Český tenisový svaz

Čtyři finále, čtyři tituly! Brunclík slaví největší trofej kariéry, Valentová obhájila loňské prvenství

19.08.2023

Sobotní vyvrcholení turnaje J300 RPM Junior Prague Open na pražských Spojích nabídlo hned čtyři finálové zápasy, přičemž ve všech slavili vítězství domácí tenisté. Finále dvouhry dívek bylo ryze české, titul se povedlo obhájit Tereze Valentové, která ve třech setech zdolala Lauru Samsonovou. Mezi chlapci slaví největší titul juniorské kariéry Petr Brunclík, který porazil Daniila Sarksiana. Český tenis slavil i ve čtyřhrách. Mezi chlapci se z titulu radovali Petr Brunclík s Jakubem Filipem, mezi dívkami Laura Samsonová s Alenou Kovačkovou.

Dvouhru chlapců na Spojích ovládl v sobotu Petr Brunclík. Sedmnáctiletý český tenista, kterému na juniorském žebříčku náleží 58. místo, vybojoval svůj největší titul kariéry po finálovém vítězství 6:2, 7:5 nad Daniilem Sarksianem, přemožitelem Jakuba Filipa ze semifinále.

Brunclík na cestě za titulem, za který obdrží do juniorského žebříčku 300 bodů, ztratil dvě sady a postupně vyřadil Slováka Davida Schwarce, Itala Lorenza Angeliniho, Brita Viktora Frydrycha a v semifinále svého krajana Maxima Mrvu.

„Je to neskutečný pocit, získal jsem největší titul v mé kariéře, navíc doma,“ radoval se šampion Brunclík. „Na turnaji jsem musel vydřít hodně zápasů, bylo to těžké od začátku do konce. Zbývalo mi už málo sil, ale dal jsem do toho všechno a podařilo se.“

Šampion ze singlu pak odpoledne dokonce zkompletoval double. Brunclík si v deblu zahrál po boku Jakuba Filipa, wimbledonského šampiona ze čtyřhry. Česká dvojice si dokráčela pro cenný turnajový titul po vítězství 4:6, 6:2 a 10:4 nad švédským párem Williamem Rejchtmanem Vinciguerrou a Albertem Saarem.

Obhájit loňskou trofej se v dívčí dvouhře povedlo Tereze Valentové. Současná juniorská dvanáctka o vítězství bojovala se svou krajankou Laurou Samsonovou, proti které nedopodávala druhý set, ale nakonec přeci jen zvítězila 6:0, 5:7 a 6:4.

Valentová ztratila set ještě ve svém vstupním utkání do turnaje proti Srbce Luně Vujovičové. Pak naopak vyhrála třikrát bez ztráty setu nad Němkou Annou Linnou Pulsovou a svými krajankami Victorií Bervid a Alenou Kovačkovou. Finálovým vítězstvím nad Laurou Samsonovou tak dotáhla pomyslný tuzemský hattrick.

„Byl to velice dobrý zápas. Jsem fakt ráda, že jsem to dotáhla do vítězného konce. Byly to nervy, zkomplikovala jsem si to. Za stavu 6:0, 5:4 a 40:15 jsem znervózněla, všechno na mě dolehlo. Říkala jsem si, že musím být aktivní a diktovat hru. Potom to bylo hodně o hlavě, kdo vydrží být pozitivnější,“ hodnotila šampionka Valentová.

Samsonová si ale posléze po porážce ve finále dvouhry spravila náladu alespoň ve čtyřhře. spolu s Alenou Kovačkovou, se kterou slavila před měsícem wimbledonský titul, totiž ve finále deklasovaly po setech 6:1, 6:2 polsko-bulharskou dvojici Olivii Berglerovou a Yoanu Konstantinovovou. vv Finále dvouhry chlapců
PETR BRUNCLÍK – Daniil Sarksian (-) 6:2, 7:5

Finále dvouhry dívek
TEREZA VALENTOVÁ – LAURA SAMSONOVÁ 6:0, 5:7, 6:4

Finále čtyřhry chlapců
BRUNCLÍK, FILIP – Rejchtman Vinciguerra, Saar (oba SWE) 4:6, 6:2, 10:4

Finále čtyřhry dívek
A. KOVAČKOVÁ, SAMSONOVÁ – Berglerová (POL), Konstantinovová (BUL) 6:1, 6:2

Zdroj: www.tenisovysvet.cz

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Gabriela Pantůčková vyhrála třetí desítku v této sezoně

Gabriela Pantůčková (WTA 305) se stala vítězkou turnaje $10,000 v chor­vatském Bolu. Ve finále si jedenadvacetiletá Pantůčková poradila s Ninou Potocnik ze Slovinska 6:0 6:3 a získala tak již třetí titul v této sezoně. Výsledky.

09.10.2016
Jaloviec došel do finále na desítce v Německu

Marek Jaloviec (1994, ATP 473) došel do finále mezinárodního turnaje ITF Futures dotovaného $10,000 v německém Hambachu. Ve finále nestačil na Ukrajince Kalenichenka (1994, ATP 656) 6:3, 1:6, 5:7. Jaloviec vyhrál i čtyřhru spolu s Michalem Konečným. Výsledky.

09.10.2016
Lucie Šafářová má další titul, s Mattek-Sands ovládly Peking

Vítězná jízda deblového páru Lucie Šafářová, Bethanie Mattek-Sands pokračuje. Česko-americká dvojice ovládla turnaj v Pekingu a získala tak třetí titul v řadě, celkově již osmý společný. Ve finále porazily turnajové jedničky Garcia, Mladenovic 6:4 6:4.

09.10.2016
Šafářová s Mattek-Sands jsou i v Pekingu ve finále čtyřhry

Po titulu ve Wuhanu, kde Šafářová s Mattek-Sands ve finále porazily pár Mirza, Strýcová, si i na podniku v Pekingu zahrají o titul. Jejich soupeřkami budou turnajové jedničky Francouzky Garcia, Mladenovic.

08.10.2016
Kvitová po prohře s Madison Keys přijde o Turnaj mistryň

Petra Kvitová (1990, WTA 11) prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Pekingu s Madison Keys (1995, WTA 9) z USA 3:6, 7:6(2), 6:7(5). Tato prohra znamená, že se letos si Petra Turnaj mistryň nezahraje.

07.10.2016
Berdych v Tokiu vypadl, Karolína Plíšková je v Pekingu v osmifinále

Tomáš Berdych (1985, ATP 9) po vítězství na turnaji ATP v Šen-čenu vypadl na dalším turnaji v Tokiu hned v prvním kole, podlehl 6:7(7), 1:6 Gillesi Müllerovi (1983, ATP 36) z Lucemburska. Naopak Karolína Plíšková (1992, WTA 6) odvrátila s Ruskou Darjou Kasatkinou (1997, WTA 24) mečbol a po výhře 3:6, 7:5, 7:6(7) postoupila v Pekingu do osmifinále.

05.10.2016
Karolína Plíšková si poprvé zahraje na Turnaji mistryň

Česká tenisová jednička Karolína Plíšková (1992, WTA 6) se poprvé v kariéře kvalifikovala na Turnaj mistryň. Její start na finále sezony v Singapuru, jež se odehraje poslední říjnový týden, potvrdila ženská tenisová asociace WTA.

05.10.2016
Zemřel Miloš Konrád
S hlubokým zármutkem Vám oznamujeme, že dne 28. září 2016 zemřel výborný hráč a skvělý trenér Miloš Konrád. Čest jeho památce.
04.10.2016
MČR družstev minitenisu 2016

Ve středu 28. září se v areálu TK Sparta Praha konalo mistrovství ČR v kategorii minitenisu pro rok 2016. Vítězem se stalo družstvo Jihomoravského tenisového svazu, které porazilo družstvo Pražského tenisového svazu 4:2. Celkové pořadí: 1. Jihomoravský, 2. Pražský, 3. Severomoravský, 4. Západočeský, 5. Východočeský, 6. Severočeský, 7. Středočeský, 8. Jihočeský.

03.10.2016
Junior Davis Cup a Junior Fed Cup v Maďarsku

Mistrovství světa družstev hráčů do 16-ti let se hrálo v maďarské Budapešti. Naši chlapci (Štyler, Holiš, Macháč) skončili na 6. místě, stejně tak dívky (Beránková, Hindová, Bužková). Vítězi se stali ruští chlapci a vítězkami polské dívky. Výsledky.

02.10.2016
Marek Jaloviec vyhrál $10,000 ve Francii

Marek Jaloviec (ATP 474) se stal vítězem ITF futures $10,000 ve francouzském Sarreguemines. Ve finále Marek porazil Sarmienta z USA 6:2 7:6(4) a přpsal si třetí letošní titul. Výsledky.

02.10.2016
Jan Šátral vítězem ATP challengeru v Římě

Svůj druhý letošní titul na okruhu ATP slaví v Římě Jan Šátral (ATP 175). Šestadvacetiletý hráč ve finále challengeru s dotací €85,000+H porazil Robina Haaseho (ATP 65) 6:3 6:2 a připsal si 90 bodů. Výsledky.

02.10.2016
Berdych vyhrál turnaj v Shenzhenu, obhájil loňský titul

Na tituly Kvitové, Plíškové a Šafářové navázal Tomáš Berdych, který ovládl turnaj v Shenzhenu. Český tenista ve finále zdolal Richarda Gasqueta 7:6(5) 6:7(2) 6:3 a obhájil tak loňské vítězství.

02.10.2016
Jaroslav Pospíšil má třetí titul v sezoně

Potřetí v letošní sezoně triumfoval Jaroslav Pospíšil (ATP 452) na futures v Egyptě. V semifinále porazil Víta Kopřivu, se kterým se střetl potřetí během tří týdnů. Ve finále potom Federica Zeballose z Bolívie 6:3 3:6 6:1. Výsledky.

02.10.2016
Tomáš Berdych porazil Bellucciho a je v Shenzhenu ve finále

O turnajový titul si v čínském Shenzhenu zahraje Tomáš Berdych. Turnajová jednička v semifinále porazila Thomaze Bellucciho 6:2 7:5 a ve finále se střetne s Francouzem Rochardem Gasquetem.

01.10.2016
Wuhan: Kvitová ovádla dvouhru, Šafářová má titul ze čtyřhry

České tenistky ovládly turnaj WTA ve Wuhanu v Číně. Petra Kvitová získala titul ve dvouhře, když ve finále porazila Slovenku Cibulkovu jasně 6:1 6:1. Čtyřhru vyhrála dvojice Mattek-Sands, Šafářová, která porazila česko-indický pár Strýcová, Mirza 6:1 6:4.

01.10.2016
Kristýna Plíšková vyhrála turnaj WTA v Tashkentu

Svůj první titul na okruhu WTA slaví v Tashkentu Kristýna Plíšková (WTA 97). Sestra finalistky US Open ve finále porazila Japonku Nao Hibino 6:3 2:6 6:3 a připsala si tak největší úspěch ve své dosavadní kariéře.

01.10.2016
Kvitová smetla z kurtu Halep a ve Wuhanu bude hrát o titul

Petra Kvitová je v čínském Wuhanu k nezastavení. V semifinále nedala česká hráčka sebemenší šanci Rumunce Simoně Halep, kterou vyprovodila z kurtu po setech 6:1 6:2. Její finálovou soupeřkou bude Dominika Cibulková, která už během turnaje vyřadila Karolínu Plíškovou i Barboru Strýcovou.

30.09.2016
České derby ve čtvrtfinále v Shenzhenu pro Berdycha

Utkání dvou českých daviscupových reprezentantů Tomáše Berdycha a Jiřího Veselého ve čtvrtfinále turnaje ATP v Shenzhenu zvládl lépe Berdych. Česká jednička vyhrála ve třech setech 7:6(1) 3:6 6:2 a postoupila tak do semifinále. Tam Berdycha čeká Thomaz Bellucci.

30.09.2016
Wuhan: Česká tenistka získá titul ve čtyřhře

Titul ze čtyřhry ve Wuhanu si odveze česká hráčka. Ve finále se totiž proti sobě postaví Lucie Šafářová s Bethanie Mattek-Sands a Barbora Strýcová se Saniou Mirzou. O titul ve dvouhře bude bojovat také Petra Kvitová.

30.09.2016