Český tenisový svaz

Kolář v Turecku porazil turnajovou dvojku a zkompletoval double

02.02.2025

Zdeněk Kolář uspěl na turnaji ITF M25 v turecké Antalyi a vybojoval první letošní titul. Bývalý 111. hráč světa si poradil ve finále s druhým nasazeným Guyem Den Oudenem z Nizozemska za necelé dvě hodiny po setech 6:3, 2:6, 6:1. Tímto triumfem Kolář zkompletoval double, jelikož už v sobotu vyhrál deblový titul.

Osmadvacetiletý Kolář si v minulé sezoně prošel vleklými zdravotními obtížemi, které ho dohromady stály zhruba pět měsíců sezony, kvůli čemuž ho potkal významný propad ve světovém žebříčku.

Cíl pro rok 2025 je tak zcela jasný – pokusit se prokousat zpátky na pozice, které Kolářovi náležely. Český tenista už byl dokonce na 111. místě žebříčku ATP a dvakrát se mu povedlo probojovat skrz kvalifikace do hlavních soutěží na grandslamových turnajích.

Byť cesta bude dost trnitá, tak po nepříliš vydařených vystoupeních na challengerech v Thajsku se Kolářovi povedlo tento týden v turecké Antalyi naznačit, že určitě nebude nepřekonatelná. Zatímco v Nonthaburi se hrálo na tvrdém povrchu, na němž český hráč nehraje úplně nejraději, v Turecku na oblíbené antuce se mu dokonce povedlo zkompletovat double!

Na antukové pětadvacítce napřed vyhrál v sobotu titul ve čtyřhře po boku Chorvata Nina Serdarušiče, když si ve finále poradili ve dvou setech s Italy Manuelem Mazzou a Andreou Picchionem 6:3, 7:6(4). A v neděli dotáhl do vítězného konce také singlový turnaj.

Cenné body do žebříčku vybojoval Kolář v souboji s nasazenou dvojkou Guyem Den Oudenem z Nizozemska. Utkání, které bylo papírově naprosto vyrovnané, se protáhlo na necelé dvě hodiny a český hráč jej zakončil ziskem šesti her v řadě.

Po prohraném druhém setu totiž Kolář ztratil hned v prvním gemu rozhodujícího dějství podání. Pak ale začal dvorci naprosto dominovat a prodal své zkušenosti, které v uplynulých letech posbíral na turnajích vyšší kategorie.

Zdeněk Kolář by měl v Antalyi zůstat ještě tři týdny a odehrát další tři tamní turnaje. Příští týden se hraje rovněž turnaj kategorie M25, v dalších dvou týdnech se pak jedná o nižší patnáctky.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Indian Wells: Petra Kvitová vyhrála český souboj a je ve čtvrfinále

Petra Kvitová je ve čtvrtfinále Indian Wells. Ve čtvrtém kole totiž zvládla český souboj, když poměrně hladce vyřadila Kláru Zakopalovou 6:2 6:3. O postup do semifinále změří Petra síly s vítězkou duelu Kirilenko – Radwanska.

12.03.2013
Indian Wells: Tomáš Berdych postoupil do osmifinále

Tomáš Berdych navázal na úspěšný den českých tenistek a postoupil do osmifinále turnaje v Indian Wells. Ve třetím kole vyřadil ve dvou setech Floriana Mayera (GER) 6:4 6:1. V dalším kole ho čeká vítěz utkání Gasquet – Janowicz.

12.03.2013
Dominik Starý došel do finále na ITF 2 v Jižní Africe

Dominik Starý (1997, TK AGROFERT Prostějov) byl úspěšný na turnaji juniorů ITF 2 v Jihoafrické republice. Náš junior neztratil po cestě do závěrečného boje ani set, tam však podlehl Cemovi Ilkelovi z Turecka 1:6 3:6. Mezi dívkami byla Vendula Žovincová ve čtvrtfinále.

12.03.2013
Kateřina Kramperová ve finále na desítce na Floridě

Kateřina Kramperová (343. WTA) došla na turnaji ITF $10,000 v americkém Gainesville do finále. Nasazená trojka prošla bez větších problémů prvními dvěma koly, ve čtvrtfinále zdolala Andreu Benitez (ARG) a ve finále potom nestačila na domácí Allie Kiick 5:7 1:6.

11.03.2013
Indian Wells: Petru Kvitovou v osmifinále vyzve Klára Zakopalová

Petra Kvitová navázala na postup Kláry Zakopalové do osmifinále, když vyřadila Ukrajinku Lesyu Tsurenko 6:2 7:6(5). V dalším kole se naše hráčky utkají v českém souboji o postup mezi osm nejlepších.

11.03.2013
Indian Wells: Klára Zakopalová porazila Dominiku Cibulkovou, čeká ji Kvitová

Klára Zakopalová postoupila v Indian Wells do osmifinále, když si ve dvou setech poradila se Slovenkou Dominikou Cibulkovou 6:4, 7:5 a v o čtvrtfinále si zahraje s Petrou Kvitovou, která porazila Ukrajinku Tsurenko 6:2, 7:6(5). Ukrajinku Tsurenko mohou čeští tenisoví fanoušci znát z turnaje Sparta Prague Open 2010 ($100,000), kde ji ve druhém kole překvapivě vyřadila Denisa Allertová (1993, TK Neridé).

11.03.2013
Halové mistrovství ČR seniorů v Modřanech 2013

Halové mistrovství ČR seniorů 2013 se hrálo již po několikáté na antukových dvorcích LTC Modřany 2005. V kategorii 35+ vyhrál domácí Jan Vodička, který ve finále porazil obhájce titulu Romana Jetela 6:4, 6:2. Mezi ženami v kategorii 55+ vyhrála nestárnoucí Eva Zálabská, která ve finále porazila Milenu Pauerovou 6:0, 6:0.

10.03.2013
Kateřina Siniaková má první titul z ITF $10,000

Kateřina Siniaková (1996, TK Sparta Praha) slaví ve švýcarském Frauenfeldu první titul na orkuhu ITF žen. Česká juniorka v semifinálovém derby vyřadila Petru Rohanovou a ve finále zdolala Kathinku Von Deichmann (LIE) 6:3 4:6 6:4.

10.03.2013
Markéta Vondroušová zvítězila na TE 1 ve Francii

Skvělého výsledku dosáhla Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha), která se stala vítězkou prestižního mezinárodního turnaje TE 1 ve francouzském Saint-Genevieve des Bois. Markéta neztratila ani set a ve finále porazila Ekaterinu Kazionovou (RUS) 6:0 7:6(8).

10.03.2013
Marie Bouzková vyhrála v Panamě další turnaj ITF 4

Další turnajový titul z juniorského okruhu ITF si připsala Marie Bouzková (1998, TK Sparta Praha), která v Panamě vyhrála podnik kategorie 4 ve dvouhře i ve čtyřhře. Navázala tak na dva týdný starý triumf ze Salvadoru.

09.03.2013
Druhé semifinále v řadě pro Báru Krejčíkovou

Druhý týden po sobě se Barboře Krejčíkové podařilo projít na ITF $10,000 do semifinále dvouhry. Minulý turnaj pro ni skončil ve stejné fázi na raketě Ralucy Olaru (ROU), tentokrát se jí v Antalyi nepodařilo projít přes Biancu Hincu (ROU, 783. WTA).

08.03.2013
ITF $10,000 Frauenfeld: České semifinále vyhrála Siniaková

Ve Frauenfeldu (SUI) na ženské ITF $10,000 vyhrála české semifinálové derby Kateřina Siniaková. Ta si poradila s Petrou Rohanovou 6:3 6:2 a zahraje si tak své první finále na ženském okruhu.

08.03.2013
Patriku Riklovi a Markétě Vondroušové se daří na TE 1 ve Francii

Patrik Rikl a Markéta Vondroušová postupují na prestižním turnaji TE 1 čtrnáctiletých ve francouzském Saint-Genevieve des Bois. Oba čeští junioři již postoupili do semifinále dvouher.

08.03.2013
Marie Bouzková postupuje v Panamě na ITF 4

Marie Bouzková (1998) pokračuje v úspěšném středoamerickém turné, na ITF 4 v Panamě postoupila z kvalifikace, v hlavní soutěži vyhrála dvě kola a v pátek si tak zahraje semifinále. Před dvěma týdny vyhrála hráčka TK Sparta Praha turnaj stejné kategorie v Salvadoru.

08.03.2013
WTA Indian Wells: Hlaváčková nepřešla přes první kolo
Andrea Hlaváčková se loučí s turnajem v Indian Wells již v úvodním kole dvouhry. Česká hráčka nestačila na Rusku Světlanu Kuznetsovovou, které podlehla 3:6 1:6. Hlaváčková se představí ještě ve čtyřhře po boku Lucie Hradecké.
07.03.2013
Juniorky Siniaková a Rohanová postoupily do čtvrtfinále na desítce ve Švýcarsku

Obě české juniorky, které startují na desítce ve Frauenfeldu (SUI), postoupily mezi nejlepších osm. Kateřina Siniaková a Petra Rohanová přitom nejdříve úspěšně prošly kvalifikací.

06.03.2013
Turnaj A mladšího žactva v Prostějově a Rožnově vyhráli Paulson a Sisková

V pořadí třetí „áčkový“ turnaj mladšího žactva se konal v Prostějově (chlapci) a na TK Radegast (dívky). Vítězi se stali Andrew Paulson (2001, I.ČLTK Praha) a Anna Sisková (2001, TK AGROFERT Prostějov).

05.03.2013
Barbora Krejčíková došla na ITF $10,000 do semifinále

Bára Krejčíková (1995) byla úspěšná na turnaji žen ITF $10,000 v turecké Antalyi, kde se probojovala do semifinále dvouhry. Ve druhém kole porazila Martinu Kubičíkovou 6:2 6:7(3) 6:1. V semifinále skončila česká hráčka na raketě Ralucy Olaru (ROU), bývalé 53. hráčky WTA.

04.03.2013
Jiří Veselý vyhrál futures $15,000 v Texasu

Jiří Veselý (1993, TK AGROFERT Prostějov) získal třetí letošní triumf z okruhu ITF futures. V Harlingenu v Texasu vyhrál podnik s dotací $15,000. Ve finále zdolal Jirka v třísetové bitvě Bjorna Fratangela (USA) 5:7 7:6(4) 6:3 a připsal si na své konto 27 bodů.

04.03.2013
Karolína Plíšková vyhrála turnaj WTA v Kuala Lumpur

Dvacetiletá Karolína Plíšková získala svůj první titul na okruhu WTA, když ovládla turnaj v Kuala Lumpur. Ve finále zdolala česká hráčka Bethanie Mattek-Sands 1:6 7:5 6:3. Karolína napodobí svoji sestru a poprvé se podívá do první stovky žebříčku WTA.

03.03.2013