Český tenisový svaz

I.ČLTK Prague Open: Ženský turnaj ovládla německá kvalifikantka, mezi muži slaví po obratu Griekspoor

09.05.2021

Turnaj I.ČLTK Prague Open by Moneta Money Bank poznal v neděli své šampiony. Mužský challenger kategorie 80 se stal kořistí Nizozemce Tallona Griekspoora, jenž otočil finálovou bitvu s Němcem Ottem. V ženské části turnaje se ze zisku trofeje raduje německá kvalifikantka Jule Niemeierová.

Turnaj mužů (Challenger 80)

Nizozemský tenista Tallon Griekspoor se stal vítězem mužského challengeru I. ČLTK Prague Open. V nedělním finále dokázal otočit skóre zápasu v souboji s Němcem Oscarem Ottem, jehož porazil 5:7, 6:4, 6:4.

V dramatickém finálovém souboji přitom prohrával s Ottem 1:3 ve druhém setu a dokonce 2:4 v sadě třetí. V obou případech se mu ale povedlo získat ztracené servisy zpět a v koncovkách strhnout vítězství na svou stranu.

„Byl to těžký týden, ale dával jsem tomu každý den všechno. Když už to se mnou dnes ve třetí sadě vypadalo špatně, tak jsem se snažil bojovat o každý míč a nedávat moc najevo emoce. Vím, že i když jsem mnohokrát dole, tak se to během chvíle vše může otočit,“ řekl Griekspoor po svém triumfu.

„Nebylo to úplně nejlehčí, oba se dobře známe, často spolu i trénujeme, ale prostě se to tak sešlo a já jsem za dnešní vítězství šťastný,“ dodal Nizozemec.

Sám Otte neměl po výborně rozehraném utkání příliš dobrou náladu: „Vlastně nemám moc, co bych řekl. Je to zasloužený titul pro Tallona, konec zápasu odehrál lépe. Ale samozřejmě, byl to v Praze dobrý týden. Každopádně člověk hned po utkání, které takhle ztratí, moc dobrou náladu nemá.“

Čtyřiadvacetiletý Griekspoor vybojoval svou třetí trofej z ATP Challenger Tour. Všechny posbíral na antukových turnajích.

Finále
Tallon Griekspoor (NED, 143.) – Oscar Otte (GER, 161.) 5:7, 6:4, 6:4




Turnaj žen (ITF W25)

Pražský turnaj ITF také poznal v neděli svou vítězku. Trochu překvapivě se jí stala německá kvalifikantka Jule Niemeierová, která zvládla i sedmý zápas na I.ČLTK Prague Open a ve finále porazila Maďarku Dalmu Galfiovou (234.) 6:4, 6:2.

Jednadvacetiletá Niemeierová, která při cestě za celkovým prvenstvím vyřadila v kvalifikaci Martinu Přádovou a v úvodním kole Darju Viďmanovou, vybojovala už svou třetí trofej na okruhu ITF.

„Abych byla upřímná, je to skvělý pocit, být dnes vítězkou. Byl to pro mě výborný týden, hrála jsem tu sedm zápasů, takže to bylo opravdu obtížné. Ale dnešní vítězství to všechno završilo,“ uvedla po finále Niemeierová, která se teprve bude rozhodovat, na který další turnaj se vydá.

Její soupeřka, Dalma Galfiová, litovala horší formy, s níž do finále vstoupila. „Dnes jsem neprodala to nejlepší. To se prostě občas stává,“ podotkla. „Ale byl to skvělý turnaj, opravdu dobře organizovaný, ač to teď ve světě není jednoduché. Děkuji sponzorům i organizátorům, že odvedli skvělou práci,“ dodala.

Finále dvouhry
Jule Niemeierová (GER, 263.) – Dalma Galfiová (HUN, 234.) 6:4, 6:2

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Hlaváčková zvládla první kolo v Québecu, Hradecká a Záhlavová-Strýcová končí

Do druhého kola v Quebecu se podařilo projít Andree Hlaváčkové, která ve třech setech zdolala Anastasii Rodionovou 7:6(3) 5:7 6:1. V prvním kole naopak končí její deblová partnerka Lucie Hradecká, jež nestačila na Chorvatku Petru Martic 4:6 6:7(1). Bára Záhlavová-Strýcová se s turnajem loučí ve druhém kole po porážce od šestky turnaje Mariny Erakovic 2:6 1:6.

12.09.2013
Semifinále 1. ligy družstev dospělých

1. liga dospělých má za sebou základní hrací skupiny, z nichž první týmy postoupily do semifinále. Skupinu v Liberci vyhrál domácí LTK Liberec B, ve Zlíně zvítězila TK SC Ostrava, ze Slavie Plzeň postoupil TC Realsport Nymburk a ze Škody Plzeň jde dál tým LTC Modřany 2005. Dva poslední týmy z každé základní skupiny se utkají v boji o sestup.

12.09.2013
Šafářová a Záhlavová-Strýcová jsou v Québecu ve druhém kole

Dvě české tenistky již mají úspěšně za sebou první kolo turnaje WTA v Quebecu. Lucie Šafářová porazila Annu Tatishvili (GEO) 6:3 6:2 a Bára Záhlavová-Strýcová si poradila s Eleni Daniilidou (GRE) 6:3 7:5. V Tashkentu skončila Petra Cetkovská ve druhém kole na raketě Rakušanky Yvonne Meusburger 5:7 4:6.

11.09.2013
Turnaj A ml. žactva v Mostě a Litvínově vyhráli Čížek a Nikolovová

Vítězi předposledního áčkového turnaje mladšího žactva se stali Gabriel Čížek (2002, TK Sparta Praha) a Vanesa Nikolovová (2001, I.ČLTK Praha). Čížek ve finále v Mostě zdolal Jiřího Lehečku (2001, Severočeská tenisová) 6:4 0:6 6:4 a Nikolovová se v Litvínově radovala po výhře nad jedničkou Petrou Machovou (2001, TK Sparta Praha) 6:1 1:6 6:4. Výsledky Most. Výsledky Litvínov.

10.09.2013
Eurovia Sparta Cup: Mezinárodní turnaj TE 3 staršího žactva

Na Spartě se od úterý 10.9. hraje hlavní soutěž mezinárodního turnaje TE 3 do 14-ti let. Z kvalifikace postoupili tři Češi a jedna domácí hráčka, v hlavní soutěži potom startuje celkem 24 českých chlapců a 22 hráček. Nejvýše nasazenou je Lucie Kaňková, mezi chlapci plní roli dvojky Tomáš Jiroušek.

10.09.2013
Diana Šumová vyhrála 15-ku v Berlíně

Diana Šumová (1994, TK Agrofert Prostějov) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $15,000 v Berlíně. Ve finále porazila Belgičanku Bonaventure (1994, WTA 379) 6:3, 7:5. Diana získala 20 bodů do žebříčku WTA a posune se z umístění 1044 zhruba na 710. Gratulujeme.

09.09.2013
1.liga ČTS 2013 v Liberci, Zlínu a Plzni

Od pondělí 9. září 2013 začínají nejvyšší soutěž družstev ČTS – 1.liga. Hraje se ve čtyřech 4-členných skupinách (Liberec, Zlín, Slávia Plzeň, Škoda Plzeň). Vítěz 1.ligy si v prosinci zahraje s posledním družstvem Tenisové extraligy 2013 o účast v Tenisové extralize 2014.

09.09.2013
Češi mají 3 tituly z US Open, Štěpánek vyhrál s Paesem čtyřhru

Co se nepodařilo českým hráčům ve dvouhře na US Open 2013, to dohnali ve čtyřhře. Ve smíšené čtyřhře slaví titul Andrea Hlaváčková, ve čtyřhře žen Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou a ve čtyřhře mužů triumfoval Radek Štěpánek po boku Leandera Paese. Mezi juniorkami slaví titul Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Ve finále čtyřhry mužů porazil Štěpánek s Paesem pár Peya / Soares 6:1, 6:3.

08.09.2013
US Open: Hradecká a Hlaváčková slaví titul ve čtyřhře

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká vyhrály US Open 2013 ve čtyřhře žen. Ve finále porazily australský pár Barty / Dellacqua 6:7(4), 6:1, 6:4. Pro český deblový pár je to druhý grandslamový titul, ten první Andrea s Lucií získaly na French Open 2011.

08.09.2013
US Open (juniorka): Titul ve čtyřhře pro Krejčíkovou a Siniakovou

Barbora Krejčíková (1995, ITF 4) a Kateřina Siniaková (1996, ITF 3) vyhrály čtyřhru na třetím grandslamu v řadě. Po vítězství na French Open a Wimbledonu české reprezentantky slaví titul i na US Open. Ve finále porazily pár Bencic / Sorribes Tormo 6:3, 6:4. Gratulujeme.

08.09.2013
ITF2 Neridé: Čtyřhru vyhrály Vondroušová s Miklovou

Markéta Vondroušová (1999, I.ČLTK Praha) s Barborou Miklovou (1998, TK SK Zlín) vyhrály čtyřhru na mezinárodním turnaji ITF (Grade 2) na TK Neridé. Ve finále porazily Vendulu Žovincovou (1997, TK Sparta Praha) s Ninou Holanovou (1997, TK Sparta Praha) 7:6(5), 6:1. Nejdále ve dvouhře z našich hráčů došla Petra Melounová (1997, TK Agrofert Prostějov), která v semifinále nestačila na Rakušanku Grabher 1:6, 6:4, 1:6. Výsledky a program dne. Fotogalerie.

07.09.2013
Kateřina Siniaková prohrála ve čtvrtfinále na juniorce US Open 2013

Kateřina Siniaková (1996, ITF 3) ve čvrtfinále nestačila na Japonku Maio Hibi a prohrála 2:6, 5:7. Další česká zástupkyně a deblová partnerka Barbora Krejčíková (1995, ITF 4) prohrála ve druhém kole. Obě naše děvčata jsou ve finále čtyřhry a o titul si zahrají s párem Bencic /Soribes Tormo.

07.09.2013
US Open: Hradecká a Hlaváčková jsou ve finále, porazily setry Williamsovy

Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková postoupily do finále čtyřhry žen na US Open 2013, když v semifinále porazily favorizované Serenu a Venus Williams 6:4, 6:2. O svůj druhý grandslamový titul ve čtyřhře žen si zahrají s australským párem Barty / Dellacqua. Svůj první grandslamový titul získali v roce 2011 na French Open.

07.09.2013
Andrea Hlaváčková má druhý grandslamový titul, tentokrát v mixu

Andrea Hlaváčková a Max Mirnyi (BLR) vyhráli titul ve smíšené čtyřhře na US Open 2013. Andrea tak získala svůj druhý grandslamový titul, ten první získala ve čtyřhře žen s Lucií Hradeckou na French Open 2011. Hlaváčková a Mirnyi porazili ve finále smíšený pár Spears (USA) / Gonzalez (MEX) 7:6(5), 6:3. Gratulujeme.

06.09.2013
Turnaj A st. žactva v Ostravě a Pelhřimově vyhráli Lenoch a Běhounková

Ve dnech 29.8.-2.9. se v Ostravě a v Pelhřimově konaly áčkové turnaje v kategorii staršího žactva. Mezi chlapci se v Ostravě radovala turnajová jednička Jan Lenoch (1999, TK AGROFERT Prostějov), kterému ve finále vzdal Dominik Jedlička. Dívky v Pelhřimově ovládla zcela suverénní Monika Běhounková (1999, Sportcentrum MRKÁČEK), ve finále smetla Kateřinu Křížovou 6:1 6:0. Monika během turnaje nadělila soupeřkám tři kanáry.

06.09.2013
US Open: Siniaková je mezi osmi, Krejčíková dohrála

Kateřina Siniaková postoupila do čtvrtfinále juniuorského US Open, když ve třetím kole porazila Rusku Marfutinu 6:1 6:2. Turnajová trojka si o semifinále zahraje s Japonkou Hibi. Ve druhém kole se s turnajem rozloučila Bára Krejčíková, která nestačila na domácí Black 5:7 5:7. Ve čtyřhře si český pár zatím vede dobře, holky postoupily do čtvrtfinále.

05.09.2013
Štěpánek s Paesem vyřadili bratry Bryanovi a jsou ve finále US Open

Radek Štěpánek a Laender Paes si na US Open zahrají o titul ve čtyřhře. Česko-indická dvojice v semifinále vyřadila americké duo a turnajové jedničky Boba a Mika Brynovi po setech 3:6 6:3 6:4.

05.09.2013
Hlaváčková s Hradeckou budou na US Open bojovat o finále

Deblistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková jsou na US Open v semifinále čtyřhry. Česká dvojice si postup vydřela přes turnajové trojky Petrovu, Srebotnik po boji 4:6 6:4 7:5. V boji o finále narazí buď na turnajové jedničky Errani, Vinci nebo sestry Williamsovy.

05.09.2013
Hlaváčková si na US Open zahraje finále mixa

Andrea Hlaváčková si po boku Maxe Mirnyho zahraje na US Open finále smíšené čtyřhry. Česko-běloruský pár v semifinále utekl z mečbolu proti dvojici Mladenovic, Nestor, kteří jsou vítězi mixu ve Wimbledonu. Finálovými soupeři Hlaváčkové s Mirnym bude americko-mexický pár Spears, Gonzalez.

05.09.2013
US Open: Berdych končí ve 4. kole s Wawrinkou

Poslední český zástupce ve dvouhrách na US Open končí ve čtvrtém kole. Tomáš Berdych nestačil na Stanislase Wawrinku, kterému podlehl ve čtyřech setech 3:6 6:1 7:6(6) 6:2. Berdychovi se tak nepodaří obhájit loňské semifinále. V semifinále čtyřhry je Radek Štěpánek, ve čtvrtfinále pár Hlaváčková, Hradecká.

04.09.2013