Český tenisový svaz

Kuchyně Gorenje Prague Open: Bejlek podlehla v napínavém finále zkušené Rumunce

03.09.2023

Sára Bejlek vyzvala v nedělním finále na turnaji ITF Kuchyně Gorenje Prague Open zkušenou Rumunku Andreeu Mituovou. Napínavý souboj se natáhl na bezmála dvě a půl hodiny. Šampionkou podniku s dotací 60 tisíc amerických dolarů se nakonec stala Mituová, která je někdejší 68. tenistkou žebříčku.

Kousíček od triumfu zůstala Sára Bejlek (213.) na 60tisícovém antukovém turnaji ITF na pražských Spojích. Sedmnáctiletá česká naděje prohrála v napínavém finále se zkušenou Rumunkou Andreeou Mituovou (450.) po dvou hodinách a 21 minutách 6:7(1), 6:2 a 3:6.

Bejlek sice v prvním setu proti bývalé 68. hráčce světa dohnala manko 1:4, vůbec jí ale nevyšel tiebreak. Ve druhém dějství se česká tenistka hned na začátku prosadila na returnu, náskok ještě navýšila brejkem z pátého gemu a tuto výhodu si udržela až do konce setu.

V závěrečné sadě byl k vidění jediný brejk, který získala Rumunka na 3:1. Bejlek do poslední chvíle srdnatě bojovala, v závěrečném gemu měla dokonce brejkbol, nakonec ale odešla z kurtu poražena.

„Byl to dobrý zápas, můžu si z něho vzít ponaučení. Soupeřka dnes byla lepší, já jsem na víc neměla. Dělala jsem hodně chyb, což určitě rozhodlo. Ona byla a je kvalitní hráčkou a to se projevilo. Ke konci jsem byla pasivnější, ona hrála pořád stejně,“ zhodnotila Sára Bejlek.

Finále dvouhry
SÁRA BEJLEK (213.) – Andreea Mituová (ROU, 450.) 6:7(1), 6:2, 3:6

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
MČR družstev minitenisu vyhrál Prostějov
Každoročně nejhlučnější tenisovou akci roku – Mistrovství ČR družstev v kategorii minitenis v Praze na Štvanici – vyhrál TK Agrofert Prostějov, který ve finále porazil družstvo TK Sparta Praha 5:3.
28.09.2012
Daniel Orlita se kvalifikoval na závěrečné Masters TE U16
Daniel Orlita 1997, TK AGROFERT Prostějov) se jako jediný Čech kvalifikoval na Tennis Europe Junior Masters, které se bude konat ve dnech 5.-7.2012 října v italském Reggio Calabria.
27.09.2012
Masters Nike junior Tour U14 vyhráli Prokop a Miklová
Vítězi národního Masters do 14-ti let se stali Vojtěch Prokop (1998, TC MJ-Tenis) a Barbora Miklová (1998, TK SK Zlín). Prokop ve finále porazil Alessandra Ricciho 6:2, 6:0 a Miklová si poradila s Markétou Vondroušovou 6:7(6), 6:4, 6:2.
26.09.2012
František Čech Mistrem světa 2012 Super-Seniorů
Fantastického úspěchu dosáhl František Čech na Mistrovství světa Super-Seniorů v chorvatském Umagu.Získal zlatou medaili ve své kategorii M-75, kde ve finále porazil Kinga Van Nostranda z USA 6:4 7:5. Spolu s Ladislavem Vysockým získali stříbro v deblu a bronz za soutěž družstev. Zlatou medaili také získala Radka Martinicová ve smíšené čtyřhře. Gratulujeme.
23.09.2012
Pohár prezidenta ČTS – miliony pro mládež
Už patnáctý rok je ve funkci prezidenta ČTS Ivo Kaderka, český tenis patří k nejlepším na světě a je už dlouhá léta v dokonalé finanční kondici. Přitom problémy kolem financování českého sportu jsou rok od roku větší.
21.09.2012