Český tenisový svaz

Kolář v Turecku porazil turnajovou dvojku a zkompletoval double

02.02.2025

Zdeněk Kolář uspěl na turnaji ITF M25 v turecké Antalyi a vybojoval první letošní titul. Bývalý 111. hráč světa si poradil ve finále s druhým nasazeným Guyem Den Oudenem z Nizozemska za necelé dvě hodiny po setech 6:3, 2:6, 6:1. Tímto triumfem Kolář zkompletoval double, jelikož už v sobotu vyhrál deblový titul.

Osmadvacetiletý Kolář si v minulé sezoně prošel vleklými zdravotními obtížemi, které ho dohromady stály zhruba pět měsíců sezony, kvůli čemuž ho potkal významný propad ve světovém žebříčku.

Cíl pro rok 2025 je tak zcela jasný – pokusit se prokousat zpátky na pozice, které Kolářovi náležely. Český tenista už byl dokonce na 111. místě žebříčku ATP a dvakrát se mu povedlo probojovat skrz kvalifikace do hlavních soutěží na grandslamových turnajích.

Byť cesta bude dost trnitá, tak po nepříliš vydařených vystoupeních na challengerech v Thajsku se Kolářovi povedlo tento týden v turecké Antalyi naznačit, že určitě nebude nepřekonatelná. Zatímco v Nonthaburi se hrálo na tvrdém povrchu, na němž český hráč nehraje úplně nejraději, v Turecku na oblíbené antuce se mu dokonce povedlo zkompletovat double!

Na antukové pětadvacítce napřed vyhrál v sobotu titul ve čtyřhře po boku Chorvata Nina Serdarušiče, když si ve finále poradili ve dvou setech s Italy Manuelem Mazzou a Andreou Picchionem 6:3, 7:6(4). A v neděli dotáhl do vítězného konce také singlový turnaj.

Cenné body do žebříčku vybojoval Kolář v souboji s nasazenou dvojkou Guyem Den Oudenem z Nizozemska. Utkání, které bylo papírově naprosto vyrovnané, se protáhlo na necelé dvě hodiny a český hráč jej zakončil ziskem šesti her v řadě.

Po prohraném druhém setu totiž Kolář ztratil hned v prvním gemu rozhodujícího dějství podání. Pak ale začal dvorci naprosto dominovat a prodal své zkušenosti, které v uplynulých letech posbíral na turnajích vyšší kategorie.

Zdeněk Kolář by měl v Antalyi zůstat ještě tři týdny a odehrát další tři tamní turnaje. Příští týden se hraje rovněž turnaj kategorie M25, v dalších dvou týdnech se pak jedná o nižší patnáctky.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Jan Hernych vítězem ITF futures $10,000 v Turecku

Jan Hernych (29. ATP) se stal vítězem turnaje ITF futures s dotací $15,000 v turecké Antalyi. Honza prošel turnajem bez ztráty setu, ve finále si poradil s Ricardem Rodriguezem-Pace 6:3 7:5 a získal druhý letošní titul. Výsledky.

05.10.2014
Kateřina Vaňková došla do finále turnaje $10,000 v Antalyi

Kateřina Vaňková (253. WTA) skončila v turecké Antalyi na turnaji ITF $10,000 ve finále. Turnajová jednička v boji o titul nestačila na Sherazad Reix (FRA, 487. WTA) 4:6 4:6. Francouzka v semifinále vyřadila další Češku Kateřinu Kramperovou. Výsledky.

05.10.2014
Češi v Pekingu: Kvitová i Berdych jsou ve finále, Hlaváčková vyhrála čtyřhru

Čeští tenisté doslova ovládli turnaj v Pekingu. Petra Kvitová a Tomáš Berdych budou v neděli bojovat o singlový titul, Andrea Hlaváčková si odváží ten deblový. Petra v semifinále zdolala Australanku Stosur 6:3 5:7 6:2 a Tomáš si poradil s Kližanem 6:4 6:1. Jejich finálovými soupeři jsou Maria Sharapova a Novak Djokovic.

04.10.2014
Kvitová i Berdych postoupili v Pekingu do semifinále

Petra Kvitová vydřela postup do semifinále turnaje v Pekingu, když otočila nepříznivě se vyvíjející úvodní set proti Robertě Vinci. Česká tenistka prohrávala 1:5, nakonec však zvítězila 7:6(2) 6:4 a v boji o finále ji čeká Australanka Stosur. O finále si zahraje také Tomáš Berdych, který vyřadil Johna Isnera 6:1 6:4 a v semifinále ho vyzve Slovák Kližan. Ten překvapivě porazil Rafaela Nadala.

03.10.2014
ČTS zveřejnil reklamační verzi žebříčků za sezónu 2014

Český tenisový svaz zveřejnil tzv. reklamační verzi žebříčků pro rok 2014. Hráči mají možnost uplatnit reklamace nejpozději do 31.10.2014 e-mailem na ladislav.klein@cztenis.cz, poté budou zveřejněny verze oficiální, které budou platit po dobu sezóny 2015 (listopad 2014 – září 2015).

03.10.2014
Kvitová a Berdych v Pekingu postoupili, končí Šafářová

Petra Kvitová si na turnaji v Pekingu zahraje čtvrtfinále. Třetí kolo jí usnadnila Američanka Venus Williams, která k utkání nenastoupila. Serena Williams naopak vyřadila další Češku, Lucii Šafářovou po třech setech 6:1 1:6 6:2. Dařilo se i Tomášovi Berdychovi, který porazil Srba Troického a ve čtvrtfinále ho čeká John Isner.

02.10.2014
Kvitová pokračuje vítězně, v Pekingu postoupila do osmifinále

Petra Kvitová navázala na vítěznou sérii z turnaje ve Wuhanu a v Pekingu zvládla úvodní zápas. Turnajová trojka v něm porazila Shuai Peng 6:4 6:2 a postoupila do osmifinále. Tam ji čeká Venus Williams.

01.10.2014
Turnaj A dorostu v Plzni a Zlíně vyhráli Motl a Machalová

Poslední áčkový turnaj letní sezony v kategorii dorostu vyhráli Pavel Motl (1997, TK Sparta Praha) a Sabina Machalová (1997, TK SK Zlín). Motl ve finále v Plzni porazil Matěje Vocela (1997, TK Olymp Praha) 7:6(8) 4:6 6:3 a Machalová ve Zlíně zdolala Kateřinu Stloukalovou (1997, TK Znojmo) 6:2 2:6 6:4. Výsledky Plzeň. Výsledky Zlín.

30.09.2014
Lucie Šafářová je v osmifinále v Pekingu, čeká ji Serena Williams

Česká tenistka Lucie Šafářová už postoupila na turnaji v Pekingu do třetího kola. Ve druhém kole si poradila s Němkou Monou Barthel, která postoupila z kvalifikace, 6:3 6:3. V utkání o čtvrtfinále ji čeká světová jednička Serena Williams.

30.09.2014
Berdych smetl v prvním kole v Pekingu Lopeze

Tomáš Berdych zahájil turnaj v Pekingu skvěle. Turnajová trojka doslova smetl z kurtu Španěla Feliciana Lopeze 6:1 6:2 a v dalším kole ho čeká duel se Srbem Troickim.

30.09.2014
Šafářová je v Pekingu ve druhém kole, Rosol končí na raketě Pospíšila

Tři české hráčky vypadly v prvním kole turnaje v Pekingu. Po Kláře Koukalové se loučí ve formě hrající Karolína Plíšková, která prohrála s kvalifikantkou Hercog, i Barbora Záhlavová-Strýcová. Ta nestačila na turnajovou dvojku Simonu Halep. V mužské části pavouka nepřešel přes úvodní kolo Lukáš Rosol, který končí na raketě Kanaďana Vaška Pospíšila.

29.09.2014
Úspěšná série Karolíny Plíškové končí v Pekingu v úvodním kole

Karolína Plíšková, které se asijské turné vydařilo na výbornou, končí na turnaji WTA v Pekingu hned v úvodním kole. Česká hráčka nestačila na Polonu Hercog, která postoupila z kvalifikace, ve třech setech 4:6 6:2 2:6. Karolína si však po posledních dvou turnajích polepšila na své dosavadní maximum, a to 29. místo žebříčku WTA.

29.09.2014
Vít Kopřiva vyhrál ITF 4 v Chorvatsku, Bayerlová ve finále

Vítězem juniorského turnaje ITF 4 v chorvatském letovisku Veli Lošinj se stal Vít Kopřiva (151. ITF). Semifinalista Pardubické juniorky ve finále porazil Slováka Nemu po boji 7:6(4) 2:6 7:6(2) a slaví druhý letošní triumf. Mezi dívkami došla do finále Michaela Bayerlová, která nestačila na Slovinku Niku Kozar 2:6 5:7. Výsledky.

28.09.2014
Pernilla Mendesová došla do finále turnaje $10,000 v Bulharsku

Bez ztráty setu došla do finále desítky žen v bulharské Varně Pernilla Mendesová (339. WTA). Turnajová jednička ve finále nestačila na Linu Gjorchesku z Makedonie v třísetové bitvě 6:2 4:6 4:6. Ve čtyřhře skončila Pernilla ve druhém kole. Výsledky.

28.09.2014
Mistrovství ČR družstev v kategorii minitenis vyhrál Jihomoravský tenisový svaz

Mistrovství ČR družstev 20014 nejmladší věkové kategorie dětí 5–7 let (minitenis) vyhrál Jihomoravský tenisový svaz, který ve finále porazil Pražský tenisový svaz jen o několik míčů. Mistrovství se konalo 27. září na dvorcích TK Sparta Praha. Soupisky. Fotogalerie.

28.09.2014
Jan Šátral ve finále na futures $10,000 na Bolu, má titul ve čtyřhře

Jan Šátral došel do finále turnaje s dotací $10,000 na Bolu do finále, kde nestačil na Chorvata Kekeze 3:6 0:6. Jedno vítězství si z chorvatského Bolu ale přece jenom odváží. Spolu s Liborem Salabou vyhráli čtyřhru a slaví třetí společný titul na turnajích ITF futures $10,000 v letošním roce. Výsledky.

27.09.2014
Petra Rohanová došla do finále turnaje $10,000 na Bolu

Petra Rohanová (816. WTA) se na desítce žen v chorvatském Bolu probojovala do finále. Titul si nakonec neodváží, ve finále nestačila na Chorvatku Tenu Lukas 0:6 1:6. Ta v semifinále vyřadila další českou hráčku Gabrielu Pantůčkovou. Výsledky.

27.09.2014
Petra Kvitová získala ve Wuhanu třetí letošní titul a má jistý Turnaj mistryň

Opakování wimbledonského finále ve Wuhanu opět ovládla Petra Kvitová. Česká hráčka porazila Kanaďanku Eugenie Bouchard za necelou hodinu a půl 6:3 6:4 a raduje se ze třetího letošního titulu. Petra si tímto zároveň zajistila účast na závěrečném Turnaji mistryň.

27.09.2014
Kvitová je ve Wuhanu v semifinále, čeká ji Svitolina

Po vyřazení krajanky Plíškové nezaváhala Petra Kvitová ani ve čtvrtfinále turnaje ve Wuhanu. V něm si po setech 6:3 6:4 poradila s Francouzkou Caroline Garcia a popáté v sezoně si zahraje semifinále. Tam ji čeká Elina Svitolina, která vyřadila Němku Kerber.

25.09.2014
Vaidišová v Las Vegas postupuje, ve druhém kole nadělila kanára

Nicole Vaidišová si na turnaji v Las Vegas zahraje čtvrtfinále. Česká tenistka ve druhém kole doslova smetla z kurtu Veronicu Cepede Royg z Paraguaye 6:0 6:2. V boji o semifinále ji čeká domácí Madison Brengle, turnajová čtyřka.

25.09.2014