Český tenisový svaz

Tenisová Extraliga 2012

06.12.2012

Ve dnech 13.-19.12. se koná Tenisová Extraliga smíšených družstev dospělých. Základní skupiny se hrají v Milovicích a v Liberci, finálové skupiny potom v Prostějově a v Přerově. Finálový duel se odehraje v Prostějově 19.12., loňské vítězství obhajuje domácí tým TK Agrofert Prostějov. Zápas o 9. místo hostí Milovice, a to 16.12. od 10:00 hod, barážové utkání s vítězem I. ligy bude v Mostě 18.12. od 10:30.

Časový rozpis

Skupina „C“ Milovice:
13.12.(10:00 hod.) LTC Pardubice – LASVIT
14.12.(10:00 hod.) TK Neridé – LASVIT
15.12.(10:00 hod.) TK Neridé – LTC Pardubice

Skupina „D“ Liberec:
13.12.(10:00 hod.) TK Spartak Jihlava – TCF PURUM Mar. Lázně
14.12.(10:00 hod.) LTK Liberec – TCF PURUM Mariánské Lázně
15.12.(10:00 hod.) LTK Liberec – TK Spartak Jihlava

Skupina „A“ Prostějov:
16.12.(10:00 hod.) TK Agrofert Prostějov – TK Sparta Praha
17.12.(10:00 hod.) TK Sparta Praha – vítěz skupiny C
18.12.(10:00 hod.) TK Agrofert Prostějov – vítěz skupiny C

Skupina „B“ Přerov:
16.12.(10:00 hod.) TK Precheza Přerov – I.ČLTK Praha
17.12.(10:00 hod.) I.ČLTK Praha – vítěz skupiny D
18.12.(10:00 hod.) TK Precheza Přerov – vítěz skupiny D

Finále:
19.12. (9:30 hod.) TK Agrofert Prostějov

Utkání o 9. místo:
16.12. (10:00 hod.) Milovice

Baráž:
18.12. (10:30) TK Most: Severočeská tenisová o.s. – poslední družstvo z Extraligy 2012

TENISOVÝ KLUB AGROFERT PROSTĚJOV

Chceme obhájit extraligový titul
Loni získal TK AGROFERT Prostějov desátý titul mistra ČR smíšených družstev, když se ale podíváme do tenisové statistiky hlouběji, je číslo šampionských titulů větší. Po premiérovém titulu v roce 1995 obhájil prostějovský klub vítězství hned v další sezoně, na základě rozhodnutí VV ČTS však byla utkání Martiny Hingisové kontumována, a v doplňkovém finále vyhrál TK Přerov ESTA. A pak už začalo týmové kralování prostějovského tenisu. Kromě jedné sezony v roce 2000, kdy vyhrála pražská Sparta, v letech 2005 a 2006 se dařilo TK NERIDÉ a dvou přestávek v letech 2001 a 2009, kdy se nejvyšší soutěž kvůli termínovým kolizím s Davisovým pohárem nehrála. V sezonách 2003 a 2004 si šel pro zlaté medaile tým TK Česká sportovní. Ale i v jeho drezu byli především tenisté a tenistky z Prostějova. Loni poprvé v historii našeho tenisu získal jeden klub všechny mistrovské týmové tituly v soutěžích družstev, TK AGROFERT Prostějov vyhrál mládežnické šampionáty – od minitenisu po dorost. Jak dopadla mistrovství České republiky letos? Prostějov získal o jedno zlato méně, tým starších žáků prohrál ve finále se Spartou. Je zatím čtyřikrát zlatý a touží po pátém mistrovském titulu.

„Chceme samozřejmě vyhrát i extraligový titul. Zlato z týmové soutěže dospělých má přece jen ze všech titulů největší mediální ohlas, mnozí obchodní partneři ho více vnímají,“ říká Petra Langrová, ředitelka tenisových projektů TK PLUS. „Loni jsme říkali, že se dá jen těžko obhájit pět mládežnických titulů, nakonec jsme letos získali čtyři zlata a jedno stříbro. A opakuji – prohra se Spartou nás opravdu nemrzela.“ Prostějovu se daří zcela přesvědčivě obhajovat pozici nejlepšího českého klubu. „Samozřejmě, máme z toho velkou radost, výsledky to jasně dokazují, a věřte, vůbec nám nevadí, že jsme jedno finále prohráli se Spartou. V ní se navíc už několik sezon prosazuje prostějovská filozofie péče o mladé talenty. Tak jako vždycky preferoval Miroslav Černošek výsledky a tituly prostějovské mládeže, je nyní management pražské Sparty nastaven na stejnou notu. V každém případě bylo pro nás i letos velice příjemné sledovat stále stejné finále na všech mistrovstvích – vždycky to byl Prostějov a S parta. Nedostaly se tam týmy I. ČLTK Praha, TK NERIDÉ, ani nikdo další,“ dodává Petra Langrová.

„Vynikající výsledky našich hráčů a hráček v Davisově poháru a ve Fed Cupu jsou zárukou, že jsme na extraligu dobře připraveni. Lucie Šafářová a P etra Kvitová budou určitě oporami našeho týmu, stejně jako Tomáš Berdych. Po zasloužených dovolených se všichni připravovali v P rostějově od začátku prosince. Kdo se objeví v našem týmu? Kvitová, Šafářová, Krejčíková a jedna hráčka z první světové desítky, Berdych, Mayer, Seppi, Hájek, Veselý, Pavlásek a jednáme ještě s hráčem ze světové třicítky,“ konstatovala před zahájením mistrovství ČR smíšených družstev Česká spořitelna tenisová extraliga Petra Langrová.

Složení: Berdych Tomáš, Philipp Kohlschreiber, Mayer Florian, Seppi Andreas, Nieminen Jarkko, Pospíšil Václav, Hájek Jan, Veselý Jiří, Pavlásek Adam, Radwanská Agnieszka, Kvitová Petra, Šafářová Lucie, Cetkovská Petra, Krejčíková Barbora, Smitková Tereza.

TENISOVÝ KLUB PRECHEZA PŘEROV

Tenisový klub Přerov má dlouholetou tradici. Již v roce 1899 vznikla v Přerově první tenisová společnost.
V roce 1970 se družstvo probojovalo poprvé do nejvyšší celostátní soutěže - 1. ligy. Oporou družstva v té době byli hráči Ing. Dušan Netopil, Jiří Bártek, Jaroslav Fabeš, Zdena Novotná, Alena Kopečková, Hana Kremlová, Míla Kultová a Ivana Havlová. Do družstva byli postupně zařazováni mladí hráči Petr Huťka, Vlastimil Melka, Mirka Bendlová, Hana Kopečková, Dušan Kulhaj, Jaroslav Navrátil, Miroslav Lacek a Marcela Skuherská. V roce 1979 se po F. Šáškovi na další nesporně nejúspěšnější období ujímá trenérství Petr Huťka. V roce 1982 se družstvo stává poprvé mistrem ČSSR, zásluhou hráčů Jaroslava Navrátila, Vlastimila Melky, Libora Pimka, Ivo Hanuše, Hany Kopečkové a Hany Fukárkové spolu s trenérem Petrem Huťkou a vedoucím družstva Ing. Jaroslavem Pimkem. V roce 1988 se stává družstvo již pošesté mistrem republiky. Do podvědomí přerovského tenisu se dostává „čtveřice mušketýrů s raketou“ - Jarda Navrátil, Libor Pimek, Karel Nováček a Richard Vogel, spolu s Janou Novotnou, Hanou Fukárkovou, Janou Pospíšilovou, Petrou Langrovou a trenéry Petrem Huťkou a Vlastimilem Melkou. Po tomto velmi úspěšném období přichází generace tenistů jako jsou Ctislav Doseděl,Tomáš Zdražila, Tomáš Krupa, René Hanák, Eva Martincová, Kateřina Kroupová, Adriana Gerši a další. Vrcholem tohoto období je získání prvního titulu Mistra ČR smíšených družstev dospělých v roce 1993. V letech 2007, 2008 a 2010 se našemu družstvu v extralize podařilo získat stříbrné medaile. V roce 2011 naše družstvo skončilo třetí. V těchto letech klub nejvíce proslavil DC reprezentant Lukáš Rosol, Pavel Šnobel, Jaroslav Pospíšil, Zuzka Ondrášková, Renata Voráčová, Tereza Hladíková, Simona Dobrá, Jiří Školoudík a další. V letošním roce naše družstvo nastoupí ve složení Lukáš Rosol, Jiří Školoudík, Magdalena Rybáriková, Renata Voráčová, Pernila Mendesová, Tereza Hladíková, Dominik Hrbatý, Denis Istomin, Igor Sijsling, Rudolf Siwy a další.

Mládež
Náš klub se odjakživa snažil pracovat s mládeží, v dnešní době tenisová školička Huťka & Doseděl má v kádru 70 dětí od 4 do 10 let. Nábory nových talentovaných dětí provádíme pravidelně 3 krát do roka a je rok od roku těžší zísvávat nové nadějné mladé tenisty. V kategoriích od ml.žáků po dospělé pracuje TK PRECHEZA Přerov s celkem 111 hráči a hráčkami, pod vedením trenérů Pavel Huťka, Petr Huťka jun., Vlastimil Melka, Marek Neruda a Marek Šubrt. Je stále těžší a těžší získávat peněžní prostředky na tuto činnost s mládeží. Touto cestou bychom chtěli poděkovat Olomouckému kraji, městu Přerov a všem našim partnerům za podporu.

Složení: Denis Istomin, Igor Sijsling, Copil Marius, Lukáš Rosol, Jiří Školoudík, Rudolf Siwy, Dominik Hrbatý, Rybáriková Magdalena, Renata Voráčová, Hladíková Tereza, Ondrášková Zuzana, Dobrá Simona, Pernila Mendesová.

TENISOVÝ KLUB I. ČESKÝ LAWN-TENIS KLUB PRAHA

Extraligový tým I. ČLTK Praha, klubu, který byl založen v roce 1893, má určitě nejbohatší tradici ze všech účastníků letošní ligové soutěže. Ve své historii získal velké množství ligových titulů, ať už pod totalitními názvy Motorlet Praha a TJ Dopravní podnik Praha nebo pod předválečným a po listopadu 1989 opět historicky správným názvem I. ČLTK Praha. I jména, která se pod tyto tituly podepsala jsou současně legendami historie československého a českého tenisu.

Jmenujme alespoň ta nejznámější: Jaroslav Drobný, Jan Kodeš, Jiří Javorský, Pavel Korda, Pavel Složil, Pavel Huťka, Martin Damm, Daniel Vacek, David Rikl, Milan Šrejber, Věra Pužejová-Suková, Vlasta Kodešová-Vopičková, Jitka Hořčičková- Volavková, Marie Neumanová, Míla Holubová, Denisa Chládková a další.

Loňský finalista opět se dvěma zahraničními hráči světové stovky ATP a dvěma domácími členy vítězných týmů Fed Cupu a Davis Cupu Lucií Hradeckou a Ivem Minářem, doplněný o další kvalitní domácí hráče, bude do extraligy 2012 vstupovat opět s vysokými ambicemi.

Složení týmu I.ČLTK Praha pro rok 2012: Jürgen Melzer, Gilles Müller, Philipp Petzschner, Jan Mertl, Ivo Minář, Jan Hernych, Roman Jebavý, Jan Šátral, Robin Staněk, Vrňák Lukáš, Marek Routa, Lucie Hradecká, Iveta Benešová, Michaela Krajicek, Kramperová Kateřina, Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková.

TENISOVÝ KLUB TK SPARTA PRAHA

TK Sparta Praha se hrdě hlásí ke své hráčské minulosti a zodpovědně přistupuje ke své budoucnosti. V klubu se zrodila řada tenisových osobností, které psaly historii a slávu českého tenisu. Tenisové Sparta má společně s Českou sportovní a TK plus jednotný vrcholový management, který vytváří jedinečné podmínky pro talentované hráče a neustále systematicky pracuje na rozšíření počtu Sparťanů v Síni světového tenisové slávy v Newportu.

Klub pokrývá všechny vývojové fáze závodního hráče, nabízí profesionální trenéry, komplexní fyzickou přípravu a regeneraci.
V létě je k dispozici 18 kurtů (12 antuka + 3 pevný povrch + 3 pevná hala) a v zimě celkem 9 kurtů s pevným povrchem.
Mezi zajímavé akce, které se na Spartě v roce 2012 uskutečnily, můžeme zařadit například již 3. ročník Sparta Prague Open – mezinárodní turnaj žen s dotací 100.000$ a exhibicí Ivana Lendla s Jiřím Novákem, Moravia Steel Sparta Cup - ITF 18&U, Eurovia Sparta Cup Praha - Tennis Europe 14&U nebo nově ITF Men´s Circuit 15.000 USD nebo ITF Women´s Circuit 10.000 USD.

Během své historie Sparta získala 9 titulů extraligy a vždy se v této prestižní soutěži řadila mezi přední týmy. „Minulý rok jsme v Prostějově obhájili třetí místo z předešlého ročníku. Oporou našeho prověřeného týmu bude opět Radek Štěpánek a věřím, že se nám podaří dosáhnout přinejmenším stejného úspěchu jako v roce 2011,“ uvedl Petr Luxa, kapitán týmu a sportovní ředitel Sparty. Motto klubu zní: „Mimořádným úspěchům předchází mimořádná příprava.“

Složení: Martin Kližan, Radek Štěpánek, Ivan Dodig, Marek Michalička, Michal Konečný, František Čermák, Lukáš Dlouhý, Bohdan Ulihrach, Tomáš Papík, Klára Zakopalová, Barbora Záhlavová Strýcová, Kateřina Vaňková

TENISOVÝ KLUB LASVIT

Milí tenisté, vážení diváci a všichni příznivci tenisu,

nejprve mi dovolte představit vám nový extraligový tenisový klub LASVIT, který vznikl propojením klubů TK Milten Milovice a TK Olymp – Orel Praha. Tyto dva kluby fungují na všech úrovních jako samostatné, spolupracující subjekty. Na základě doposud získaných zkušeností jsme se rozhodli vybudovat společný, silný extraligový klub, který tvoří vybraní čeští a zahraniční hráči z žebříčku ATP a WTA. Věříme, že právě tímto propojením jak hráčským, tak i finančním, vznikne konkurce-schopný tým, který se může ucházet o nejvyšší příčky v české tenisové Extralize. V užším grémiu klubu jsou vedle mě i Vojtěch Flégl a Vladimír Macháček. Velice rád vás všechny vítám v našem sportovním areálu MILTEN SPORT CENTER. Jsem potěšen, že náš klub dostal důvěru od Asociace extraligových klubů a může v letošním roce uspořádat základní skupinu tenisové Extraligy.

Věřím, že všichni, kdo navštíví náš areál, budou spokojeni, jak po organizační, tak po sportovní stránce. Přeji vám všem příjemné sportovní zážitky.

Leo Jakimič
President klubu

Složení: Cedrik-Marcel Stebe, Gojowczyk Peter, Vagnozzi Simone, Minář Jan, Lustig Daniel, Škoch David, Martic Petra, Sevastova Anastazia, Záhlavová Sandra, Uhlířová Vladimíra.

TENISOVÝ KLUB LTC PARDUBICE

LTC Pardubice patří k nejstarším klubům v České republice Klub byl založen v roce 1922 a od roku 1924 sídlí na tenisových dvorcích Pod zámkem. V současné době tvoří areál celkem 11 antukových dvorců, 1 betonový a 1 dvorec v kryté hale.

Hned od počátku se klub aktivně zapojil do tenisového hnutí v rámci celé republiky. Ne náhodou bylo již v roce 1926 přiděleno LTC pořádání Mistrovství ČR dorostu v tenise a letos už proběhl neuvěřitelný 85. ročník Pardubické juniorky.

I v dnešní době, kdy je možnost hrát juniorské turnaje po celém světě, vítězství v Pardubicích stále platí za velké vítězství. Významný rozvoj klubu v posledních letech umožnilo především navázání nových kontaktů s pardubickými firmami, které měly zájem na podpoře nejen tenisu LTC, ale i tenisu v rámci celé České republiky. Generálním partnerem LTC se tak stala společnost Enteria Pardubice a.s., která společně s ostatními partnery podporuje nejenom Pardubickou juniorku, ale i ostatní činnost v rámci klubu. LTC se tak jednoznačně stal nejúspěšnějším klubem ve východních Čechách, což se projevuje nejen na poli sportovním.

Družstvo LTC již několik let úspěšně působí v extralize, když debut si odbylo v roce 2007. V roce 2006 se totiž konečně po několika účastích ve finále 1. ligy probojovalo mezi tenisovou elitu. Mužstvo se opíralo o své odchovance D. Nováka, M. Vacka, P. Kunce a Z. Zálabskou a v tomto trendu LTC stále pokračuje. V loňském roce tým LTC obsadil dělené 7.-8. místo, což bylo vzhledem ke konkurenci považováno za úspěch. V Liberci se hrál vynikající tenis a nemalou měrou k němu přispěli i hráči a hráčky LTC.

Mužstvo cítí podporu celého klubu, který mu pro přípravu vytvořil výborné podmínky, takže se bude snažit obhájit své loňské pozice a potěšit tak pardubické příznivce tenisu.

Složení: Lorenzi Paolo, Bedene Aljaz, Ciric Nikola, Martin Andrej, Lustyk Jakub, Novák David, Beneš Petr, Vik Robin, Buzarnescu Mihaela, Skočdopolová Zálabská Zuzana, Hynková Petra

TENISOVÝ KLUB TK SPARTAK JIHLAVA

TK Spartak Jihlava je klubem s dlouholetou tradicí v práci s mládeží, pořádání celostátních turnajů, včetně Mistrovství ČR a úspěšnou účastí v soutěžích družstev i jednotlivců. V Extralize startoval už v letech 1992-1995 a od roku 2000 je jejím stálým členem. Nejúspěšnější byl v roce 1994, kdy tým ve složení J. Bulant, P. Kovačka, Z. Novák, M. Miškolci, L. Němečková a J. Dubcová celou Extraligu vyhrál a stal se Mistrem ČR. V roce 2004 postoupila mládežnická družstva TK Spartak ve všech věkových kategoriích do finálových turnajů Mistrovství družstev ČR. Vynikajících výsledků dosahovali hráči rovněž v kategoriích jednotlivců. Mistry republiky ve dvouhře dospělých se stali: J. Bulant (2x), H. Šromová, M. Nekvapilová, I. Gerlová (4x), v mládežnických kategoriích pak A. Berková a odchovankyně K. Roučková. Nejúspěšnějším hráčem v historii klubu je Leoš Friedl, který vyhrál 16 ATP turnajů ve čtyřhře, v roce 2005 byl členem DC družstva ČR a v roce 2001 se stal wimbledonským vítězem společně s D. Hantuchovou. V současnosti je naší prioritou záchrana v extraligové soutěži a v dlouhodobém horizontu systematická práce s mladými talenty, kterou bychom navázali na úspěšná období z minulých let.

V kádru letošního ročníku Extraligy dospělých za TK Spartak Jihlava nastoupí: E. Roger-Vaselin, B. Westerhof, A. Sikora, R. Bulant, L. Friedl, K. Vesecký, R. Hůda, K. Vondráček, Ch. Kas, S. Foretz Gacon, I. Gerlová, M. Gerlová.

TENISOVÝ KLUB LTK LIBEREC

Ročník extraligy 2011 byl pro liberecký tenis premiérový. S ohledem na to, že jedna z kvalifikačních skupin se hrála v Liberci, představovala extraliga skutečný tenisový svátek pro celý region, kdy zápasy domácího mužstva každodenně shlédlo okolo 300 diváků. Úspěch jsme zaznamenali i po sportovní stránce, když se nám podařilo naši skupinu vyhrát a postoupit mezi absolutní českou tenisovou špičku.

Na tyto úspěchy chce LTK navázat i v letošním ročníku, kdy nám na základě pozitivních zkušeností z loňského roku bylo opět svěřeno pořadatelství jedné z kvalifikačních skupin. Co se týká sportovních cílů, leží laťka z roku 2011 vysoko, ale chtěli bychom ji zdolat a postoupit do závěrečných bojů. Ročník 2012 byl z pohledu hráčů, připravujících se v Liberci, negativně poznamenán častými zraněními, opakovaně pronásledujícími zejména jednu z opor týmu Romana Vögeliho, který se s největší pravděpodobností letošního ročníku nezúčastní. Z českých hráčů se budeme opírat o výkony Michala Schmida a Lubomíra Majšajdra, který je vysloveně týmový hráč a loni podal v extralize vynikající výkony. V záloze pak budou mladé naděje (Kunčík, Vaculík, Prokop) a zkušený Cakl. Hlavní hvězdou celého týmu bude německý davis-cupový reprezentant Benjamin Becker (65. místo ATP) , který posílí z loňska osvědčené rakouské reprezentační duo Andreas Haider-Maurer (113. místo ATP) a Patricie Achleitner-Mayer (167. místo WTA). Posilou určitě bude i Alexandra Cadantu (90. místo WTA), ženské trio pak doplní Petra Krejsová.

Jsme přesvědčeni, že vytvoříme kompaktní tým, který bude vzorem pro nastupující tenisovou generaci z libereckého regionu.

Složení: Benjamin Becker, Andreas Haider-Maurer, Michal Schmid, Lubomír Majšajdr, Kunčík, Vaculík, Prokop, Cakl, Pironkova Tsvetana, Patricie Achleitner-Mayer, Alexandra Cadantu, Petra Krejsová

TENISOVÝ KLUB NERIDÉ

Naše extraligové družstvo zůstává už po několik let téměř v nezměněnné sestavě. Hlavní oporou mužské části družstva zůstává polský daviscupový reprezentant Lukasz Kubot, kterému se Praha stala druhým domovem i díky jeho spolupráci s bývalými i současnými trenéry našeho klubu. Dále již několikátý rok budou naše barvy reprezentovat slovák Karol Beck, Dušan Lojda, Theodor Devoty a nestárnoucí Tomáš Zíb. Nově nás posílí Jaroslav Pospíšil. Do dámské části našeho družstva se po roce vrací švédská fedcupová reprezentantka Sofia Arvidsson. Dále letošní stříbrná deblistka z olympijských her a osmifinalistka US Open Andrea Hlaváčková, Eva Birnerová a loňská česká nejlepší juniorka Denisa Allertová.

Po loňském 5.-6. místě jsme byli nasazeni ve skupině konané v Milovicích, ve které budeme bojovat s domácími Milovicemi a Pardubicemi o postup do prostějovské finálové skupiny, kde by nás případně čekal loňský mistr Prostějov a velmi silná Sparta. Los tedy není příliš příznivý, ale naše družstvo má svou sílu a bude bojovat nejen o postup do finálové skupiny, ale popere se i o některou z medailí.

Složení: Lukasz Kubot, Karol Beck, Dušan Lojda, Theodor Devoty, Tomáš Zíb, Jaroslav Pospíšil, Filip Brtnický, Sofia Arvidsson, Andrea Hlaváčková, Eva Birnerová, Denisa Allertová

TENISOVÝ KLUB TCF PURUM MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Tenisové dvorce v Anglické ulici byly založeny v roce 1935. V době válečných let, kdy Mariánské Lázně sloužily jako místo pro rehabilitaci příslušníků německé armády, se zde tenis téměř nehrál. V poválečných letech byly značně zdevastované dvorce postupně obnovovány. Závodní tenis se začal hrát díky několika nadšencům.

Zpočátku klub fungoval pod hlavičkou TJ Slovan Mariánské Lázně a po dalším vývoji pod názvem TC Fontána, jehož generálním partnerem je v současné době společnost PURUM s.r.o.

V roce 1967 byl v Mariánských Lázních poprvé uspořádán na dvorcích tenisového klubu TC FONTÁNA známý Galeův pohár, který měli možnost vidět fandové tenisu na zdejších dvorcích naposledy v roce 2004 v novější podobě jako VALERIO/ GALEA CUP. Svou sportovní kariéru zde začínalo mnoho našich i zahraničních tenistů. Za naše tenisty můžeme jmenovat například I. Janovského, T. Šmída, P. Složila a zejména Ivana Lendla, ale také Tomáše Berdycha. Ze zahraničních účastníků to byli Ital Panatta, Jugoslávec Franulovič, Maďar Tároczy, Polák Fibak a mnoho dalších v budoucnu kvalitních tenistů.

Tenisový klub se v současném období soustředil kromě sportovní činnosti stávajících kategorií zejména na sportovní výchovu mládeže, jako potenciálu pro budoucí závodní činnost (kategorie minižáci a kategorie předžáci).

Tenisové extraligy, nejvyšší soutěže smíšených družstev České republiky v tenisu se účastní současný tenisový klub TCF PURUM Mariánské Lázně pravidelně od roku 2002.

Složení: F. Cipolla, U. Ignatik, F. Nielsen, I. Klec, L. Salaba, D. Bolf, F. Polánka, S. Česal, M. Faust, M. Elgin, M. Holenda, M. Camerin, A. Laurendon, J. Malečková, B. Michálková, M. Paštiková, B. Nováčková.

Zpravodajství z oblasti českého tenisu
Monika Kilnarová si zahrála o titul v polském Mragowu

Do finále dvouhry došla Monika Kilnarová (WTA 494) na turnaji s dotací $15,000 v polském Mragowu. Monika ve finále podlehla Francouzce Partaud (WTA 533) 6:7(4) 1:6. Pro Moniku je to letos již čtvrtá finálová účast na turnajích této kategorie. Výsledky.

28.08.2017
Turnaj TE 3 do 14-ti let na Spartě vyhráli Bartoň a Palicová

Mezinárodní turnaj do 14-ti let Eurovia Sparta Cup vyhráli Dominik Bartoň (2004, TK AGROFERT Prostějov) a Barbora Palicová (2004, Severočeská tenisová). Semifinále chlapců i dívek byla ryze česká. Bartoň porazil Matyáše Alana a Vojtěch Veigert vyřadil Štěpána Bauma. Mezi dívkami si budoucí vítězka poradila s Patricií Kubíkovou a turnajová jednička Agáta Černá porazila Karolínu Nováčkovou. Výsledky.

27.08.2017
Jurajda a Nosková vyhráli turnaj TE 2 do 14-ti let v Budapešti

Adam Jurajda (2003, TK AGROFERT Prostějov) vyhrál mezinárodní turnaj Tennis Europe Category 2 v Budapešti. Ve finále porazil Chorvata Poljicaka 6:1, 6:1. Jurajda spolu s Josefem Zapletalem vyhráli i čtyřhru. Linda Nosková (2004, TK Na Dolině o.s.) vyhrála dvouhru dívek. Ve finále porazila nejvýše nasazenou Polku Gruszczynskou 7:5, 5:7, 6:2. Spolu s Adrianou Beránkovou vyhrála i soutěž čtyřher. Výsledky.

27.08.2017
Kolář došel do finále na $25 v Poznani

Zdeněk Kolář (1996, ATP 242) došel do finále mezinárodního turnaje ITF dotovaného $25,000 v polské Poznani. Ve finále nestačil na Němce Morainga (1992, ATP 344) 6:7(5), 4:6. Výsledky.

27.08.2017
Dalibor Svrčina vyhrál ITF 2 v Budapešti

Dalibor Svrčina (2002, ITF 75) se stal vítězem juniorského turnaje ITF 2 v Budapešti. Do semifinále turnaje prošli tři Češi, Svrčina porazil Andrewa Paulsona a JOnáš Forejtek prohrál se Španělem Lopezem Montagudem. Čtrnáctiletý Svrčina ve finále porazil Španěla ve třech setech 6:3 5:7 6:2. Spolus Jonášem Forejtkem došli navíc do finále čtyřhry. Výsledky.

27.08.2017
ITF: Transition tour

Mezinárodní tenisová federace (ITF) přichází s novinkou ve struktuře organizace mezinárodních turnajů dospělých. Od roku 2019 by se za turnaje s dotací 15 000,– USD neměly získávat body do žebříčku ATP či WTA ale pouze tzv. ITF Entry points. Tyto turnaje už nebudou součástí ITF Pro Circuit okruhu. Snahou je omezit počet startujících na mezinárodních turnajích. Ideální scénář je mít žebříček, kde bude 750 mužů a 750 žen.

24.08.2017
Turnaj A ml. žactva v Přerově a Valmezu vyhráli Petr a Šmejkalová

Vítězi turnaje A v kategorii mladšího žactva, který se konal ve dnech 18.-22.8. 2017, se stali Vojtěch Petr (2005, TK Na Dolině) a Amélie Šmejkalová (2005, TK PRECHEZA Přerov). Petr ve finále v Přerově porazil Patrika Opluštila (2005, TC BORS CLUB-STK Břeclav) 6:1 6:1 a Šmejkalová si ve Valašském Meziříčí poradila s Sárou Bejlek (2006, TK AGROFERT Prostějov) 7:5 6:3. Výsledky Přerov. Výsledky Valmez.

23.08.2017
Mandelíková vyhrála ITF5 v Krakově

Kateřina Mandelíková (2003, TK Agrofert Prostějov ) vyhrála mezinárodní turnaj ITF5 do 18 let v polském Krakově. Česká hráčka ve finále porazila polku Rozalii Gruszczynskou 6:1 6:4. Spolu s Darjou Viďmanovou vyhrály čtyřhru, když ve finále porazily pár Ivana Šebestová, Barbora Pokorná 6:3 6:0 . Výsledky.

21.08.2017
Vendula Žovincová došla do finále $15,000 v Grazu

O svůj první titul sezony si v rakouském Grazu zahrála Vendula Žovincová (1997, TC Realsport Nymburk). Vendy ve finále nestačila na Australanku Astru Sharmu 6:2 3:6 2:6, která v předchozím kole vyřadila Magdalénu Pantůčkovou. Výsledky.

20.08.2017
Bludenz TE 3 do 14-ti let: Burian a Moravcová mají titul, Hažmuková ve finále

Vojtěch Burian (2003, TK AGROFERT Prostějov) a Adéla Moravcová (2003, TO SK Žamberk) se stali vítězi mezinárodního turnaje TE 3 do 14-ti let v rakouském Bludenz. Burian potvrdil roli turnajové jedničky a ve finále porazil Rakušana Aleksandra Tomase 6:3 6:2. Moravcová ve finále přehrála Italku Chiaru Alesiani 6:3 6:1. V kategorii do 12-ti let se dařilo Viktorii Hažmukové (2005, I.ČLTK Praha), která došla do finále, kde nestačila na Rumunku Secaru 5:7 2:6. Výsledky.

19.08.2017
Martin Krumich vyhrál TE 1 do 16-ti let v Německu

Martin Krumich (2002, TK Sparta Praha) ovládl turnaj Tennis Europe Grade 1 v německém Rutesheimu. Turnajová čtyřka ve finále porazil domácího Benedicta Kurze 4:6 7:5 6:4. Ve čtyřhře si titul odvezla česká dvojice Alexandr Kolijev a Mathias Musil. Výsledky.

19.08.2017
Nelly Kněžková vítězkou turnaje TE 3 v belgickém Nivelles, Donald ve finále

Teprve třináctiletá Nelly Kněžková (2003, TK Sparta Praha) ovládla mezinárodní turnaj TE 3 do 16-ti let v belgickém Nivelles. Česká hráčka ve finále porazila domácí Hanne Van Dewinkel 6:3 6:1. V kategorii do 14-ti let došel nejdále Matthew William Donald (2004, TK Sparta Praha), který v boji o titul nestačil na Constantinose Koshise z Kypru 4:6 2:6. Výsledky.

19.08.2017
MČR dospělých v Ostravě vyhráli Minář a Kubáňová

Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen 2017 zná své vítěze. V kategorii mužů se mistrem ČR pro rok 2017 stal Ivo Minář, který ve finále porazil Davida Poljaka 6:1, 6:4. V kategorii žen zvítězila Karolína Kubáňová, která ve finále porazila Terezu Polanskou 6:4, 7:6(5). Čtyřhru vyhráli Poláček s Fraňkem a Svobodová s Jarošovou. Výsledky: muži, ženy. Fotogalerie.

18.08.2017
MČR Ostrava: Čtyřhru vyhráli Franěk s Poláčkem a Jarošová se Svobodovou

Mistry ČR ve čtyřhře pro rok 2017 na otevřených dvorcích SC Ostrava v kategorii mužů se stali Michal Franěk a Lukáš Poláček, kteří ve finále porazili Lukáše Vejvaru a Antonína Štěpánka 6:3, 6:1. V kategorii žen vyhrály Adéla Jarošová a Monika Svobodová, které proti Dagmar Dudlákové a Karolíně Stuchlé otočily z 0:4 v supertiebreaku na konečných 2:6, 6:3, 10:6. LIVESTREAM: Kurt 1, Kurt 2, Kurt 3, Kurt 4, Kurt 5, Kurt 6. LIVESCORE. Fotogalerie.

18.08.2017
Turnaj A st. žactva ve Vítkovicích a Mostě vyhráli Otypka a Klimovičová

Vítězi turnaje A staršího žactva, který se ve dnech 11.-15.8. konal ve Vítkovicích (chlapci) a v Mostě (dívky), se stali Matouš Otypka (2003, SK LAMA) a Linda Klimovičová (2004, TK PRECHEZA Přerov). Otypkovi ve finále vzdal za stavu 2:1 Oldřich Vejšický (2004, TJ Sokol Vysočany) a Klimovičová si poradila s Dominikou Šalkovou (2004, TK Neridé) 6:3 6:4. Výsledky Vítkovice. Výsledky Most.

17.08.2017
MČR Ostrava: Poljak je ve finále, vyzve Mináře

David Poljak postoupil do finále mistrovství ČR mužů 2017 v Ostravě. V semifinále porazil ve třech setech Michala Fraňka 2:6, 6:4, 6:2. Byl to dramatický souboj tvrdě servírujích soupeřů. LIVESTREAM: Kurt 1, Kurt 2, Kurt 3, Kurt 4, Kurt 5, Kurt 6. LIVESCORE. Fotogalerie.

17.08.2017
MČR Ostrava: Minář je ve finále. Získá svůj druhý titul?

Ivo Minář v semifinále přehrál Marka Řeháčka 6:1, 6:1 a v pátek bude bojovat o svůj druhý titul mistra ČR v kategorii mužů proti domácímu Davidu Poljakovi. Svůj první titul získal v roce 2012 na mistrovství konaném ještě v Ústí nad Orlicí. LIVESTREAM: Kurt 1, Kurt 2, Kurt 3, Kurt 4, Kurt 5, Kurt 6. LIVESCORE. Fotogalerie.

17.08.2017
MČR Ostrava: Minář v semifinále proti Řeháčkovi

Ivo Minář (1984) startující na mistrovství ČR mužů v Ostravě na divokou kartu pořadatele prošel už do semifinále, když ve dvou setech porazil Lukáše Vejvaru (1997) 6:4, 6:0. V semifinále ho čeká domácí Marek Řeháček (1996), který v třísetové bitvě udolal mladého Poštolku (1999) 6:3, 4:6, 6:0. V kategorii dívek ve čtvrtfinále končí nejvýše nasazená Karolína Stuchlá, která nestačila na Karolínu Kubáňovou 5:7, 0:6. Do semifinále postoupila Nikola Novotná přes Moniku Svobodovou 7:6(3), 4:6, 6:4 a Nikola Tomanová přes Adélu Jarošovou 6:3, 7:6(2). V posledním čtvrtfinále porazila Tereza Polanská Lucii Züglerovou 6:1, 6:1. LIVESTREAM: Kurt 1, Kurt 2, Kurt 3, Kurt 4, Kurt 5, Kurt 6. LIVESCORE. Fotogalerie.

17.08.2017
MČR Ostrava: Minář se probojoval do čtvrtfinále

Ivo Minář (1984) zvítězil ve dvou třísetových bitvách a je na ostravském mistrovství mužů ve čtvrtfinále. Ivo v prvním kole porazil mladého Tadeáše Paroulka (1999) 7:6(4), 1:6, 6:4 a ve druhém kole zlomil Michala Bíška (1994) 4:6, 6:3, 6:0. Zatímco s Paroulkem Minář hrál delší výměny, tak s Bíškem se hrálo na 2 až 3 údery. Ve středu Mináře čeká čtvrtfinálový zápas s Lukášem Vejvarou (1997), který prošel do čtvrtfinále přes Duška a Vachtla. LIVESTREAM: Kurt 1, Kurt 2, Kurt 3, Kurt 4, Kurt 5, Kurt 6. LIVESCORE. Fotogalerie.

15.08.2017
Češky do 12-ti let vyhrály Summer Cup, chlapci druzí

Dívky do 12-ti let ve složení Brenda Fruhvirtová, Kristýna Tomajková a Lucie Havlíčková vyhrály Summer Cup ve francouzském Ajacciu. Ve finále Češky porazily Belgii 2:1. Chlapci (Jakub Menšík, Vojtěch Petr a Adam Jedlička) se umístili na druhém místě, když ve finále nestačili na obhájce titulu Chorvaty 1:2. Výsledky.

14.08.2017
LIVESTREAM: MČR dospělých v Ostravě

LIVESTREAM z mistrovství ČR jednotlivců v kategorii mužů a žen v Ostravě: Kurt 1, Kurt 2, Kurt 3, Kurt 4, Kurt 5, Kurt 6.

14.08.2017
Katrin Pávková vyhrála TE 3 do 12-ti let v Písku

Mezinárodní turnaj TE 3 do 12– ti let v Písku vyhrála Katrin Pávková (2005, I.ČLTK Praha). Katrin v semifinále vyřadila krajanku Sáru Bejlek 6:3 6:1 a ve finále si poradila s Yvonou Čornyjovou (2005, TJ Spoje Praha) 6:4 6:2. Mezi chlapci došel nejdále Vít Kalina, který skončil v semifinále. Výsledky.

12.08.2017
Mistrovství světa družstev do 14-ti let v Prostějově

Již tradičně se v Prostějově konalo Mistrovství světa družstev do 14-ti let. Češky ve složení Darja Viďmanová, Kateřina Mandelíková a Linda Fruhvirtová se umístily na čtvrtém místě. Chlapecké trio Adam Jurajda, Daniel Siniakov a Lukáš Hauge skončilo desáté. Výsledky dívky. Výsledky chlapci.

12.08.2017
Gabriela Pantůčková došla do finále patnáctky ve Vídni

O svůj první letošní titul si na turnaji s dotací $15,000 ve Vídni zahrála Gabriela Pantůčková (WTA 389). Turnajová jednička ve čtvrtfinále vyřadila Anastasii Detiuc (WTA 846), trénující na I.ČLTK Praha, a v semifinále si poradila s Australankou Sharma. Ve finále Gábina nestačila na Clothilde De Bernardi (FRA, WTA 684) 1:6 2:6. Do semifinále čtyřhry došla česká dvojice Machalová, Vlkovská. Výsledky.

12.08.2017
LIVESTREAM: Starší žáci Ostrava a starší žákyně Most

Vítkovice: starší žáci (11. – 15.8.2017), Kurt 1, kurt 2, kurt. Most – starší žákyně (11. – 15.8.2017), Center, kurt 1, kurt 2.

12.08.2017
Marek Dubský vyhrál 90. ročník Pardubické juniorky

Marek Dubský (1999, SK HAMR) vyhrál mistrovství ČR jednotlivců v kategorii starších dorostenců – Pardubickou juniorku 2017. Ve finále porazil Michala Lušovského (1999, TK PRECHEZA Přerov) 4:6 6:3 7:5. Finálový zápas se odehrál v hale na tvrdém povrchu z důvodu nepřízně počasí. Mistry ČR ve čtyřhře se již o den dříve stali Tadeáš Paroulek (1999, I.ČLTK Praha) a Patrik Rikl (1999, TK Sparta Praha). Hrací plány: chlapci, dívky. Fotogalerie.

11.08.2017
Johana Marková vyhrála 90. ročník Pardubické juniorky

Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha) vyhrála mistrovství ČR jednotlivců v kategorii starších dorostenek – Pardubickou juniorku 2017. Ve finále porazila Adélu Dörreovou (2002, TENIS-CENTRUM DTJ HK) 6:4, 6:4. Finálový zápas se odehrál v hale na tvrdém povrchu z důvodu nepřízně počasí. Mistryněmi ČR ve čtyřhře se již o den dříve staly Aneta Laboutková (2000, I.ČLTK Praha) a Klára Hájková (TK Sparta Praha). Hrací plány: chlapci, dívky. Fotogalerie.

11.08.2017
Pardubická juniorka 2017: Lušovský porazil Rikla a je ve finále

O největší překvapení 90. ročníku Pardubické juniorky se postaral Michal Lušovský (1999, TK PRECHEZA Přerov), který v semifinále vyřadil největšího favorita Patrika Rikla (1999, TK Sparta Praha) po setech 3:6, 6:1, 6:3. Ve finále ho čeká Marek Dubský (1999, SK Hamr), který otočil zápas s Romanem Poštolkou (1999, TK Neridé) a nakonec zvítězil 3:6, 7:5, 7:6(3). Mezi dívkami si finále zahrají Johana Marková (1999, I.ČLTK Praha) a Adéla Dörreová (2002, TENIS-CENTRUM DTJ HK). Sledujte aktuální stavy (LIVESCORE) ze všech 8 dvorců. Pokud chcete sledovat na internetu živý přenos (LIVESTREAM), pak zde jsou odkazy: Center kurt. Hrací plány: chlapci, dívky. Program dne a další informace najdete na www.pardubickajuniorka.cz. Fotogalerie.

10.08.2017
Monika Kilnarová ve finále na $15,000 ve finském Savitaipale

Podruhé za dva týdny si Monika Kilnarová (WTA 591) zahrála o titul na $15,000 ve Finsku. Narozdíl od předchozího turnaje, kde získala titul, podlehla tentokrát ve finále Franouzce Clothilde De Bernardi (WTA 734) 3:6 1:6. Přesti si Monika připíše cenných 7 bodů do žebříčku WTA. Výsledky.

09.08.2017
Češi do 16-ti let vyhráli Summer Cup 2017

Trio českých juniorů ve složení Dalibor Svrčina, Jonáš Forejtek, Jiří Lehečka získali na Summer Cupu 2017 do 16-ti let zlaté medaile. Ve francouzskím Le Touquet porazili Rumunsko 3:0 a Belgii 2:0. Ve finále si potom poradili s výběrem Chorvatska. Výsledky.

09.08.2017
Summer Cup: Juniorky do 18-ti let přivezly z Francie bronz

Český tým dívek do 18-ti let ve složení Tereza Procházková, Aneta Kladivová a Martina Kudelová skončil na Mistrovství Evropy družstev na třetí místě. Češky v prním kole porazily Velkou Británii 3:0, v semiifnále ale nestačily na Rusky 1:2. V utkání o bronz české trio porazilo celek Běloruska 2:1. Výsledky.

09.08.2017
Pardubická juniorka 2017: Rikl zvládl těžkou zkoušku a je v semifinále

Patrik Rikl (1999, TK Sparta Praha) postoupil do semifinále Pardubické juniorky 2017, když porazil Tadeáše Paroulka (1999, I.ČLTK Praha) 6:1, 7:6(5). Rikl a Paroulek postoupili do finále čtyřhry, když v semifinále udolali Jenička a Vlkovského 7:6(4), 7:5. Sledujte aktuální stavy (LIVESCORE) ze všech 8 dvorců. Pokud chcete sledovat na internetu živý přenos (LIVESTREAM), pak zde jsou odkazy: Center kurt, kurt 5, kurt 6, kurt 7. Hrací plány: chlapci, dívky. Program dne a další informace najdete na www.pardubickajuniorka.cz. Fotogalerie.

09.08.2017
LIVESTREAM a LIVESCORE: Mistrovství světa družstev do 14-ti let v Prostějově

Od pondělí se Prostějově hraje mistrovství světa družstev do 14-ti let. Aktuální stavy jednotlivých zápasů a dokonce i živé přenosy videa můžete sledovat zde na internetu. Stream: Center court, kurt 1, kurt 2, kurt 6. LIVESCORE.

08.08.2017
Pardubickou juniorku čeká duel největších favoritů

Do čtvrtfinále 90. ročníku Pardubické juniorky postoupili podle očekávání favorité Rikl a Paroulek. Rikl zvládl duel s razantně hrajícím Pechalou 7:6(2), 6:1 a Paroulek si snadno poradil s Hlavačkou 6:3, 6:0. Sledujte aktuální stavy (LIVESCORE) ze všech 8 dvorců. Pokud chcete sledovat na internetu živý přenos (LIVESTREAM), pak zde jsou odkazy: Center kurt, kurt 5, kurt 6, kurt 7. Hrací plány: chlapci, dívky. Program dne a další informace najdete na www.pardubickajuniorka.cz. Fotogalerie.

08.08.2017
Pardubická juniorka 2017: V prvním kole končí nejvýše nasazený Štěpánek a druhá nasazená Bužková

Již několik let v řadě si los Pardubické juniorky s nejvýše nasazenými hráči krutě zažertoval. Stejně jako v loňském roce kdy nejvýše nasazený Duda prohrál v prvním kole s Dománím Jankem a druhá nasazená Kudelová prohrála se Křtěnovou, tak letos Tonda Štěpánek jako nejvýše nasazený končí také v prvním kole po prohře s nenasazeným Paroulkem a druhá nasazená Radka Bužková po maratonském 3 hodiny a 40 minut trvajícím duelu s Alexou Silnou se loučí ve dvouhře také v prvním kole. Los si v roce 2014 zažertoval i třeba s nejvýše nasazenou Miri Kolodziejovou, která v prvním kole prohrála s nenasazenou Karolínou Muchovou. Sledujte aktuální stavy (LIVESCORE) ze všech 8 dvorců. Pokud chcete sledovat na internetu živý přenos (LIVESTREAM), pak zde jsou odkazy: Center kurt, kurt 5, kurt 6, kurt 7. Hrací plány: chlapci, dívky. Program dne a další informace najdete na www.pardubickajuniorka.cz. Fotogalerie.

06.08.2017
LIVESCORE a LIVESTREAM: Pardubická Juniorka 2017

Od soboty 5. srpna se v areálu LTC Pardubice hraje mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu – Pardubická juniorka 2017. Sledujte aktuální stavy (LIVESCORE) ze všech 8 dvorců. Pokud chcete sledovat na internetu živý přenos (LIVESTREAM), pak zde jsou odkazy: Center kurt, kurt 5, kurt 6, kurt 7. Hrací plány: chlapci, dívky. Program dne a další informace najdete na www.pardubickajuniorka.cz.

06.08.2017
Kvalifikace Summer Cupu 2017 do 16-ti a 18-ti let

Ve dnech 2.-4. července 2017 se konaly kvalifikační skupiny Summer Cupu v kategorii do 16-ti a 18-ti let. Oba české týmy osmnáctiletých postoupily do finále, mezi šestnáctiletými se podařilo postoupit chlapcům, dívky v semifinále nestačily na Řecko. Výsledky.

04.08.2017
Turnaj A ml. žactva na Hamru a v Pelhřimově vyhráli Velík a Viktorinová

Vítězi turnaje A v kategorii mladšího žactva se stali Lukáš Velík (2005, Lokomotiva Beroun) a Eliška Viktorinová (2005, ITS Tennis centre). Velík ve finále na Hamru porazil turnajovou jedničku Dominika Rouchala (2005, TK AGROFERT Prostějov) 6:2 6:1 a Viktorinová si ve finále v Pelhřimově poradila s Amélií Šmejkalovou (2005, TK PRECHEZA Přerov) 6:0 6:1. Výsledky Hamr. Výsledky Pelhřimov.

03.08.2017
OPTIM TOUR 2017: Štěpánek a Tomanová vyhráli ve Dvoře Králové.

o letech zase přálo počasí pořadatelům ve Dvoře Králové. Na 12-ti dvorcích bojovalo 110 hráčů a hráček o tituly na prestižním Juta cupu. Výsledky: muži, ženy.

02.08.2017
MČR staršího žactva 2017 vyhráli Veigert a Nosková

Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii starších žáků konané ve Frýdlantu nad Ostravicí vyhrál Vojtěch Veigert (2003, TK Pernštýn 1897 Pardubice), který ve finále porazil Matouše Otypku (2003, SK LAMA o.s.) 6:3, 6:7(12), 7:6(5). Čtyřhru vyhráli Hauge a Mališ. Mistrovství ČR starších žákyň hrané v Jablonci nad Nisou vyhrála Linda Nosková (2004, TK Na Dolině o.s.), která ve finále porazila Zdenu Šafářovou (2003, TJ Spoje Praha) 6:1, 6:2. Čtyřhru vyhrály P. Kubíková a Panchartek. Výsledky: chlapci, dívky.

31.07.2017