Český tenisový svaz

Kdo vyhraje Pardubickou juniorku 2025?

04.08.2025

Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu – Pardubická juniorka 2025 se odehraje v termínu 9.-15. srpna v areálu LTC Pardubice. Letos bude hodně omluvenek, takže se můžeme dočkat překvapivého vítěze.

Pojďme si nejdříve říci, kdo bude chybět. Z chlapců je to Mrva, Šmejcký a Krejčí. Mezi dívkami je omluvenek více: Fruhvirtová, Krejčová, Kovačková Jana, Kovačková Alena, Samsonová, Valdmannová, Fajmonová.

CHLAPCI
Petrofský David (2007, TSM Sokol Vysočany z.s.) hraje výhradně české turnaje, pouze minulý týden si odskočil na turnaj ITF a z kvalifikace ho vyhrál. Petrofský má v letošní sezóně už nyní odehráno přes 80 zápasů dvouhry. To z něho dělá největšího favorita na vítězství.

Doskočil Martin (2007, TK Sparta Praha) bude nejvýše nasazeným hráčem, protože má nejlepší žebříček ITF (134). Martin hraje výhradně mezinárodní turnaje ITF, takže uvidíme, jak se mu bude hrát proti českým rivalům.

Chodora Radek (2007, I.ČLTK Praha) hraje jak české tak zahraniční turnaje. Letos se začal připravovat na Štvanici. Radkovi se v Pardubicích vždy dařilo, takže i on patří k favoritům na vítězství.

Psota Jan (2008, TK Slavia Plzeň) se snaží šplhat nahoru žebříčkem ITF. Loni se mu v Pardubicích dařilo, čtvrtfinále bylo velkým úspěchem. Také favorit na vítězství.

Další, kdo by mohl ještě zamíchat vývojem Pardubické juniorky, jsou Psota, Vrtílka, Fröhlichové nebo Kozlovský.



DÍVKY
Paštiková Julie (2008, TK AGROFERT Prostějov) už byla na Pardubické juniorce několikrát. Minulý rok se statečně prala s virózou. Letos už asi vyhraje. Jednoznačně největší favoritka na vítězství. Bohaté zkušenosti jí mohou pomoci ve finále, kde kvalitu hry každoročně negativně ovlivňuje velká nervozita finalistek.

Hejtmánková Amélie (2007, TK PRECHEZA Přerov o.s.) se snaží jezdit mezinárodní okruh dorostenek i žen. Je v první stovce žebříčku ITF, takže určitě musí něco umět. Ale bude to stačit na Paštikovou?

Hettlerová Sofie (2009, TK AGROFERT Prostějov) je hráčka, proti které nechcete hrát. Poctivka, každý míč hraje na plno, soustředěná. Sofie určitě jede do Pardubic s těmi nejvyššími ambicemi.

Heřmanová Tereza (2009, SK HAMR, z.s.) je mladou hráčkou, která pravidelně boduje na turnajích ITF, takže proč by nemohla dojít daleko i v Pardubicích? Proti Češkám to bude trochu jiné, ale Tereza by mohla dojít hodně daleko.

Sekerková Veronika (2009, I.ČLTK Praha) vyhrála ITF turnaj v Plzni, takže formu má. Veronika potřebuje vyhrát 5 zápasů stejně jako v Plzni. Ale v Pardubicích to bude mnohem těžší. Zatím je v seznamu náhradnic, jestli nedostane kartu, tak by Pardubická juniorka přišla o kvalitní hráčku.

Oliveriusová Sára (2009, LTK Liberec) objíždí turnaje ITF a už se blíží první stovce žebříčku ITF. Výkonnost jistě má, teď to ještě potvrdit v Pardubicích.

Ďulíková Kristýna (2009, LTK Liberec) je zkušená ostřílená hráčka, která už před dvěma lety udělala v Pardubicích 2 kola. Letos už by to mohlo být třeba i semi nebo finále.

Forejtková Eliška (2008, I.ČLTK Praha) vyhrála minulý týden turnaj ITF J60, takže formu má. Na Pardubické juniorce hraje již poněkolikáté, takže ví, do čeho jde. Uvidíme, jestli se dostane, protože je zatím v seznamu náhradnic.

Mezi další hráčky, které mohou výrazně promluvit do vývoje turnaje jsou: Klára Blažková, Amy Suchá, Nela Jandová, Vanessa Svobodová, Kateřina Zajíčková

Míče
Hraje se s míči Wilson Roland Garros all court stejně jako v loňském roce. Nikdo neví, co se zase u Wilsonu stalo, letošní šarže je jiná než ta loňská. Míče létají mnohem více než loni a hráči mají problém s kontrolou. Na MČR mužů a žen v Ostravě to hráči řešili tak, že své rakety nechali vyplést o kilo víc.

Areál
V areálu LTC Pardubice je k dispozici 11 antukových dvorců. Zápasy se budou hrát na dvorcích 1-7 a na centrálním dvorci. Celý den je pak možné využít dvorce 8-10 k tréninku/rozehrávce.

Doprovodný program
V pondělí od 18 hod. se na centrálním dvorci uskuteční 7. ročník dovednostní soutěže „Čára“, kde se bude soutěžit o hodnotné ceny (sluchátka, repráček, …).

Napsal: Lukáš Březina

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
MČR družstev babytenisu 2016 vyhrála Sparta

TK Sparta Praha je mistrem ČR družstev v kategorii babytenis pro rok 2016. Ve finále Sparta porazila TK Agrofert Prostějov 4:2. Na 3. místě skončil tým TC-MJ TENIS Líšeň. Výsledky.

19.09.2016
Summer Cup 18&U: Bronzové medaile pro Češky

České juniorky ve složení Johana Marková, Michaela Bayerlová a Anna Slováková vybojovaly na Mistrovství Evropy družstev do 18-ti let bronzové medaile. Ve španělské Lleidě porazily Moldávii 2:1, v semifinále podlehly Ruskám 1:2 a v boji o bronz zdolaly domácí Španělky, když rozhodovala závěrečná čtyřhra. Výsledky.

18.09.2016
Pospíšil porazil v Egyptě ve finále Kopřivu

Jaroslav Pospíšil (1981, ATP 433) vyhrál mezinárodní turnaj série Futures v egyptské Káhiře dotovaný $10,000. Ve českém finále porazil Víta Kopřivu (1997, ATP 688) 7:5, 6:4. Výsledky.

18.09.2016
Miri Kolodziejová došla do finále desítky žen v Říčanech

Miriam Kolodziejová (1997, WTA 727) došla do finále mezinárodního turnaje žen dotovaného $10,000 v Říčanech u Prahy. Ve finále nestačila na Němku Katharinu Gerlach (1998, WTA 697) 5:7, 2:6. Čtyřhru vyhrály Nikola Tomanová a Nikola Novotná. Výsledky.

18.09.2016
Siniaková v Tokyu titul nezískala

Kateřina Siniaková (1996, WTA 65) došla do finále turnaje WTA International v japonském Tokyu. Ve finále nestačila na Američanku Christinu McHale (1992, WTA 53), když vedla již 6:4 a 4:2, ale náskok neudržela a prohrála 6:3, 4:6, 4:6.

18.09.2016
Kateřina Siniaková je v Tokyu v semifinále

Kateřina Siniaková si na turnaji v Tokyu zahraje o finále. Česká hráčka ve čtvrtfinále porazila Alison Riske 6:2 6:4 a změří síly s turnajovou šestkou Shuai Zhang (WTA 51).

16.09.2016
Tereza Martincová postoupila v Quebecu do čtvrtfinále

Podruhé v kariéře se Tereza Martincová probojovala do čtvrtfinále turnaje WTA. V kanadském Quebecu prošla kvalifikací, v prvním kole hlavní soutěže zdolala krajanku Barboru Krejčíkovou 4:6 7:5 6:4. Ve druhém kole potom porazila Ekaterinu Alexandrovou 6:4 1:6 6:4 a o semifinále se utká s vítězkou duelu Pegula – Abanda.

15.09.2016
Kateřina Siniaková si v Tokyu zahraje o semifinále

Čtvrtfinále čeká na turnaji WTA v Tokyu Kateřinu Siniakovou. Česká hráčka ve druhém kole po téměř třech hodinách zdolala Američanku Louisu Chirico 6:4 5:7 7:6(3) a může změřit síly s další Američankou Alison Riske.

15.09.2016
Štefková při premiéře na okruhu WTA porazila turnajovou dvojku

Barbora Štefková (WTA 170) postoupila do hlavní soutěže turnaje WTA v Quebecu jako tzv. lucky loser a svoji premiéru v hlavní soutěži na okruhu WTA zvládla na jedničku. Vyřadila totiž turnajovou dvojku Anniku Beck (WTA 41) 2:6 7:5 6:3. Její další soupeřkou bude Alison Van Uytvanck.

15.09.2016
Havlíčková vyhrála turnaj Tennis Europe v Klosters

Beáta Havlíčková (2002, Severočeská tenisová o.s.) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe do 14-ti let Grade 2 v Klosters. Ve finále porazila nejvýše nasazenou Mariu Bondarenko 6:4, 6:2. Výsledky.

14.09.2016
Turnaj A st. žactva ve Dvoře Kr. a Pelhřimově vyhráli Pučálka a Černá

Vítězi turnaje kategorie A staršího žactva ve Dvoře Králové a Pelhřimově se stali Jan Pučálka (2002, TK Neridé) a Agáta Černá (2004, I.ČLTK Praha). Pučálka ve finále porazil Lukáše Haugeho (2003, TK Neridé) 5:7 6:0 6:1 a dvanáctiletá Černá zvítězila nad Kristýnou Fantovou (2002, TK Neridé) 6:1 6:2. Výsledky Dvůr. Výsledky Pelhřimov.

14.09.2016
Turnaj A ml. žactva v Dobříši a na Neridé vyhráli Donald a Dvořáková

Vítězi posledního letního turnaje A v kategorii mladšího žactva se stali Matthew William Donald (2004, TK Sparta Praha) a Valentina Dvořáková (2004, I.ČLTK Praha). Donald ve finále v Dobříši porazil Jakuba Nicoda (2004, TK Start Praha-Topolka) 6:3 6:4 a Dvořáková zdolala klubovou kolegyni Barboru Jelínkovou (2004) 2:6 6:4 6:1. Výsledky Dobříš. Výsledky Neridé.

14.09.2016
Třetí turnaj žen s dotací $10,000 v Říčanech

Po desítce na Spojích a Vista resort clubu se v areálu Oaza Říčany koná třetí pražský turnaj žen s dotací $10,000. Nejvýše nasazenou je Silvia Njiric (WTA 481), vítězka druhé desítky Magdaléna Pantůčková (WTA 500) plní roli turnajové dvojky. Z kvalifikace postoupily Procházková L., Tomanová, Bužková, Machalová a Čechová. Výsledky a program dne.

14.09.2016
Šafářová s Mattek-Sands vyhrály čtyřhru na US Open 2016

Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattek-Sands vyhrály čtyřhru na US Open 2016. Dvanácté nasazené hráčky porazily ve finále francouzské turnajové jedničky Caroline Garcia a Kristinu Mladenovič 2:6, 7:6(5), 6:4 a získaly třetí společný grandslamový titul.

11.09.2016
Mandelíková vyhrála turnaj TE3 U14 ve Slovinsku

Kateřina Mandelíková (2003, TK Agrofert Prostějov) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe do 14-ti let ve slovinském Koperu. Ve finále porazila Němku Anja Wildgruber 6:2, 6:3. Spolu s Chorvatkou Antonia Ruzic si zahrála také o titul ve čtyřhře. Výsledky.

11.09.2016
Kristýna Plíšková vyhrála WTA challenger v Číně

Kristýna Plíšková (1992, WTA 122) vyhrála WTA challenger žen v Číně. Ve finále zvítězila nad Japonkou Misou Eguchi (1992, WTA 119), která finálový zápas vzdala za stavu 5:7, 6:4, 5:2 z pohledu Japonky.

11.09.2016
Juniorský turnaj ITF2 v Praze vyhrála Hindová

Čtrnáctiletá Denisa Hindová (2002, ITF 279) vyhrála mezinárodní turnaj dívek do 18-ti let ITF Grade 2 v Praze na Vodních stavbách Praha. Ve finále porazila druhou nasazenou Astrid Brune Olsen (1999, ITF 78) 6:7(6), 6:4, 6:3. V kategorii chlapců došel do finále Ondřej Štyler (2000, ITF 147), který ve finále nestačil na nejvýše nasazeného Francouze Dana Addeda (1999, ITF 65) 2:6, 3:6. Čtyřhru dívek vyhrály Denisa Huňková a Kristýna Lavičková. Výsledky.

11.09.2016
Desítku žen na Vista Resort Club vyhrála Magdaléna Pantůčková

Magdaléna Pantůčková (1999, WTA 500) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $10,000 v Praze na Vista Resort Club. Ve finále porazila Lauru Ioanu Andrei (1988, WTA 764) 6:2, 6:7(4), 6:2. Čtyřhru vyhrály Petra Janušková (1991, WTA 636) s Angelinou Zhuravlevou (1996, WTA 687). Výsledky.

11.09.2016
US Open 2016: Plíšková ve finále nestačila na Kerber

Karolína Plíšková (1992, WTA 11) ve finále dvouhry žen na US Open 2016 nestačila na Angelique Kerber (1988, WTA 2) 3:6, 6:4, 4:6. Němka tak získala druhý grandslamový titul a zároveň ukončila šňůru vítězných zápasů Karolíny na čísle 11. Karolína ve finále zahrála 40 vítězných míčů, udělala 47 nevynucených chyb a proměnila 2 ze 7 brejkbolů. Výsledky.

11.09.2016
Karolína Plíšková je ve finále US Open 2016

Karolína Plíšková (1992, WTA 11) v semifinále US Open 2016 porazila nejvýše nasazenou a první hráčku světa Serenu Williams (1981, WTA 1) 6:2, 7:6(5) a postoupila do svého prvního granslamového finále. Tam ji čeká Angelique Kerber (1988, WTA 2), která si v semifinále ve dvou setech poradila s Caroline Wozniacki (1990, WTA 74) 6:4, 6:3. Do finále čtyřhry se probojovala Lucie Šafářová (spolu s Bethanie Mattek-Sands), kde je čeká francouzská dvojice Mladenovič / Garcia.

09.09.2016