Český tenisový svaz

Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2025?

04.08.2025

Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu – Pardubická juniorka 2025 se odehraje v termínu 9.-15. srpna v areálu LTC Pardubice. Letos bude hodně omluvenek, takže se můžeme dočkat překvapivého vítěze.

Pojďme si nejdříve říci, kdo bude chybět. Z chlapců je to Mrva, Šmejcký a Krejčí. Mezi dívkami je omluvenek více: Fruhvirtová, Krejčová, Kovačková Jana, Kovačková Alena, Samsonová, Valdmannová, Fajmonová.

CHLAPCI
Petrofský David (2007, TSM Sokol Vysočany z.s.) hraje výhradně české turnaje, pouze minulý týden si odskočil na turnaj ITF a z kvalifikace ho vyhrál. Petrofský má v letošní sezóně už nyní odehráno přes 80 zápasů dvouhry. To z něho dělá největšího favorita na vítězství.

Doskočil Martin (2007, TK Sparta Praha) bude nejvýše nasazeným hráčem, protože má nejlepší žebříček ITF (134). Martin hraje výhradně mezinárodní turnaje ITF, takže uvidíme, jak se mu bude hrát proti českým rivalům.

Chodora Radek (2007, I.ČLTK Praha) hraje jak české tak zahraniční turnaje. Letos se začal připravovat na Štvanici. Radkovi se v Pardubicích vždy dařilo, takže i on patří k favoritům na vítězství.

Psota Jan (2008, TK Slavia Plzeň) se snaží šplhat nahoru žebříčkem ITF. Loni se mu v Pardubicích dařilo, čtvrtfinále bylo velkým úspěchem. Také favorit na vítězství.

Další, kdo by mohl ještě zamíchat vývojem Pardubické juniorky, jsou Psota, Vrtílka, Fröhlichové nebo Kozlovský.



DÍVKY
Paštiková Julie (2008, TK AGROFERT Prostějov) už byla na Pardubické juniorce několikrát. Minulý rok se statečně prala s virózou. Letos už asi vyhraje. Jednoznačně největší favoritka na vítězství. Bohaté zkušenosti jí mohou pomoci ve finále, kde kvalitu hry každoročně negativně ovlivňuje velká nervozita finalistek.

Hejtmánková Amélie (2007, TK PRECHEZA Přerov o.s.) se snaží jezdit mezinárodní okruh dorostenek i žen. Je v první stovce žebříčku ITF, takže určitě musí něco umět. Ale bude to stačit na Paštikovou?

Hettlerová Sofie (2009, TK AGROFERT Prostějov) je hráčka, proti které nechcete hrát. Poctivka, každý míč hraje na plno, soustředěná. Sofie určitě jede do Pardubic s těmi nejvyššími ambicemi.

Heřmanová Tereza (2009, SK HAMR, z.s.) je mladou hráčkou, která pravidelně boduje na turnajích ITF, takže proč by nemohla dojít daleko i v Pardubicích? Proti Češkám to bude trochu jiné, ale Tereza by mohla dojít hodně daleko.

Sekerková Veronika (2009, I.ČLTK Praha) vyhrála ITF turnaj v Plzni, takže formu má. Veronika potřebuje vyhrát 5 zápasů stejně jako v Plzni. Ale v Pardubicích to bude mnohem těžší. Zatím je v seznamu náhradnic, jestli nedostane kartu, tak by Pardubická juniorka přišla o kvalitní hráčku.

Oliveriusová Sára (2009, LTK Liberec) objíždí turnaje ITF a už se blíží první stovce žebříčku ITF. Výkonnost jistě má, teď to ještě potvrdit v Pardubicích.

Ďulíková Kristýna (2009, LTK Liberec) je zkušená ostřílená hráčka, která už před dvěma lety udělala v Pardubicích 2 kola. Letos už by to mohlo být třeba i semi nebo finále.

Forejtková Eliška (2008, I.ČLTK Praha) vyhrála minulý týden turnaj ITF J60, takže formu má. Na Pardubické juniorce hraje již poněkolikáté, takže ví, do čeho jde. Uvidíme, jestli se dostane, protože je zatím v seznamu náhradnic.

Mezi další hráčky, které mohou výrazně promluvit do vývoje turnaje jsou: Klára Blažková, Amy Suchá, Nela Jandová, Vanessa Svobodová, Kateřina Zajíčková

Míče
Hraje se s míči Wilson Roland Garros all court stejně jako v loňském roce. Nikdo neví, co se zase u Wilsonu stalo, letošní šarže je jiná než ta loňská. Míče létají mnohem více než loni a hráči mají problém s kontrolou. Na MČR mužů a žen v Ostravě to hráči řešili tak, že své rakety nechali vyplést o kilo víc.

Areál
V areálu LTC Pardubice je k dispozici 11 antukových dvorců. Zápasy se budou hrát na dvorcích 1-7 a na centrálním dvorci. Celý den je pak možné využít dvorce 8-10 k tréninku/rozehrávce.

Doprovodný program
V pondělí od 18 hod. se na centrálním dvorci uskuteční 7. ročník dovednostní soutěže „Čára“, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny (sluchátka, repráček, …).

Napsal: Lukáš Březina

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Petra Kvitová vyhrála české finále v Sydney

České finále na turnaji WTA v Sydney ovládla Petra Kvitová. Česká jednička zvládla dva tie-breaky proti Karolíně Plíškové a po setech 7:6(5) 7:6(6) se stala vítězkou Apia International Sydney. Obě hráčky v prvním kole Australian Open narazí na hráčku z kvalifikace.

16.01.2015
Jiří Veselý si v Aucklandu poprvé zahraje o titul

Jiří Veselý (ATP 65) porazil v semifinále turnaje v Aucklandu Jihoameričana Kevina Andersona 6:4 7:6(4) a poprvé v kariéře si tak zahraje finále na okruhu ATP. Jeho soupeřem bude Francouz Adrian Mannarino (ATP 44).

16.01.2015
Australian Open: Hernych po boji zdolal Pavláska, Allertová porazila Hlaváčkovou

Ve druhém kole kvalifikace Australian Open se odehrála česká bitva mezi Janem Hernychem a o patnáct let mladším Adamem Pavláskem. Vítězně z ní po více než třech hodinách vyšel Hernych, který svého soupeře zdolal po setech 6:7(3) 6:3 14:12. Jen poslední set trval 97 minut. Finále kvalifikace si kromě Hernycha zahrají ještě Hradecká, Voráčová a Allertová.

16.01.2015
Australian Open: Los českých hráčů v hlavní soutěži

V hlavní soutěži Australian Open 2015 se představí deset českých hráčů a hráček, které mohou ještě doplnit úspěšní kvalifikanti. Petru Kvitovou v prvním kole prověří právě hráčka z kvalifikace, Berdycha čeká Alejandro Falla.

16.01.2015
Sydney čeká české finále Kvitová - Plíšková

Druhá nasazená hráčka turnaje WTA Premier Petra Kvitová (1990, WTA 4) se probojovala do finále, když v repríze loňského semifinále porazila Bulharku Tsvetanu Pironkovou 7:5, 6:1 a oplatila jí loňskou porážku 4:6, 3:6. Ve finále Petru Kvitovou čeká Karolína Plíšková (1992, WTA 22), která v semifinále porazila Němku Kerber (1988, WTA 9) 6:3, 6:2. Pro Karolínu je to první finále v kariéře na turnaji WTA Premier.

15.01.2015
Australian Open: České derby ve druhém kole kvalifikace žen

Pět ze šesti Češek postoupilo do druhého kola kvalifikace Australian Open. V něm uvidíme i jedno české derby, když se střetnou Denisa Allertová a Andrea Hlaváčková. Kromě nich vyhrála Hradecká, Voráčová a Krejčíková. Ta své soupeřce nadělila dva „kanáry“. S turnajem se v úvodním kole loučí Kristýna Plíšková, která nestačila na Japonku Namigatu. Kvalifikace žen. Kvalifikace mužů.

15.01.2015
Jiří Veselý si v Aucklandu zahraje o finále, čeká ho Anderson

Jiří Veselý nedal ve čtvrtfinále turnaje ATP v Aucklandu šanci Američanovi Donaldu Youngovi, kterého porazil 6:2 6:3. Český kvalifikant si tak o finále zahraje s Jihoameričanem Kevinem Andersonem.

15.01.2015
Berdych vynechá první kolo Davis Cupu proti Austrálii

Tomáš Berdych (1985, ATP 7) vynechá první kolo Davisova poháru s Austrálií, které se bude hrát 6. až 8. března v Ostravské ČEZ Areně. Do čtvrtfinále popř. do baráže by však mohl nastoupit. Radek Štěpánek je naopak po zdravotních problémech připraven už proti Australanům.

15.01.2015
Australian Open 2015: Devět Čechů v kvalifikaci

Celkem tři Češi a šest Češek si na Australian Open 2015 zahraje kvalifikaci. Jan Hernych, Jan Mertl i Adam Pavlásek již mají úspěšně za sebou úvodní kolo a ve druhém kole na sebe narazí Hernych s Pavláskem. Jedničkou v kvalifikaci žen je Denisa Allertová.

14.01.2015
Karolína Plíšková a Petra Kvitová jsou v Sydney v semifinále
Karolína Plíšková má před prvním grandslamem sezony formu. Na turnaji v Sydney postoupila do semifinále, když porazila Španělku Carlu Suarez Navarro ve třech setech 4:6 6:4 6:0. O finále si zahraje také Petra Kvitová, která zdolala Jarmilu Gajdošovou 4:6 6:3 6:4. Ve čtvrtfinále končí Barbora Záhlavová-Strýcová na raketě Bulharky Pironkové.
14.01.2015
Jiří Veselý postoupil v Aucklandu do čtvrtfinále, čeká ho Young

Český tenista Jiří Veselý vyřadil ve druhém kole turnaje v Aucklandu turnajovou dvojku Ernestse Glubise 6:2 3:6 6:1 a zahraje si čtvrtfinále. Jeho soupeřem bude Donald Young.

14.01.2015
Mezinárodní juniorský turnaj ITF1 v Přerově

V pondělí začala hlavní soutěž mezinárodního turnaje ITF1 v Přerově. Z kvalifikace postoupili z českých hráčů Matěj Vocel, Tereza Procházková, Lucie Procházková a Hana Pektorová. V předkole hlavní soutěže z Čechů uspěli Ricci, Vocel a Hájek. V úterý začíná předkolo dívek. Výsledky. Video. Fotogalerie.

12.01.2015
Výběrové řízení na sběrače na WTA turnaj

Vážení rodiče, tenistky a tenisté, TK Sparta Praha vyhlašuje výběrové řízení pro děti – které by měly zájem o sbírání míčů během mezinárodního WTA turnaje žen s dotací 250 000 USD v termínu 25. 4. – 3. 5. 2015.

12.01.2015
Mezinárodní turnaj TE 2 do 14-ti le v Milovicích

Milovice hostí další mezinárodní turnaj TE kategorie 2. Po šestnáctiletých bojují tento týden o body do evropského žebříčku hráči do 14-ti let. 14th Realsport Open startuje od neděle 11. ledna kvalifikací chlapců, od úterý potom hlavní soutěž. Dívky začínají o den později. Výsledky.

12.01.2015
Sydney: Plíšková a Záhlavová-Strýcová ve druhém kole, končí Šafářová

Dvě Češky postoupily do druhého kola na turnaji WTA v Sydney. Karolína Plíšková porazila kvalifikantku Polonu Hercog 6:4 6:4 a Barbora Záhlavová-Strýcová přešla přes Caroline Wozniacki, která po prohraném setu utkání vzdala. Na Samanthu Stosur nestačila Lucie Šafářová a po výsledku 6:7(3) 7:5 3:6 se s turnajem loučí.

12.01.2015
Jiří Veselý se kvalifikoval v Aucklandu, čeká ho Bellucci

Jiří Veselý plnil v kvalifikaci turnaje ATP v Aucklandu roli nasazené jedničky a tu potvrdil. Ve dvou setech porazil Fabbiana a Pouilleho a postoupil tak do hlavní soutěže. Tam ho na úvod čeká nenasazený Thomaz Bellucci.

12.01.2015
Sisková došla do finále turnaje Tennis Europe v Milovicích

Anna Sisková (2001, TK AGROFERT Prostějov) došla do finále na mezinárodním turnaji Tennis Europe Category 2 do 16-ti let v Milovicích. Ve finále nestačila na Italku Maffei 6:7(3), 6:2, 7:5. Výsledky.

11.01.2015
Tomáš Jiroušek vyhrál turnaj Tennis Europe U16 v Milovicích

Tomáš Jiroušek (2000, TK Neridé) vyhrál mezinárodní turnaj hráčů do 16-ti let v Milovicích. Nejvýše nasazený Jiroušek ve finále porazil druhého nasazeného Němce Roberta Strombachse 6:3, 6:1. Výsledky.

11.01.2015
Vondroušová vyhrála juniorský turnaj na Slovensku

Markéta Vondroušová (1999, ITF 12) potvrdila roli nejvýše nasazené hráčky na mezinárodním turnaji dívek do 18-ti let ITF Grade 2 ve slovenském Senci. Ve finále porazila Rusku Rybakinu (1999, ITF 101) 6:4, 6:7(2), 6:1. Markéta navíc spolu s Miriam Kolodziejovou vyhrály soutěž čtyřhry. Výsledky.

11.01.2015
Klára Koukalová loňské finále v Hobartu neobhájí

Česká tenistka Klára Koukalová končí na turnaji WTA v Hobartu v prvním kole. Loňská finalistka podlehla Japonce Kurumi Nara 6:0 2:6 1:6. Z kvalifikace se nepodařilo postoupit Barboře Krejčíkové, která v utkání o postup prohrála s Katerynou Kozlovou 0:6 5:7.

11.01.2015