Český tenisový svaz

Bouzkovou zradilo zdraví, útok na první titul jí nevyšel. Padly na mě poslední dny, přiznala Češka

20.02.2021

Phillip Island Trophy se české vítězky nedočkal. Marie Bouzková, která odehrála fantastický turnaj a pronikla až do finále, přišla v souboji s Darjou Kasatkinovou i vinou únavy a obrovského vedra o vedení. Česká tenistka prohrála 6:4, 2:6, 2:6 a přiznala, že poslední dny ji fyzicky zcela vysály.

Světová padesátka v Melbourne dokázala vyhrát pět zápasů. Posledních pět duelů odehrála v pěti dnech, přičemž středeční čtvrtfinále s Jil Teichmannovou trvalo 161 minut a čtvrteční semifinále s Biancou Andreescuovou se hrálo dokonce přes tři hodiny.

Už před finále, které se hrálo v obrovském vedru, měla česká hráčka jasno, že ji nečeká nic snadného. „Unavená jsem byla už při rozehrávce, takže to byla spíš otázka času, ale bojovala jsem,“ přiznala v rozhovoru pro Tenisový svět.

„Byl to těžký zápas. Nějak na mě padly poslední tři dny a pět dnů hraní v kuse, ale dala jsem do toho všechno,“ pokračovala Bouzková, jež začala zápas výborně. Vyhrála první set, na začátku druhé sady útočila na servis soupeřky… Ale od stavu 2:1 prohrála osm her v řadě.

V průběhu druhého dějství jí došla energie. Konzultovala svůj stav s lékařem, po druhé sadě dokonce odešla do útrob stadionu. Potřebné síly pro rozhodující sadu ze sebe však nevymačkala.

„Darja hrála to, co měla, aby mě porazila. Hrála chytře, výměny dost prodlužovala. Na konci jsem už neměla tolik sil,“ uvedla sympatická Češka. „Na začátku druhého setu jsem možná měla malinkou možnost, ale neměla jsem tolik energie. I když jsem v tom gemu vedla, myslím si, že to soupeřka měla pod kontrolou a zápas lehce obrátila.“

Během turnaje se Bouzková prezentovala i notnou dávkou příkladného sportovního chování. Během souboje s Jil Teichmannovou přiběhla zraněné soupeřce na pomoc, po finále s Kasatkinovou si zase srdečně povídala se svou přemožitelkou, pro kterou byl zisk titulu velmi emotivním zážitkem.

„Jsme kamarádky, tak jsem to brala jako něco normálního. Myslím, že jsme si obě užily, že jsme si mohly chvilku popovídat a být tam spolu,“ usmívala se česká hráčka.

„Od prvního turnaje jsem se svou hrou spokojená. Čím víc jsem hrála, tím víc jsem si věřila a hrála trochu lépe. Teď se musím zregenerovat a soustředit se na další turnaje,“ podotkla Bouzková.

Česká tenistka měla v Austrálii absolvovat ještě jeden turnaj v Adelaide. Poté, co prošla do finále v Melbourne a odehrála několik náročných třísetových bitev, však své plány přehodnotila. „Odhlásím se, protože už zítra poletíme domů a budu se připravovat na další turnaje v Mexiku. Teď je potřeba si odpočinout a připravit se dál.“

V Mexiku se Bouzkové dlouhodobě daří. „Už asi dva měsíce mi píšou, že mají turnaje připravené a těší se na mě. Já se tam taky těším,“ usmívala se Češka s tím, že 8. března bude startovat v Guadalajaře a 15. března v Monterrey.

Loni v Monterrey dokráčela až do finále, kde byla nad její síly Elina Svitolinová. O rok dříve byla pro změnu ve finále v Guadalajaře, tehdy na titul nedosáhla po porážce s Kuděrmetovovou. Na úspěšné mexické výpravy by ráda navázala i letos.

„Ani nevím, co mi tam tak vyhovuje, možná atmosféra. Doufám, že budeme mít publikum. Zatím to vypadá, že ano. To by pro mě mohla být také výhoda, že si zahraji s fanoušky, o kterých vím, že tam mám. Doufám, že se mi ty dva turnaje povedou,“ uzavřela.

Tento text byl přebrán z webu www.Tenisovysvet.cz, kde najdete to nejaktuálnější a nejzajímavější z českého i světového tenisu.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Jonáš Forejtek se stal Mistrem Evropy do 18-ti let

Český junior Jonáš Forejtek (2001, ITF 46) se stal vítězem juniorského Mistrovství Evropy jednotlivců ve švýcarském Klosters. Jonáš v semifinále otočil zápas proti Italovi Zeppierimu 2:6 6:4 6:4, ve finále potom nastoupil proti turnajové jedničce Adrianu Andreevovi (ITF 7) z Bulharska. Po prvním prohraném setu 6:7(1) odvrátil Forejtek v tie-breaku druhého setu mečbol, vyhrál poměrem 7:6(6) a rozhodující sada už byla v jeho režii 6:3. Pro sedmnáctiletého Jonáše je to bezpochyby největší výsledek kariéry. Výsledky.

29.07.2018
Lukáš Rosol vyhrál ATP challenger na Štvanici

Vítezem ATP Challengeru s dotací €43,000+H na Štvanici se stal Lukáš Rosol (ATP 261). Český tenista zvládl během cesty do finále dvě třísetová utkání, která vyhrál 7:6 ve třetím setu, ve finále ho potom čekal další třísetový souboj. V něm nakonec zdolal Aleksandra Nedovyesova z Kazachstánu 4:6 6:3 6:4 a získal tak druhý titul sezony po vítězství na $25,000 v Par­dubicích. Lukáš se ziskem 80 bodů posune na 206. místo žebříčku ATP. Výsledky.

29.07.2018
Tomáš Jiroušek došel do finále na $15,000 v Trnavě

Druhou finálovou účast během jednoho měsíce si na futures $15,000 připsal Tomáš Jiroušek (ATP 987). V Trnavě tentokrát ve finále nestačil na domácího Alexe Molčana 6:7(5) 3:6. Čtyřhru vyhrála česká dvojice Michnev, Paroulek. Výsledky.

29.07.2018
Patricie Kubíková vyhrála ITF 5 v Bělorusku

První titul na juniorském okruhu ITF slaví Patricie Kubíková (2004, ITF 1783). Čtrnáctiletá Patricie ve finále na ITF 5 v Lidě porazila domácí Darii Butsko 6:3 6:4. Patricie se během jednoho měsíce čtyřikrát probojovala do finále turnajů, na kterých nastoupila, dvakrát slavila titul. V mar. Lázních vyhrála TE 3 do 16-ti let, teď se raduje i mezi osmnáctiletými. Výsledky.

29.07.2018
Liberec: Hlavní soutěž challengeru rozlosována

Od soboty 28. července se hraje na dvorcích LTK Liberec kvalifikace na ATP Challenger Svijany Open 2018 s dotací $50,000. Z 32– členné kvalifikace, kde startovalo 8 českých hráčů, postupují do hlavní soutěže 4 hráči, je tedy potřeba vyhrát tři kola. Již v sobotu byla rozlosována hlavní soutěž a největším šlágrem prvního kola je česko-slovenské derby Lukáše Rosola a druhého nasazeného Slováka Andreje Martina. Hlavní soutěž začíná v pondělí. Hrací plán: kvalifikace, hlavní soutěž dvouhry, čtyřhry.

28.07.2018
První kolo Fed Cupu 2019 proti Rumunsku

V prvním kole Fed Cupu budou české tenistky hostit doma Rumunsko. Utkání se bude konat 9.-10. února 2019 a novinkou je možnost nasazení pěti hráček do týmu oproti současným čtyřem. Český tým čeká ještě v listopadu finále letošního ročníku proti Američankám.

27.07.2018
Turnaj A staršího žactva vyhráli Patrik Homola a Brenda Fruhvirtová

Patrik Homola (2004, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál turnaj ČTS třídy A starších žáků ve Vítkovicích. Ve finále porazil Šimona Myslivce (2004, TK Havířov) 6:3, 6:0. Čtyřhru vyhráli Jupa a Kratochvíl. Brenda Fruhvirtová (2007, TK Sparta Praha) vyhrála turnaj ČTS třídy A v Praze na Spartě. Ve finále Brenda porazila Allu Abeldinovu (2004, TK Slavia Plzeň) 6:1, 6:1. Čtyřhru vyhrály Abeldinova a Dominika Šalková. Výsledky: chlapci, dívky.

23.07.2018
Karolína Muchová skončila na $80,000+H v Olomouci ve finále

Turnaj žen s dotací $80,000+H v Olomouci měl ve finále české zastoupení. Postarala se o něj Karolína Muchová (WTA 218), která jako jediná ze 14ti domácích hráček postoupila do čtvrtfinále. Ve finále potom Karolína nestačila na turnajovou pětku Fionu Ferro z Francie (WTA 157) 4:6 4:6. Vítězkami čtyřhry se staly Petra Krejsová a Jesika Malečková. Výsledky.

22.07.2018
Kristýna Tomajková vítězkou Tennis Europe 3 v Trnavě

Vítězkou turnaje Tennis Europe 3 do 16-ti let v Trnavě se stala Kristýna Tomajková (2005, TK AGROFERT Prostějov). Třináctiletá Češka ve finále povolila domácí Emmě Tothové pouhé dva gemy a po setech 6:1 6:1 se radovala z titulu. Spolu se svojí finálovou soupeřkou vyhrály i čtyřhru. Výsledky.

22.07.2018
Michaela Bayerlová došla do finále $15,000 v Dijonu

O titul si na patnáctce žen zahrála Michaela Bayerlová (WTA 637). Ve francouzském Dijonu startovala jako nasazená jednička, v semifinále zdolala Francouzku Salas 7:6 ve třetím setu, ve finále ale podlehla Katharine Fahey z USA 6:7(3) 4:6. Výsledky.

22.07.2018
Turnaj ITF4 ve Vésce vyhrála Silná

Alexandra Silná (2002, ITF 370) vyhrála mezinárodní turnaj hráček do 18-ti let ITF Grade 4 ve Vésce u Olomouce. Ve finále Alexandra porazila Karolínu Kubáňovou (2001, ITF 1228) 7:5, 6:3. Čtyřhru chlapců vyhráli Barnat a Kubík, čtyřhru dívek Mandelíková a Nováková. Výsledky.

22.07.2018
Michael Vrbenský vyhrál futures $15,000 v rakouském Welsu

Svůj premiérový titul na okruhu ITF futures získal v rakouském Welsu Michael Vrbenský (ATP 757). Osmnáctiletý Čech ve finále zdolal Nermana Fatice (ATP 614) z Bosny a Hercegoviny 7:5 4:6 6:3. Spolu s Filipem Dudou navíc získali i titul ve čtyřhře. Výsledky.

21.07.2018
Uherské Hradiště TE 3: Vítězi jsou Filip Horák a Sára Bejlek

Mezinárodní turnaj TE 3 do 12-ti let v Uherském Hradišti má domácí vítěze. Stali se jimi Filip Horák (2006, I.ČLTK Praha) a Sára Bejlek (2006, TK AGROFERT Prostějov). Horák ve finále porazil Kryštofa Švojgra 6:0 6:3 a Bejlek přehrála Magdalénu Smékalovou 6:1 6:3. Výsledky.

21.07.2018
Patricie Kubíková došla do finále TE 2 do 14-ti let v Kufsteinu

O singlový titul si na mezinárodním turnaji TE 2 do 14-ti let v Kufsteinu zahrála Patricie Kubíková (2004, TK Sparta Praha). Česká hráčka v Rakousku potvrdila roli turnajové jedničky a postoupila do finále, kde však nestačila na Němku Karinu Hofbauer 6:2 2:6 4:6. Do semifinále dvouhry postoupila také Tereza Poláková (2004, 1. Vestecká sportovní), která taktéž podlehla pozdější vítězce. Výsledky.

21.07.2018
Ondřej Štyler ve finále wimbledonské juniorské čtyřhry

Ondřej Štyler (2000, ITF 27) se probojoval do finále čtyřhry juniorů ve Wimbledonu. Spolu s Nicolasem Meijou z Kolumbie ve finále podlehli turecko-finské dvojici Erel, Virtanen 6:7(5) 4:6. Ve dvouhře Ondra skončil v osmifinále na raketě pozdějšího vítěze Chun Hsin Tsenga 2:6 1:6.Výsledky.

17.07.2018
Mistrovství ČR družstev mladšího žactva 2018 vyhrál Prostějov

Družstvo mladšího žactva TK Agrofert Prostějov vyhrálo mistrovství ČR 2018. Ve finále Prostějov porazil štvanický I.ČLTK Praha 5:4. Na třetím místě skončila Sparta a čtvrtý Přerov. Výsledky: předkolo, play-off. Fotogalerie.

16.07.2018
Josef Zapletal došel do finále TE 3 do 16-ti let ve Slovenské Lupče

Josef Zapletal (2003, Tenis Slovácko) se probojoval do finále turnaje Tennis Europe kategorie 3 do 16-ti let ve Slovenské Lupče. Nad jeho síly byl první nasazený Viacheslav Bielinskyi z Ukrajiny, kterému podlehl 4:6 2:6. Čtyřhru vyhráli Patrik Homola se Šimonem Myslivcem. Výsledky.

15.07.2018
Prokuplje $15,000: Druhý titul pro Gabrielu Pantůčkovou v řadě

Gabriela Pantůčková (WTA 617) se po týdnu opět raduje z titulu. V srbském Prokuplje vyhrála další turnaj s dotací $15,000. Ve finále si stejně jako minulý týen Gábina poradila s Leou Boskovic z Chorvatska 6:3 6:0 a připsala si dalších 12 bodů. Výsledky.

15.07.2018
Krejčíková se Siniakovou vyhrály wimbledonskou čtyřhru

Český deblový pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková ovládly Wimbledon. Ve finále si nasazené trojky poradily s česko-americkým párem Květa Peschke, Nicole Melichar 6:4 4:6 6:0. Bára s Katku tak slaví druhý titul z grandslamu potom, co společně ovládly letošní Roland Garros.

15.07.2018
Horák a Viďmanová vyhráli ITF 4 na Spartě

Vítek Horák (2002, I.ČLTK Praha) a Darja Viďmanová (2003, I.ČLTK Praha) se stali vítězi juniorského turnaje ITF 4 na Spartě. Horák ve finále porazil Jiřího Barnata 6:2 6:3 a Viďmanová si poradila s klubovou spoluhráčkou Vanesou Nikolovovou 7:5 6:3. Výsledky.

15.07.2018