Český tenisový svaz

Livesport Prague Open odehraje hned jedenáct domácích nadějí

20.07.2025

Devět předběžně jistých účastnic hlavní soutěže Livesport Prague Open a spolu s nimi dvě úspěšné kvalifikantky. V pavouku největšího tuzemského turnaje v areálu TK Sparta Praha se představí dohromady jedenáct domácích nadějí, které se budou snažit, aby na konci pražského turnaje WTA zůstala trofej pro šampionku doma.

Už před startem kvalifikace bylo jisté, že domácí tenis bude mít v Praze hodně bohaté zastoupení. Boje o hlavní soutěž ovšem rozhodly o tom, že počet českých tenistek bude dokonce dvouciferný. Z jedenácti Češek se pak dvě vešly i mezi nasazené hráčky.

Pozici turnajové jedničky bude hájit Linda Nosková, která má za sebou výbornou travnatou část sezony. V úvodním kole na Spartě se střetne s kvalifikantkou Anastasií Gasanovovou a bude výraznou favoritkou. Stejně jako pátá nasazená Marie Bouzková, kterou čeká rovněž soupeřka z kvalifikace, konkrétně Číňanka Sin-jü Kao.

Turnajovou dvojkou je Slovenka Rebecca Šramková, která bude soupeřkou jedné ze dvou českých kvalifikantek. Narazí na ni Jesika Malečková, jež v nedělním finále kvalifikace vyzrála na Italku Nicole Fossaovou Huergovou.

Úvodní kolo nabídne hned dvě tuzemská derby. V tom prvním vyzve Lucii Havlíčkovou druhá úspěšná kvalifikantka Alena Kovačková, která se vůbec poprvé v kariéře probojovala do hlavní soutěže na turnaji WTA. Ve druhém derby se utká semifinalistka posledního (antukového) ročníku Livesport Prague Open Laura Samson s Dominikou Šalkovou.

Proti nasazené sedmičce Eleně Gabriele Ruseové z Rumunska se představí Kateřina Siniaková, kterou tak nečeká zrovna jednoduchý los. Právě vítězka tohoto zápasu se v osmifinále utká s vítězkou souboje mezi Samson a Šalkovou.

Ve výborné formě se do Prahy vydá Tereza Valentová, která o víkendu vyhrála turnaj WTA 125 v portugalském Portu. V úvodní rundě si zahraje s Japonkou Aoi Itóovou.

Sáru Bejlek v prvním kole čeká Japonka Mojuka Učidžimaová. A Barbora Palicová vyzve Priscillu Honovou, která měla být nasazenou jedničkou kvalifikace, ale na poslední chvíli se dostala do hlavní soutěže.

Zápasy prvního kola se budou hrát v pondělí a v úterý. V sobotu 26. července pak turnaj vyvrcholí finálovým zápasem.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Šáfářová končí v prvním kole Sparta Prague Open 2014

Nejkvalitnější ženský turnaj v ČR přišel o nejvýše nasazenou hráčku. Lucie Šafářová (1987, WTA 22) prohrála v úvodním kole s kvalifikantkou Ekaterinou Elexandrovou (1994, WTA 301) 4:6, 4:6. V dalším kole Alexandrova narazí na přemožitelku Simony Heinové (1997, WTA NR), Američanku Melanie Oudin (1991, WTA 138).

13.05.2014
Rosol na turnaji v Římě porazil Fogniniho

Lukáš Rosol (1985, ATP 56) porazil v prvním kole turnaje ATP Masters 1000 Itala Fabio Fogniniho (1987, ATP 15) 6:3, 6:2. Rosol nečelil v celém zápase ani jednomu breakbolu soupeře. V dalším kole si Rosol zahraje s Chorvatem Dodigem (1985, ATP 40), se kterým má kladnou zápasovou bilanci 3:1.

12.05.2014
Kvalifikantka Petra Cetkovská je v Římě ve druhém kole

Petra Cetkovská úspěšně prošla v Římě dvoukolovou kvalifikací, kde mimo jiné vyřadila také Slovenku Čepelovou. V prvním kole hlavní soutěže jí proti Tsvetaně Pironkové utekl hladce první set, ale česká hráčka dokázala utkání otočit a vyhrála 1:6 6:1 6:4. Její další soupeřkou bude turnajová sedmička Angelique Kerber.

12.05.2014
Barbora Záhlavová-Strýcová titul v Trnavě neobhájila

Barboře Záhlavové-Strýcové se podařilo v Trnavě na turnaji $75,000 dojít opět po roce do finále. Tentokrát ale byla nad její síly domácí hráčka Anna Schmiedlová, která nedovolila turnajové jedničce obhájit titul z loňska a vyhrála 6:4 6:2. Výsledky.

12.05.2014
Sparta Prague Open 2014

Mezinárodní turnaj žen dotovaný $100,000 se od pondělí 12. května hraje v pražské stromovce na dvorcích TK Sparta Praha. Od soboty 10. května se hraje tříkolová kvalifikace, ve které startuje i 9 českých hráček. Nejmladší účastnicí kvalifikace je Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha), která startuje v kvalifikaci na volnou kartu. Výsledky. Více informací naleznete na www.spartapragueopen.cz.

11.05.2014
Tomáš Jiroušek vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe 1 v Rakovníku

Tomáš Jiroušek (2000, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe do 14-ti let Category 1 v Rakovníku. Ve finále druhý nasazený Jiroušek porazil prvního nasazeného Rusa Nikolaye Vylegzhanina 5:7, 6:4, 6:1. V kategorii dívek nejdále došla Lucie Kaňková (2000, TK Sparta Praha) a to do semifinále. Vítězem soutěže čtyřher se stal Tomáš Macháč (2000, TK Sparta Praha) spolu se Švýcarem Von Der Schulenburg. Čtyřhru dívek vyhrály Kaňková s Kynčlovou. Výsledky.

11.05.2014
Petra Kvitová končí v Madridu v semifinále na raketě Simony Halep

Petra Kvitová si finále v Madridu nezahraje. Česká tenistka v semifinálovém utkání podlehla Rumunce Simoně Halep 7:6(4) 3:6 2:6 a o titul tak nezabojuje. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupí Maria Sharapova a Agniszka Radwanska.

10.05.2014
Turnaj A dorostu v Ústí n. L. a Mariánských Lázních vyhráli Chyba a Haldinová

První antukový turnaj kategorie „A“ dorostu vyhráli Miroslav Chyba (1997, TK AGROFERT Prostějov) a Dominika Haldinová (1997, TK PRECHEZA Přerov). Chyba ve finále v Ústí n. Labem porazil Jaroslava Vondráška 6:4 6:1 a Haldinová si v Mariánských Lázních poradila s Alžbětou Hermanovou 6:3 3:6 7:5. Ústí n. L., Mar. Lázně.

10.05.2014
Kolodziejová a Poljak ve finále ITF 2 ve Villachu

Dvěma českým juniorům se podařilo probojovat do finále juniorského turnaje ITF 2 v rakouském Villachu. Miriam Kolodziejová (1997, I.ČLTK Praha) nestačila na Rusku Sofyu Zhuk, když jí utekl až tie-break třetího setu, spolu s Janou Jablonovskou (SVK) vyhrála čtyřhru. David Poljak (1996, TK AGROFERT Prostějov) prohrál ve finále s Dennisem Uspenskym z USA 5:7 3:6 a po boku Z. Koláře došel do finále debla. Výsledky.

10.05.2014
Kvitová prošla do semifinále v Madridu bez boje, Berdych prohrál s Nadalem

Světová jednička Serena Williams vzdala čtvrtfinálové utkání v Madridu proti Petře Kvitové kvůli zraněnému stehennímu svalu. Česká hráčka tak postoupila do semifinále, kde ji čeká Rumunka Simona Halep. Ve čtvrtfinále naopak končí Tomáš Berdych, kterému vystavil stopku Rafael Nadal po setech 6:4 6:2.

09.05.2014
Český duel v Madridu pro Kvitovou, postupuje i Berdych

Osmifinálový český duel v Madridu ovládla Petra Kvitová. Česká jednička v něm ve dvou setech porazila Lucii Šafářovou 6:4 6:3 a v boji o semifinále vyzve turnajovou jedničku Serenu Williams. Mezi osm nejlepších postoupil také Tomáš Berdych, který porazil Bulhara Dimitrova 3:6 6:3 6:2.

08.05.2014
Berdych opět porazil Andersona a je v Madridu v osmifinále

Tomáš Berdych narazil ve druhém kole turnaje v Madridu opět na Jihoafričana Kevina Andersona a po jedenácté zvítězil. Po výhře 6:1 6:4 nad přemožitelem Radka Štěpánka si tak český hráč zajistil postup do osmifinále, kde ho čeká Grigor Dimitrov.

08.05.2014
Madrid: Český duel v osmifinále mezi Kvitovou a Šafářovou

Druhé kolo v Madridu mají úspěšně za sebou Petra Kvitová a Lucie Šafářová. Česká jednička porazila Varvaru Lepchenko 2:6 6:2 6:1 a Lucka si poradila se Slovenkou Rybárikovou hladce 6:1 6:2. V dalším kole na sebe obě Češky narazí a uvidíme tak český duel. S turnajem se loučí Petra Cetkovská, která nestačila na Sloane Stephens 4:6 6:2 3:6. První kolo je konečnou pro Radka Štěpánka, který skončil na raketě Kevina Andersona 6:3 3:6 4:6.

06.05.2014
Kvitová, Šafářová a Cetkovská mají úspěšně za sebou první kolo v Madridu

Do druhého kola turnaje WTA v Madridu postoupily Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Petra Cetkovská. Turnajová pětka Kvitová vydřela postup až v tie-breaku třetího setu proti Rumunce Cirstee, Šafářová také ve třech setech zdolala Flavii Pennettu a Cetkovská po úspěšné kvalifikaci vyřadila Švýcarku Voegele. O překvapení se nepostarala Klára Koukalová, která skončila na raketě Marii Sharapovové.

05.05.2014
Karolína Plíšková a Rosol končí v Madridu v prvním kole

S podnikem WTA v Madridu se hned v úvodním kole loučí Karolína Plíšková, která nestačila na německou tenistku Sabine Lisicki. Stejně tak dohrál i Lukáš Rosol, kterého v prvním kole vyřadil Jeremy Chardy z Francie. Dál jdou Cetkovská a Šafářová.

05.05.2014
Mezinárodní turnaj Tennis Europe Grade 1 v Rakovníku

Od pondělí 5. května se v Rakovníku koná mezinárodní turnaj Tennis Europe Grade 1. Startuje zde 64 chlapců a 64 dívek. Nejvýše nasazeným je Rus Nikolay Vylegzhanin a Ruska Tatiana Makarova. V hlavní soutěži chlapců startuje 23 českých hráčů a 21 českých hráček. Výsledky.

05.05.2014
Tomáš Berdych na titul v Oeiras nedosáhl, podlehl Berlocqovi

Tomáš Berdych svůj jubilejní desátý titul na okruhu ATP v Oeiras nezískal. Ve finálovém utkání proti Carlosu Berlocqovi výborně začal, když soupeři v prvním setu nedovolil ani gem. Nakonec se však z vítězství radoval Argentinský tenista, který vyhrál po setech 0:6 7:5 6:1. Tomáš pokračuje na turnaj v Madridu, kde ho na úvod čeká vítěz duelu Štěpánek – Anderson.

04.05.2014
Ostrava: Vítězem ostravského challengeru je Andrey Kuznetsov

Vítězem 11. ročníku ostravského ATP challengeru se stal Rus Andrey Kuznetsov (1991, ATP 125), který ve finále porazil Slováka Miloslava Mečíře Juniora (1988, ATP 244) 2:6, 6:3, 6:0.

04.05.2014
Tomáš Jiroušek vyhrál TE 2 do 14-ti let v Rakovníku, Beránková ve finále

Mezinárodní turnaj Wilson Cup TE 2 do 14-ti let v Rakovníku má domácího vítěze v chlapecké části pavouka, mezi dívkami finálovou účast. Titul slaví jednička turnaje Tomáš Jiroušek (2000, TK AGROFERT Prostějov), který ve finále porazil Ukrajince Kravchenka hladce 6:1 6:1. Do finále došla také Karolína Beránková (2000, TK Sparta Praha), jež ale nestačila na Tatianu Makarovou 5:7 1:6. Výsledky.

04.05.2014
Tomáš Berdych si v Oeiras zahraje finále s Berlocqem

Tomáš Berdych zvládl semifinálový duel s Victorem Hanescem na výbornou, rumunského soupeře porazil 6:2 6:2 a zahraje si v Oeiras finále proti Carlosu Berlocqovi. Pro Berdycha je to letošní třetí finálová účast na okruhu ATP, celkově bude bojovat o desátý titul v kariéře.

04.05.2014