Příjmení a jméno: Mergl Tomáš
Telefon: 731229191
E-mail: mergl.tomas@gmail.com

Sdělení kapitánů družstev

K zápasu Merglová-Dolanská mohu říci pouze určitá fakta zjištěná až po zápase, protože jsem v té době hrál. Hráčka Dolanská, která hraje i veteránskou soutěž, si nebyla jistá jak se hraje třetí set. Děvčata se nějak domluvila. Jeden z našich dvou hráčů, kteří toho času nehráli, jim při kropení hřiště sdělil, že se hraje podle pravidel třetí sada. Že kropí kurt za stavu 2:4 v rozehraném superteibrejku nevěděl. Následně děvčata dohrála třetí sadu.
V zápase Merglová - Dolanská se obě hráčky domluvily, ze namísto 3. setu by se hrál super tie-break. Za stavu 1:1 na sety tedy obě hráčky začaly hrát super tie-break a za stavu 4:2 pro Merglovou se do zápasu zcela mimo pravidla vmísil hráč Horních Pocernic Radek Mucha, který oběma oznámil, že hrát super tie-break není možné a že se musí hrat klasicky třetí set. Naše hráčka Merglová byla tímto zcela vykolejená a v nejistotě ohledně výkladu pravidel tedy raději souhlasila. Hráčky tak začaly hrát znovu, tentokrát 3. set, ve kterém naše hráčka Merglova prohrála. Uznáváme právoplatné vítězství hračky Dolanské, ale nesouhlasíme s nesportovnim chováním hráče Muchy, který nejen že nemá žádnou pravomoc zasahovat do průběhu zápasu, ale navíc tak učinil, podle našeho názoru, zcela v rozporu s platnými pravidly ČTS a velmi pravděpodobně výrazně ovlivnil výsledek tohoto zápasu. Kapitáni obou týmů v době zápasu bohužel nebyli přítomni.