Kvitová porazila Muchovou, mezi muži triumfoval Vrbenský28.05.2020 Petra Kvitová ovládla bez ztráty setu turnaj O pohár prezidenta ČTS. Nasazená jednička si v deštivém finále poradila s Karolínou Muchovou po setech dvakrát 6:3. Mezi muži triumfoval Michael Vrbenský, který v dramatickém finále přehrál Zdeňka Koláře 10:8 v supertiebreaku.
Petra Kvitová ovládla bez ztráty setu turnaj O pohár prezidenta ČTS. Nasazená jednička si v deštivém finále poradila s Karolínou Muchovou po setech dvakrát 6:3. Mezi muži triumfoval Michael Vrbenský, který v dramatickém finále přehrál Zdeňka Koláře 10:8 v supertiebreaku. Kvitová ovládla turnaj bez ztráty setu „Na turnaji jsem každý zápas hrála lépe, dnes to byl za ty tři dny určitě nejlepší výkon. Stejně to mívám i během sezony, jsem tedy ráda, že mě to po karanténě neopustilo," libovala si Kvitová po vítězném zápase. „Na začátku jsem vedla 3:1, poté to ode mne bylo takové ospalejší. Petra hrála rychle a já nestíhala. Po pauze jsem chtěla něco udělat se zápasem, vyhrála jsem dva gemy. Za stavu 3:4 jsem si zvrtla ten kotník, pak už jsem chtěla být z kurtu co nejdříve pryč," okomentovala finálový duel Muchová. Vrbenský přehrál ve finále Koláře Dvacetiletý Vrbenský si v Praze vyšlápl po Jiřím Veselým na dalšího žebříčkově výše postaveného tenistu. „Finále jsem si moc užil, bylo vyrovnané až do samotného závěru. Porazil jsem tu tři žebříčkově lépe postavené hráče, jsou to pro mě cenná vítězství," liboval si Vrbenský. „Vyhrál jsem o dva míčky, jinak to bylo hodně vyrovnané. Nastoupil jsem nervozně, prohrával jsem, pak jsem Zdendovi vzal podání a cítil jsem se lépe. Jsem rád, že jsem tady odehrál tři skvělá utkání a snad na to navážu,“ dodal. „Je to pro mě bolestivá porážka, ale budu se snažit na sobě makat dál, abych byl silnější. A bolest pravé ruky? Už se těším na moment, kdy už to bude v normálu a budu ji cítit tak, jak bych měl," uvedl Zdeněk Kolář. „Byl to velice vyrovnaný a kvalitní zápas. Předvedli jsme dobré výkony a pěkné výměny. Bohužel mi to nevyšlo, i tak jsem si to užil. Bolavá ruka mě omezovala všechny tři dny, ale nechci se na to vymlouvat. Výkon Michaela byl vynikající. Musel jsem to přijmout a o to víc jsem bojoval,“ pochválil Kolář svého finálového soupeře. Mužskou část turnaje zhodnotil při slavnostním ceremoniálu také Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu. „Před pár dny se to zdálo nemožné, teď se to stalo skutečností. Viděli jsme krásný turnaj a pro mě osobně to je velké zadostiučinění, a to z moha pohledů. Jednak jsme zpátky, hrajeme tenis. Dali jsme hráčům a hráčkám možnost k tomu, aby začali hrát zápasy, což se povedlo. Díky tomu, že se turnaj přenášel do všech koutů světa, tak každý člověk mohl vidět, jak šikovné tenisty v Česku máme. To mě hrozně těší, protože oba kluci předvedli úžasné výkony," pochválil Kaderka oba aktéry čtvrtečního finále. Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu. |
Zpravodajství z oblasti českého tenisu |
|---|
Lukáš Dvořák vyhrál turnaj ITF J30 na Kypru ve dvouhře i čtyřhře Lukáš Dvořák (2006, ITF 892) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J30 v kyperském Paralimni. Ve finále porazil domácího hráče Konstantinose Megalemose 6:1, 6:3. Ve finále čtyřhry spolu s Matějem Sedlatým (2007, ITF 3047) porazili řecký pár Makris-Pournaropoulos 6:2, 6:4. Navázali tím na nedávné předchozí společné vítězství ve čtyřhře na turnaji ITF 30 v Livornu v Itálií.
03.11.2024 |
Zajíčková na Turnaji mistryň do 14 let obsadila druhé místo Tento týden se v Monte Carlu konaly finálové turnaje pod hlavičkou juniorské organizace Tennis Europe. V Turnajích mistrů a mistryň do 14 let a do 16 let se představily dvě české tenistky, obě v kategorii do 14 let. Kateřina Zajíčková se probojovala do finále a obsadila konečné druhé místo, Laura Chlumská skončila pátá.
28.10.2024 |
Brečková vyhrála turnaj žen ITF v Chorvatsku Nikola Brečková (2001, WTA 1220) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF v chorvatském Bolu. Ve finále porazila Rumunku Vasilescu 6:4, 7:6(4). Nikola získala 15 bodů do žebříčku WTA, což jí posune zhruba na pozici 943. Do finále soutěže čtyřher došl Jana Kareisová a Magdalena Smékalová.
28.10.2024 |
Lehečka si na druhý titul musí počkat. V Antverpách nestačil na španělského veterána Jiří Lehečka si na svůj druhý titul z okruhu ATP bude muset ještě počkat. Ve finále halového turnaje v belgických Antverpách českému tenistovi nevyšel zápas proti Robertovi Bautistovi, se kterým prohrál za hodinu a 16 minut po setech 5:7, 1:6.
21.10.2024 |
Samsonová poslední krůček neudělala. Ve finále juniorského TM nestačila na světovou jedničku Hráčka pražské Sparty Laura Samson na juniorském Turnaji mistryň nepřetavila postup do finále v zisk titulu. V souboji s juniorskou světovou jedničkou Emerson Jonesovou z Austrálie prohrála za hodinu a 41 minut dvakrát 4:6 a obsadila konečné druhé místo.
21.10.2024 |
Palicová došla do finále turnaje ITF W50 ve Francii Barbora Palicová (2004, WTA 201) došla do finále mezinárodního turnaje ITF žen W50 ve francouzkém Cherbourg-en-Cotentin. Ve finále nestačila Anastasii Zakharovu 6:3, 1:6, 4:6.
21.10.2024 |
Jana Kovačková vyhrála turnaj ITF J300 ve Španělsku Jana Kovačková (2010, ITF 45) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J300 ve španělském Sanxenxo. V českém finále porazila svou starší sestru Alenu 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhrály Alena Kovačková a Jana Kovačková.
21.10.2024 |
Švíglerová došla do finále turnaje ITF J60 v Dánsku Pavla Švíglerová (2008, ITF 322) došla do finále mezinárodního turnaje ITF J60 v dánském Rungsted Kys. Ve finále nestačila na Polku Wawrzkiewicz 2:6, 2:6.
21.10.2024 |
Svobodová vyhrála turnaj ITF J60 v Maďarsku Vanessa Svobodová (2009, ITF 491) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J60 v maďarském Mogyorodu. Ve finále porazila Slovenku Cinkanicovou 6:4, 6:0. Vanessa vyhrála i čtyřhru spolu s Rumunkou Varsa. V kategorii chlapců Radek Chodora vyhrál čtyřhru spolu se Srbem Ceramilacem.
21.10.2024 |
Valdmannová vyhrála turnaj ITF J200 v Německu, Brunclík došel do finále Vendula Valdmannová (2007, ITF 19) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J200 v německém Villingen-Schwenningen, když ve finále porazila Němku Bennemann 6:2, 7:6(5). V kategorii chlapců do finále došel Petr Brunclík (2006, ITF 28), který nestačil pouze na Nizozemce Boogaarda 3:6, 2:6. Brunclík s Boogaardem vyhráli soutěž čtyřher.
21.10.2024 |
Slavnostní vyhlášení Středočeského tenisového svazu Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších středočeských hráčů proběhlo ve čtvrtek 17.10.2024 v hlavním sále středočeského hejtmanství. Už samotné místo konání umocnilo význam této mimořádné události.
18.10.2024 |
Jana Kovačková vyhrála turnaj ITF J300 v Maroku Jana Kovačková (2010, ITF 45) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J300 v marocké Casablance. Ve finále porazila Srbku Vujovič 6:4, 6:2. Čtyřhru vyhrály Jana Kovačková a Alena Kovačková.
14.10.2024 |
Blažková vyhrála turnaj ITF J60 v Itálii Klára Blažková (2008, ITF 398) vyhrála mezinárodní turnaj ITF J60 hráček do 18 let v italské Bari. Ve finále porazila Ksenii Ruchkinu 6:4, 6:4. Čtyřhru vyhrála Klára Štěpánková spolu se Slovinkou Butina Jazbec.
14.10.2024 |
Český tenisový svaz zveřejnil oficiální žebříčky pro zimní sezónu 2024/2025 Český tenisový svaz zveřejnil žebříčky, do kterých jsou započítány bodové zisky ze soutěží jednotlivců a družstev v zimní sezóně 2023/2024 a letní sezóně 2024. Tento žebříček bude platit pro přijímání a nasazování na turnajích ČTS v zimní sezóně 2024/2025 (listopad 2024 - březen 2025). Začátkem dubna vyjde letní žebříček, který bude sestaven z bodových ziský letní sezóny 2024 a zimní sezóny 2024/2025.
12.10.2024 |
Kondiční soustředění tenisové akademie Moravskoslezského kraje Kondičním soustředění v horském středisku Bílá minulý víkend zahájila svoji činnost krajská tenisová akademie Moravskoslezského kraje. Přes 40 hráčů ve věku 12-17 let společně s 7 trenéry absolvovalo náročné soustředění včetně testů fyzické přípravy. Děkujeme za významný příspěvek do rozpočtu naší akademie Českému tenisovému svazu a pevně věříme, že tato podpora napomůže k výkonnostnímu růstu všech členů naší akademie. Blíže o činnosti akademie najdete na www.ktamsk.cz.
09.10.2024 |
Jen dva ztracené gemy! Osmnáctiletá Bejlek slaví první titul v roce 2024 Česká tenistka Sára Bejlek vyhrála velký turnaj ITF v chorvatském Šibeniku! Na akci kategorie W75 ve finále vypráskala z dvorce Lotyšku Darju Semenistou, kterou porazila za hodinu a dvě minuty 6:2, 6:0. Tímto dominantním výkonem ukořistila první titul v této sezoně.
06.10.2024 |
Vrtílka a Blažková došli do finále turnaje ITF v Albánii Jakub Vrtílka (2008, ITF 731) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J60 v albánské Tiraně. Ve finále nestačil na Řeka Geladarise 3:6, 3:6. Do finále čtyřhry došli Jan Fröhlich a Max Fröhlich. V kategorii dívek do finále došla Klára Blažková (2008, ITF 613), kde nestačila na Srbku Cvetkovič 0:6, 4:6. Klára došla i do finále čtyřhry.
05.10.2024 |
Šmejcký vyhrál turnaj ITF J60 v Azerbajdžánu Jakub Šmejcký (2008, ITF 471) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J60 v Baku v Azerbajdžánu. Ve finále porazil Alana Aiukhanova 6:4, 2:6, 7:5. Jakub získal 60 bodů do žebříčku ITF, což ho posune zhruba na pozici 391.
05.10.2024 |
Zadávání turnajů do Zimní termínové listiny 2025 bylo spuštěno Český tenisový svaz otevřel možnost zadávat turnaje do Zimní termínové listiny 2024/2025. Vše probíhá v Informačním systému ČTS v rubrice Kontakt klubu / TL-přihlášky. Zimní termínová listina ČTS 2024/2025 bude zveřejněna 1.11.2024, kdy bude spuštěno i přihlašování hráčů na turnaje ZTL 2024/2025.
01.10.2024 |
Košárko a Svobodová vyhráli turnaj ITF J30 ve Frýdku-Místku Filip Košárko (2008, ITF 1078) vyhrál mezinárodní turnaj ITF J30 hráčů do 18 let ve Frýdku-Místku. V českém finále porazil Josefa Lebiše 3:6, 6:2, 6:1. Čtyřhru vyhráli Jiří Fiala a David Knesl. V kategorii dívek zvítězila Vanessa Svobodová (2009, ITF 525), která ve finále porazila Kateřinu Zajíčkovou 6:2, 6:3. Čtyřhru dívek vyhrály Vanessa Svobodová a Rozálie Vrajíková.
30.09.2024 |