhanga 6:3, 6:3. Veselý na vzájemné zápasy vede 2:0, porazil Rosola loni na challengeru v Postějově a na letošním French Open. Finále se hraje v neděli od 11 hod.
14.06.2014
Denisa Allertová vyhrála $25,000 v Budapešti

Svůj čtvrtý singlový titul v letošní sezoně získala v Budapešti Denisa Allertová (255. WTA). Česká hráčka ve čtvrtfinále porazila Jesiku Malečkovou 7:6(6) 6:4, v semifinále otočila utkání proti Biance Botto (444. WTA) 2:6 7:6(4) 6:3 a ve finále zdolala Chorvatku Lekaj (656. WTA) dvakrát 7:6. Za vítězství na turnaji s dotací $25,000 si Denisa připíše 50 bodů do žebříčku WTA. Výsledky.

14.06.2014
Záhlavová-Strýcová si v Birminghamu zahraje o finále, Koukalová končí

Barbora Záhlavová-Strýcová pokračuje v Birminghamu vítězně. Ve čtvrtfinále si česká hráčka poradila s turnajovou čtyřkou Kirsten Flipkens 6:4 6:2 a zahraje si o finále, když vyzve Casey Dellacqua. Klára Koukalová naopak končí na raketě Any Ivanovic po setech 1:6 4:6.

13.06.2014
Štěpánek je v Londýně v semifinále, české derby ale nebude

V Londýně se schylovalo k českému semifinále mezi Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem. Zatímco si Radek poradil s Kevinem Andersonem 1:6 6:3 6:2, Tomáš nestačil na Španěla Feliciana Lopeze 6:7 4:6. Štěpánek si tak po více než dvou letech zahraje o finále na okruhu ATP.

13.06.2014
Prague Open: Rosol i Veselý jsou v semifinále

Lukáš Rosol (1985, ATP 56) i Jiří Veselý (1993, ATP 74) postoupili do semifinále challengeru Prague Open 2014, který se od pondělí hraje na dvorcích TK Sparta Praha. Rosol si poradil s Italem Giustinem 7:6(3), 6:2 a Veselý se Španělem Ramirezem Hidalgem 6:2, 6:2. V semifinále Rosola čeká kvalifikant Lammer (1982, ATP 490) a Veselého Číňan Zhang (1990, ATP 205).

13.06.2014
Radek Štěpánek v Londýně vyřadil Murrayho a je ve čtvrtfinále

Radek Štěpánek prošel v londýnském Queen´s Clubu do čtvrtfinále, když porazil světovou pětku a obhájce titulu Andy Murrayho 7:6(10) 6:2. Jeho dalším soupeřem bude Kevin Anderson. Tomáš Berdych se ve stejném kole střetne s Felicianem Lopezem.

12.06.2014
Prague Open: Do čtvrtfinále postoupil i Veselý

Zatím běží vše podle plánu, po Lukáši Rosolovi postoupil do čtvrtfinále challengeru Prague Open i druhý nasazený Jiří Veselý. Ale lehké to neměl, Gerarda Granollerse ze Španělska porazil 6:3, 7:6.

12.06.2014
Záhlavová-Strýcová je ve čtvrtfinále v Birminghamu, Berdych v Londýně

Do svého druhého čtvrtfinále na okruhu WTA v letošní sezoně postoupila na trávě v Birminghamu Barbora Záhlavová-Strýcová, která ve třetím kole vyřadila Timeu Babos z Maďarska 6:2 0:6 6:3. V Londýně se dařilo Tomáši Berdychovi, který porazil Francouze Mannarina 7:6 6:4 a po roce si v Queen´s Clubu opět zahraje čtvrtfinále.

12.06.2014
Prague Open: Rosol postoupil do čtvrtfinále, Pavlásek končí

Lukáš Rosol (1985, ATP 56) postoupil do čtvrtfinále pražského challengeru, když v druhém kole porazil ve třech setech Španěla Samper-Montanu (1990, ATP 277) 6:1, 6:7(5), 6:4. Ve druhém kole končí Adam Pavlásek (1994, ATP 257), který nestačil na Číňana Zhanga (1990, ATP 205) 5:7, 5:7.

11.06.2014
Štěpánek je v Londýně ve 3. kole, Záhlavová-Strýcová vyřadila Šafářovou

Radek Štěpánek (1978, ATP 35) v londýnském Queens Clubu po vítězství nad Bernandem Tomicem postoupil do třetího kola turnaje ATP 250. Australana zdolal 7:6(4), 7:6(5). Ženský turnaj WTA Premier v Birminghamu viděl český souboj, v němž uspěla Barbora Záhlavová-Strýcová. Lucii Šafářovou porazila 6:3, 3:6, 7:5.

11.06.2014
Cetkovská i Strýcová zvládly v Birminghamu 1. kolo, ve druhém bude český duel

Barbora Záhlavová-Strýcová i Petra Cetkovská postoupily na trávě v Birminghamu do druhého kola. Petra vyřadila Rumunku cadantu 6:3 6:4 a Bára přešla přes Britku Broady 5:7 6:4 6:3. Klára Koukalová a Lucie Šafářová měly na úvod volný los, ve druhém kole však uvidíme český duel, když na sebe narazí Šafářová se Záhlavovou-Strýcovou.

11.06.2014
Berdych se v Londýně nadřel na postup, Štěpánek porazil Kukushkina

Tomáš Berdych má za sebou letošní premiéru na trávě, na postup do třetího kola turnaje v Queen´s Clubu se ale nadřel. Jamese Duckwortha porazil po boji 7:6(3) 5:7 6:4. Do druhého kola prošel také Radek Štěpánek, který si ve dvou setech poradil s Mikhailem ukushkinem 6:4 6:1.

11.06.2014
Pernilla Mendesová vyhrála turnaj $10,000 v Budapešti

Svůj druhý letošní titul získala v Budapešti Pernilla Mendesová (450. WTA), která vyhrála podnik s dotací $10,000. Ve finále si poradila se Sofií Blanco z Argentiny 6:0 2:6 6:2. Ta v prvním kole vyřadila jedničku Kateřinu Kramperovou a ve druhém i Jesiku Malečkovou. Výsledky.

09.06.2014
Kristýna Plíšková získala v Nottinghamu $75,000 druhý titul sezony

Svůj druhý titul v této sezoně získala na turnaji s dotací $75,000 v Not­tinghamu Kristýna Plíšková (118. WTA). Na britské trávě si česká hráčka ve finále poradila se Zarinou Diyas 6:2 3:6 6:4 a připsala si 115 bodů do žebříčku WTA.

08.06.2014