Český tenisový svaz

Druhý titul v řadě! Svrčina vyhrál i v Bombaji, dál vylepšuje svůj žebříček

17.11.2024

Dva týdny v Indii, dva tituly! Dalibor Svrčina navázal na vítězství z Bhuvanéšvaru z minulého týdne a triumfoval také na pětadvacítce v indické Bombaji. Český tenista v nedělním finále zvládl třísetový duel s turnajovou jedničkou Chumojunem Sultanovem a za dvě hodiny a 12 minut se radoval z vítězství 3:6, 6:1, 6:2.

Cílem výpravy do Indie bylo, aby Svrčina na dvou turnajích kategorie M25 vybojoval co nejvíce bodů a dohnal nabranou ztrátu, kvůli které by se nedostal do kvalifikace Australian Open.
A přesně to se Svrčinovi podařilo.
Odehrál dva turnaje, oba vyhrál a zajistil si posun ve světovém žebříčku někam k 224. místu. To je umístění, ze které už vede cesta do kvalifikace úvodního grandslamu příští sezony.

„Nelpím na tom, ale samozřejmě mám spočítáno, kolik mi ještě chybí bodů k tomu, abych se tam kvalifikoval. Když se to povede, tak se to povede,“ říkal v rozhovoru pro Tenisový svět před začátkem turnaje v Bombaji.

Oproti turnaji v Bhuvanéšvaru, kde si pro titul dokráčel bez ztráty setu, jej tentokrát čekala trochu těžší šichta. Otáčet skóre zápasu musel v prvním kole proti domácímu Prajwalovi a pak také ve finále proti Sultanovovi. Jednoznačnou výhodou pro Svrčinu ale bylo, že pošetřil síly ve čtvrtfinále i semifinále, v obou zápasech obdaroval své soupeře dokonce kanárem.

Ve finále, které se protáhlo na více než dvě hodiny, čelil Svrčina aktuálně 229. hráči světa a nasazené jedničce Chumojunovi Sultanovovi. Tomu se povedlo v první sadě otočit skóre z 0:2 a získat na svou stranu úvodní dějství zásluhou brejku v osmém gemu.

V dalších dvou setech ale Svrčina výrazně zlepšil své podání, dohromady čelil už jen jednomu brejkbolu a i ten dokázal odvrátit. Na returnu naopak řádil, ve druhém i třetím setu zapsal po dvou brejcích.

Dvaadvacetiletý Dalibor Svrčina se po turnajích v Indii vypraví do Japonska, kde absolvuje dva turnaje ATP Challenger Tour. Začíná už příští týden v Jokohamě, kde ho v prvním kole čeká jeden z kvalifikantů.

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Marek Michalička došel do finále na turnaji $15,000 v Kaarstu

První ITF futures, na kterém se v nové sezoně Marek Michalička (1986, ATP 316) objevil, a hned došel až do finále. V něm český tenista nestačil na domácího Maxmiliana Marterera 6:7(5) 4:6. Výsledky.

25.01.2015
Australian Open: Tomáš Berdych je ve čtrvtfinále, vyzve Nadala

Tomáš Berdych zvládl na Australian Open i čtvrté kolo, ve kterém porazil domácího Bernarda Tomice 6:2 7:6(3) 6:2, a popáté v řadě si v Mekbourne zahraje čtvrtfinále. Tam ho čeká Španěl Rafael Nadal, ketrý si ve třech setech poradil s Kevinem Andersonem.

25.01.2015
Halové mistrovství ČR mladších žákyň na Spartě

Ve dnech 24.-27. ledna se v areálu TK Sparta Praha koná Halové mistrovství ČR v kategorii mladších žákyň. Turnajovou jedničkou je Karolína Nováčková (2003, TK Sport Kolovraty). Rozlosování.

24.01.2015
Australian Open: Petra Kvitová končí ve 3. kole, podlehla Keys

Poslední česká tenistka končí na Australian Open ve třetím kole. Petr Kvitová stejně jako Bára Záhlavová-Strýcová nezvládla boj o osmifinále, když nestačila na Američanku Madison Keys ve dvou setech 4:6 5:7.

24.01.2015
Vondroušová i Kilnarová končí na juniorském Australian Open v prvním kole

Dvě české hráčky se loučí s juniorkou Australian Open hned v úvodním kole. Američance Kingsley podlehla Monika Kilnarová (1999, ITF 63) 1:6 6:7(5) a s domácí hráčkou Tjandramulia prohrála nasazená trojka Markéta Vondroušová (1999, ITF 8) 1:6 3:6.

24.01.2015
Australian Open: Záhlavová-Strýcová končí na raketě Azarenky

Ve třetím kole skončila na Australian Open Barbora Záhlavová-Strýcová. Nasazená hráčka číslo 25. nestačila na Bělorusku Victorii Azarenkovou ve dvou setech 4:6 4:6

24.01.2015
Australian Open: Tomáš Berdych postoupil do osmifinále

I třetí utkání na Australian Open zvládl Tomáš Berdych bez ztráty setu. Český hráč vyřadil Srba Viktora Troického 6:4 6:3 6:4 a postoupil do osmifinále, kde ho čeká Bernard Tomic. Třetí kolo neprošly Lucie Hradecká a Karolína Plíšková.

23.01.2015
Australian Open: Kvitová a Záhlavová-Strýcová jsou ve třetím kole

Druhé kolo Australian Open zvládly Petra Kvitová i Barbora Záhlavová-Strýcová. V australském vedru přehrála naše jednička Němku Barthel 6:2 6:4 a Bára porazila Kai-Chen Chang z Tchaj-Wanu 6:1 7:5. Ve druhém kole naopak končí dvě české tenistky Denisa Allertová a Tereza Smitková.

22.01.2015
Australian Open: Hradecká je ve třetím kole, dál jde i Berdych a Plíšková

Z kvalifikace do třetího kola, to je zatím jízda Lucie Hradecké prvním grandslamem sezony Australian Open. Česká hráčka ve druhém kole porazila Slovinku Polonu Hercog, opět ve třech setech 4:6 6:3 6:2. Dál jdou i Tomáš Berdych přes Jürgena Melzera a Karolína Plíšková, která zdolala Francouzku Dodin. Ve druhém kole neuspěla Klára Koukalová.

21.01.2015
OPTIM TOUR 2015: Filip Brtnický vítězem halového áčka v Liberci

Plnou kvalifikací začal mužský Svijany cup v Liberci již v pátek. A až v úterý se mohl radovat Filip Brtnický (TK Neridé) ze svého prvního titulu na Optim Tour, když si ve finále poradil s Lukášem Michlem (SK Mělník) 7:5,6:3. Výsledky.

20.01.2015
Australian Open: Allertová je ve druhém kole, při své přemiéře nadělila kanára

Denisa Allertová prošla do hlavní soutěže Australian Open z kvalifikace a její premiéra se jí povedla na jedničku. Za necelou hodinu smetla z kurtu Rominu Oprandi 6:0 6:2. Do druhého kola postoupily také Barbora Záhlavová-Strýcová a Petra Kvitová.

20.01.2015
Australian Open: Šest Čechů je po prvním dni ve druhém kole

Kromě Lucie Hradecké, která se postarala o jedno z největších překvapení prvního kola, postoupilo do druhého kola dalších pět českých tenistů. Mezi muži jdou dál Tomáš Berdych a Lukáš Rosol, končí naopak Jiří Veselý. Z žen vyhrála Karolína Plíšková, Klára Koukalová a Kateřina Siniaková. S turnajem se rozloučila Voráčová a Šafářová.

19.01.2015
Australian Open: Lucie Hradecká vyřadila Anu Ivanovic

Lucie Hradecká postoupila do hlavní soutěže Australian Open z kvalifikace a tři vyhrané zápasy zužitkovala hned v prvním kole proti Aně Ivanovic. Lucka se na Rod Laver aréne postarala o první velké překvapení, když favorizovanou Srbku porazila 1:6 6:3 6:2. Její další soupeřkou bude nenasazená Polona Hercog ze Slovinska.

19.01.2015
Dušan Lojda vyhrál ITF futures $10,000 v Egyptě

Dušan Lojda ovládl v egyptské Káhiře turnaj ITF futures s dotací $10,000. Turnajová dvojka prošel do finále bez ztráty setu a Slováka Adriana Partla potom zdolal v boji o titul 6:4 0:6 7:5. Výsledky.

18.01.2015
Na Štvanici začíná juniorský turnaj ITF 4 Safina Cup

V pondělí 19. ledna startuje na pražské Štvanici turnaj juniorů kategorie ITF 4. V pondělí a úterý se hraje kvalifikace, hlavní soutěž bude zahájena ve středu. Turnajovou jedničkou mezi juniory je Pavel Motl (1997, ITF 128), mezi dívkami Španělka Guerrero Alvarez (ITF 119). Výsledky.

18.01.2015
Lukáš Vejvara došel do finále turnaje ITF 4 ve Štětíně

Lukáš Vejvara (1997, ITF 316) skončil na juniorském turnaji ITF 4 v polském Štětíne ve finále. Český hráč v utkání o titul prohrál s domácím Kacperem Zukem 4:6 1:6. Výsledky.

18.01.2015
Karolína Beránková vyhrála turnaj ITF 4 v Abu Dhabi

Svůj první juniorský titul si na turnaji ITF 4 v Abu Dhabi připsala Karolína Beránková (2000, ITF 1237). Karolína ve finále porazila Francouzku Emmanuelle Girard (ITF 572) 6:0 6:0. Výsledky.

18.01.2015
Forejtek vyhrál turnaj Tennis Europe do 14-ti let v Milovicích

Jonáš Forejtek (2001, I.ČLTK Praha) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe hráčů do 14-ti let Category 2 v Milovicích. Ve finále porazil Francouze Mathyse Erharda 6:2, 4:6, 6:1. V kategorii dívek nejdále došly Wojciková a Lavičková (semifinále). Čtyřhru chlapců vyhráli Beran s Lehečkou, čtyřhru dívek Šebestová s Wocikovou. Výsledky.

18.01.2015
Jiří Veselý slaví v Aucklandu první titul kariéry

Skvělého úspěchu dosáhl Jiří Veselý těsně před prvním grandslamem sezony 2015. Český hráč prošel na turnaji v Aucklandu kvalifikací a poté celý turnaj ovládl. Získal tak svůj první titul na okruhu ATP v kariéře. Ve finále Jiří porazil Francouze Mannarina ve dvou setech 6:3 6:2.

17.01.2015
Australian Open: Čtyři Češi prošli kvalifikací

Jan Hernych, Denisa Allertová, Lucie Hradecká a Renata Voráčová úspěšně zvládli tři utkání v kvalifikaci a vybojovali si tak start v hlavní soutěži prvního grandslamu. Doplnili tak desítku našich hráčů, kteří se do ní dostali přímo. Kvalifikace muži. Kvalifikace ženy.

17.01.2015