Daviscupové utkání v Jihlavě mezi Českem a Švédskem bylo rozlosováno06.02.2026 Daviscupové utkání mezi Českem a Švédskem v Horácké aréně zná svůj harmonogram. V sobotu od 13 hodin se budou hrát dvě dvouhry, v nichž Jiří Lehečka narazí na Dragose Madarase a Dalibor Svrčina se utká s Ollem Wallinem. Švédský kapitán překvapivě vynechal ze sobotního programu Lea Borga. V neděli se bude hrát od 12 hodin. Svěřenci kapitána Tomáše Berdycha budou v obou sobotních zápasech plnit roli favoritů. První utkání se bude hrát zhruba od 13:15 po skončení slavnostního zahájení duelu. Sobotní program otevře česká týmová jednička Jiří Lehečka, který odehraje zápas proti Dragosovi Nicolaemu Madarasovi, jemuž náleží 576. místo světa. Tento hráč nebyl původně v nominaci švédského týmu a dostal přednost před Leem Borgem. „Netajím se tím, že jsem vždycky chtěl začínat. Jsem rád, že los dopadl takovým způsobem. Tak či tak ale musím předvést dobrý výkon,“ prohlásil Lehečka. Český tenista už svého soupeře porazil, a to v září 2021 v osmifinále antukového challengeru v Bukurešti (6:1, 6:2). Jedná se o jejich jediné dosavadní střetnutí. „Dnes ráno jsem si tu informaci hledal,“ pousmál se Lehečka. „Zápas si vybavuju jen matně, ale základní věci, třeba jakým způsobem soupeř hraje a jaké herní situace má radši, mi do hlavy naskočí. Musím si udělat rozbor toho, jak hrál v poslední době, jestli něco změnil, nebo ne. Párkrát jsem ho viděl hrát a trénovat i tento týden tady v hale.“ Čtyřiadvacetiletý Lehečka ještě připomněl, jak pro něj zmíněný challenger v Bukurešti skončil. „Turnaj dopadl fajn, vyhrál jsem ho. A i ten zápas byl docela hladký, jestli se nemýlím,“ doplnil s úsměvem. Ve druhém singlu nastoupí Dalibor Svrčina proti Ollemu Wallinovi, jenž je švédskou jedničkou a nachází se na 408. místě světového žebříčku. Také v tomto utkání je jasným favoritem domácí tenista, který patří do elitní světové stovky. „Jsem přece jenom raději, že začíná Jirka. V Davis Cupu má více zkušeností. Bylo by fajn, kdyby Dalibor nastupoval za stavu 1:0. Doufejme, že se to klukům povede zvládnout,“ uvedl k losu Berdych. V neděli zahájí program daviscupového klání už ve 12 hodin čtyřhra. Svou premiéru prožijí Petr Nouza s Patrikem Riklem, kteří se utkají se švédskou dvojicí Andre Göransson a Erik Grevelius. Pokud nebude po třech duelech rozhodnuto, následovat bude singl jedniček týmů (Lehečka – Wallin), případně singl dvojek (Svrčina – Madaras) v rozhodujícím utkání. V případě rozhodnutého stavu se uskuteční jedna dvouhra, ve které by měl dostat příležitost Maxim Mrva. Sestavy pro nedělní duely se mohou změnit. Česko – Švédsko Nedělní program (od 12:00) Foto: ČTS/Pavel Lebeda (sport-pics.cz) |
Zpravodajství z oblasti českého tenisu |
|---|
MČR mužů a žen 2023 v Ostravě: Čeká nás finále Pospíšil-Bartoň a Tomajková-Wirglerová![]() Do finále Mistrovství ČR mužů 2023 postoupili Jaroslav Pospíšil a Hynek Bartoň. Finále žen si zahrají Simona Wirglerová a Kristýna Tomajková. Bartoň v semifinále porazil Vágnera 6:3, 6:2, Pospíšil porazil Lušovského 6:2, 6:2. Tomajková porazila Charvátovou 6:4, 6:1. Wirglerová porazila Novou 6:2, 6:2. Vítězi čtyřhry na MČR mužů a žen 2023 jsou Hynek Bartoň a Michal Lušovský, kteří ve finále porazili dvojici Jakub Novák/Victor Andrés Sklenka 6:3, 6:2. V kategorii žen se mistryněmi ČR ve čtyřhře staly Andrea Nová a Denisa Pospíšilová, které ve finále porazily pár Kristýna Tomajková/Adéla Moravcová 6:1, 6:4. Více informací na webu mcr.cztenis.cz. LIVESCORE. LIVESTREAM. Hrací plány: muži, ženy. 17.08.2023 |
MČR mužů a žen 2023 v Ostravě: Pospíšil je v semifinále, čeká ho Lušovský![]() Tento příběh ještě nekončí. Jaroslav Pospíšil (1981) dnes v třísetové bitvě udolal Štěpána Bauma (2003) 3:6, 6:2, 6:2 a v semifinále narazí na Michala Lušovského (1999), který dnes porazil Victora Andrése Sklenku (2001) 6:3, 3:6, 6:2. V dalších zápasech mužů Bartoň (2004) porazil Michneva (1989) 6:4, 6:3 a Vágner (1999) porazil Janušku (2000) 7:6(7), 7:5. V kategorii žen nás čekají semifinále Tomajková-Charvátová a Wirglerová-Nová. Kristýna Tomajková (2005) dnes porazila Kateřinu Filip (1999) 6:1, 7:6(1). Nela Charvátová (2006) porazila Vanesu Šulcovou (2004) 6:4, 6:4. Simona Wirglerová (2004) porazila Markétu Slivovou (1997) 6:3, 6:3. Andrea Nová (2003) porazila Karolínu Kubáňovou (2001) 6:3, 3:6, 6:3. Nejlepšími zápasy dne byly duely Lušovský-Sklenka a Pospíšil-Baum, oba tyto zápasy měl vysokou kvalitu předvedené hry. Do finále soutěže čtyřher postoupili dvojice Bartoň/Lušovský, Novák/Sklenka a Tomajková/Moravcová, Nová/Pospíšilová. Více informací na webu mcr.cztenis.cz. LIVESCORE. LIVESTREAM. Hrací plány: muži, ženy. 16.08.2023 |
MČR mužů a žen 2023 v Ostravě: Pospíšil vyřadil Vrbu, Tomajková Laboutkovou 42-letý Jaroslav Pospíšil má stále chuť bojovat a vítězit. V dnešním zápase 2. kola mistrovství ČR mužů a žen otáčel v prvním setu z 2:5 a v druhém setu z 0:3 na konečných 7:6(4), 6:4 s mladým Jakubem Vrbou (2005). Ve dvouhře končí obhájkyně loňského titulu Aneta Laboutková, která nestačila na Kristýnu Tomajkovou 1:6, 4:6. Kvalitní výkon předvedl Michal Lušovský, který porazil druhého nasazeného Jakuba Prachaře 6:4, 6:3. Ve středu se můžeme těšit znovu na nestárnoucího ale po dnešku značně unaveného Jardu Pospíšila, kterého ve čtvrtfinále čeká Štěpán Baum (2003). Nejvýše nasazeného Bartoně čeká zápas s Petrem Michnevem – mistrem ČR z roku 2016. Veškeré informace a rozsáhlou fotogalerii naleznete na www.mcr.cztenis.cz. LIVESCORE. LIVESTREAM. Hrací
plány: muži, ženy.
15.08.2023 |
MČR mužů a žen 2023 v Ostravě: Pospíšil vyřadil nasazeného Štěpánka Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen 2023 má za sebou první hrací den. Nejvýše nasazení Bartoň i Laboutková své úvodní zápasy zvládli. Nsazení nepotvrdil Štěoánek, který nestačil na nestárnoucího Pospíšila 4:6, 3:6. Dále vypadl Jakub Novák, který nestačil na Štěpána Mrůzka. Vypadl také třetí nasazený Zlatohlávek, který v nejdelším zápase dne podlehl Knoflíčkovi. V kategorii žen končí nasazené Petruželová, Pospíšilová a Kajabová. V úterý se můžeme těšit na souboj obhájkyně titulu Anety Laboutkové s čerstvou vítězkou Pardubické juniorky Kristýnou Tomajkovou nebo na zápas dvou generací mezi Pospíšilem (1981) a Vrbou (2005). Veškeré informace a rozsáhlou fotogalerii naleznete na www.mcr.cztenis.cz. LIVESCORE. LIVESTREAM. Hrací
plány: muži, ženy.
15.08.2023 |
Kučera došel do finále turnaje ITF J100 v Belgii Jonáš Kučera (2006, ITF 352) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J100 hráčů do 18 let v belgickém Maaseiku. Ve finále nestačil na Itala Baragiola Mordini 5:7, 1:6.
13.08.2023 |
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj žen ITF $25,000 v Německu Brenda Fruhvirtová (2007, WTA 120) vyhrála mezinárodní turnaj ITF žen v německém Lipsku dotovaný $25,000. Ve finále porazila Rusku Astakhovou 6:3, 6:3.
13.08.2023 |
Paulson vyhrál turnaj ITF $25,000 v Polsku Andrew Paulson (2001, ATP 388) vyhrál mezinárodní turnaj ITF mužů dotovaný $25,000 v polské Lodži. V českém finále porazil Daniela Pátého 6:4, 4:6, 6:4. Vítězstvím se Andrew posune žebříčkem ATP nahoru zhruba na pozici 356. Čtyřhru vyhráli Matyáš Černý a Daniel Pátý.
13.08.2023 |
Chodora vyhrál turnaj ITF J30 na Slovensku Radek Chodora (2007, ITF 2959) vhrál mezinárodní turnaj ITF J30 hráčů do 18 let ve Slovenské Lubči. Ve finále porazil Maďara Sifta 6:3, 6:3. Do finále čtyřhry došly Ondřej Beránek a Matyáš Kozlovský. Čtyřhru dívek vyhrály Valentýna Bendová a Agatha Chytilová.
13.08.2023 |
Mistrovství ČR mužů a žen 2023 v Ostravě![]() Od pondělí 14. srpna začíná v Ostravě na dvorcích SC Ostrava Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen 2023. Nejvýše nasazeným mužem je Hynek Bartoň, nejvýše nasazenou ženou je Aneta Laboutková. LIVESCORE. LIVESTREAM. Hrací plány: muži, ženy. 13.08.2023 |
Jermář se Sklenkou slaví stříbro na Univerziádě! Úspěchy českých reprezentantů na mezinárodním poli během tohoto léta nadále pokračují! Po medailích na evropském šampionátu do 14 let a Evropském olympijském festivalu mládeže to „cinklo“ také na Světových univerzitních hrách neboli Univerziádě. V čínském Čcheng-tu vybojovali stříbrné medaile ve čtyřhře Jan Jermář s Victorem Sklenkou.
12.08.2023 |
MS do 14 let: Historický úspěch pro český tenis! Chlapci i dívky slaví celkový triumf Letošní ročník mistrovství světa družstev do 14 let v Prostějově byl nejúspěšnější v historii českého dorosteneckého tenisu! Tituly mistrů světa totiž slaví obě česká družstva. Zatímco dívky vybojovaly už posedmé zlaté medaile, chlapci se radovali vůbec poprvé v dějinách tohoto turnaje. „Je to nadpozemský úspěch, ještě nikdy nevyhrály juniorské mistrovství světa dva týmy z jedné země. Teď se to povedlo českým děvčatům i chlapcům, proto mohu k vítězům směle promluvit v jejich mateřštině,“ zářil při ceremoniálu štěstím prezident Českého tenisového svazu a Tennis Europe Ivo Kaderka, který mohl být u dalšího velikého úspěchu českého tenisu v tomto roce.
12.08.2023 |
Svobodová vyhrála turnaj Tennis Europe v Německu Vanessa Svobodová (2009, TE U14 59) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe Cat. 2 hráček do 14 let v německém Renningenu. Ve finále porazila Řekyni Fasoula 6:2, 6:3. Vanessa došla spolu s Ruskou Tryhubkinou i do finále soutěže čtyřher. V kategorii chlapců do finále došel Dominik Dujka, který ve finále nestačil na Švéda Andersche 4:6, 7:6(1), 1:6.
12.08.2023 |
Dívky do 16 let vyhrály Summer Cup 2023 Tým dívek do 16 let ve složení Samsonová, Kovačková, Forejtková (kapitán: Škoch) skončili na 1 místě. Tým chlapců do 16 let ve složení Mrva, Kumstát, Doskočil (kapitán: Čihák) skončil na 2. místě. Tým chlapců do 18 let ve složení Filip, Brunclík, Kalina (kapitán: Zíb) skončil na 4,. místě. Tým dívek do 18 let do finálového kola nepostoupil.
10.08.2023 |
Áčkové turnaje dorostu v Ostravě vyhráli Jakub Voleský a Barbora Slavíková Jakub Voleský (2005, SK HAMR) vyhrál áčový turnaj dorostenců na SC Ostrava. Ve finále porazil Jiřího Fialu 6:2, 6:0. Čtyřhru vyhráli Daniel Voleský a Jakub Voleský. V kategorii dorostenek na TK Baník Ostrava OKD zvítězila Barbora Slavíková (2008, TENIS VLAŠIM), která ve finále porazila Amelii Essii Drukerovou 7:5, 6:3. Čtyřhru vyhrály Terezie Štveráková a Michaela Svobodová. Hrací plány: chlapci, dívky.
09.08.2023 |
Zajíčková a Eversfield vyhráli turnaj Tennis Europe v Polsku Kateřina Zajíčková (2010, TE U14 114) vyhrála mezinárodní turnaj Tennis Europe kat.3 hráček do 14 let v polském Szczawnu. Ve finále porazila Slovenku Petrášovou (2009, TE U14 104) 6:2 6:4. Kateřina vyhrála společně s Nelou Uhrovou (2009, TE U14 242) soutěž čtyřher. Soutěž chlapců vyhrál Thomas Eversfield (2009, TE U14 186). Ve finále porazil Poláka Nowaka (2009, TE U14 298) 6:1 7:5. Čtyřhru vyhráli Šimon Kabrhel a Matyáš Maršík.
07.08.2023 |
Sklenička došel do finále turnaje ITF J60 v Žilině Štěpán Sklenička (2007, ITF 608) došel do finále mezinárodního turnaje ITF J60 hráčů do 18 let na Slovensku v Žilině. Ve finále nestačil na Slováka Norrmana 3:6, 6:7(6). Čtyřhru vyhráli Jan a Max Fröhlichovi.
06.08.2023 |
Brenda Fruhvirtová vyhrála turnaj žen ITF $60,000 v Německu Brenda Fruhvirtová (2007, WTA 141) vyhrála mezinárodní turnaj žen ITF dotovaný $60,000 v německém Hechingenu. Ve finále porazila kvalifikantku Slovinku Falkner 6:3, 6:1. Brenda se po vítězství posune zhruba na pozici 120 žebříčku WTA.
06.08.2023 |
Wirgler vyhrál turnaj Tennis Europe U14 v Rakousku Tomáš Wirgler (2009, te U14 284) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe U14 Cat.3, který se konal 31.7.-4.8.2023 v rakouském Kremsu. Ve finále porazil Rakušana Leo Stiebera 6:4 6:3.
06.08.2023 |
Ohlédnutí za libereckým challengerem 2023 Vítězem libereckého ATP challengeru Svijany Open 2023 se stal Argentinec Francesco Comesana (2000, ATP 223), který ve finále porazil Američana s českými kořeny Toby Alex Kodata (2003, ATP 481) 6:2, 6:4. Čtyřhru vyhráli Petr Nouza a Andrew Paulson, kteří porazili rakousko-německý pár Neil Oberleitner a Tim Sandkaulen 6:3, 6:4.
06.08.2023 |
Ohlédnutí za Pardubickou juniorkou 2023![]() Vítězem 96. ročníku Pardubické juniorky se stal Jakub Filip (2005, TK Sparta Praha), který ve finále porazil Petra Brunclíka (2006, TK Sparta Praha) 6:4, 2:6, 6:3. V kategorii dívek titul mistryně ČR v kategorii starších dorostenek získala Kristýna Tomajková (2005, TK Agrofert Prostějov), která ve finále porazila Lauru Samsonovou (2008, TK Sparta Praha) 6:2, 6:3. Čtyřhru chlapců vyhráli Denis Peták (2006, TK Sparta Praha) a Petr Brunclík (2006, TK Sparta Praha). Čtyřhru dívek vyhrály Lucie Urbanová (2006, TK Agrofert Prostějov) a Magdaléna Smékalová (2006, TK Agrofert Prostějov). 04.08.2023 |