Český tenisový svaz

Cestu za titulem zarazil Alcaraz. Lehečka ve finále padl ve třech setech

22.06.2025

Velmi povedený výkon předvedl ve finále turnaje v londýnském Queen's Clubu Jiří Lehečka, na zisk titulu to ale nakonec nestačilo. S druhým hráčem světa Carlosem Alcarazem prohrál za dvě hodiny a 10 minut po setech 5:7, 7:6(5), 2:6. Před Wimbledonem ale prokázal rostoucí formu.

Lehečka se po přechodu z antuky na trávu dostává konečně do formy, kterou se prezentoval na začátku sezony. Po čtvrtfinále ve Stuttgartu se přesunul do slavného londýnského Queen's Clubu a odehrál svůj nejlepší turnaj od lednového podniku v Brisbane, kde si dokráčel až pro turnajovou trofej.

Na trávě v Londýně se probil do finále, když postupně vyřadil favorizovaného Alexe De Minaura, pak potvrdil roli favorita proti Gabrielovi Diallovi a Jacobovi Fearnleyovi a nakonec v semifinále skolil šestého hráče světa Jacka Drapera.

V nedělním finále vyzval nejvýše nasazeného Carlose Alcaraze, kterého pořádně potrápil. Světovou dvojku a šampiona nedávného Roland Garros ale už zdolat nedokázal.

Lehečka na centrálním kurtu předváděl srdnatý výkon, kterým dělal superfavorizovanému Španělovi problémy. I proto první set rozhodl jediný brejk, k němuž se probojoval v jedenácté hře.

Druhému setu pak dominovaly servisy zcela. K vidění nebyl žádný brejkbol a rozhodovat se muselo až v tiebreaku. V něm se Lehečkovi za stavu 5:5 povedlo vybojovat klíčový mini-brejk a následně proměnit při vlastním podání setbol, čímž si vynutil rozhodující dějství!

V něm ale, bohužel, Alcaraz ukázal, proč patří k nejlepším hráčům světa a proč vyhrál na trávě už dva Wimbledony. Povedlo se mu pozměnit taktiku na returnu a našel recept na servis českého tenisty. Díky tomu zaznamenal brejky ve čtvrtém a osmém gemu a dokráčel si už pro pátý titul této sezony.

Lehečka ale rozhodně smutnit nemusí. V Londýně získal krásnou talířovou trofej za druhé místo a jeho výkony v Queen's Clubu naznačují, že při slušném losu může dokráčet v All England Clubu hodně daleko. Do žebříčku ATP navíc obdrží hned 320 bodů a posune se o pět pozic na 25. místo světa.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Adam Pavlásek ve finále ATP Challengeru v Barlettě

O titul si na challengeru s dotací €42,500+H v italské Barlettě zahrál Adam Pavlásek (ATP 119). Turnajová trojka ale neuspěla, vítězem podniku se stal Elias Ymer ze Švédska po setech 7:5 6:4. Adam Pavlásek se za dva týdny představí na domácím challengeru v Ostravě.

17.04.2016
Strýcová vyhrála, Plíšková ne. Švýcarsko - Česko 1:1

České tenistky hrají po prvním dni semifinále Fed Cupu ve Švýcarsku 1:1. Barbora Strýcová v úvodním zápase deklasovala Timeu Bacsinszkou, 17. hráčku světa, a za hodinu a pět minut 6:0 a 6:2. Druhý bod nepřidala Karolína Plíšková, která nestačila na Viktorii Golubič, která je o 111 příček na žebříčku níže, ve třech setech 6:3, 4:6 a 4:6.

16.04.2016
Drábková vyhrála ITF5 na Martiniku

Sabina Drábková (2000, ITF 621) vyhrála mezinárodní juniorský turnaj ITF5 na Martiniku. Ve finále porazila Američanku Breunich (2001, ITF 1469) 6:4, 6:0. Pro Sabinu je to první juniorskýtitul na okruhu ITF. Výsledky.

16.04.2016
Štefková vyhrála padesátku v Turecku

Barbora Štefková (1995, WTA 246) vyhrála mezinárodní turnaj žen dotovaný $50,000 v tureckém Istanbulu. Ve finále porazila Rusku Pivovarovu 7:5, 2:6, 6:1. Barbora tak získala 80 bodů do žebříčku WTA, což jí posune do první dvoustovky a to zhruba na 190. místo žebříčku WTA. Gratulujeme k velkému úspěchu a rostoucí výkonnosti.

16.04.2016
Barbora Strýcová zahájí semifinále Fed Cupu proti Švýcarsku

Jako první se ve švýcarském Lucernu představí Barbora Strýcová, která změří síly s Timeou Bacsinsky. Po nich nastoupí ke druhé dvouhře česká jednička Karolína Plíšková a Viktorija Golubic. Semifinále Fed Cupu Švýcarsko – Česko začne v sobotu 16. dubna ve 13 hodin.

15.04.2016
Novým trenérem Petry Kvitové je František Čermák

Petra Kvitová má nového trenéra. Na spolupráci se česká tenisová jednička dohodla se svým dosavadním sparingpartnerem Františkem Čermákem, který Kvitovou doprovázel na turnajích v Americe. Po rozchodu s bývalým koučem Kotyzou byla Petra Kvitová téměř tři měsíce bez trenéra.

14.04.2016
Jiří Veselý po vyřazení Djokoviče nestačil v Monte Carlu na Monfilse

Ve druhém kole porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče, v osmifinále ale Jiří Veselý na senzaci nenavázal. Český tenista podlehl ve dvou setech Gaelu Monfilsovi z Francie 1:6 2:6.

14.04.2016
Jiří Veselý se v Monte Carlu postaral o senzaci, porazil Djokoviče

O největší překvapení se na turnaji v Monte Carlu postaral Jiří Veselý, který ve druhém kole porazil světovou jedničku Novaka Djokoviče 6:4 2:6 6:4. V osmifinále čeká Veselého Francouz Gael Monfils. Své první utkání v Monacu nezvládl Tomáš Berdych, který podlehl Damiru Dzumhurovi.

13.04.2016
Monte Carlo: Tomáš Berdych nestačil na Dzumhura a končí ve druhém kole

První utkání v sezoně na antuce Tomáš Berdych nezvládl podle svých představ. Česká tenisová jednička podlehla Damiru Szumhurovi z Bosny a Hercegoviny 4:6 7:6(1) 3:6 a loňskou finálovou účast tak neobhájí.

13.04.2016
Veselý porazil v Monte Carlu Gabashviliho, teď vyzve Djokoviče

Jiří Veselý (1993, ATP 55) v úvodním kole turnaje série Masters 1000 v Monte Carlu porazil Rusa Gabashviliho (1985, ATP 52) 3:6, 7:5, 7:5 a nyní se utká se světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Bude to jejich první vzájemný duel.

13.04.2016
Rosol první zápas na antuce nezvládl, v Monte Carlu dohrál

Monte Carlo: Na prvním antukovém turnaji série Masters 1000 v Monte Carlu Lukáš Rosol prohrál hned úvodní zápas s Aljažem Bedenem z Británie 2:6, 3:6 a přišel o šanci zahrát si proti Rafaelu Nadalovi ze Španělska.

12.04.2016
Lucie Šafářová druhý deblový titul v řadě v Charlestonu nezískala

Podruhé za sebou si Lucie Šafářová zahrála o titul v deblu. V Miami ho spolu s Bethanie Mattek-Sands získala, v Charlestonu se jim to nepodařilo. Česko-americký pár podlehl Francouzkám Garcia, Mladenovic 2:6 5:7. Dvouhru ovládla domácí Sloane Stephens.

11.04.2016
Jiří Veselý si finále v Marrakéši nezahraje, prohrál s Čoričem

Jiří Veselý končí na turnaji ATP v Marrakéši v semifinále. Český tenista nestačil na Chorvata Bornu Čoriče ve dvou setech 6:7(5) 6:7(5). Čorič se ve finále střetne s Federicem Delbonisem.

09.04.2016
Veselý porazil nasazenou jedničku a je v semifinále

Jiří Veselý (1993, ATP 55) porazil na antukovém turnaji v Marrákeši nasazenou jedničku Španěla Guillerma Garcíu-Lópeze (1983, ATP 38) 6:4, 7:6(2) a po roce si na okruhu ATP zahraje semifinále. Soupeřem mu bude mladý Chorvat Borna Čorič (1996, ATP 48). 

08.04.2016
Tipsarevič bude hvězdou ostravského challengeru

Vítěz vůbec prvního ročníku ostravského challengeru (2004) Janko Tipsarevič (1984, ATP 413) se vrací na tenisové dvorce po operaci nohy, kterou podstoupil v roce 2014 a bude největší hvězdou letošního challengeru mužů dotovaného $50,000 v Ostravě. Prosperita Open 2016 se hraje od 23. dubna v Ostravě. Za dobu konání 13-ti ročníků tohoto turnaje se díky úspěšné manažerské práci ředitele turnaje Václava Roubíčka a manažera turnaje Tomáše Ostarka podařilo získat pro ostravský challenger velmi zajímavá jména jako např. Marcos Baghdatis, Younes El Aynaoui, Radek Štěpánek, Mario Ančič a nyní bývalý 8. hráč světa Srb Janko Tipsarevič. Webové stránky. Fotogalerie: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.

07.04.2016
Malečková končí v Katowicích v prvním kole, Plíšková ve druhém

Jesika Malečková při své premiéře v hlavní soutěži turnaje WTA neuspěla, když nestačila na Maďarku Babos 3:6 5:7. Ve druhém kole končí i Kristýna Plíšková, která podlehla turnajové jedničce Ostapenko 3:6 4:6. V Charlestonu se nedařilo Lucii Šafářové, která ani na čtvrtý pokus po zranění nevyhrála. Podlehla Američance Louise Chirico 3:6 3:6.

07.04.2016
Nominace proti Švýcarsku je Plíšková, Strýcová, Allertová a Hradecká

Petra Kvitová ani Lucie Šafářová se semifinálového utkání Fed Cupu proti Švýcarsku nezúčastní, českou týmovou jedničkou tak bude Karolína Plíšková. Kapitán Petr Pála dále nominoval Barboru Strýcovou, Denisu Allertovou a Lucii Hradeckou. Utkání se odehraje o víkendu 16.-17. dubna ve švýcarském Lucernu.

06.04.2016
Pavlásek bude v Ostravě nasazenou jedničkou

Tradiční jarní ostravský challenger mužů začíná už 23. dubna a nejvýše nasazeným bude zřejmě Adam Pavlásek (1994, ATP 119), který v loňském roce zde došel do finále. Letošní ročník Prosperita Open má dotaci 50 tis. USD a pořadatel navíc hráčům hradí ubytování vysoké kvality v ostravském hotelu Mercure. Ve středu čeká hráče párty a v pátek je připraven pro ty nejmenší návštěvníky dětský den v areálu SC Ostrava. Vstupné je 40 Kč/den nebo 150 Kč/týden. Acceptance list (PDF). Webové stránky. Fotogalerie: 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008.

06.04.2016
Kristýna Plíšková porazila v Katowicích Watson a je ve 2. kole

Po třísetové bitvě s Britkou Heather Watson postoupila Kristýna Plíšková do druhého kola turnaje WTA v Katowicích. Plíšková vyhrála 6:2 3:6 6:4 a její další soupeřkou bude buď turnajová jednička Ostapenko, nebo Slovenka Hantuchová. Klára Koukalová a Jesika Malečková mají první kolo před sebou. Malečková si zahraje hlavní soutěž poté, co postoupila jako „lucky loser“.

05.04.2016
Jaroslav Pospíšil vyhrál ITF futures $10,000 v Egyptě

První letošní titul získal na ITF futures $10,000 v Sharm El Sheikhu Jaroslav Pospíšil (ATP 489). Pospíšil ve finále porazil Itala Andreu Vavassoriho 6:4 6:4. Spolu s Petrem Hájkem ovládli i čtyřhru. Výsledky.

04.04.2016