Český tenisový svaz

Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2025?

04.08.2025

Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu – Pardubická juniorka 2025 se odehraje v termínu 9.-15. srpna v areálu LTC Pardubice. Letos bude hodně omluvenek, takže se můžeme dočkat překvapivého vítěze.

Pojďme si nejdříve říci, kdo bude chybět. Z chlapců je to Mrva, Šmejcký a Krejčí. Mezi dívkami je omluvenek více: Fruhvirtová, Krejčová, Kovačková Jana, Kovačková Alena, Samsonová, Valdmannová, Fajmonová.

CHLAPCI
Petrofský David (2007, TSM Sokol Vysočany z.s.) hraje výhradně české turnaje, pouze minulý týden si odskočil na turnaj ITF a z kvalifikace ho vyhrál. Petrofský má v letošní sezóně už nyní odehráno přes 80 zápasů dvouhry. To z něho dělá největšího favorita na vítězství.

Doskočil Martin (2007, TK Sparta Praha) bude nejvýše nasazeným hráčem, protože má nejlepší žebříček ITF (134). Martin hraje výhradně mezinárodní turnaje ITF, takže uvidíme, jak se mu bude hrát proti českým rivalům.

Chodora Radek (2007, I.ČLTK Praha) hraje jak české tak zahraniční turnaje. Letos se začal připravovat na Štvanici. Radkovi se v Pardubicích vždy dařilo, takže i on patří k favoritům na vítězství.

Psota Jan (2008, TK Slavia Plzeň) se snaží šplhat nahoru žebříčkem ITF. Loni se mu v Pardubicích dařilo, čtvrtfinále bylo velkým úspěchem. Také favorit na vítězství.

Další, kdo by mohl ještě zamíchat vývojem Pardubické juniorky, jsou Psota, Vrtílka, Fröhlichové nebo Kozlovský.



DÍVKY
Paštiková Julie (2008, TK AGROFERT Prostějov) už byla na Pardubické juniorce několikrát. Minulý rok se statečně prala s virózou. Letos už asi vyhraje. Jednoznačně největší favoritka na vítězství. Bohaté zkušenosti jí mohou pomoci ve finále, kde kvalitu hry každoročně negativně ovlivňuje velká nervozita finalistek.

Hejtmánková Amélie (2007, TK PRECHEZA Přerov o.s.) se snaží jezdit mezinárodní okruh dorostenek i žen. Je v první stovce žebříčku ITF, takže určitě musí něco umět. Ale bude to stačit na Paštikovou?

Hettlerová Sofie (2009, TK AGROFERT Prostějov) je hráčka, proti které nechcete hrát. Poctivka, každý míč hraje na plno, soustředěná. Sofie určitě jede do Pardubic s těmi nejvyššími ambicemi.

Heřmanová Tereza (2009, SK HAMR, z.s.) je mladou hráčkou, která pravidelně boduje na turnajích ITF, takže proč by nemohla dojít daleko i v Pardubicích? Proti Češkám to bude trochu jiné, ale Tereza by mohla dojít hodně daleko.

Sekerková Veronika (2009, I.ČLTK Praha) vyhrála ITF turnaj v Plzni, takže formu má. Veronika potřebuje vyhrát 5 zápasů stejně jako v Plzni. Ale v Pardubicích to bude mnohem těžší. Zatím je v seznamu náhradnic, jestli nedostane kartu, tak by Pardubická juniorka přišla o kvalitní hráčku.

Oliveriusová Sára (2009, LTK Liberec) objíždí turnaje ITF a už se blíží první stovce žebříčku ITF. Výkonnost jistě má, teď to ještě potvrdit v Pardubicích.

Ďulíková Kristýna (2009, LTK Liberec) je zkušená ostřílená hráčka, která už před dvěma lety udělala v Pardubicích 2 kola. Letos už by to mohlo být třeba i semi nebo finále.

Forejtková Eliška (2008, I.ČLTK Praha) vyhrála minulý týden turnaj ITF J60, takže formu má. Na Pardubické juniorce hraje již poněkolikáté, takže ví, do čeho jde. Uvidíme, jestli se dostane, protože je zatím v seznamu náhradnic.

Mezi další hráčky, které mohou výrazně promluvit do vývoje turnaje jsou: Klára Blažková, Amy Suchá, Nela Jandová, Vanessa Svobodová, Kateřina Zajíčková

Míče
Hraje se s míči Wilson Roland Garros all court stejně jako v loňském roce. Nikdo neví, co se zase u Wilsonu stalo, letošní šarže je jiná než ta loňská. Míče létají mnohem více než loni a hráči mají problém s kontrolou. Na MČR mužů a žen v Ostravě to hráči řešili tak, že své rakety nechali vyplést o kilo víc.

Areál
V areálu LTC Pardubice je k dispozici 11 antukových dvorců. Zápasy se budou hrát na dvorcích 1-7 a na centrálním dvorci. Celý den je pak možné využít dvorce 8-10 k tréninku/rozehrávce.

Doprovodný program
V pondělí od 18 hod. se na centrálním dvorci uskuteční 7. ročník dovednostní soutěže „Čára“, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny (sluchátka, repráček, …).

Napsal: Lukáš Březina

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Indian Wells: Kvitová podlehla Radwaňské, Berdych Raoničovi

Petra Kvitová i Tomáš Berdych se loučí s Indian Wells. Kvitová ve čtvrtfinále nestačila na Polku Radwaňskou po setech 2:6 6:7(3) a Tomáš Berdych prohrál v osmifinále s Milošem Raoničem 4:6 6:7(7). Poslední českou zástupkyní tak zůstává Karolína Plíšková, kterou čtvrtfinálový zápas proti Rusce Kasatkině čeká dnes. Deblové duo Hlaváčková, Hradecká končí ve čtvrtfinále s párem Errani, Kalashnikova. Do semifinále čtyřhry postoupila Karolína Plíšková s Němkou Goerges.

17.03.2016
Plíšková doplnila Kvitovou ve čtvrtfinále Indian Wells, Strýcová skrečovala

Karolína Plíšková si ve čtvrtém kole Indian Wells poradila s Britkou Johannou Konta 7:6(2) 3:6 6:3 a přidala se tak k Petře Kvitové ve čtvrtfinále tohoto podniku. Tam na ni čeká mladá Ruska Kasatkina, která vyřadila Švýcarku Bacsinszky. Končí naopak Barbora Strýcová, která musela utkání proti Simoně Halep za stavu 3:6 0:1 pro nemoc vzdát.

16.03.2016
Indian Wells: Kvitová je ve čtvrtfinále, čeká ji Radwanska

Petra Kvitová má za sebou třetí úspěšný třísetový zápas v řadě, který jí přinesl postup do čtvrtfinále Indian Wells. Turnajová osmička porazila kvalifikantku Nicole Gibbs po setech 4:6 6:3 6:4 a podruhé v kariéře se dostala mezi osm nejlepších na tomto turnaji. Její další soupeřkou je Agnieszka Radwanska.

15.03.2016
Tomáš Berdych postoupil v Indian Wells do osmifinále, vyzve Raoniče

I třetí kolo zvládl v Indian Wells Tomáš Berdych. V utkání s mladým Chorvatem Bornou Coričem mu stačily dva sety, aby po výsledku 6:1 7:6(3) postoupil do osmifinále. Tam ho čeká turnajová dvanáctka Miloš Raonič. Ve čtvrtfinále čtyřhry jsou Hlaváčková s Hradeckou a Karolína Plíšková s Němkou Goerges.

15.03.2016
Indian Wells: Karolína Plíšková povolila Ivanovic jen dva gemy a je v osmifinále

Bez zaváhání prošla Karolína Plíšková do čtvrtého kola Indian Wells. Česká tenistka smetla z kurtu Srbku Ivanovič, které povolila pouhé dva gemy. Po setech 6:2 6:0 postoupila turnajová osmnáctka do osmifinále, kde ji čeká přemožitelka Denisy Allertové, Johanna Konta.

14.03.2016
Klára Nováková došla do finále TE 2 do 14-ti let v Bratislavě

O titul ve dvouhře si na mezinárodním turnaji čtrnáctiletých TE 2 v Bratislavě zahrála Klára Nováková (2002, TK Slavia Plzeň). Klára ve finále nestačila na domácí Ninu Stankovskou 3:6 2:6. Spolu s Markétou Panáčkovou navíc ovládla i čtyřhru. Výsledky.

14.03.2016
Indian Wells: Kvitová je po boji v osmifinále, postupuje i Strýcová

Stejně jako v předchozím kole se Petra Kvitová na postup nadřela. Švédku Larsson (WTA 66) zdolala po dvou a půl hodinách 6:3 4:6 7:5 a její další soupeřkou bude kvalifikantka Nicole Gibbs (WTA 104). Do čtvrtého kola postoupila také Barbora Strýcová, která si poradila s přemožitelkou Venus Williams, Japonkou Nara (WTA 82), 3:6 6:1 6:2. V dalším kole Báru čeká Simona Halep.

14.03.2016
Indian Wells: Minář s Michaličkou prohráli v prvním kole ze 4 mečbolů

Marek Michalička (1986, ATP 294) a Ivo Minář (1984, ATP 1772) se přihlásili do čtyřhry v Indian Wells jako náhradníci a po odhlášení Kyrgiose se dostali i do hry. V prvním kole proti Roger-Vasselinovi a Zimonjičovi odvraceli nepříznivý stav 3:6, 2:5 a v supertiebreaku sami měli 4 mečboly. Nakonec to nevyšlo a prohráli 15:17. Ivo Minář již hráčskou kariéru ukončil a nyní je trenérem Kristýny Plíškové.

14.03.2016
Kristýna Lavičková vyhrála TE 2 do 16-ti let v Milovicích

Druhý březnový týden se odehrál 15. ročník mezinárodního turnaje TE do 16-ti let v Milovicích, Realsport Open 16. Sešli se hráči a hráčky z 15-ti různých zemí. Ve dvouhře se čeští junioři výrazně neprosadili, titul si odváží Rumun Nini Gabriel Dica, který po setech 6:2 3:6 6:4 udolal Itala Zampoliho. Čtyřhru ovládli Lehečka s Beranem. Mezi dívkami si turnajový titul vydobyla hráčka TK Sparty Praha Kristýna Lavičková (2002), ve finále deklasovala Srbku Maleševičovou 6:2 6:0. Ve čtyřhře utekl o kousek titul dvojici Dohnalová-Kareisová, když prohrály 10:12 v super tie-breaku s Ukrajinkami Diatlovou a Petrenkovou. Výsledky.

13.03.2016
Zdeněk Kolář získal v Poreči první titul na ITF futures v kariéře

Svého prvního titulu na okruhu ITF mužů v kariéře se v chorvatském Poreči na turnaji s dotací $10,000 dočkal Zdeněk Kolář (1996, ATP 554). Devatenáctiletý Kolář vyhrál během turnaje tři třísetové zápasy, ve finále potom zdolal Yannicka Madena z Německa (ATP 596) 4:6 6:4 6:2. Výsledky.

13.03.2016
Karolína Muchová ve finále desítky v Egyptě

Podruhé v letošní sezoně si o titul na ženské „desítce“ zahrála Karolína Muchová (WTA 327). Před měsícem v Trnavě, tentokrát se Karolíně dařilo v egyptském letovisku Sharm el Sheikh. Česká hráčka ve finále nestačila na Annu Morginu z Ruska 6:1 0:6 3:6. Výsledky.

13.03.2016
Indian Wells: Berdych porazil uzdraveného Del Potra

Tomáš Berdych (1985, ATP 7) ve druhém kole turnaje ATP Masters 1000 porazil J.M. Del Potra (1988, ATP 420) 7:6(4), 6:2. V dalším kole ho čeká mladíček Borna Corič (1996, ATP 47). Mezi posledních 32 hráček postoupila i Karolína Plíšková (1992, WTA 19), která porazila Shelby Rogers (1992, WTA 107) 6:2, 6:4.

13.03.2016
Petra Csabi došla do finále turnaje TE 3 do 14-ti let v Isernhagenu

Třináctiletá Petra Csabi (2002, Prestige tennis club Frýdek-Místek) se probojovala do finále turnaje TE 3 do 14-ti let v německém Isernhagenu. Nenasazená Češka v semifinále vyřadila turnajovou jedničku Demin z Holandska, ve finále potom nestačila na domácí Julii Middendorf 4:6 6:7(2). Výsledky.

13.03.2016
Denisa Allertová porazila Kerber a je ve třetím kole Indian Wells

O velké překvapení se v Indian Wells postarala Denisa Allertová, když ve druhém kole ve dvou setech vyřadila vítězku Australian Open a světovou dvojku Angelique Kerber 7:5 7:5. Soupeřkou Denisy ve třetím kole bude Johanna Konta.

12.03.2016
Indian Wells: Do druhého kola postupuje Strýcová, Hradecká a Allertová

Na turnaji WTA Premier Mandatory v Indian Wells v Callifornii do druhého kola postoupily 3 české hráčky. Bára Strýcová porazila Bělorusku Sasnovich 6:1, 6:3, Lucie Hradecká Američanku Riske 7:6(4), 6:2 a Denisa Allertová Petru Cetkovskou 6:0, 6:1. V prvním kole končí Kr. Plíšková a Siniaková.

11.03.2016
Indian Wells: Siniaková a Kristýna Plíšková prošly kvalifikací

Dvě Češky se probojovaly kvalifikací v Indian Wells. Kateřina Siniaková porazila Američanku Boserup 6:0 6:2 a čeká ji Slovenka Cibulková. Kristýna Plíšková si o postup do hlavní soutěže poradila s Číňankou Han 6:1 6:2 a její soupeřkou pro první kolo je Yaroslava Shvedova. Kromě těchto dvou českých hráček se v hlavní soutěži představí také Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Lucie Šafářová, Barbora Strýcová, Lucie Hradecká, Denisa Allertová a Petra Cetkovská. Poslední dvě jmenované navíc čeká vzájemný souboj.

09.03.2016
Plíšková a Siniaková zvládli první kolo kvalifikace Indian Wells

Kristýna Plíšková a Kateřina Siniaková postoupily v Indian Wells do druhého kola kvalifikace. Plíšková porazila Sachiu Vickery hrající na divokou kartu 6:0 4:6 6:3 a Siniaková si poradila s další domácí hráčkou Raveenou Kingsley 6:3 6:1. Končí Klára Koukalová, která nestačila na Veronicu Cepede Royg 1:6 4:6.

08.03.2016
Rosol zařídil rozhodující bod, Česko postupuje do čtvrtfinále Davis Cupu

Po komplikaci v úvodní nedělní dvouhře, kdy Tomáš Berdych musel kvůli zranění skrečovat souboj proti Philippu Kohlschreiberovi, nastoupil k rozhodujícímu utkání Lukáš Rosol. Česká dvojka doslova smetla z kurtu německého mladíka Zvereva 6:2 6:3 6:1 a Česko se tak raduje z postupu do čtvrtfinále Davis Cupu 2016. V něm v polovině července přivítáme doma celek Francie.

06.03.2016
Barbora Štefková si na $25,000 v Austrálii zahrála o titul

O svůj první letošní titul si na pětadvacítce žen v australské Milduře zahrála Barbora Štefková (WTA 286). Česká hráčka podlehla Anastasii Pivovarové z Ruska v třísetovém boji 4:6 6:4 5:7. Výsledky.

06.03.2016
Davis Cup: Berdych se Štěpánkem vyhráli čtyřhru, vedeme 2:1

Stav utkání Davis Cupu s Německem je po sobotní čtyřhře 2:1 pro Česko. Osvědčená deblová dvojice Berdych, Štěpánek porazila domácí duo Kohlschreiber, Petzschner 7:6(7) 7:5 6:4. V neděli jako první nastoupí obě týmové jedničky.

05.03.2016