LiveScore Cup 2020: Hrát bude Kar. Plíšková, začíná se ve středu02.06.2020 Od středy do soboty se na Štvanici uskuteční LiveScore Cup 2020. Během čtyř dnů se na turnaji představí šest elitních českých tenistek, které budou hrát ve dvou skupinách. Největším lákadlem je třetí hráčka světa Karolína Plíšková, představí se také Markéta Vondroušová.
Teprve uplynulý čtvrtek se dohrál turnaj O pohár prezidenta ČTS. Na třídenní akci se z trofeje radovali Petra Kvitová a Michael Vrbenský, čeští fanoušci zároveň mohli spatřit další hvězdná jména, včetně Barbory Strýcové a Karolíny Muchové. Zajímavé tváře nebudou chybět ani od středečního dne. Kromě Karolíny Plíškové se do akce vrací také Markéta Vondroušová, která se během posledních dní mimo jiné připravovala na maturitu. Stejně jako na pražské Spartě se diváci znovu můžou těšit na kvarteto Karolína Muchová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Kristýna Plíšková. „Moc se těším, až LiveScore Cup bude zahájený, protože se nedá pořád jen trénovat. Doufám, že to lidé ocení a budou ho sledovat," rozpovídala se na pondělní tiskové konferenci aktuálně nejvýše umístěná Češka na žebříčku dvouhry Karolína Plíšková. Třetí hráčka světa se minulý týden omluvila z turnaje O pohár prezidenta ČTS, během následujících dní by ale už měla být připravená. „Nasadili jsme vyšší intenzitu tréninků. Snažím se udržovat a zůstat fit. Mám tu kouče Daniho (Daniel Vallverdú) a kondičáka. Přidali jsme na intenzitě, takže jsem trochu unavená, ale na turnaji už budu úplně fit," poodhalila Plíšková. Během prvního červnového týdne se představí také pět jejich krajanek, přičemž s Barborou Strýcovou, Kateřinou Siniakovou a Markétou Vondroušovou má na okruhu lepší vzájemná utkání. S Karolínou Muchovou a Kristýnou Plíškovou je to vyrovnané. „Na turnajích to nejsou zápasy, na které bych se těšila, protože spolu hrajeme ve Fed Cupu. Teď je ale jiná situace a na turnaj se vyloženě těším." Z dalšího ryze českého zápolení má pochopitelně radost také prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. „Neviděli jsme se tři měsíce a ta doba byla šílená. Teď je to skvělé, protože začínáme hrát. Na turnaj se těším a pokud vydrží počasí, tak nemůže být nic lepšího. Přijdu se podívat," podpořil Kaderka celou akci, která bude probíhat pod záštitou Českého tenisového svazu. Jak bude čtyřdenní turnaj probíhat? Během středy až pátku se odehrají zápasy ve skupinách, začátky jsou naplánovány na 15:30 a 18:00. V sobotu se vítězky skupin od 17:00 utkají ve finále. Po celou dobu se bude hrát podle pravidel WTA, případný třetí set bude sehraný klasicky. Skupina A: Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková, Barbora Strýcová Skupina B: Karolína Muchová, Kristýna Plíšková, Markéta Vondroušová Program turnaje: Středa 3.6: Čtvrtek 4.6. Pátek 5.6. Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu. |
Zpravodajství z oblasti českého tenisu |
|---|
Fed Cup 2013: V sobotu začne Petra Kvitová s Gajdošovou První kolo Fed Cupu 2013 proti Austrálii zahájí v sobotu 9. února Petra Kvitová s Jarmilou Gajdošovou. Po nich se v Ostravě představí Lucie Šafářová, která vyzve australskou jedničku Samanthu Stosur. Rozhodl o tom páteční los na radnici v Ostravě.
08.02.2013 |
Rosol ani Hájek si semifinále turnajů v Záhřebu a Montpellieru nezahrají Lukáš Rosol nestačil ve čtvrtfinále turnaje ATP v Záhřebu na nasazenou čtyřku Jürgena Melzera 4:6 4:6. Stejně se vedlo Janu Hájkovi, který o semifinále bojoval ve francouzském Montpellieru. Český hráč nestačil na Michaela Llodru 6:7(3) 1:6.
08.02.2013 |
Novinka v pravidlech Fed Cupu: Za rozhodnutého stavu čtyřhra Mezinárodní tenisová federace ITF rozhodla o změně v pravidlech ve Fed Cupu. Od prvního kola roku 2013 se bude nově za rozhodnutého stavu hrát čtyřhra, nikoliv zbývající čtvrtá dvouhra, jak tomu bylo doposud. Debl tak bude na programu v každém utkání.
07.02.2013 |
Lukáš Rosol je v Záhřebu ve čtvrtfinále Daviscupový reprezentant Lukáš Rosol bude na turnaji ATP v Záhřebu bojovat o své první semifinále v kariéře. Ve druhém kole vyřadil na tři sety Flavia Cipollu a jeho dalším soupeřem bude nasazená čtyřka, Rakušan Jürgen Melzer.
07.02.2013 |
HMČR mladšího žactva vyhráli Forejtek a Nikolovová![]() Halovými Mistry ČR v kategorii mladšího žactva se v Mostě a na Spartě stali Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha) a Vanesa Nikolovová (2001, I.ČLTK Praha). Forejtek ve finále porazil Lukáše Jirouška 6:2 7:5 a Nikolovová si poradila s Petrou Machovou 6:4 6:0. 06.02.2013 |
OPTIM TOUR 2013: Jan Šátral vyhrál halový Milten cup![]() Kvalitní hráčské pole se sešlo v Milovicích na druhém halovém podniku letošní Optim Tour. Vítězem dvouhry se stal Jan Šátral (Advantage Team), který ve finále porazil Dominika Süče 6:4, 6:1. Výsledky. 05.02.2013 |
Winter Cup 2013 14&U: Dívky ovládly kvalifikaci a zahrají si finálovou skupinu![]() Winter Cup čtrnáctiletých začal kvalifikačními skupinami o víkendu 1.-3. února. Čeští chlapci hráli v Budapešti, dívky doma v Rakovníku. A právě těm se podařilo postoupit do finálové skupiny. Chlapci skončili na 3. nepostupovém místě. 04.02.2013 |
Winter Cup 2013 16&U: České výběry z kvalifikace nepostoupily![]() Ani dívkám, ani chlapcům se v kategorii do 16-ti let nepodařilo postoupit z kvalifikačních skupin do finálových pavouků. Kluci bojovali v Turecku a přivezli 3. nepostupové místo, dívky skončily v Itálii páté. 04.02.2013 |
Yvo Panák vyhrál juniorský turnaj ITF 4 ve Slovinsku![]() Yvo Panák (1995, TK AGROFERT Prostějov) byl úspěšný na juniorském turnaji ITF 4 ve slovinském Otoceci, kde ovládl dvouhru. Ve finále porazil náš sedmnáctiletý hráč Srba Petara Conkice 6:3 1:6 6:4 a zaznamenal svůj prozatím největší úspěch na mezinárodním poli. 04.02.2013 |
Pernilla Mendesová došla do finále ITF $10,000 v Egyptě![]() V Sharm el Sheiku v Egyptě se dařilo Pernille Mendesové (1994), která prohrála až ve finále. Hráčka TK Precheza Přerov musela nejdříve projít kvalifikací, kde vyhrála dva zápasy, ve finále potom nestačila na Laru Michel (SUI) 3:6, 6:4, 2:6. 03.02.2013 |
Davis Cup: Česko postupuje, Tomáš Berdych zařídil rozhodující bod Česká republika postoupila do čtvrtfinále Davisova poháru. Naši hráči zdolali Švýcary, když po maratonské čtyřhře vyhrál Tomáš Berdych dvouhru proti Stanislasi Wawrinkovi 6:3, 6:4, 3:6, 7:6. Do pátého duelu nastoupí mladíček Jiří Veselý.
03.02.2013 |
Davis Cup: Češi vyhráli nejdelší zápas a vedou nad Švýcarskem 2:1 Tomáš Berdych s Lukášem Rosolem vydřeli druhý bod v utkání prvního kola proti Švýcarsku, když v sobotu vyhráli nejdelší zápas historie Davis Cupu. Domácí pár Wawrinka, Chiudinelli porazili po více než sedmi hodinách 6:4, 5:7, 6:4, 6:7(7), 24:22 a zajistili tak vedení 2:1.
02.02.2013 |
Kvitová i Šafářová končí v Paříži ve čtvrtfinále Petra Kvitová dohrála na turnaji v Paříži ve čtvrtfinále. Česká jednička podlehla překvapivě domácí Kristině Mladenovic 3:6 4:6. S turnajem se loučí i Lucie Šafářová, která nestačila na Kiki Bertens 1:6, 5:7. O titul ve čtyřhře si ve francouzské metropoli zahraje Andrea Hlaváčková po boku L. Huber.
02.02.2013 |
Davis Cup 2013: Po prvním dni je stav proti Švýcarsku vyrovnaný Podle očekávání se vyvíjely páteční duely prvního kola Davis Cupu proti Švýcarsku. Nejprve Lukáš Rosol nestačil na domácí jedničku Stanislase Wawrinku 0:3 na sety, Tomáš Berdych potom srovnal skóre na 1:1, když porazil Laaksonena 3:1 na sety. V sobotu je na programu čtyřhra.
01.02.2013 |
Kvitová a Šafářová v Paříži ve čtvrtfinále, Zakopalová končí Petru Kvitovou doplnila ve čtvrtfinále v Paříži i Lucie Šafářová, která ve druhém kole porazila domácí Cornet ve třech setech. Další soupeřkou bude Bertens, která v pavouku nahradila nemocnou Lucii Hradeckou. Petra Kvitová změří síly s Mladenovic.
01.02.2013 |
Tereza Smitková úspěšná na turnaji $75,000 v Izraeli![]() Tereza Smitková (1994, TK Agrofert Prostějov) má za sebou úspěšný turnaj ITF s doatcí $75,000 v izraelském Eilatu. Česká hráčka zvládla tři zápasy v kvalifikaci a v hlavní soutěži potom došla až do čtvrtfinále, kde nestačila na Kremen (BLR). 31.01.2013 |
Davis Cup: Utkání se Švýcary zahájí Rosol proti Wawrinkovi Prvním duelem daviscupového utkání Česka se Švýcarskem bude souboj domácí jedničky Stanislase Wawrinky s Lukášem Rosolem. Po nich se představí Tomáš Berdych, kterého vyzve Henri Laaksonen. Češi tak zahajují cestu za obhajobou loňského triumfu.
31.01.2013 |
Petra Kvitová, Lucie Šafářová i Klára Zakopalová v Paříži postupují Tři české hráčky zvládly vstup do turnaje v Paříži, Petra Kvitová v roli nasazené dvojky vyřadila Voegele 7:6 6:3, Šafářová otočila duel s Dominguez-Lino a Klára zdolala Medinu-Garrigues. Z turnaje se pro nemoc odhlásila Lucie Hradecká.
31.01.2013 |
Davis Cup: Do dvouher nastoupí Tomáš Berdych a Lukáš Rosol Den před losováním utkání prvního kola mezi Českou republikou a Švýcarskem oznámil kapitán, že do úvodních dvouher nastoupí Tomáš Berdych a Lukáš Rosol. Švýcary povede Stanislas Wawrinka, Roger Federer k utkání stejně jako Radek Štěpánek nenastoupí.
31.01.2013 |
Halové oblastní přebory staršího žactva 2013 Poslední lednový víkend roku 2013 rozhodl o halových přebornících 8 oblastí . Největší účast mezi chlapci i mezi dívkami byla v severomoravské oblasti. Nejnižší účast mezi chlapci i mezi dívkami byla v jihočeské oblasti.
29.01.2013 |